PDA

Zobacz pełną wersję : co wymieniec po zakupie nieznajomego auta??



Sentex
04-04-2005, 23:11
niedawno kupilem mondeusza i nie wiem o nim za wiele tylko tyle ze mial oej w skrzyni wymieniany i w silnikiu jakies 13.000 tys temu poza tym nic wic jak ktos moze to niech mi doradzi co powinienem wymienic jakie płyny , aleje , filtry i tak dalej co powinienem zrobic dpokladnie zeby pozniej nic sie nie sypnelo?? z gory dzieki.pozdrawiam:)

pingwin
04-04-2005, 23:47
To, ze olej w skrzyni mial wymieniany to nie za dobrze, bo oznacza ze prawdopodobnie bylo cos w niej grzebane (normalnie sie go nie wymienia). Z rozrzadem masz spokoj, bo V6 ma lancuch.

Jesli olej ma 13kkm, to tez juz powoli ma dosc.

Co do reszty, to sprawdz jak sie ma plyn chlodniczy (gestosc) i filtry.

A najlepiej jak pojedziesz do zaufanego mechanika i on sam sprawdzi co jest do wymiany.

Pozdrawiam,
pInGwIn

Adrianoss
04-04-2005, 23:57
Pamiętaj o wymianie filtra przeciwpyłkowego i przy jego wymianie sprawdz uszczelkę te w obrembie jego plastikowej obudowy. Bo umnie była przegnita i jak zruszyłem przy wymnianie lała mi się wodą na nogi pasażera, ale sylikonik był w pogotowiu i jest ok a i szyby ci nie będą parować.

Miroo
05-04-2005, 00:02
warto kupic ten z weglem aktywnym [ok 60pln] nie bedzie tak capilo z zewnatrz

Sentex
05-04-2005, 00:22
olej w skrzyni byl wymieniany bo to automat i wyciekal wiec zostal wymieniony w zeszlym roku razem ze wszystkimi uszczelkami w serwisie i juz jest wszystko OK

Adrianoss
05-04-2005, 00:44
Upewnij się czy katalisator masz cały bo jak skruszony(metaliczny dzwięk przy ruszaniu było coś na ten temat pisane) to lepiej go wyjąć bo możes sobie bałaganu narobić jeśli jest ok to spoX, i przyokazi sprawdz wszystkie tłumniki lubią się sypać a jak się sypną to razem z tylnim zdeżakiem ha :)

Adrianoss
05-04-2005, 01:02
Zwróć uwagę na zawieszonko też się lubi szybko rozkołaczać, a szczegulnie ma tu na naszych drogach sprzyjające warynki ku temu (łączniki stabilizatorów najczęściej szlak trafia) i sprawdz czy niema jakiś nadzwyczajnych luzów szczegulnie przednie.