PDA

Zobacz pełną wersję : Obejrzane St 220



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14

kubazs
02-08-2015, 08:12
Witam,tego z Warszawy mam chęć obejrzeć w tym tyg. Fajnie jakby znalazł się ktoś na forum,kto mógłby pomóc w oględzinach,ewentualnie poleci jakiś dobry warsztat gdzie sprawdzą go pod kątem mechaniki...

Luky
02-08-2015, 12:21
Umów się z Paolo w Piastowie ul. Prusa 7 - podjedziesz do niego STejkiem i Ci sprawdzi te autko.

kubazs
02-08-2015, 14:28
Jadę dzisiaj tego w Rykach obejrzeć, jeśli mi się dzisiaj spodoba, wezmę we wtorek rzeczoznawce i pojedziemy dokładniej się przyjrzeć.. Facet dość konkretnie gada,martwi mnie jedna rzecz,mianowicie mówi że czasami obroty falują i że to wina krokowego, da się to jakoś sprawdzić na szybko?

Venetian
02-08-2015, 16:42
Falujące obroty to typowa bolączka, ale to jest "tani" problem, jak przejrzysz forum to szybko znajdziesz co i jak, jest ograniczona ilość elementów które wywołują taki objaw i nic kosmicznie drogiego tam nie ma

Sent from my A0001 using Tapatalk

kubazs
02-08-2015, 19:54
Bylem widziałem, tragedii nie ma,(ułamany zaczep lewej lampy, brak rolety bagażnika, troche porysowany w kilku miejscach,malowane tylne drzwi z powodu korozji) we wtorek jeszcze raz pojadę dokładniej obejrzeć. Jeden problem, mianowicie świeci się kontrolka silnika,chłopak mówi że to dlatego że wyciął katalizatory bo były zapchane i teraz jest błąd tym spowodowany, nie widzi przedniego i tylnego katalizatora? Spotkał się ktoś z czymś takim?

Luky
02-08-2015, 20:28
Tak z checkiem to norma jeśli wyciął katy. Tu masz dwa wyjścia wstawić emulator lub sportowe katalizatory. Oczywiście pierwsza opcja będzie tańsza , druga zaś bezpieczniejsza w razie kontroli lub przeglądu.
W ST jeśli przebiegi są powyżej 150tys. km w 90% przypadków katy są już na wykończeniu, więc ludzie je najczęściej wycinają (nowy w ASO kosztuje absurdalnie drogo), bo przypchane strasznie zamulają auto.

kubazs
02-08-2015, 20:52
Tak właśnie mówił,to moje pierwsze mondeo,dlatego byc może moje pytania są głupie, ale cierpliwości, jeśli się zdecyduję,to nadrobie zaległości:):) Czas pokaże,we wtorek jadę z rzeczoznawcą,zobaczymy co powie. Czy może macie jeszcze jakieś rady,co sprawdzić przed zakupem?

Luky
02-08-2015, 21:10
Twoje pytania nie są głupie, zwłaszcza jeśli nie miałeś do czynienia z Mondeo i tym bardziej ST.
Jak każde auto ma swoje bolączki, zwłaszcza,że przeciętnie auto ma 11 lat i mają prawo się dziać już różne rzeczy,ale wszystko uda się bez problemu ogarnąć.
Ja zalecałbym Ci podjechać na stację diagnostyczną i obejrzeć auto od spodu (nigdy nie kupiłbym auta dopóki nie zobaczę podwozia,tam ciężko coś ukryć), sprawdzić wycieki, gdyż pewnie standardowo będzie się sączyć spod rozrządu, wału lub miski - to też nie tragedia wycieki można usunąć (ale tanie to nie będzie-powód do negocjacji ceny), sprawdzić w jakim stanie są wahacze przednie, czy wymieniane były już tuleje w tylnych (jeśli nie to można je w ciemno wymieniać), sprężyny, amorki, hamulce itp . itd.

Generalnie jeśli dużo wymagasz od auta to i tak po zakupie zaczniesz modzić,bo w ST trzeba poprawić fabrykę pod pewnymi względami :)

SocceR
02-08-2015, 21:45
Generalnie jeśli dużo wymagasz od auta to i tak po zakupie zaczniesz modzić,bo w ST trzeba poprawić fabrykę pod pewnymi względami :)
A co konkretnie?;>

Luky
02-08-2015, 21:47
Ksenony, hamulce, zawieszenie, brzmienie, oraz moc :)

kubazs
02-08-2015, 22:08
Póki co auto ma służyc do przemieszczania się:) nowe mieszkanie i kredyt zrobią swoje, że na auto niewiele zostanie.. Właściciel nie robi problemów,możemy jechać gdzie chcemy go sprawdzać,z wymian mówił jeszcze że łożyska z tyłu robił. A to pocenie się spod rozrządu lub miski,to jakieś uszczelnienia będą do wymiany? Ile może to kosztować,żebym wiedział o ile się targować?

Luky
02-08-2015, 22:16
Tak wymiana uszczelek. Koszt kompleksowego uszczelnienia silnika (czyt. wymiana wszystkich uszczelek) to ok 1500zł.
Jak będą wycieki - zapytaj ile dolewa oleju i zerknij na bagnet jaki jest stan - poziom oleju to święta rzecz:)

kubazs
03-08-2015, 11:38
Ok,dzieki za rady.. Jesli uda sie kupic to moze spotkalibysmy sie ktoregos dnia? Chetnie dowiedzialbym sie wiecej co mozna zrobic, ulepszyc, zeby sie finansowo nie wykonczyc:):) a tak przy okazji,jaka jest graniczna wartosc dolewania oleju,po ktorej juz nie warto auta brac, 1litr od wymiany do wymiany? Mialem diesla150km to w zaleznosci od jazdy tak do 0,7 bral,ale to turbo juz chlalo swoje..a tu bez turbo,to pewnie cos mniej?

WojtasS
03-08-2015, 13:23
1l/10 tys km to norma
wiec dużo więcej od tego to już niefajnie

Luky
03-08-2015, 14:18
Ok,dzieki za rady.. Jesli uda sie kupic to moze spotkalibysmy sie ktoregos dnia? Chetnie dowiedzialbym sie wiecej co mozna zrobic, ulepszyc, zeby sie finansowo nie wykonczyc:):) a tak przy okazji,jaka jest graniczna wartosc dolewania oleju,po ktorej juz nie warto auta brac, 1litr od wymiany do wymiany? Mialem diesla150km to w zaleznosci od jazdy tak do 0,7 bral,ale to turbo juz chlalo swoje..a tu bez turbo,to pewnie cos mniej?

Nie ma problemu by się spotkać, mało tego wprowadzę Cię w warszawską grupę STejków :)
Spotykamy się minimum raz w miesiącu,a zdarza się częściej :)

kubazs
03-08-2015, 14:42
Jutro sie wszystko wyjasni, jak nie kupie, bede ogladal jeszcze w Warszawie liftabacka i kombi.. Chyba ze ktos wczesniej juz widzial i oszczedzi czasu?

lukas_cox
03-08-2015, 17:21
Dzień dobry,
jestem całkiem nowy na forum, ale stażowo całkiem nieźle sobie radzę, jeżeli chodzi o Fordy. Co prawda dopiero do pierwszego mondeo się przymierzam, ale mam nadzieję, że już niedługo....wystarczy tylko znaleźć odpowiedni model...
I tutaj właśnie pytanie - przeglądając ten wątek dało się zauważyć, że sporo autek wystawionych to jakieś składaki z dwóch przystanków albo jakieś inne cudaki, gdzie auto przedliftowe ma części poliftowe.

Stąd moje pytanie - przymierzając się pierwszy raz w życiu do autka, które da mi więcej frajdy z jazdy niż moje aktualne foczki - wybór padł na ST220. Czy jest możliwym znaleźć zadbany model, hatchback lub sedan, poliftowy z przebiegiem (REALNYM) około 200k ? najchętniej mniej. Ile takie cudo jest warte? budżet 25 000 jest wystarczający ? czy lepiej szukać już czegoś w budzie mk4 (chociaż powiem szczerze, że nie bardzo mnie pociągają MKIV - na razie nie mają "tego czegoś"....)

Z tego co widzę sporo biegają po trasach te mondziaki i troszkę się boję kupić takiego co to trzy razy więcej ma przejechane niż na liczniku widnieje...

Za odpowiedzi - serdecznie dziękuję :)

zimoch
03-08-2015, 19:43
Jest realne. Ja mam takiego :) W tym budżecie zamieścisz się myślę spokojnie. Kwestia cierpliwości.
Apropo mk4 jest brzydsze od ST także wybór oczywisty :)

SocceR
03-08-2015, 21:26
Też szukałem do 25k i kupiłem za 19,5k z przebiegiem 189tyś :P Jak dla mnie w prawie idealnym stanie. Kwestia czy chcesz za 25k z gazem już czy bez ;>

kubazs
03-08-2015, 21:30
Jeszcze jedno szybkie pytanko,jak sprawdzić czy dwumas jest ok ?

Luky
03-08-2015, 23:24
Dmumas - wciśnij sprzęgło i jeśli pedał będzie pulsował (łaskotał stopę) to jest do roboty.
Dla informacji w przedliftach brak zamienników koszt ok 5000zł z kompletem sprzęgła, w poliftach ok 3600zł.

Co do ceny za zadbanego seryjnego STejka to budżet 25 000zł wystarczy, jeśli przebieg ma być realny i auto nie odwijane ze słupa to polecam szukać z polskiego salonu, a omijać sprowadzanych perełek z mega okazją - nie ma czegoś takiego jak okazja.
MK4 w tej cenie kupiłbyś jakąś padakę, nawet jeśli byłby to 2.5T,to MK3 St220 lepiej się zbiera, lepiej brzmi a że o wyglądzie nie wspomnę - STejk ma " to coś w sobie", jest dostojne, zrobione ze smakiem, a Mk4 to auto typowo flotowe oraz Jamesa Bonda:)
Przy poszukiwaniach - pamiętaj,że oby blacha była zdrowa, mechanikę zawsze ogarniesz,ale z rudą jeszcze nikt nie wygrał:)

lukas_cox
04-08-2015, 00:17
Dzięki za słowa otuchy - już od jakiegoś czasu przyglądam się aukcjom - na razie nie widziałem nic ciekawego...niestety.
Co do wyglądu MK4 - powiem tak - nie wygląda źle, ale po lifcie. I z TITANIUM S / TITANIUM X i dużą nawigacją. Do tego rozglądałbym się za sedanem / hatchbackiem z 2.2 TDCI (jakoś mi nie pasuje 2.5T do tego modelu....) a to już wydatek ok. 70k.....
W ST220 podoba mi się klasyczny, nieprzesadzony wygląd. Ma to coś w sobie. Do tego stopnia, że jako alternatywę rozpatruję 2.2 TDCI ...oczywiście MK3 :)

A teraz do rzeczy:
Bez gazu - wolałbym raczej samemu przerobić. Dodatkowo - do roboty mam raptem 20 KM w jedną stronę, więc nawet przy spalaniu 12-14l /100km raczej nie będzie bolało....

Powiedzcie mi jeszcze, szukać na forum czy raczej śledzić aukcje ?


