PDA

Zobacz pełną wersję : Męczący hałas pracy silnika !



Adrianoss
04-04-2005, 23:33
Niewiem czy to umnie tylko tak hałasuje, ale z tego co wiem to taka uroda mondeuszy a szczególnie na wysokich obrotach trzeba ciągle wachlować na 5tce, dobrze że silniczek jest dość elastyczny. Oczywiście z autkiem jest wszystko ok, ale pragnę deczko ciszej podróżować. Zdążyłem zauważyć, że maska od spodu nie posiada wygłuszenia i tak chyba jest w większości mundków z małymi silniczkami, bo v6 posiadają i słusznie. Czy ktoś może próbował zainstalować takie wygłuszenie i czy przyniosło jakieś pozytywne efekty, oczywiście akustyczne. Napiszcie również czy taka operacja nie niesie za sobą jakiś konsekwencji, np: grzanie się silnika i jaki by był ewentualny koszt takiego wygłuszenia (oczywiście wybebeszył bym to z jakiejś v6stki na szrocie jeśli by się dało) Napiszcie czy jest sęs takiej modyfikacji. Z góry wielkie dzięki! :beer:

Diabel
04-04-2005, 23:41
Co do pracy silnika to w zupełności się z Toba zgadzam. Jak kupowałem swojego to miałem wątpliwości czy silnik nie ma luzów (np. na panewkach) po takich odgłosach, ale wygłuszenie pod maską posiadam i chyba oryginalne.

pingwin
05-04-2005, 00:06
Ja mam porownanie, bo chociaz mam V6 to na poczatku (fabrycznie) nie dali wygluszenia (a ja sie nie dopominalem bo nie wiedzialem ze ma byc :) ). Dopiero na pierwszym przegladzie chyba sie kapneli i czym predzej naprawili blad :metal .

Roznica byla od razu wyczuwalna. Nie tylko ciszej, ale jakby bardziej ekhm... basowo. Serio, nie tylko glosnosc, ale tez barwa odglosu silnika sie zmienila. Zdecydowanie na korzysc!

Co do grzania, to jesli V6 sie pod ta "kolderka" nie ugotuje, to nie sadze zeby zaszkodzila mniejszym jednostkom.

Jelsi masz skad wytrzasnac taka mate, to sie nie wahaj. Warto.

Pozdrawiam,
pInGwIn

Adrianoss
05-04-2005, 00:19
Dzięki z porównanie, teraz mnie czeka polowanie na ten element. Oby łatwo dało się to wymontować i zainstalować umnie. Jeszcze mam pytanko czy to jest czymś klejone czy poprostu na jakieś koreczki czy takie wtyczki montowane i czy u mnie maska jest przystosowana do takiego wygłuszenia, bo może v6 jest jakoś zmodyfikowana bo pokrywa troszkę powera ha :)

Jarecki
05-04-2005, 00:26
oslona jest na zatrzaskach i napewno kazda maska ma przystosowanie do zastosowania maty

Adrianoss
05-04-2005, 00:31
To raczej nie powinno być z nią problemów wielkie dzięki :)