PDA

Zobacz pełną wersję : Mondeo ST 220



lisek
02-07-2010, 23:14
Witam.
Mam pytanie do właścicieli Mondeo ST 220 jak wygląda eksploatacja mondeo jego spalanie czy warto zakładać gaz i wiele innych przydatnych informacji .

Jones
02-07-2010, 23:25
uzyj opcji szukaj to ci wiele ułatwi,,jest na forum kupe informacji o tym,,,,,,a spalanie według mnie nieproporcjonalnie duze do osiagów....po miescie świdnica,,mało zakorkowanym dynamicznie ale bez odpałów,,20 literkow schodzi,,fakt ze na krotkich odcinack jezdze cały czas,,,ale passat w8 4 litry ,4X4 spiete i tiptronic brał przy takiej jezdzie 16......

gaz dla jednych profanacja a dla inncyh rzecz konieczna i mega opłacalna przy takim spalaniu...

buko
03-07-2010, 10:31
Na przyszłość hasła typu- nie stać Cię proszę sobie zachować dla siebie :nono:
Kolega poczyta o st to sobie podejmie decyzję.

Jones
03-07-2010, 23:44
Na przyszłość hasła typu- nie stać Cię proszę sobie zachować dla siebie :nono:


czekaj czekaj ty to do mnie bo nie kumam 8O ???
gdzie to wyczytałeś ???

Krzychu32
04-07-2010, 11:20
Nie kolego ,buko tego nie pisał do Ciebie ,ta niezbyt miła wypowiedź została już wycięta.

SteelRat
04-07-2010, 13:32
ze niby 20 przeraza? moja Bestia z 2.0 pali 20 LPG... owszem, gaz JEST profanacja, ale tez profanacja niezbedna czasami...
kwestia oplacalnosci? zadbane auto nie wymaga ciaglego inwestowania, jesli umiesz cos zdzialac samodzielnie, to drobne rzeczy tez Cie nie obciaza dodatkowo, to dotyczy KAZDEGO auta.
LPG? znajdz warsztat, ktory troche tego zakladal w Vkach, zeby sie nie nacic i nei jezdzic co chwile na regulacje czy z reklamacjami, postow o tym chyab troche w dziale o LPG jest, popytaj tych, ktorzy maja gazik w mocnych autkach, najlepiej doradza, z okolicy scignij BASILa ;> ma pewnie troche do dodania w temacie...

co do samego spalania? kwestia paliwa, sposobu jazdy, zadbania auta, czasem "wyjatkowosci" danej maszyny (moja powinna palic do 15, teraz loi ponad 20...), korkow, dlugosci przejezdzanych odcinkow, opon, bla bla bla... duzo tego.

@Buko, nastepnym razem umiesc info, ze post wyciety, bo tez sie zdziwilem czytajac :)

buko
04-07-2010, 13:37
@Buko, nastepnym razem umiesc info, ze post wyciety, bo tez sie zdziwilem czytajac
spieszyło mnie się i tak na szybko to zrobiłem, Krzychu dzięki że wyjaśniłeś sprawę :bigok:

Rolf
04-07-2010, 15:15
Przepraszam za zamieszanie, moja wina. Niezbyt szczęśliwie ująłem to co miałem na myśli.

Co do ST to utrzymanie kosztuje mnie na pewno więcej niż np kosztował mnie 2,0 PB. Na forum ktoś pisał jak to mechanicy na słowo "V6" robią dzikie miny i komuś wyliczyli naprawę dużo drożej tylko dlatego, że ma duży silnik. Dokładnie nie pamiętam. ST sporo potrafi łyknąć, jakiś czas temu ganiałem sobie po zamarzniętym jeziorze, niezła zabawa i nagle zapaliła się rezerwa, a miałem jeszcze prawie pół baku paliwa. Myślałem, że się coś zepsuło, ale to komp wyliczył, że przy tym sposobie spalę to paliwko po około 80km. jeszcze nic nie robiłem, ale podobno zawieszenie składa się z innych- droższych elementów, mogę się mylić, ale tak mi coś się obiło o uszy. Przyjemność z jazdy jest świetna, jak na przedni napęd i takie ciężkie auto. W Szwecji mamy dobre paliwa i nie ma żadnych typu Verva, czy ultimate. Tankuję zawsze 98PB. Ostatni w Polsce zatankowałem Vervę i przejechałem więcej km niż na szwedzkim paliwie, nie wiem czy to paliwo, czy może inne czynniki to sprawiły.
Pozdrawiam

Jones
05-07-2010, 08:49
Nie kolego ,buko tego nie pisał do Ciebie ,ta niezbyt miła wypowiedź została już wycięta.

ulżyło mi :)

kraft
05-07-2010, 22:13
Mam ST200, i jezeli bedzie dla ciebie przydatna moja opinia, to moge sie podzielic. Moj jest slabszy, ale i lzejszy, a wiec mozna porownac. Miasto do 13,8/100 , trasa 130 - 180kmh- 8,7/100. Nie ma wspolczesnego auta o takim wspolczynniku zakochania i przyjemnosci z jazdy. Jak pies.Eksploatacja: trzeba bywac na forum, by wiedziec co da sie zastapic czesciami od v6, a co (i u kogo ) mozna taniej kupic.