Dzięki!

morhot
04-08-2015, 09:07
Aukcje i forum równolegle... jest ich tak mało, że trafienie sensownej sztuki potrwa. Ja sobie "dla sportu codziennie sprawdzam" czy się coś ciekawego nie pojawiło :hmm:
Taki nawyk, a zajmuje to tylko parę minut przy porannej kawie.

lukas_cox
04-08-2015, 09:52
Okej - coś nowego się pojawiło ? :

http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-ford-mondeo-st220-polski-salon-drugi-wlasciciel-bogate-wyposazenie-ID6y8Vr7.html

2005 to już ze skrzynią 6-cio biegową powinien być?

Ktoś z okolić wie czy w ogóle się tym autem interesować ?

ps przynajmniej w aukcji nie jest napisane "igiełka, jeżdżona przez Kobietę do kościoła itp" :)

--
pozdrawiam

Hyuga
04-08-2015, 09:58
Patrząc na to co stoi i przewija się przez internet, to za 25 000 zł kupić zadbanego ST będzie OKAZJĄ! Mówie tu o roczniku 2005+ z przebiegiem nie większym niż 150 tys. Ostatnio prawie sprzedałem swojego za 24900 zł (jeszcze raz przepraszam forumowicza, z którym byłem już prawie ugadany), ale po przeglądzie żona zabroniła mi sprzedawać auto, które przez 3 lata użytkowania oprócz regularnej wymiany oleju nie wymagało ŻADNYCH napraw! Jak to dobrze świadczy o samochodzie, który zamiast do nowego właściciela stanie się rodzinnym autem dla mamuśki z dwójką dzieci :) Moim skromnym zdaniem lepiej dołożyć 2-3 tysiące i kupić auto, które przez długi czas nas nie zawiedzie niż szukać okazji, których po prostu nie ma. Sam szukam teraz Subaru Imprezy i w tym temacie jest równie ciężko.

zimoch
04-08-2015, 10:16
morhot
Hehe - coś w tym jest - mimo że posiadam - sprawdzam od ponad roku nowe aukcje STków

CzarekJ
04-08-2015, 11:00
Okej - coś nowego się pojawiło ? :

http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-ford-mondeo-st220-polski-salon-drugi-wlasciciel-bogate-wyposazenie-ID6y8Vr7.html

2005 to już ze skrzynią 6-cio biegową powinien być?

Ktoś z okolić wie czy w ogóle się tym autem interesować ?

ps przynajmniej w aukcji nie jest napisane "igiełka, jeżdżona przez Kobietę do kościoła itp" :)

--
pozdrawiam
Opis auta w ofercie jest zgodny z VIN (ma skrzynię MMT6) a często się zdarza że sprzedający wypisują co popadnie.
Tak że w/g mnie auto jest warte obejrzenia chociaż ze względu na historię użytkowania przez dwóch użytkowników (przebieg) trzeba się liczyć z drobnymi kosztami - auto może zacząć się już "sypać" w naturalny sposób.
Jakieś paski,napinacze,hamulce...sprzęgło.....może chociaż wątpię (to jednak nie diesel)

kordyl
04-08-2015, 12:15
nawet jeśli byłby to 2.5T,to MK3 St220 lepiej się zbiera

Nie sądzę :hehe:

Luky
04-08-2015, 13:07
MK4 jest cięższe i gubi moc- łapałem się nieraz z seryjnym 2.5T:)
Twój widzę troszkę dłubnięty,ale na jesieni też się chętnie sprawdzę ;)

lukas_cox
04-08-2015, 14:28
Napisałem z prośbą o więcej zdjęć i historię autka. Zawsze chciałem mieć sedana...:) czarnego....Co prawda jest dość daleko - ja ze stolicy jestem, ale - na pewno mają tam jakieś ASO Forda, które pozwoli na jakiekolwiek sprawdzenie stanu auta...

Pytanie - czy jest na forum wątek zbiorczy co wymienić od razu po zakupie ? :) ułatwiłoby to podjęcie decyzji :)
Nie ukrywam, że nie lubię się rozstawać z autami, więc prawdopodobnie to będzie kolejny członek rodziny, który zostanie ze mną na bardzo długo więc chciałbym, aby pojeździł - a nie tylko stał w warsztacie...

Co do MK4 - tak jak pisałem wcześniej - nie brałem pod uwagę 2.5T - zawsze jakoś mnie bardziej interesowało w MK4 2.2TDCI...jakoś nie jestem przekonany do uturbionych benzynek....ale też - nie miałem zbyt wielkiej z nimi styczności...

--
pozdrawiam

Luky
04-08-2015, 14:54
2.5 T to już kultowy silnik Volvo:)
Jeśli dobrze sprawdzisz auto to sam będziesz wiedział co trzeba wymienić po zakupie, na pewno najcenniejsze jest jego serducho i osprzęt.
Na siłę też nie ma co wymieniać - jeśli gość dbał to dopiero z czasem sukcesywnie będziesz miał w co inwestować ;)

Hmm a co na pewno trzeba będzie wymienić po zakupie to dowód rejestracyjny i tablice (żarcik):)

kubazs
04-08-2015, 18:42
http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-ford-mondeo-st220-bezwypadek-gaz-brc-ID6y8AsR.html#fc8c30ff1d
Oglądałem i nie kupiłem... Z plusów: nie był rozbity, ładnie jeździ ogólnie ok,fajne auto.
Z minusów: wyciete katalizatory i świecąca kontrolka silnika, silniczek krokowy wg właściciela do wymiany, nie działa podgrzewanie tylnej szyby, brak rolety w bagażniku i z góry to byłoby na tyle.. I już bym brał,jednak zajrzałem pod spód: Tłumik prawy zardzewiały,był już oderwany,bo przyspawany na jakąś śrubę jest, lewe tylne hamulce coś były robione bo nie dali rady odkręcić śruby i jest naspawana na to nakrętka,tylko nie wiem czy hamulce były zrobione,bo popiskują troszkę. Z przodu cieknie zimering półoski wchodzącej do skrzyni, między skrzynią a silnikiem również, wymieniona uszczelka miski,ale jakimiś dziwnymi śrubami skręcona(podejrzewam że na szybko coś robione,bo widać że uszczelka nowa) pompa klimatyzacji cieknie,choć klima działa,ale wycieki są już spore, drążek kierowniczy z prawej strony ma luz na gwincie przy końcówce tegoż drążka. Ogólnie dopóki nie pojechaliśmy na podnośnik,wszystko było ok,jednak jak zaczęliśmy przyglądać się pod spodem,to ojciec chłopaka który to sprzedaje jakoś się trochę poddenerwował,za długo dla niego to trwało. Może długo oglądaliśmy (ok 2 h całe auto) ale jak dla mnie troszkę za dużo musiałbym dołożyć po zakupie do niego. Aha, sprzedający mówił ze dolewa 1,5l oleju od wymiany do wymiany,także troszkę juz sporo. Decyzja należy do kupującego,ja się nie zdecydowałem,trochę miałem obawy.. Sprzedający na koniec stwierdzili, że szkoda było ich czasu, że się czepiam jakiś pierdół,a jak im o uszczelnieniu powiedziałem że to koszt ok 1500 tyś zł,to mi jego ojciec powiedział, że on za 3 tyś zł robił remont takiego silnika.. Więc nawet już dalej nie dyskutowałem..

lukas_cox
04-08-2015, 21:06
http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-ford-mondeo-st220-polski-salon-drugi-wlasciciel-bogate-wyposazenie-ID6y8Vr7.html

Dzwoniłem do właściciela / właścicielki. Auto robione po tej stłuczce (miła Pani się przyznała od razu) i powiedziała, że wymieniali części - nic nie było szpachlowane / klepane tylko wymieniane na części ze sprowadzonych autek rozbitych - podali tylko numery lakieru z mężem i sprowadzali części. Niestety - byłem w połowie spotkania z kontrahentem, więc nie mogłem długo rozmawiać. Zaciekawiło mnie to, że wymieniali podobno kokpit, ale nie dopytałem o szczegóły - brak czasu. Jutro / pojutrze będę dzwonił. Na razie poprosiłem o więcej zdjęć - miła Pani powiedziała, że wyciągną go z garażu i podeślą. Te z aukcji podobno akutalne są.

Dodatkowo - auto podobno wcześniej w Warszawie jeździło i na wszystko miało fakturki ,ale po trafieniu w ich ręce robione przez mechaników z rodziny (podobno bracia tej Pani się tym zajmowali) - tak więc - poważnie się zastanwiam. Czekam jeszcze na zdjęcia i rozmowę następną - trochę to daleko od stolicy, ale wydaje mi się, że można trochę wytargować. Oczywiście po wizycie w ASO i sprawdzeniu - właściciele nie mają nic przeciwko - Pani powiedziała, że w okolicy nie ma żadnego, ale chętnie podjadą do jakiegoś większego miasta na sprawdzenie i oględziny. Tyle na razie :)

--
pozdrawiam

Luky
04-08-2015, 23:00
Kokpit wymieniali zapewne po wystrzale poduszek. Jeśli dobrze widzę na tym zdjęciu z kolizji, to poduszka kierowcy jest po strzale.
Nie skreśla to auta,ale warto sprawdzić czy wszystko zostało dobrze zamontowane i poduszki będą działać.
Dodatkowo koniecznie obejrzyj auto od spodu, gdyż to jest informacja o jednej niegroźnej kolizji,ale podwozie warto sprawdzić czy nie nosi śladów napraw.
Poproś o zdjęcia deski rozdzielczej.
Auto z 2005 roku niby II polift, zderzak i kierownicę jak mówili kupili używane stąd pochodzą z I polifta,ale czemu progi są z I polifta,a powinny być z II?

Kapi1983
04-08-2015, 23:31
Kokpit wymieniali zapewne po wystrzale poduszek. Jeśli dobrze widzę na tym zdjęciu z kolizji, to poduszka kierowcy jest po strzale.
Nie skreśla to auta,ale warto sprawdzić czy wszystko zostało dobrze zamontowane i poduszki będą działać.
Dodatkowo koniecznie obejrzyj auto od spodu, gdyż to jest informacja o jednej niegroźnej kolizji,ale podwozie warto sprawdzić czy nie nosi śladów napraw.
Poproś o zdjęcia deski rozdzielczej.
Auto z 2005 roku niby II polift, zderzak i kierownicę jak mówili kupili używane stąd pochodzą z I polifta,ale czemu progi są z I polifta,a powinny być z II?

Bo drugi lift wprowadzali w ST220 na raty. Najpierw wszystkie chromy z zewnątrz, światła tył, odblaski z tyłu oraz wszystkie chromy wewnątrz na "lustro". Potem za drugim podejściem dołożyli czerwoną nitkę, czerwone logo na kierownicy i zmienione progi. Jak się nie mylę to od września. Auto jest z czerwca więc progi ma dobre.
Brak listwy chromowanej w dolnej kratce w zderzaku oraz emblematu ST220.

lukas_cox
04-08-2015, 23:44
o kurcze - ależ informacji. Dziękuję serdecznie za wnikliwą analizę - to był dobry pomysł, aby zapytać specjalistów w temacie ST220 :)
Miałem o czym myśleć i - szczerze powiem - przeraża mnie trochę zakres napraw.
Z drugiej strony - jeżeli były przeprowadzone profesjonalnie....to może nie jest tak źle ?

