PDA

Zobacz pełną wersję : Dlaczego mnie kopie?



Adrianoss
04-04-2005, 21:13
Od pewnego czasu przy wsiadaniu i wysiadaniu a szczegulnie przy wysiadaniu auto mnie "kopie", niewiem albo jestem przewrażliwiony i tani plastikowy sweterek jest przyczyną elektryzacji, czy po prostu jest jakaś inna przyczyna np:( przebicie na obwodzie). Planuje go niedługo podpicować jakąś pastką antyelektrostatyczną, może coś poskutkuje. Jeśli macie inne przyczyny tego stanu rzeczy, odpiszcie! :wall:

espe1
04-04-2005, 21:20
Zmien obuwie na inne z bardziej gumową podeszwą. Zobaczysz, że pomoże. Plastix rulezzz

tulim
04-04-2005, 21:23
Sztuczne ubranko też ma w tym swoje pięć groszy :)

Miroo
04-04-2005, 21:26
albo autko Cie nie lubi :))

espe
04-04-2005, 21:26
Nie wiem czemu ale ja tez to ostatnio mam. Czasem az odskocze :dres: . Ale i tak zawsze najbardziej moja dziewczyne kopie bo pierwsza wysiada :)) . Chyba kupie sobie pasek taki na tyl. Pomaga to?

szczerba
04-04-2005, 21:26
auto mnie "kopie",

Pewno mu oleju w terminie nie wymieniłeś, więc się przypomina w niezbyt delikatny sposób :))

A serio to wina tkanin zawierających sztuczne włókna, które się elektryzują przy pocieraniu. Może to być tapicerka samochodu, Twoje ubranie. Teraz gdy jest suche, ciepłe powietrze zjawisko to się nasila. Pomóc może zmiana ciuchów i ew. pokrowców na bawełniane lub popsikanie preparatem antyelektrostatycznym w sprayu.

Doraźnie można też podczas wysiadania trzymać się metalowego elementu nadwozia.

Adrianoss
04-04-2005, 21:42
Dzięki, pocieszyliście mnie - :beer: dla Was. Pociągne obuwie sylikonem i może będzie good :))

espe1
04-04-2005, 21:56
Naprawdę to wina obuwia. Mam jedne pantofelki, zawsze jak wsiadam lub wysiadam to dostaje ostrego kopa. W nocy widać błysk. To jest niebezpieczne zwłaszcza przy tankowaniu Pb. Było kiedyś na Interii o zapaleniu się auta w ten sposób przy tankowaniu.

Domin
04-04-2005, 21:57
Sztuczne ubranko też ma w tym swoje pięć groszy :)
Nie jestem pewien czy to wina ubrania.Mnie tez kopie ostatnio dośc często i nie zważa na to w co jestem ubrany,chociaż zimą wcale się to nie objawiało

Martino69
04-04-2005, 22:09
Ja stawiał bym na obwód wysokiego napięcia bo w polonezie tak miałem i wymiana kabli pomogła, a moja współpracowniczka jaka zadowolona że juz nie kopie :) :beer: Raczej stawiał bym na obwód WN

espe
04-04-2005, 22:11
A letnie oponki do tego nic nie maja? Bo tak jakos po zmianie z zimowych chyba sie u mnie pojawilo. A jak z tymi paskami? Stosowaliscie to?

Mloody
04-04-2005, 23:23
no taki pasek na tyl to jest to odrazu ze 20 koniów wiecej, sprężyny mniej sie zużywają no i spoiler nie potrzebny bo przeciez do ziemi cię odrazy docisnie :)) :))

espe
04-04-2005, 23:48
no taki pasek na tyl to jest to odrazu ze 20 koniów wiecej, sprężyny mniej sie zużywają no i spoiler nie potrzebny bo przeciez do ziemi cię odrazy docisnie :)) :))


A to do czego rada? Wiesz o jaki pasek chodzi? Sa takie paseczki do rozladowywania napiec elektrostatycznych i podobno to ma pomoc na te kopniecia pradu przy wysiadaniu. Pytam sie czy ktos to stosowal i czy daje to jakies efekty bo widzialem w wielu samochodach takie cos przyczepione z tylu. Rada dla ciebie: Zanim napiszesz - pomysl.

tulim
05-04-2005, 00:54
No cóż w normalnych warunkach metalowe części nadwozia powinny mieć ładunek obojętny, jednak przy suchym powietrzu tak nie jest (ładunek nie ma jak się rozładować). Zresztą każdy normalny człowiek cały czas ma na sobie jakiś ładunek elektryczny, co ma dość destrukcyjny wpływ na elektronikę, ale to już osobny temat. Wracając do tematu "pasek" o którym mowa po prostu uziemia nadwozie i taki ładunek grzecznie spływa sobie po nim do ziemi.

Przy wysiadaniu i wsiadaniu ocieramy się o tapicerkę i przy ubraniu z tworzywa gromadzimy dość znaczny ładunek na swoim ubranku(czasem można zaobserwować fajne efekty świetlne w nocy zdejmując sztuczny sweter który jest na sztucznej koszulce - istna burza elektryczna), to i przy pierwszej możliwej nadarzającej się okazji uwalnia się on w postaci łuku elektrycznego (kopania, iskierki :) ). A i jeśli na nogach mamy przewodzące buty to będzie mocniej kopało.

Jeśli chodzi o tankowanie, to jeśli zakmniemy samochód i podczas samego procesu nalewania paliwa nie będziemy po coś sięgać do środka to nic nam nie grozi. Gdyż będziemy obojętni elektrycznie. Ale gdy przyjdzie nam na myśl sięgać po coś do kabiny i zaraz potem będziemy pędzić do węża bo już nam się przelewa paliwo przez korek to :zly: murowane.