MAG
06-07-2010, 07:08
Przepraszam za zamieszanie, moja wina. Niezbyt szczęśliwie ująłem to co miałem na myśli.

Co do ST to utrzymanie kosztuje mnie na pewno więcej niż np kosztował mnie 2,0 PB. Na forum ktoś pisał jak to mechanicy na słowo "V6" robią dzikie miny i komuś wyliczyli naprawę dużo drożej tylko dlatego, że ma duży silnik. Dokładnie nie pamiętam. ST sporo potrafi łyknąć, jakiś czas temu ganiałem sobie po zamarzniętym jeziorze, niezła zabawa i nagle zapaliła się rezerwa, a miałem jeszcze prawie pół baku paliwa. Myślałem, że się coś zepsuło, ale to komp wyliczył, że przy tym sposobie spalę to paliwko po około 80km. jeszcze nic nie robiłem, ale podobno zawieszenie składa się z innych- droższych elementów, mogę się mylić, ale tak mi coś się obiło o uszy. Przyjemność z jazdy jest świetna, jak na przedni napęd i takie ciężkie auto. W Szwecji mamy dobre paliwa i nie ma żadnych typu Verva, czy ultimate. Tankuję zawsze 98PB. Ostatni w Polsce zatankowałem Vervę i przejechałem więcej km niż na szwedzkim paliwie, nie wiem czy to paliwo, czy może inne czynniki to sprawiły.
Pozdrawiam
Mój pali 15 po miescie i rezerwa zapala się z refguły po przejechaniu 300-320km :jezyk1:
Na trasie w zalezności od sytuacji i nastroju pali pomiędzy 10 a 15 :satan:
Po szaleństwach zlotowych komp pokazywał 27 :los:

Gdybym miał auto zarejestrowane w Polsce, to z pewnością bym zakładał gaz, bo w ST220 opłaca się to juz przy przebiegu rzędu 15tys km rocznie.

Jesli chodzi o zawieche, to tylko amory i spręzyny są inne - wahacze, stabilizatory i elementy gumowe sa wg mojej wiedzy takie same (ale ponieważ jeszcze nie musiałem w te elementy ingerować, więc nie jestem tego na 100% pewny :los2: )

Jeśli stać cię na zakup zadbanego egzemplarza i w razie czego jesteś w stanie zabulić za kilka droższych częsci eksploatacyjnych (np opony 18-tki :) ), to będziesz miał wielką frajdę z jazdy i .....


... nie będziesz żałował decyzji :satan:

Jones
06-07-2010, 11:59
ja nie wiem jak wy to robicie z tym spalaniem, ja nie moge zejsc w miescie ponizej 18 ,,,,moze to wina krotkich odcinkow...

WojtasS
06-07-2010, 12:57
a ile to robisz w tych krótkich odcinkach?

Jones
06-07-2010, 16:57
no najczesciej 1-3 kilometry ale nawet przy troche dłuzszych odcinkach niemoge zejsc za bardzo ze spalaniem,,,,najnizsze po miescie mialem 17...
nowe sondy sa ,,nie wiem moze odłącze baterie i zrobie samoreguacje,,tylko niepamiętam jak to było po kolei..... nie wiem czy moze to miec znaczenie........


aha ,no i passat W8 przy takiej jezdzie brał max 16 ,wiec albo st220 jest mniej ekonomiczny przy takiej jezdzie albo cos jest nie halo..

vtec
09-07-2010, 12:47
ja nie wiem jak wy to robicie z tym spalaniem, ja nie moge zejsc w miescie ponizej 18 ,,,,moze to wina krotkich odcinkow..
załóż blokadę powyżej 5 tys obr/min ;)
Mi pali max 19 gazu w miescie, w trasie przy normalnej 14-15, a oszczednej (czyli nigdy ;) ) ok 13 gazu ...