Szukać czegoś innego i nie zawracać głowy tym modelem ? w lini prostej to ok. 300km ....sporo, nie ukrywam :)

--
pozdrawiam

Luky
04-08-2015, 23:52
Ja zanim kupiłem swojego obejrzałem 10 sztuk- tragedia, a kupiłem 500km od Warszawy, także nie ma się co ograniczać do odległości, zwłaszcza,że STków nie jest zbyt dużo,gdyż to unikatowe auto i ma już swoje lata.

Jeśli nie pojedziesz to się nie dowiesz czy warto - najlepiej udać się z mechanikiem ,który jest w stanie na miejscu od razu określić czy auto wymaga jakiegoś wkładu i ile to będzie kosztować - wtedy na chłodno analizujesz czy warto :)

lukas_cox
05-08-2015, 00:11
jasne, tylko problem jest taki, że w moim otoczeniu mechaników jest niewielu :) zajmuje się zgoła odmiennymi technologiami :)

Pogadam z właścicielami telefonicznie i poczekam na więcej zdjęc. Podałem im namiary - a tymczasem - będę wertował portale aukcyjne pod kątem mondeo 200km + :)

Dzięki Wam wiem (mniej więcej) co chcę kupić - teraz tylko znaleźć odpowiedni model :)

Jeszcze raz dzięki za wszelkie informacje :)

Hyuga
05-08-2015, 09:27
A ja pojechałem po pierwszego i wiedziałem, że to będzie on! :) BTW ja mam w aucie wszystko o czym mówi luky, ale bez czerwonego znaczka na kierownicy (chyba ze mowisz o napisie ST), a nie czerwonym fordzie? :)

caqerr
05-08-2015, 12:08
Czerwony znaczek ST, nie Ford'a ;)
Czerwone znaczki Forda na kierownice, maske i grill nie są oryginalne :)

bubel25
05-08-2015, 16:15
Hyuga wyszło jak wyszło, ale poszukiwania dalej trwają.

lukas_cox
05-08-2015, 17:09
No to dostałem więcej fotek i powiem, że autko wygląda naprawdę ładnie - pewnie dlatego, że miało tak dużo części wymienionych. I pytanie teraz powstaje jak one były wymienane ?

Nie wiem czy mogę tutaj zamieścić te fotki bez zgody właścicielki / właściciela ale jasny środek w miarę czysty, przetarcie na fotelu kierowcy od strony wsiadania (część podpory lędźwiowej ? ). Fotele automatyczne. Autko w środku w miarę czyste. Wygląda zachęcająco...duża nawigacja, gałka z czerwonymi cyferkami, ale bez czerwonych przeszyć (wymienana pewnie) - lekko wytarta, progi z czerwonym znaczkiem ST, na zdjęciach nie widać, aby uszczelki były źle spasowane....
No i kierownica od zwykłego mondeo ? nie ma znaczka ST....

Cena do lekkiej negocjacji pewnie - ale wątpię aby dużo udało się wytargować - auto wygląda naprawdę dobrze. (przynajmniej na zdjęciach)...


Jak wygląda sprawa z aukcjami uzytkownika z allegro "DAMIAN" ? auta na aukcjach wyglądają naprawdę...kusząco....

Kapi1983
05-08-2015, 17:28
No to dostałem więcej fotek i powiem, że autko wygląda naprawdę ładnie - pewnie dlatego, że miało tak dużo części wymienionych. I pytanie teraz powstaje jak one były wymienane ?

Nie wiem czy mogę tutaj zamieścić te fotki bez zgody właścicielki / właściciela ale jasny środek w miarę czysty, przetarcie na fotelu kierowcy od strony wsiadania (część podpory lędźwiowej ? ). Fotele automatyczne. Autko w środku w miarę czyste. Wygląda zachęcająco...duża nawigacja, gałka z czerwonymi cyferkami, ale bez czerwonych przeszyć (wymienana pewnie) - lekko wytarta, progi z czerwonym znaczkiem ST, na zdjęciach nie widać, aby uszczelki były źle spasowane....
No i kierownica od zwykłego mondeo ? nie ma znaczka ST....

Cena do lekkiej negocjacji pewnie - ale wątpię aby dużo udało się wytargować - auto wygląda naprawdę dobrze. (przynajmniej na zdjęciach)...


Jak wygląda sprawa z aukcjami uzytkownika z allegro "DAMIAN" ? auta na aukcjach wyglądają naprawdę...kusząco....



Gałka taka powinna być. Z czerwonymi cyferkami ale jeszcze z czarną nitką. Tak to wprowadzali na raty. Gałka już inna niż po pierwszym lifcie, ponieważ jest inna kaseta zmiany biegów. Wsteczny się już "podnosi" więc gałkę zmienili, ale czerwone nitki - jak już pisałem wcześniej - wprowadzili później. Czerwone "ST" na listwach progowych wewnętrznych też jest zgodne z fabryką.
Co do poduszki to widziałeś na ostatnim zdjęciu, że wystrzelona była, więc nie ma się co doszukiwać. Wymienił pewnie na tańszą. Przynajmniej gość nie kręci i pokazał zdjęcie jak był uszkodzony.

Luky
05-08-2015, 17:53
Przetarcie fotela kierowcy to też norma. Ciężko jest wsiąść do auta by nie dotknąć boczka fotela Recaro,zwłaszcza jeśli ktoś jest większych gabarytów. Tu nawet przebieg nie ma znaczenia,a sposób jak jest auto użytkowane (miasto - częste wsiadanie/ wysiadanie czy trasa). Także tym się nie martw.
Co do poduszki bez znaczka ST, to łatwo dokupisz takową za 100-200zł jeśli Ci będzie tego bardzo brakowało.

Hyuga
05-08-2015, 18:35
Nie było jeszcze nikogo na forum kto nie pytałby o auta "Damiana" pod wszelkimi jego nickami - gosc sprowadza i handluja ogromna iloscia ST. Nie bylo jeszcze nikogo na forum kto polecilby jego auta i kiedykolwiek cos u niego kupil. Mozna rzec, ze facet jest na czarnej liscie forumowej - moze na dzien dzisiejszy cos sie zmienilo, ale z tego co mozna wyczytac, to auta robione na sztuke, picowane pod sprzedaz z przeroznymi historiami. Generalnie jako szersze grono nie polecamy :)

caqerr
05-08-2015, 19:04
Przetarcie fotela kierowcy to też norma.

Zwłaszcza na białej skórze, wszystko wyjdzie. Także tym bym się nie przejmował :)
Co do aut Damiana...
Luky ma auto od niego(może nie bezpośrednio u niego kupił ale auto pochodzi z Limanowej) i jakaś Luky nie narzeka.
Na fordtuning jeden użytkownik kupił bezpośrednio u niego i też nie narzeka.
U Damiana różnie jest, czasem ma dobre, czasem nie. Po prostu jak ktoś jedzie niech prześwietli auto dokładnie i tyle ;)
A ja polecam wybrać się do DE, ale samemu :) Idzie czasem w dobrej cenie wyrwać polifta. ;)

lukas_cox
06-08-2015, 10:01
Dobrze,
w takim razie - auto wygląda na ciekawe - jak będzie jeszcze do kupienia po moim powrocie z urlopu - pojadę je obejrzeć. Przed - już się nie wyrobię. Zabiorę je do ASO i sprawdzę tam (głównie po kątem mechaniki, spasowania kokpitu i podwozia) - z resztą poradzi sobie mój mechanik na miejscu (pod Piasecznem) ogarnie (mam nadzieję)...

ps Szukałem wczoraj na alledrogo znaczków ST220 oraz atrapy przedniej (w zderzaku - przewinęło się gdzieś przez wątek, że z przodu powinien także być znaczek ST220) - straszna bida z oryginalnymi częściami - gdzie szukać oryginałów / zamienników do tych autek ? Jeżeli uda mi sie kupić auto chciałbym je utrzymać (na zewnątrz) w 95% takim jak fabryka wypuściła - podoba mi się jego wygląd i nie czuję potrzeby jego zmiany :)

Luky
06-08-2015, 10:13
Wszystko kupisz bez problemu - pomożemy :)
Oczywiście znaczek z kratki zderzaka (fabrycznie przykręcany) jest nie dokupienia - już to sprawdziłem. Ale bez problemu kupisz ten z klapy tylnej i przykleisz (rozmiarami są takie same lub zbliżonej wielkości.

caqerr
06-08-2015, 10:42
http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Emblemat-ST220-1152441-FORD/4238

Jakby był problem z używkami, można kupić nowy. Cena aż tak bardzo dramatyczna nie jest, może na zamówienie sprowadzili by przedni :hehe:

---------- Post added at 09:42 ---------- Previous post was at 09:41 ----------


jest nie dokupienia

pytałeś na esklepie ? :hehe:

Luky
06-08-2015, 10:51
pytałeś na esklepie ? :hehe:

Rozmawiałem w ASO Forda,że ten emblemat przykręcany w ogóle nie występuje jako część zamienna i był montowany tylko jak wychodził z fabryki.

caqerr
06-08-2015, 11:12
Grubo, trzeba w jukeju poszukać. Musze sobie w końcu to zamontować :zakrecony:

modST
06-08-2015, 23:35
ZACHĘCAM PRZECZYTAĆ !!!

Hej,
Hyuga z tego co kojarzę to sam miałeś po ST jechać do mnie do Limanowej. Zrezygnowałeś bo trafiła się fajna sztuka bliżej Ciebie. Ale nie opowiadaj publicznie że nikt moich aut nie poleca - formuowicze z Sącza są u mnie co jakiś czas po graty i nie raz pisali w jakim stanie są moje wozy. Oczywiście złe słowo niesie się dalej, dobre idzie w zapomnienie. Od około roku kiedy zacząłem 'grubiej' zajmować się autami z DE i CH trafiają mi się takie wozy że hej, w polsce można takich ze świeczką szukać. Wszystkie moje wpadki dotyczyły głównie aut z POLSKI, gdzie każdy jasio mietek mechanik wsadził swoją łapę i ciężko było wyprowadzić auto na 'lalę' DLATEGO przestrzegam, lecz nie twierdzę - są na pewno godne sztuki od formuowicza czy kogoś kogo cieszy motoryzacja ale 80-90% z Polski to ulepy, gwarantuje ! Nie jeden to potwierdzi. Rzadkością było spotkać auto z PL gdzie byłby 1-2 elementy maks lakierowane, każde auto obecnie z DE i CH mierze, większość to oryginał, rzadziej 1-2 elementy lakierowane. Fotel/boczek STeka z polski przeważnie jest mocno wytarty/rozpruty ze złamanym podparciem uda, choć nie zawsze, 140-180tys przebiegu, ehe.

Na forum obelgi niosą się bardzo długo, raz podwinie się noga, kolejny świeżo zarejestrowany ** przeczyta i sieje dalej. Miałem wielu kupujących którzy czytali to gó*no przed przyjazdem i jechali z obawami 300, czasami 600km w stronę. Sprawa jest o tyle ciekawsza że dobrego słowa po zakupie już nikt nie napisze, zadzwoni że jest w porządku i tyle. Gdyby rozsypało się w pół, klawisze pękały by pod palcami :)

Ostatnio klienci częściej przyjeżdżają pociągami, raczej nikt nie jest w stanie zaoferować tyle pomocy i informacji przed i poZakupowej co moja strona. Myślę że na forum będzie udzielało się coraz więcej zadowolonych klientów, każdego do tego zachęcam ale nie każdy ma czas. Czas na wpisy często mają ci którzy coś słyszeli, coś przeczytali, ALE I TAK WIĘKSZOŚĆ LEPIEJ WIE, a nie oglądali :jaja:

To konto najprędzej i tak będzie zbanowane, jestem na tym forum codziennie i czytam wiele wpisów, również pomagam bo mam dość obszerną wiedzę w temacie ST, ale administracja a raczej pi*nek który otrzymał władzę z braku laku lubi banować moje konta. Gdyby jednak przetrwało, zapraszam na PW.

Pozdrawiam misiaczki, STfan..

ratmed24
07-08-2015, 00:44
kolejna auto reklama?która to już z 10? :zakrecony:

Hyuga
07-08-2015, 09:09
Dlatego napisalem: "mozliwe, ze od tego czasu cos sie zmienilo". Ja nigdy nie skreslam ludzi. Od zakupu mojego auta minely 3 lata i poznajac nieco rynek kazda osoba zajmujaca sie sprzedaza aut powinna dojsc do wniosku, ze choc nie zawsze jest to oplacalne, lepiej sprzedawac produkt z lista wad lub prawdziwa historia niz picowane odrzuty z innych krajow. Mozliwe, ze i w Twoim przypadku sytuacja zmienila sie na plus, dlatego w zadnym wypadku nie dyskredytuje Twoich aut - szczegolnie, ze zadnego nie widzialem na zywo. Moze moj komentarz faktycznie zabrzmial troche ostro - nie mialem takiego zamiaru. Chodzilo raczej o to, ze tak jak pisali koledzy wczesniej - trzeba byc po prostu ostroznym.

bubel25
07-08-2015, 23:40
A czy coś widać nie pokojęcego na tych zdjęciach?

http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-st220-3-0-benzyna-salon-polska-ID6y9bd5.html

Castigliano
08-08-2015, 00:32
Ciekawe co to za mina :hehe:
http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-v6-full-opcja-navi-skora-chlodzone-fotele-st220-ID6y8P9j.html#06179fc66a
W ogóle jest to ST czy jakieś ulepione, zwykłe V6?

Kapi1983
08-08-2015, 00:41
Ciekawe co to za mina :hehe:
http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-v6-full-opcja-navi-skora-chlodzone-fotele-st220-ID6y8P9j.html#06179fc66a
W ogóle jest to ST czy jakieś ulepione, zwykłe V6?

Jest to zwykłe V6 w pakiecie ST.

CzarekJ
08-08-2015, 04:42
Ciekawe co to za mina :hehe:
http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-v6-full-opcja-navi-skora-chlodzone-fotele-st220-ID6y8P9j.html#06179fc66a
W ogóle jest to ST czy jakieś ulepione, zwykłe V6?

Jest to zwykłe V6 w pakiecie ST.
"zwykłe V6" to 2,5.....a tu jednak jest silnik ST - 3.0....
Brakuje kilku elementów - kierownicy z emblematem,wydechu,Recaro.....
Może i "ulepek",ale wystarczy zapytać o VIN......się wyjaśni.
Może to uboga wersja STeka?

Luky
08-08-2015, 08:43
A czy coś widać nie pokojęcego na tych zdjęciach?

http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-st220-3-0-benzyna-salon-polska-ID6y9bd5.html

Tylne światła pochodzą sprzed lifta.


http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-v6-full-opcja-navi-skora-chlodzone-fotele-st220-ID6y8P9j.html#06179fc66a
W ogóle jest to ST czy jakieś ulepione, zwykłe V6?
Ten kombiaczek wygląda na 3.0 V6 204KM z pakietem ST - były takie wersje,ale VIN potwierdzi wszystko.
Gorzej,że laik może się naciąć,że to ST220 :)

Kapi1983
08-08-2015, 11:22
Ciekawe co to za mina :hehe:
http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-v6-full-opcja-navi-skora-chlodzone-fotele-st220-ID6y8P9j.html#06179fc66a
W ogóle jest to ST czy jakieś ulepione, zwykłe V6?

Jest to zwykłe V6 w pakiecie ST.
"zwykłe V6" to 2,5.....a tu jednak jest silnik ST - 3.0....
Brakuje kilku elementów - kierownicy z emblematem,wydechu,Recaro.....
Może i "ulepek",ale wystarczy zapytać o VIN......się wyjaśni.
Może to uboga wersja STeka?
Kolego jest to zwykle V6 3.0 w pakiecie st. Nie żadna uboga wersja STeka. Jest cała lista elementów różniących go od ST a nie tylko kilka jak twierdzisz. Poprostu ktos w salonie zamówił do zwykłego 3.0 pakiet stylistyczny z ST.

reVron
08-08-2015, 12:06
A czy coś widać nie pokojęcego na tych zdjęciach?

http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-st220-3-0-benzyna-salon-polska-ID6y9bd5.html

Tylne światła pochodzą sprzed lifta.

ludzie sobie zakładają tylne lampy z białymi paskami bo ladniejsze a tutaj ktoś poszedł w stary model...albo tak mu się podoba (szczerze mi też) albo było z tyłu grzebane i po prostu wzięte co było "tańsze"
autko prezentuję się całkiem fajnie bo czarne, chociaż bym wolał jasną tapicerkę albo czerwoną :satan:
Sam mam zamiar swojego ulepa przywrócić do oryginału przed sprzedażą..teraz mam grill po pierwszym lifcie i lampy tylne po drugim

ktoś coś o tych:
http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-lift-st-3-0v6-6-biegow-kombi-st220-recaro-226koni-ID6y7aan.html#38b0eb0404
http://allegro.pl/show_item.php?item=5570579224#38b0eb0404 stoi już jakiś czas, kiedyś widywałem je przejazdem i na żywo wyglądało konkretnie, było chyba dodatkowo obniżone, minus taki że to przed lift a już wiem jakie one mają bolączki z rudymi kalafiorami
http://allegro.pl/show_item.php?item=5567456643#38b0eb0404 też przedlift...tak... lampy tylne po lifcie

a wogóle się zapytam czy "estejki" sprzed liftu i po mają takie same silniki? Czy czymś się różnią? Jakieś mają konkretne bolączki? Pytał bo nie miałem jeszcze V-ki, tymbardziej w mondeuszu

bubel25
08-08-2015, 13:59
A co powiecie o tym

http://olx.pl/oferta/polski-salon-st220-kombi-2003-rok-CID5-IDbbK5d.html

A to vin: WF0WXXGBBW3C54784

caqerr
08-08-2015, 16:31
A co powiecie o tym

http://olx.pl/oferta/polski-salon-st...5-IDbbK5d.html

A to vin: WF0WXXGBBW3C54784
Kapi1983 może coś więcej powiedzieć, bo tylko jeden pomysł mam kto mógł tak pomalować rozpórkę i kolektor :))

konrad684
08-08-2015, 16:59
Od pewnego czasu obserwuje to auto:
http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-v6-full-opcja-navi-skora-chlodzone-fotele-st220-ID6y8P9j.html#06179fc66a
Początkowo wycenione było na 14 700 zł, bardzo szybko cena spadła do tego co teraz jest. Też miałem wątpliwości co to za wersja, dzwoniłem do gościa. Jak zacząłem dopytywać się o auto to powiedział że są zegary wymieniane i przednia szyba, ale auto niby bezwypadkowe :) Chciałem vin to powiedział że mam za godzinę zadzwonić bo musi w papiery zajrzeć. No i zadzwoniłem po godzinie, gość stwierdził że jeszcze nie zdążył w papiery zajrzeć i że mi za chwilę oddzwoni. Minęło pięć dni i cisza. Więc musi tu być jakiś wałek.

Kapi1983
08-08-2015, 17:22
A czy coś widać nie pokojęcego na tych zdjęciach?

http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-st220-3-0-benzyna-salon-polska-ID6y9bd5.html

Tego srebrnego kombi polifta to ja sprzedaje.
Tylne światła pochodzą sprzed lifta.

ludzie sobie zakładają tylne lampy z białymi paskami bo ladniejsze a tutaj ktoś poszedł w stary model...albo tak mu się podoba (szczerze mi też) albo było z tyłu grzebane i po prostu wzięte co było "tańsze"
autko prezentuję się całkiem fajnie bo czarne, chociaż bym wolał jasną tapicerkę albo czerwoną :satan:
Sam mam zamiar swojego ulepa przywrócić do oryginału przed sprzedażą..teraz mam grill po pierwszym lifcie i lampy tylne po drugim

ktoś coś o tych:
http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-lift-st-3-0v6-6-biegow-kombi-st220-recaro-226koni-ID6y7aan.html#38b0eb0404
http://allegro.pl/show_item.php?item=5570579224#38b0eb0404 stoi już jakiś czas, kiedyś widywałem je przejazdem i na żywo wyglądało konkretnie, było chyba dodatkowo obniżone, minus taki że to przed lift a już wiem jakie one mają bolączki z rudymi kalafiorami
http://allegro.pl/show_item.php?item=5567456643#38b0eb0404 też przedlift...tak... lampy tylne po lifcie

a wogóle się zapytam czy "estejki" sprzed liftu i po mają takie same silniki? Czy czymś się różnią? Jakieś mają konkretne bolączki? Pytał bo nie miałem jeszcze V-ki, tymbardziej w mondeuszu

Tego srebrnego poliftowego kombi to ja sprzedaje.

---------- Post added at 16:16 ---------- Previous post was at 16:14 ----------



A co powiecie o tym

http://olx.pl/oferta/polski-salon-st...5-IDbbK5d.html

A to vin: WF0WXXGBBW3C54784
Kapi1983 może coś więcej powiedzieć, bo tylko jeden pomysł mam kto mógł tak pomalować rozpórkę i kolektor :))



---------- Post added at 16:22 ---------- Previous post was at 16:16 ----------


Od pewnego czasu obserwuje to auto:
http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-v6-full-opcja-navi-skora-chlodzone-fotele-st220-ID6y8P9j.html#06179fc66a
Początkowo wycenione było na 14 700 zł, bardzo szybko cena spadła do tego co teraz jest. Też miałem wątpliwości co to za wersja, dzwoniłem do gościa. Jak zacząłem dopytywać się o auto to powiedział że są zegary wymieniane i przednia szyba, ale auto niby bezwypadkowe :) Chciałem vin to powiedział że mam za godzinę zadzwonić bo musi w papiery zajrzeć. No i zadzwoniłem po godzinie, gość stwierdził że jeszcze nie zdążył w papiery zajrzeć i że mi za chwilę oddzwoni. Minęło pięć dni i cisza. Więc musi tu być jakiś wałek.