Konkludując zastosowanie paska powinno pomóc. A jeśli nie to pozostaję zawsze :getsome: albo :beer: w ostateczności :pad: :)

jarekch
05-04-2005, 01:20
Pasek powinien pomóc ale nie daje 100% gwarancji, poza tym będziesz miał doznania słuchowe podczas jazdy.
A propo uziemiania, to wszystkie cysterny przewożące paliwa posiadają łańcuszki uziemiające.

Jeżeli chodzi o kopanie, to sam lakier metaliczny jest temu też trochę winny. Podczas jazdy cząsteczki powietrza ocierają się o niego i powodują naelektryzowanie. Jeżeli ktoś pociągnie autko nowym lakierem, to efekt kopania ma jak w banku. :)

tulim
05-04-2005, 01:58
tak zatem zostaje do wyboru pasek albo łańcuszek, gdzie prze drugim rozwiązaniu trzeba się zastanawiać jakie ogniwka mają być w łańcuchu :banan: :)

m3hoo
05-04-2005, 08:31
Ja miałem taki pasek zamontowany, ale go odkręciłem. Nie dość, że praktycznie nic mi nie dawał, to w dodatku po pewnym czasie guma się starła i drut, który w środku był zaczął obcierać o ziemię. Ponieważ pasek przykręcony był do komory, w której zwykle jest koło zapasowe, dźwięk, który roznosił się po kufrze przypominał niemalże tarcie tłumikiem o asfalt. Zanim doszedłem do przyczyny tarcia, zdrowo się zdenerwowałem.
Ogólnie marny gadżet. Poza tym nie wiem co się dzieje w przypadku wyladowań atmosferycznych. Normalnie samochód tworzy coś w stylu klatki Faradaya, a opony są izolatorami od podłoża. A jak opisywany pasek wpływa na to wszystko :niewiem:

pingwin
05-04-2005, 08:51
COCOLINO rulezz :banan:

moj tez kopie, to kara za LPG :)

Pozdrawiam,
pInGwIn

Domin
05-04-2005, 10:33
Ja nie włożyłem swojemu LPG ale nie oszczędza mnie ani trochę :guns:

lary79
30-03-2006, 18:30
Nie wiem czemu ale ja tez to ostatnio mam. Czasem az odskocze :dres: . Ale i tak zawsze najbardziej moja dziewczyne kopie bo pierwsza wysiada :)) . Chyba kupie sobie pasek taki na tyl. Pomaga to?

Moją dziewczyne też bardziej kopie :zly: , teraz jestem już pewien że to kara za niewłaściwą eksploatację auta przez kobiety :banan: . Ostatnio uczyła się cofać :wall: dwa razy zatrzymała motor.

Reju
30-03-2006, 18:51
Mnie samochód kopie zawsze na wiosne i najesień,więcej niż jedna warstwa ubrań= elektryzowanie przy wysiadaniu.Przerobiłem to już w pięciu autach,oczywiscie różnej marki.A pasek antystatyczny nic nie dał oprócz odgłosu szurania,a samochód i tak mnie kopał i tak.Rada jest taka :czekajmy do lata. :))

Carel
07-02-2009, 11:32
Mnie samochód kopie zawsze na wiosne i najesień,więcej niż jedna warstwa ubrań= elektryzowanie przy wysiadaniu.Przerobiłem to już w pięciu autach,oczywiscie różnej marki.A pasek antystatyczny nic nie dał oprócz odgłosu szurania,a samochód i tak mnie kopał i tak.Rada jest taka :czekajmy do lata. :))

"Jest sprawdzony sposób na " kopanie " należy pamiętać aby po otwarciu drzwi uchwycić ręką np. górną
część drzwi i tak trzymając ( ciągły kontakt ciała z karoserią ) postawić nogi na ziemi nastąpi
wyrównanie potencjałów i nie wystąpi " kopanie ", " pstryk " czy jak tam zwał to nieprzyjemne
uczucie." źródło internet :)

kreeecik
07-02-2009, 21:35
Polecam jednak myć samochody regularnie im mniej kurzu i pyłu na samochodzie tym mniejszy ładunek elektrostatyczny posiada karoseria naszego samocodu.

radeq
08-02-2009, 02:48
"Jest sprawdzony sposób na " kopanie " należy pamiętać aby po otwarciu drzwi uchwycić ręką np. górną
część drzwi i tak trzymając ( ciągły kontakt ciała z karoserią ) postawić nogi na ziemi nastąpi
wyrównanie potencjałów i nie wystąpi " kopanie ", " pstryk " czy jak tam zwał to nieprzyjemne
uczucie." źródło internet Smile

sprawdzone, inaczej sie nie da:) a dlaczego?? albo zglebic bardziej fizyke, jak ktos w szkole zajecia opuszczal, albo zaprzyjaznic sie z googlami :)

Tyberiusz
08-02-2009, 10:43
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=28830&start=0

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=31546&start=0

maniek81
11-02-2009, 20:31
Do czego to doszło..Zamiast ubierać się modnie,wygodnie czy jak lubimy,pozostało nam szukać "odpowiednich" butów,koszulek sweterków..
Tylko dlatego,że mondek kopie :)) Panowie,nie przesadzajcie z tymi ubraniami.
:jaja:
W mondeo takiego problemu nie mam,ale w poprzednim aucie kopało przyzwoicie :wall:
Założyłem pasek i po sprawie.I naprawdę nie słyszałem żadnej różnicy :metal2: