PDA

Zobacz pełną wersję : Zmieniarka



STraits
04-11-2005, 20:29
Jutro planuje montaż zmieniarki 6CD. Nadwozie mam sedan. Oba przednie fotele elektrycznie regulowane w 5 pozycjach. I tu pojawia sie problem. Wydawało mi się że zmieniarki są pod siedzeniami w mondeo - czy możliwe jednak że w pewnych wersjach SEDANów montowane były w bagażniku ? Jeżeli tak to gdzie były montowane ? Mam zmieniarke ze stelażem, ale nie wiem gdzie ją zamontować :|

altoot
04-11-2005, 20:36
wisza pod tylną półką

w nadwoziu 5d jest to rozwiazane jeszcze w inny sposob: schowane jest pod lewa tylną osłoną nadkola, a samo nadkole ma specjalny profil na zmieniarke i coś w rodzaju otwieranej "klapki", co znacznie ułatwia dostep do magazynka



BTW - zmieniarka ktorą ja mam została wyeta spod fotela o pełnej 5-cio płaszczyznowej elektrycznej regulacji

STraits
04-11-2005, 21:01
A to ciekawostka... jutro spróbuje ją tam przynitować jak tylko wejdzie pod fotel. Problem w tym, że w moje przednie fotele mają regulacje wysokości przodu i tyłu siedzenia, jeździ przód-tył. Boje sie żeby o coś nie zaczepiało. Nie pamietasz moze Przemku z której strony był wkładany magazynek ? Od strony tylnych siedzeń, czy "od przodu" ?

altoot
04-11-2005, 21:06
Nie pamietasz moze Przemku z której strony był wkładany magazynek ? Od strony tylnych siedzeń, czy "od przodu" ?


Cholera...zabij mnie, a Ci nie powiem w 100%...


wydaje mi sie jednak ze od przodu.... choć głowy za to nie dam


PS. czemu nie chcesz w bagażnik?

krzys-68
04-11-2005, 21:30
A to ciekawostka... jutro spróbuje ją tam przynitować jak tylko wejdzie pod fotel. Problem w tym, że w moje przednie fotele mają regulacje wysokości przodu i tyłu siedzenia, jeździ przód-tył. Boje sie żeby o coś nie zaczepiało. Nie pamietasz moze Przemku z której strony był wkładany magazynek ? Od strony tylnych siedzeń, czy "od przodu" ?zawsze tak aby dostep był wygodniejszy i kable polaczeniowe pochowane,zeby nie rozłaczyc przypadkiem

waldemarz
04-11-2005, 21:36
A to ciekawostka... jutro spróbuje ją tam przynitować jak tylko wejdzie pod fotel. Problem w tym, że w moje przednie fotele mają regulacje wysokości przodu i tyłu siedzenia, jeździ przód-tył. Boje sie żeby o coś nie zaczepiało. Nie pamietasz moze Przemku z której strony był wkładany magazynek ? Od strony tylnych siedzeń, czy "od przodu" ? Straits ale z tego co pamietam to zmieniarka nie jest mocowana do fotela tylko do podlogi pod fotelem, tuz na tym wzniesieniu i przodem do szyby przedniej aby lepiej operowac wymiana plyt. W moim autku byla mocowana pod fotel na podlodze tu gdzie jest to tzw wzniesienie.

STraits
04-11-2005, 21:43
Sedan ma mały bagażnik - to po pierwsze. Po drugie boje się że zmiażdże zmieniarke pod siedzeniem. Jak siedzenie chodziło tylko góra-dół - no problem. Ale u mnie można totalnie posadzić siedzenie i totalnie podnieść...

altoot
04-11-2005, 21:51
Straits ale z tego co pamietam to zmieniarka nie jest mocowana do fotela tylko do podlogi pod fotelem.

moja byla przykrecona do fotela - wyjałem ją razem z fotelem, a dopiero pozniej odkreciłem

STraits
04-11-2005, 22:02
Czyżbyś Przemku miał już leather w autku ??

krzys-68
04-11-2005, 22:04
Sedan ma mały bagażnik - to po pierwsze. Po drugie boje się że zmiażdże zmieniarke pod siedzeniem. Jak siedzenie chodziło tylko góra-dół - no problem. Ale u mnie można totalnie posadzić siedzenie i totalnie podnieść...Ale miejsce pod sama tylna polka wykorzystujesz nieczesto,wiec tam przymocuj

STraits
04-11-2005, 22:05
Pewnie tak zrobie. Widziałem w Toyocie tak zamontowane. Boje sie tylko montażu i dziurawienia tej półki. Pewnie w gre wchodzi nitowanie tylko... bo wkręty to przejdą na wylot przez wykładzine ;)

tb
04-11-2005, 22:06
ja mam Mondo w kombiku
fotel drivera elektrycznie sterowany
pasażera już na wajhę tylko, pod nim jest zmieniara fabryczna ładowana "od przodu"
obawiam się, że pod fotelem z elektryką zmieniarka się nie zmieści i będziesz musiał poszukać innego miejcsa w Twoim bolidzie