Przecież co to za wersja to widać. Co do ceny to oczywiste jeśli ktos chce sprzedac a nie sprzedawać. Sam to tez praktykuje jeśli zależy mi na czasie. Za takie pieniądze jeśli technicznie jest sprawne to chyba warto. Zawsze to 204 konie a buda w polifcie. W zderzaku to kratka jest ze starszego niż atrapa.

caqerr
08-08-2015, 17:25
Zawsze to 204 konie

do tego żeby zrobic z 204km na 226 wystarczy dolot + wydech i komp z ST ;) A to już drogie nie jest ;) + zawias ale tutaj wystarcza sprezyny eibacha :)

przemasan
08-08-2015, 23:15
A co powiecie o tym

http://olx.pl/oferta/polski-salon-st...5-IDbbK5d.html

A to vin: WF0WXXGBBW3C54784
Kapi1983 może coś więcej powiedzieć, bo tylko jeden pomysł mam kto mógł tak pomalować rozpórkę i kolektor :))

Oglądalem to auto w maju i z tego co pamietam to wtedy stalo w komisie za 17000 zł, obejrzałem tylko z zewnątrz i mi wystarczyło :)

bubel25
09-08-2015, 23:47
Aż tak w złym stanie

przemasan
10-08-2015, 12:28
wtedy za 17000zl szkoda bylo czasu na poświecenie większej uwagi:(
teraz jak juz jest duzo taniej to moze i warto mu się uważniej przyjżeć :) choc nie ukrywam, że ten czerwony kloektor mnie odstrasza :)

lukasz83
10-08-2015, 12:36
http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo...tml#06179fc66a

W sobotę miałem okazję obejrzeć tego Mondka, auto wg. sprzedającego przyjechało z Niemiec i po jakimś czasie wstawiono do komisu, dokumentów nie widziałem na to ale na szybie były naklejki DEKRY jak dobrze pamiętam. Samochód wg. licznika ma 270 tyś. (wspominał ktoś że wymieniany licznik więc przebieg cholera wie jaki) kierownica zdaje się to potwierdzać ale to też zawsze można podmienić ale tapicerka jest ok -wygląda tak jakby dużo samochód jeździł na trasach, długie odcinki. Silnik ogólnie raczej suchy ale......samochód miał prawie zero oleju ! Mało tego w zbiorniku wyrównawczym sucho - płynu chłodniczego kilka kropel, rozumiem że może ktoś nie dolał ale daje to do myślenia. Opony do wymiany na start, relingi dachowe porysowane bardzo mocno - może był box i stąd ten przebieg. Ogólnie sam byłem może i jestem zainteresowany tylko te braki płynowe.... A i oczywiście ruda wychodzi na przednich progach i drzwiach ale tragedii nie ma do zrobienia. Sam nie wiem co o nim myśleć..... Może ktoś ze śląska jest w stanie go obejrzeć i wydać jakaś opinie. Samochód ogólnie ciekawy bo ładnie wypasiony - tylne fotele podgrzewane, mało takich. Silnik ładnie pracował tylko jak zapalał potrzebował dłużej na rozruch niż moje v6....

Napiszcie coś, pozdrawiam.

---------- Post added at 11:36 ---------- Previous post was at 11:35 ----------

AAA linki źle poszedł.....

http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-v6-full-opcja-navi-skora-chlodzone-fotele-st220-ID6y8P9j.html#06179fc66a

sly_PL
10-08-2015, 13:14
Zderzak przód szpachla, całość pod blendą malowana i szpachli pełno.
Zderzak od st220 ma listwę pod dolnym grillem cofniętą o 1cm względem lica zderzaka i daje to charakterystyczny kontur dolnej lakierowanej części zderzaka pod gilem. Tu na zdjęciu jest na równo, więc zderzak było mocno skatowany!

Sprawdź czy aby nadkola lewe i prawe nie było dostawiane osobno, widać to po otworzeniu maski.
Mocno podejrzewam, że cały zestaw body kit od st220 (a włąściwie od tdci ST anglika) jest dołożony później (sprawdzić po VIN-ie).
Wygląda to na 3,0 V6 204kM, w wersji wyposażenia Tytanium X, ale pakiet jest dołożony później.
Zdekompletowane zaślepki progów ;) 100zł sztuka.
Opony 18" 2 000tys.
Płyny i oleje 300zł - w jakim stanie jest silnik bez oleju (puszka pandory).
Pierścieni do 3,0 nie uraczysz nigdzie, brat z grekiem już 3 miesiąc wysyłają po zakładach, aby diy dorobić.

Dołóż lepiej te 3tys, i kup od kogoś zaufanego.

Wyglądem wnętrza bym się nie kierował. Teraz za 1500zł kupisz komplet kanap z boczkami, a kierownicę i mieszek dostaniesz do tego gratis.
Kierownica :) moja przed zakupem była błysk, ale jak dwa razy wsiadłem z rękoma brudnymi od piasku i cementu to na skórze kierownicy mat i rysy się zrobiły po 2minutach kręcenia, postarzanie o 300tys, gotowe.

Już wymieniany licznik daje do myślenia - co było podstawą wymian???
Brak oleju i poziom płynu chłodniczego to ładnie katuje silnik - sam wyciągnij wnioski jak długo taki jeszcze pojeździ.

Tylna kanapa podgrzewana? - allegrosz i z przełącznikami za 500-600zł dostaniesz do podłożenia, czas podmianki kanapy 1h z piwkiem.

bubel25
11-08-2015, 11:45
Pojawił się nowy st zna może ktoś go?

http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-st-220-ID6y9ii5.html

Hyuga
11-08-2015, 22:30
Rarytasik, ostatnie wypusty z dwukolorowymi siedzeniami. Kolor grafit jest ekstra w STkach :) Cena z gazem moim zdaniem przystepna - jakby poszedl za 27000 byloby to super okazja (o ile wszystko z nim ok).

franczesko
11-08-2015, 23:02
Podobno Kleber, ma pierścienie do ST :) przynajmniej tak mojemu znajomemu mówił przez telefon :)

Co do braków w płynach eksploatacyjnych, to nie dość że o silniku słabo świadczy to jeszcze o właścicielu.

konrad684
13-08-2015, 18:49
A może tego esteka ktoś oglądał?
http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-st220-3-0-226km-xenon-skora-recaro-klimatronik-navigacja-ID6y8LFh.html
Zdjęcie komory silnika mnie trochę zastanawia, tak jakby wszystko olejem zapaćkane, nawet naklejka na pasie przednim, czy może się mylę?
Pytanie do znawców ST, czy zauważyliście coś dziwnego na tych zdjęciach? Bo nie wiem czy warto go oglądać, mam 150 km do Gniezna. Czy były wersje bez logo mondeo i st220 na klapie?

WojtasS
14-08-2015, 01:22
Pytanie do znawców ST, czy zauważyliście coś dziwnego na tych zdjęciach?

zawias ma zmieniony na zwykły nie st ( strasznie wysoko stoi)

morhot
14-08-2015, 08:51
Albo zbyt niski profil opony. Fele też nieoryginalne - model Borbet LS, więc może kupione "okazyjnie" z oponami do Focusa czy jakiegoś innego małego auta.

konrad684
14-08-2015, 21:30
A co powiecie o tym?
http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-st-220-3-0-v6-ID6y4IUX.html
Czy kierownica nie jest czasem z wersji po lifcie???
Czy lewy bok nie jest cieniowany na tylnich drzwiach?

felipewroclaw
17-08-2015, 13:51
Ten granatowy z kujawskopomorskiego był do sprzedania już w maju i ktoś się wycofał. Widać, że ogłoszenie wrociło, cena bodajże ta sama co wtedy. Autko na zdjęciach wygląda dosyć ciekawie.

---------- Post added at 12:51 ---------- Previous post was at 12:50 ----------

http://olx.pl/oferta/ford-mondeo-oryginalne-st220-226-km-lpg-salon-rp-6-biegow-pelna-opcja-CID5-IDbgjYZ.html#958b463947

Czy ktoś z Was kojarzy to autko?
Samochód krajowy, wygląda ciekawie, jedynie co cena dosyć bardzo atrakcyjna jeszcze z instalacją gazową wersja polift

konrad684
19-08-2015, 22:32
A może tego st-ka ktoś zna?
http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-ford-mondeo-st220-226km-w-kolorze-infra-red-ID6y65sD.html
Kolor nietypowy, te listwy boczne to oryginalne?

Jakub
20-08-2015, 00:25
Listwy są doklejane.

wyryte w kamieniu

caqerr
20-08-2015, 00:39
Listwy są doklejane.

Albo drzwi wymienione na jakies od ubogiej wersji :)

franczesko
20-08-2015, 12:46
http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-ford-mondeo-st220-226km-w-kolorze-infra-red-ID6y65sD.html


...oraz zawór EGR.

hmmmmm w 3.0 nie ma takiego zaworu :) :)

perm
23-08-2015, 15:13
http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-ford-mondeo-st220-bezwypadek-gaz-brc-ID6y8AsR.html#fc8c30ff1d
Oglądałem i nie kupiłem... Z plusów: nie był rozbity, ładnie jeździ ogólnie ok,fajne auto.
Z minusów: wyciete katalizatory i świecąca kontrolka silnika, silniczek krokowy wg właściciela do wymiany, nie działa podgrzewanie tylnej szyby, brak rolety w bagażniku i z góry to byłoby na tyle.. I już bym brał,jednak zajrzałem pod spód: Tłumik prawy zardzewiały,był już oderwany,bo przyspawany na jakąś śrubę jest, lewe tylne hamulce coś były robione bo nie dali rady odkręcić śruby i jest naspawana na to nakrętka,tylko nie wiem czy hamulce były zrobione,bo popiskują troszkę. Z przodu cieknie zimering półoski wchodzącej do skrzyni, między skrzynią a silnikiem również, wymieniona uszczelka miski,ale jakimiś dziwnymi śrubami skręcona(podejrzewam że na szybko coś robione,bo widać że uszczelka nowa) pompa klimatyzacji cieknie,choć klima działa,ale wycieki są już spore, drążek kierowniczy z prawej strony ma luz na gwincie przy końcówce tegoż drążka. Ogólnie dopóki nie pojechaliśmy na podnośnik,wszystko było ok,jednak jak zaczęliśmy przyglądać się pod spodem,to ojciec chłopaka który to sprzedaje jakoś się trochę poddenerwował,za długo dla niego to trwało. Może długo oglądaliśmy (ok 2 h całe auto) ale jak dla mnie troszkę za dużo musiałbym dołożyć po zakupie do niego. Aha, sprzedający mówił ze dolewa 1,5l oleju od wymiany do wymiany,także troszkę juz sporo. Decyzja należy do kupującego,ja się nie zdecydowałem,trochę miałem obawy.. Sprzedający na koniec stwierdzili, że szkoda było ich czasu, że się czepiam jakiś pierdół,a jak im o uszczelnieniu powiedziałem że to koszt ok 1500 tyś zł,to mi jego ojciec powiedział, że on za 3 tyś zł robił remont takiego silnika.. Więc nawet już dalej nie dyskutowałem..