Jones
09-07-2010, 13:21
załóż blokadę powyżej 5 tys obr/min ;)


szkoda by było :)

krzysiek__m
10-07-2010, 21:24
To może i ja się spalaniem "pochwalę". Po Gdańsku - odcinki w okolicach 5 - 10 km dynamicznie, ale nie do czerwonego pola - spalanie 16 l. Przy krótrzych odcinkach, lub dużo dynamiczniej spalanie 18. Trasa w zależności od stylu jazdy 9 - 12. Co do cen części ... wymieniłem ostatnio amortyzatory z tyłu (z poduszkami i osłonami - oryginały) i zapłaciłem za części i robociznę poniżej 1200 zł (z rabatem) - chyba nie jest to tak dużo jak na takie auto.

vtec
11-07-2010, 11:10
o eksploatacji poczytaj tutaj:
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=1051663#1051663

i dołóż jeszcze 3 tysie (może mniej kto wie) na sprzegło, które będę niał wymieniane w poniedziałek

marcin87gd
19-11-2015, 17:36
W najbliższym czasie chciałbym zmienić swoje obecne auto i nie ukrywam, że oprócz Vectry C 3.2 myślę również nad Mondeo ST220. Kiedyś swojego czasu ujeżdżałem Focusa a ojciec parę ładnych lat temu Mondeo mk II i w przeciwieństwie do niektórych ludzi złego słowa o Fordach nie mogę powiedzieć. Co do samego ST220 zdążyłem przejrzeć już niektóre posty odnośnie obracania się panewek czy przegrzewającego się silnika. Czym tak naprawdę może zaskoczyć silnik? Czy owe usterki, które opisałem to naprawdę zmora ST? Na co musiałbym się ewentualnie jeszcze przygotować i czego bać? Z jednej strony obawy a z drugiej duża frajda z jazdy. Podejrzewam, że jak każde auto ma swoje plusy i minusy, fajnie by było gdyby użytkownicy ST do końca mnie uświadomili na co musiałbym się przygotować. :hmm:

piotrhw
19-11-2015, 21:22
ja nie wiem jak wy to robicie z tym spalaniem, ja nie moge zejsc w miescie ponizej 18 ,,,,moze to wina krotkich odcinkow...

Spoko moja V-łka mki I paliła od 15 do 19l beny w mieście tez nie wiem skąd tel 11-13l Pozdrawiam

st220
28-11-2015, 10:10
Panowie, albo ktoś uruchamia fantazję, albo jeździcie cały czas na 6 tys obr.
Miałem do tej pory 5 własnych ST220, którymi jeździłem ja i moja żona ( zresztą cały czas jeździ jednym już od 3,5 roku) Żaden z tych samochodów w mieście nie palił więcej niż 12l/100 km
Przy wyjazdach dłuższych samochód pali jej 8,5 l/100 km. Mi oczywiście nieco więcej, ale jechałem 2 tyg temu trasę 600 km i spalił mi 10. Tyle, że na autostradzie tempomat na 140 km/h
Nie opowiadajcie bajek o spalaniu 18-20, bo to są odstępstwa od normy.
A jeśli chodzi o serwisowanie, nic nie jest droższe. Filtry kosztują dokładnie tyle samo, co do pozostałych MK3, a to, że wejdzie litr oleju więcej, to chyba nie majątek? Owszem, przy większych przebiegach dochodzi cewka, kable, które są nieco droższe od standardu. A poza tym, jeśli samochód jest normalnie użytkowany, to nic więcej.
Klocki i tarcze kosztują tyle samo co std. Sprzęgło i koło zamachowe jest w cenie TDCI. To o czym tu mowa?

piotrhw
28-11-2015, 16:20
Panowie, albo ktoś uruchamia fantazję, albo jeździcie cały czas na 6 tys obr.
Miałem do tej pory 5 własnych ST220, którymi jeździłem ja i moja żona ( zresztą cały czas jeździ jednym już od 3,5 roku) Żaden z tych samochodów w mieście nie palił więcej niż 12l/100 km
Przy wyjazdach dłuższych samochód pali jej 8,5 l/100 km. Mi oczywiście nieco więcej, ale jechałem 2 tyg temu trasę 600 km i spalił mi 10. Tyle, że na autostradzie tempomat na 140 km/h


Najmniej spalił 14l benzyny przy spokojnej jeździe po mieście. te 19l benzyny spalił faktycznie przy ostrej jeździe, pedał do podłogi z pod każdych świateł, jeżeli chodzi o trasę to się zgadzam 8,5 palił spokojnie, jak się jeździło po 140km/h. 12l LPG po mieście pali mi obecnie mój Mondziak po regulacji gazu . Pozdrawiam

Przema
28-11-2015, 23:31
14,5l to mi palił przy dynamicznej jeździe po Łodzi (powtarzające się wyniki), omijając korki - nie jeździłem w systemie 0-1
gazu min spalał 16l po mieście

trasa zależy jaka... od 10l gazu przy 100km/h, 12 przy 120km/h

raz zrobiłem 100km jednego dnia po stolicy - zeszło 19l gazu...

st220 ma 1,5 tony wagi i 6 garów do wykarmienia, nie będzie palił 10l na sto


aaa jeździłem 2 lata i zrobiłem 40 tyś km

st220
02-12-2015, 23:05
Wczoraj zrobiłem rundkę 300 km, z czego 200 na autostradzie z prędkością 120-140 tempomat.
Po dojechaniu do domu miałem spalanie 9,9
Poza autostradą wskakiwało mi 11,5
Samochód ma na liczniku 265000 km.