Po co wymyślasz takie historie? :) Co do katalizatorów, checka i silnika krokowego uprzedzałem jeszcze przed przyjazdem, więc wiedziałeś że tego należy się spodziewać. Szyby nie podgrzewałem długi czas i też byłem tym faktem zdziwiony ;) Ale co do spodu to przestań rozpowszechniać jakieś bzdurne teorie o urwanych wydechach czy kombinowania przy hamulcach, czy Bóg wie jakich wyciekach. 90% ST-ków ma bardziej pordzewiały prawy wydech niż lewy, co wiąże się z RDZEWIENIEM obejmy trzymającej wydech. To, że jest przymocowany w inny sposób niż oryginalnie nie jest powodem, żeby zmyślać takie historie. Czepianie się, że przy hamulcu nie ma oryginalnej śruby tylko gwintu z dospawana nakrętka (co się równa zwykłej śrubie) to już przesada. Parę dni później poinformowałem Cię o naprawie wycieków - powodem był faktycznie simering półosi oraz pęknięty wąż od wspomagania. Koszt naprawy 200zł, wow. Śruby i nowa uszczelka? Uszczelka ma ponad 8 miesięcy bo była już zjechana więc normalna sprawa, że została wymieniona. Kolejna historia "że coś na szybko robione" i kolejne czepianie się śrubeczek. Zejdź na ziemię, chłopie. W żadnym 13-sto letnim aucie nie będziesz miał zachowanych oryginalnych śrubek :) NIGDY nie powiedziałem, że dolewam półtora litra oleju od wymiany do wymiany. Litr o którym Ci mówiłem a półtora to lekka przesada, nie? Gdyby mi zależało na tym by Cię orżnąć to na pewno nie oddawałbym Ci zaliczki mimo tego, że mówiłem dzwoniącym że samochód jest zadatkowany. Czemu o tym nie wspomnisz tylko siejesz jakieś idiotyczne tezy o Bóg wie jakich uszkodzeniach? I nie dziwne, że się zdenerwował, skoro nawet mechanicy w wybranym przez was warsztacie wyśmiewali wasze teorie o cieknacym jak cholera silniku czy innych śrubkach ;)

Swoją drogą to cieszę się, że przyjechałeś. Ja pod samochód nie zaglądałem bo nie działo się z nim nic niepokojącego, ale dzięki Tobie przynajmniej usunąłem jedyną usterkę zauważoną przez Twojego rzeczoznawcę ;) Także następny chętny, który zechce obejrzeć auto spod spodu będzie mógł przyczepić się innych śrubeczek :)

Tomasz
23-08-2015, 16:21
A to jest ten sam w którym obróciła Ci się panewka? Bo o naprawie nic nie piszesz.

perm
23-08-2015, 16:56
Ten sam. Sam ze mną rozmawiałeś więc wiesz, że nie ukrywam faktów o aucie. Obróciło panewkę w grudniu i cały silnik trafił do regeneracji do firmy Krasnobrodzka Racing w Warszawie. Opinie można poczytać w internecie na temat tej firmy, sam się wahałem między wymianą silnika a generalnym remontem, ale nikt nie da gwarancji na używany silnik więc wolałem przeprowadzić kapitalke i silnik mieć na gwarancji serwisowej. I na pewno tak zrobione auto przejedzie więcej niż na używanym, niesprawdzonym silniku. W poście pisałem akurat o "nowej uszczelce robionej na szybko z dziwnymi śrubami". No sorry, ale serwis który naprawia sportowe auta chociażby Hołowczyca nie pozwoliłby sobie na "dziwne załatwienie sprawy". Auto od obrotu panewki przejechało już 15000km (aktualny przebieg to ponad 225000km) i dalej chodzi najrówniej ze wszystkich, którymi do tej pory jeździłem.

franczesko
24-08-2015, 19:31
Jak czytam, wrażenia niektórych oglądających 11 letnie auta, to zastanawiam się czy oni nie pomylili się z kupnem używanego auta... bo powinni brac z salonu...

1,5 litra od wymiany do wymiany? w V6? to bardzo dobry wynik, ponieważ nawet zdrowy silnik po mocnym ganianiu potrafi spalić nawet litr na 2 tys km. Nawet norma na ten silnik to jest coś ok 0,8l na 1 tys km.

Kwestia pordzewiałych tłumików, to dodam jedynie, że 99% steków ma zardzewiały prawy, a pozostały jeden procent ma inne układy wydechowe typu milltec itp itd. :)

Przy zakupie, używanego auta tego typu i tylu letniego najważniejsze jest jak auto się prowadzi i co poprzedni właściciel wymienił oraz w jaki sposób może to potwierdzić.

Nie oszukujmy się nikt nie będzie inwestował w auto, które chce sprzedać np. wymieniając uszczelkę pokrywy rozrządu, a tym bardziej jeśli się tylko poci, a nie kapie..
Owszem, można to wykonać za 500zł + uszczelki potrzebne + olej u znanego mechanika z forum i to bez wyciągania motoru.

Żadne 10 letnie auto, nie będzie bez wad. Ja swojego kupiłem z wadami dołożyłem kasy i jestem zadowolony, bo wiem co mam :)

perm
24-08-2015, 19:39
Szkoda, że nie da się lajkować tutaj postów. Mnie zwyczajnie zabolało, że ktoś do którego podszedłem w ten sposób ze oddałem mu nawet nienależącą mu się zaliczkę, mimo że cały dzień miałem zmarnowany, a ktoś w nadziei że tego nie przeczytam bezczelnie obsmarował mój samochód i moją osobę. Jedyne co mogę potwierdzić to niedziałające podgrzewanie przedniej szyby (o czym nie wiedziałem) i brak rolety (no i?). Na samochodzie nigdy nie oszczędzałem, wywaliłem 5 tysięcy na remont silnika mimo że warsztaty z gorszą opinią chciały to zrobić za 3000. Dzięki franczesko za wypowiedź, zawsze to inaczej wygląda jak wypowie się osoba trzecia...

Koniec offtopa, nie ma co ciągnąć tematu. Jak przyjedzie ktoś normalny to na pewno zauważy zalety tego auta, a nie inna śrubę przy kole.

Tomasz
24-08-2015, 19:52
Panowie, żeby ktoś mi się tu nie zapędził za bardzo :nono:.


Jak przyjedzie ktoś normalnyTakie stwierdzenie zalatuje prawie pod obrazę użytkownika, który był oglądać auto. To raz.


oddałem mu nawet nienależącą mu się zaliczkęTu bym polemizował, czy mu się nie należała. Nie byłem przy rozmowie, ale kupujący miał prawo stwierdzić, że auto jest niezgodne z tym co jest w ogłoszeniu i jak najbardziej zwrot zaliczki w takim wypadku mu się należy. To dwa.


Jedyne co mogę potwierdzić to niedziałające podgrzewanie przedniej szyby (o czym nie wiedziałem) i brak rolety (no i?Czyli auto miało braki, a więc było niezgodne ze stanem faktycznym.

I żeby było jasne, nie znam żadnego z Was i nie zamierzam nikogo z Was bronić. Handel odbywa się poza forum i wszelkie roszczenia proszę załatwiać poza forum. Ten dział nie jest działem sprzedam, więc kubazs miał prawo wyrazić swoją opinię o obejrzanym egzemplarzu, a Ty zgodnie z regulaminem nie możesz tu zachwalać swojego auta.
Więc jak stwierdziłeś:



Koniec offtopa

perm
24-08-2015, 19:59
Panowie, żeby ktoś mi się tu nie zapędził za bardzo :nono:.


Jak przyjedzie ktoś normalnyTakie stwierdzenie zalatuje prawie pod obrazę użytkownika, który był oglądać auto. To raz.

Jedyne co dodam. Absolutnie nie to było zamysłem wypowiedzi. Faktycznie defekty auta to coś, czego można się przyczepić i należy i nigdy nikogo za to nie negowałem. A neguję tylko i wyłącznie czepianie się śrubek w 13 letnim aucie i wymyślanie historii bez pokrycia, bo wypowiedź że coś było kombinowane z wydechem bo prawy jest bardziej pordzewiały daje potencjalnemu kupującemu milion przeróżnych błędnych teorii co się z autem działo, to samo ma się do rzekomego "robienia czegoś na szybko", bo skoro istnieje możliwość komentowania aut to powinna być również możliwość obrony auta na forum publicznym, tam gdzie zostało ono "obrażone". Dziękuję :)

DonMondeo
25-08-2015, 08:07
uro2 bądźmy fair wobec jednej i drugiej strony, zgodnie z prawem jeśli sprzedający nie wie o jakiejś usterce auta ("i umyślnie jej nie zataił") to w tym przypadku nie mam mowy o "niezgodności" a co za tym idzie konieczności zwrotu zaliczki, ale jak już pisał perm koniec offtopa to koniec

ekodesign
30-08-2015, 21:00
byłem dzisiaj obejrzec to st z tarnobrzegu http://olx.pl/oferta/ford-mondeo-st220-oryginalna-wersja-3-0l-duratec-st-efi-226km-CID5-ID8FiIw.html#9bb54f0d7e;promoted . szukam esteka od dluzszego czasu, ale jedynie ten poki co ogladałem bo był taki jak chce. nie kupiłem. czujnik lakieru na całym aucie pokazywał 230-290 mikronów a nawet w kilku miejscach około 500. mimo to nie było tragedii, srodek ładny, nie zniszczony, ale silnik brudny i zaniedany , miska mokra i pelno syfu wszedzie. nie kupiłem bo po wyciagnieciu bagnetu okazało sie ze jest totalnie suchy.... a sprzedajacy zarzekał sie ze nie pali oleju... hehe. a tam brakowało przynajmniej 2.5 litra. ogolnie nie polecam za ta kase.

felipewroclaw
01-09-2015, 00:30
Od min do max jest kolo litra. Ja dzisiaj ogladalem to czarne mondeo z poznania ktore jeat na blachach BI ogolnie auto troche zaniesbane i widac ze ktos chce sie pozbyc. Patrzac na to wszystko to mondeo z cekcyna jest warte uwagi trzeba je bardziej sprawdzic . I jesli nie bedziesz zadnych niespodzianek to ponegocjowac z wlascicielem jeszcze z 1500-2000 xl

reVron
01-09-2015, 12:55
a tego ktoś już był oglądać?? podejrzana cena jak na polift i to krajowy...
może skorzystam z tego że jestem na urlopie i się przejadę

http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-salonfakt23-gwarancja-ID6yaaf9.html#2381722e9b

lukas_cox
01-09-2015, 14:51
Cześć, też się zastanawiam - sedanik, ciemny, polift mniam! - ciekawe co z nim nie tak ?
Daj znać jak już zobaczysz :)

zimoch
01-09-2015, 15:54
I faktura! Kurcze no :)

franczesko
01-09-2015, 17:11
a tego ktoś już był oglądać?? podejrzana cena jak na polift i to krajowy...
może skorzystam z tego że jestem na urlopie i się przejadę

http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-salonfakt23-gwarancja-ID6yaaf9.html#2381722e9b


Jak co to mogę pomoć w oględzinach - do Puławskiej mam niedaleko :)
A eSTeki znam na wylot :)

eropress
01-09-2015, 20:21
a tego ktoś już był oglądać?? podejrzana cena jak na polift i to krajowy...
może skorzystam z tego że jestem na urlopie i się przejadę

http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-salonfakt23-gwarancja-ID6yaaf9.html#2381722e9b

No wygląda odjazdowo... tylko ciekawe, że wisi a nie, że ktoś już go zgarnął... I pojawia się pytanie - co jest nie tak?

lukas_cox
02-09-2015, 23:08
Tak więc dziś byłem - oglądałem, rozmawiałem z właścicielem komisu - śmieszna historia auta - jeżdził w firmie u jakiegoś greckiego szefa - firma miała zajmować się budową obwodnicy, ale przegrali przetarg i zawinęli się z PL. Auto zostało :)

Podobno serwisowany do samego końca w ASO - wszystkie szyby z tego samego rocznika, lakierowana maska, nadkola - to potwierdził właściciel komisu. Wziął go "dla siebie" ale "nie ma czasu nawet siępobawić" więc go sprzedaje. Stąd cena...

Czy na obrazkach komuś rzuca się w oczy cokolwiek ? bo chyba się bardzo napaliłem na ten model :)

[edit] auto teraz nie ma zaślepek od spryskiwaczy reflektorów - podobno ktoś ukradł....koleś dokupił i polakierował nowe, ale jeszcze ich nie założył....

st220
02-09-2015, 23:17
Tak więc dziś byłem - oglądałem, rozmawiałem z właścicielem komisu - śmieszna historia auta - jeżdził w firmie u jakiegoś greckiego szefa - firma miała zajmować się budową obwodnicy, ale przegrali przetarg i zawinęli się z PL. Auto zostało :)

Podobno serwisowany do samego końca w ASO - wszystkie szyby z tego samego rocznika, lakierowana maska, nadkola - to potwierdził właściciel komisu. Wziął go "dla siebie" ale "nie ma czasu nawet siępobawić" więc go sprzedaje. Stąd cena...

Czy na obrazkach komuś rzuca się w oczy cokolwiek ? bo chyba się bardzo napaliłem na ten model :)

[edit] auto teraz nie ma zaślepek od spryskiwaczy reflektorów - podobno ktoś ukradł....koleś dokupił i polakierował nowe, ale jeszcze ich nie założył....

Nie u szefa tylko u pana księgowego w greckiej firmie. 5 lat temu wymieniałem w tym aucie silnik, bo go szanowny pan zajeździl. Serwisowali go w Aso dopóki nie padł motor 1000 km od rzekomej wymiany oleju. A olej to była smoła.

lukas_cox
04-09-2015, 00:48
Poszukiwań ciąg dalszy:

http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-st-220-ID6y9ii5.html

Wiem, że to autko było już pobieżnie omawiane - Hyuga stwierdził, że przystępna cena, jeżeli wszystko jest okej ale....ja mam do tego auta prawie 400 km....Czy ktoś z okolic widział / oglądał ? Warto ?

Albo:

http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-st220-v6-ID6y9Xdb.html

Przynajmniej sprzedawca informuje o wymianie silnika.....wygląda na zadbane auto - ale ja to jestem napalony jak szczerbaty na suchary, więc po poradę przyszedłem - warto w ogóle się interesować tymi autkami ?

--
pozdrawiam,
Łukasz Węglarczyk

bishop
04-09-2015, 08:12
Przynajmniej sprzedawca informuje o wymianie silnika.....wygląda na zadbane auto - ale ja to jestem napalony jak szczerbaty na suchary, więc po poradę przyszedłem - warto w ogóle się interesować tymi autkami ?
Niezłą kasę władował w ciągu dwóch lat: swap silnika + gaz. I teraz po dwóch miesiącach zagazowania sprzedaje. Nie skreśla to auta ale jak dla mnie dziwne.

reVron
05-09-2015, 12:04
może potrzebuję pieniędzy? Nikt by nie dołożył za to że wymienił silnik i założył gaz...
zastanawia mnie, że pisze "czarna skórzana tapicerka" a na zdjęciach jest biala....



Przynajmniej sprzedawca informuje o wymianie silnika.....wygląda na zadbane auto - ale ja to jestem napalony jak szczerbaty na suchary, więc po poradę przyszedłem - warto w ogóle się interesować tymi autkami ?
Niezłą kasę władował w ciągu dwóch lat: swap silnika + gaz. I teraz po dwóch miesiącach zagazowania sprzedaje. Nie skreśla to auta ale jak dla mnie dziwne.

bishop
05-09-2015, 14:15
że pisze "czarna skórzana tapicerka" a na zdjęciach jest biala....
Wg VINu: Verona Grain Leather czyli takie jak na zdjęciach.

CzarekJ
06-09-2015, 13:22
Wierzyć ,nie wierzyć opisowi - wcześniej potrzeba wygenerowała koszty (swap) później zmiany w rodzinie,próba oszczędności (LPG) a w końcu zona przekonała - "potrzebne jest kombi,a ST to "zabawka" kosztowna w utrzymaniu - stać nas?"

ekodesign
07-09-2015, 23:33
Od min do max jest kolo litra. Ja dzisiaj ogladalem to czarne mondeo z poznania ktore jeat na blachach BI ogolnie auto troche zaniesbane i widac ze ktos chce sie pozbyc. Patrzac na to wszystko to mondeo z cekcyna jest warte uwagi trzeba je bardziej sprawdzic . I jesli nie bedziesz zadnych niespodzianek to ponegocjowac z wlascicielem jeszcze z 1500-2000 xl

nie napisałem ze było minimum tylko ze był suchy a to juz troszke gorzej.... tego ktos ogladał?

http://olx.pl/oferta/ford-mondeo-ford-mondeo-st220-polski-salon-drugi-wlasciciel-bogate-wyposazenie-CID5-IDb7hTT.html#475791b990

bo mam 740 km i nie wiem czy warto jechac... moze ktos( odplatnie) by go obejrzał????

Krzychu32
08-09-2015, 08:30
Ten mondek był już omawiany, post 2283 interesował sie nim kolega @kukas_cox dopytaj go czemu odpuścił temat ;)

st220
08-09-2015, 15:07
Od min do max jest kolo litra. Ja dzisiaj ogladalem to czarne mondeo z poznania ktore jeat na blachach BI ogolnie auto troche zaniesbane i widac ze ktos chce sie pozbyc. Patrzac na to wszystko to mondeo z cekcyna jest warte uwagi trzeba je bardziej sprawdzic . I jesli nie bedziesz zadnych niespodzianek to ponegocjowac z wlascicielem jeszcze z 1500-2000 xl

nie napisałem ze było minimum tylko ze był suchy a to juz troszke gorzej.... tego ktos ogladał?

http://olx.pl/oferta/ford-mondeo-ford-mondeo-st220-polski-salon-drugi-wlasciciel-bogate-wyposazenie-CID5-IDb7hTT.html#475791b990

bo mam 740 km i nie wiem czy warto jechac... moze ktos( odplatnie) by go obejrzał????

Sam go nie oglądałem, bo nie mam potrzeby, ale dzwonił do mnie niedawno klient w innej sprawie i mówił o tym aucie. Pojechał x set km i nie chciał nawet do niego wsiadać, bo rzeźnia. W każdym razie z jego słów wynikało, że auta nie kupiłby nawet po duużej obniżce ceny.
Ps. żeby nie było, nie znam ani sprzedającego, ani jego samochodu. Ale myślę, że ten, kto go oglądał raczej nie fantazjował.

2rrrbo
13-09-2015, 17:10
Witam. Byłem obejrzeć te mondeo http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-3-0-v6-st220-ii-lift-performance-blue-piekny-ID4p9skm.html I je nabyłem gdyż opis był adekwatny ze stanem. Auto sprawdziłem w ASO Forda i tylko wymienic olej i filtry i tyle. Blacha jak i lakier zdrowy, nic nie było robione itp. Środek perfekcyjny.(moge wrzucic fotki jak ktos jest zainteresowany) eSTeka szukałem od ok. pół roku w cenie ok. 20 pare tys niestety nic w tym przedziale konkretnego nie znalazłem więc postanowiłem zwiekszyć budżet i sie udało. Oczywiście zdawałem sobie sprawe że sprzedajacym jest STfan bo czytałem Wasze wpisy odnośnie tego chłopaka i się pozytywnie zaskoczyłem bo widać , że ma duże pojęcie odnośnie tego modelu. Sam przyznał, że wczesniej jak handlował polskimi wersjami to zdarzały sie kupy i dlatego teraz sprowadza tylko z zachodu w lepszym stanie, oczywiscie cena tez za tym idzie.
Tak czy siak ja nie powiem złego słowa odnośnie tego sprzedającego a jeszcze zdecydowanie go polece!:up:

Dziadzia
13-09-2015, 17:12
Gratki niech się sprawdza i da frajdę z jazdy. Ładna bestia chodził mi po głowie.

Może Kiedyś Przyjadę.wysłane z z3compakt

WojtasS
13-09-2015, 18:53
niech się sprawdza i fajnie że 2 lift :bigok:

bishop
15-09-2015, 09:18
"Pełny fabryczny pakiet titanium" Czy jakiekolwiek ST miało coś takiego? Gratulację zakupu. ładnie wygląda. Oby jeździł tak samo;]

caqerr
15-09-2015, 13:05
Czy jakiekolwiek ST miało coś takiego?

Nie, chodzi m.in o dołożenie blendy chrom która w ST nie występowała :phi:

bishop
15-09-2015, 20:32
blendy chrom
AAaaaa to Titanium made by STfan. Wszystko kumam.

ratmed24
16-09-2015, 00:10
a jak dla mnie a tu czytam często wątek to kolega, który pochwalił się niby kupnem tego auta to klon stfana -co wy na tą wersję Sherlocka Holmesa? :D

lyssy
16-09-2015, 09:58
STfan (...) Sam przyznał, że wczesniej jak handlował polskimi wersjami to zdarzały sie kupy
:wow2:

Ale jak to?
Przecież jego auta to zawsze były igiełki?

:niewiem:

... czyli wypada życzyć żeby szwajcarska bestia się sprawowała jak na zagraniczną perełkę przystało :) :up:





to klon stfana -co wy na tą wersję Sherlocka Holmesa?
Popatrzymy, ocenimy... :hehe: Choć na pierwszy rzut oka nie wygląda, ale kto wie, kto wie...

ratmed24
16-09-2015, 10:40
Łyssy, nie wiem jak jesteście w stanie to namierzyć :hmm: - ale fakty-dopiero co zarejestrowany użytkownik, zero postów i od razu post w tym dziale na temat cudownego auta od stfana - ale dla mnie to wygląda na klon :hehe: po tylu jego akcjach tutaj :up:

2rrrbo
16-09-2015, 16:39
aaa to tak wygląda ta mania prześladowcza o której mi wspominał :-D Spoko, skoro jestem zadowolony z zakupu to mogę stanąć w obronie Waszego "ulubieńca" ;-) Rozumiem, że jak wrzucę fotki to będzie i tak że to on podjechał w inne miejsce i je cyknął. Hmm czyli musiałbym wrzucić fotki umowy kupna-sprzedazy, moj dowod osobisty, jakieś drzewo genealogiczne. Co jeszcze? Grupa krwi? :-P Chcę pomóc rozwiać Wasza zagwostke. Pozdrowionka!

bishop
16-09-2015, 17:09
Nikt tu nie ma mani prześladowczej. A jeżeli kupiłeś ładnego stka to gratulację. Może dzięki temu że tutaj został "prześwietlony" zaczął sprowadzać lepsze sztuki. Może.
ps. pochwal się na naszej flocie i zapraszamy na fordtuning.pl

2rrrbo
16-09-2015, 18:08
Spoko wrzuce fotki. Narazie wymieniam wszystkie filtry, olej itd. Nie znam całej historii sprzedazy STFana przez forum ale to młody chłopak i trzeba mu dać szanse bo łatki łatwo komuś przypinać i potem choćby niewiadomo co robił to tylko i tak będzie sarkazm i podejrzliwość w jego kierunku. Więcej wiary w ludzi :-D Wiadomo że za 10-20-50 tys może mi silnik zemrzeć ale to tylko prawie 10 letnie auto, nie ma co sie podniecać. W chwili zakupu wg "expertów" ASO, szwagrów, heńków i innych majstrów było wszystko ok z autem i stan był zgodny z opisem. Pozdro

zimoch
16-09-2015, 18:10
Masz bodajże najmłodszego stka w Polsce i chcesz żeby Ci silnik umarł za 50k? :) Gratuluję i czekam na wątek z autkiem

2rrrbo
16-09-2015, 18:25
Chce, żeby umarł po przekroczeniu pół bańki najszybciej :skromny:

caqerr
16-09-2015, 18:31
Olej dobry olej i nie będzie problemu.
Silnik sam z siebie nie padnie.
Jutro będę w kato, może mały spot ? :skromny:

ratmed24
16-09-2015, 19:30
Masz bodajże najmłodszego stka w Polsce i chcesz żeby Ci silnik umarł za 50k? :) Gratuluję i czekam na wątek z autkiem
to auto nie jest z 2006 jak w ogłoszeniu a z 2005r ... stary numer handlarski :D a do znawców-bo ja aby dwa steki oglądałem niedawno- kiera i mieszek nie są na nowo obszywane? bo tak jakoś mi to wygląda :hmm:

franczesko
16-09-2015, 20:29
Masz bodajże najmłodszego stka w Polsce i chcesz żeby Ci silnik umarł za 50k? :) Gratuluję i czekam na wątek z autkiem
to auto nie jest z 2006 jak w ogłoszeniu a z 2005r ... stary numer handlarski :D a do znawców-bo ja aby dwa steki oglądałem niedawno- kiera i mieszek nie są na nowo obszywane? bo tak jakoś mi to wygląda :hmm:
Takie były po II lifcie.

Kapi1983
16-09-2015, 21:59
Masz bodajże najmłodszego stka w Polsce i chcesz żeby Ci silnik umarł za 50k? :) Gratuluję i czekam na wątek z autkiem
to auto nie jest z 2006 jak w ogłoszeniu a z 2005r ... stary numer handlarski :D a do znawców-bo ja aby dwa steki oglądałem niedawno- kiera i mieszek nie są na nowo obszywane? bo tak jakoś mi to wygląda :hmm:
Takie były po II lifcie.

Nie takie. Ratmed24 dobrze zauważył, te są obszywane

lukas_cox
17-09-2015, 09:12
Cześć, chłopaki!
Dawno mnie tu nie było - sezon urlopowy w pełni.
Co do tego eSTeka na którego byłem napalony - odpuściłem, bo nie chciałem zawracać głowy sprzedawcy a potem zamilknąć na prawie miesiąc - nie lubię takich akcji :)
Teraz sytuacja trochę mnie zmusiła do odwleczenia planów zakupowych - ale tylko trochę - nadal nie potrafię się wyleczyć z choroby, która nazywa się ST220 :)

i teraz w tym temacie:
http://allegro.pl/mondeo-st220-krajowy-117-tys-km-aso-super-stan-i5672234787.html

Blisko, wygląda okej, sedan, mało najechane - ktoś coś więcej wie na ten temat? interesować się bliżej ? Czy znowu samochód po dwóch przeszczepach ? :)

Będę wdzięczny za opinie - pomimo, że niebieski....ja tam wolę czekoladki :)

--
pozdrawiam,
Łukasz

bishop
17-09-2015, 10:51
http://allegro.pl/mondeo-st220-krajo...672234787.html
Wejdź na wątek: http://www.fordtuning.pl/index.php/topic,3402.0.html

caqerr
17-09-2015, 13:19
Blisko, wygląda okej, sedan, mało najechane - ktoś coś więcej wie na ten temat? interesować się bliżej ? Czy znowu samochód po dwóch przeszczepach ?

Auto mega zadbane, od prywatnego właściciela. Żaden handlarzyna.
Oferta aktualna tylko 2tyg.
Wystarczy popytać chłopaków z fordtuning którzy auto widzieli na żywo. Moim zdaniem warto! ;)

franczesko
17-09-2015, 14:43
ale fotel kierowcy, brudnyy że hoho :) ale to drobiazg :)

Fajne autko :)

caqerr
17-09-2015, 15:18
Przy białej skórze niestety tak jest, niestety...

franczesko
18-09-2015, 01:46
Wcale nie, w moim byłym juz eSTeku miałem, białą skórę i mimo że czyściłem ją raz na 2 msc. nie wyglądała nawet w 10 procentach jak w aucie z aukcji powyżej :)
Ale to że była mega zadbana i mimo 11 lat wyglądała jak z salonu :) to juz inna bajka :)

Poprostu ktoś kiedyś wiedział jak czyścić i impregnować :) przez te wszystkie lata.

Hyuga
19-09-2015, 11:07
Poniewaz zagladam tu juz dosc rzadko porusze jeszcze temat auta 2rrrbo. Moim zdaniem (o ile cena pozostala taka jak w ogloszeniu) auto jest sporo przeplacone. Mnie ST po rejestracji w lepszym stanie wyszedl w granicach 27 tys. i nie sadze, aby te auta byly juz wiecej warte. Pomijam, ze mialem 60 tys. mniej przebiegu. Nie mniej jednak jak to sie mowi "auto jest tyle warte ile ktos jest w stanie za nie zaplacic".

PS. Wciaz milo wspominam przygode z STkiem i dopoki nie skoncze tematu dopieszczania mojego nowego nabytku raz na jakis czas zastanawiam sie czy dobrze postapilem ze sprzedaza. To chyba moje pierwsze auto, za ktorym tak tesknie :)

Na dzien dzisiejszy pocieszam sie tylko tym, ze przed domem stoi to:
http://s5.ifotos.pl/mini/WP2015083_speahsh.jpg (http://ifotos.pl/z/speahsh/)

Tymek_88
19-09-2015, 11:52
Subaru kozackie nawet w białym, ale niebieskie było by jeszcze lepsze.
Co do St za 30 tys to już przesada zgadzam się. No chyba że ma klamki złote i felgi z magnezu :hmm:

Ja też tęsknię za swoim ST220 codziennie od 2 lat.:skromny:

mad
19-09-2015, 21:46
Przecież Twoje pukało jak je sprzedawałeś :hmm: i tak tęsknisz za nim.

Tymek_88
19-09-2015, 22:18
Chodzi o wspomnienia związane z autem jak się nim jeździło itd. I tak nie zrozumiesz, zawsze szukasz zaczepki, dziury w całym?

modfan
20-09-2015, 16:49
Hyuga czy miałeś egzemplarz w lepszym stanie to szczerze wątpię niż ma 2rrrbo. ST220 po pierwszym lifcie ładne zadbane bez wkładu finansowego żadnego musi kosztować 25tys zł. ST220 po drugim lifcie jest około 5tys droższe, zależnie od wersji rocznika i koloru. Za ST220 po drugim lifcie można i śmiało otrzymać 35tys zł, żadna reguła. Tak na prawdę mało który pojazd jest w stanie zaoferować tyle co porządne zadbane doposażone ST220 i każdy ma do tego samochodu sentyment jeśli się nie naciął i nie kupił jakiegoś szrota z polski :) Znam opinie w tej chwili bardzo wielu ludzi, jeśli tylko komuś nie przeszkadza że auto w papierkach nie jest 5letnie to niczym nie ustępuje nowszym z tego segmentu i z pewnością wyróżnia się na drodze o co teraz ciężko..

Aa i impreza szybko wyleci ci z głowy :) miałem sti, wrx'a i wiele innych. Będziesz lał po 15L/100km non stop, padnie upg, wymienisz tarcze/klocki to jeszcze zapłaczesz za poczciwym STekiem którym na chwilę obecną np 100km na LPG kosztuje bagatela 22zł :) Sporo o tym wiem. Wiadomo wiatrak sprawia że ma fajną kopare, w zimie jak masz jaja to latasz wszędzie bokami ale to cykająca bomba jeśli chodzi o koszta użytkowania. Można mieć jako zabawke na weekend, tylko i wyłącznie.

Hyuga
21-09-2015, 11:09
Fakt, moze z tym stanem to troche pojechalem - nie widzialem auta na zywo, wiec nie powinienem sie wypowiadac. Uwazam jednak, ze kiedy kupowalem moje oprocz peknietego zderzaka nic mu nie brakowalo. Tez bylo po drugim lifcie (koncowka 2005) i oprocz denso bylo w nim wszystko. Tak czy inaczej, moim zdaniem 30 tys. za ST to juz naprawde duzo. Stal jakis czas temu 2006 z przebiegiem w granicach 120 tys., ostatni wypust juz z fotelami pol na pol z alcantara z gazem rocznym za 29 000. Takze mowienie o 35 tys. za ST to juz lekka przesada. Ale tak jak wspominalem, auto warte tyle ile ktos za nie zaplaci. Ja oczywiscie nowemu nabywcy zycze wszystkiego dobrego i bezawaryjnosci, a ta dyskusje skonczmy, bo schodzimy na offtopa.

Co do Subaru - ach, temat rzeka. Rownie dobrze mozna powiedziec, ze jak kupisz ST to zaraz padnie Ci dwumas. Mam 28 lat, to moj ostatni okres na sportowe auto, o ktorym marzylem odkad zagralem w pierwszego Colina. Zgadzam sie, ze to nie jest auto na codzien i jest to weekendowka, ale niech pierwszy rzuci kamien, kto po pierwszej przejazdzce nawet WRXem nie usmiechnie sie na dzwiek boxera. Auta sa trudne w utrzymaniu, drogie i awaryjne (o ile sie o nie slabo dba), ale maja tez ta czaseteczke, ten gen X, ktory sprawia, ze kazdy facet czuje sie w nich jak dzieciak :)

arkadiof
21-09-2015, 23:20
Święte słowa kiedyś miałem okazję przejechać się Subaru Imprezą Solberg edition i wrażenia będę pamiętał do końca życia .

maniek993
22-09-2015, 22:17
Siemanko, jestem tutaj nowy także sorki za to ze nie przeczytałem posta ale trochę tego jest ;)
dobra do rzeczy interesuje mnie zakup jak w tytule ST 220 mk III 2002 rok, pytanie do was czy się opłaca go kupować? chce go zagazować, wiem że dla niektórych to morderstwo ale zakochałem się w st a nie stać mnie na utrzymanie na benzynie. Poniżej podrzucam link, co o tym myslicie? proszę o szybką odp, do południa mam czas żeby odp czy kupuje.

http://allegro.pl/show_item.php?item=5673737624#9ba47ae67b

SocceR
23-09-2015, 00:16
Siemanko, jestem tutaj nowy także sorki za to ze nie przeczytałem posta ale trochę tego jest ;)
dobra do rzeczy interesuje mnie zakup jak w tytule ST 220 mk III 2002 rok, pytanie do was czy się opłaca go kupować? chce go zagazować, wiem że dla niektórych to morderstwo ale zakochałem się w st a nie stać mnie na utrzymanie na benzynie. Poniżej podrzucam link, co o tym myslicie? proszę o szybką odp, do południa mam czas żeby odp czy kupuje.

http://allegro.pl/show_item.php?item=5673737624#9ba47ae67b

Silnik zespolony jest z 5stopniową skrzynią biegów, połączenie to daje niesamowite osiągi, dynamikę jazdy, a zarazem skutkuje niskim spalaniem na poziomie 6,5 trasa i max 10l miasto.

No na pewno :D :D :D

caqerr
23-09-2015, 00:54
No na pewno

Przecież prawde napisał ;)
Tylko nie dopisał ,że to na jeden rząd cylindrów :hehe:

franczesko
23-09-2015, 00:56
Wygląda ładnie, łoooooo ale przestrzelił z tym spalaniem... 10 to mi ciężko było na trasiaczku uzyskać :p

maniek993
23-09-2015, 08:10
no to wiem ze przesadzone ;) pytanie czy warto kupować ten model czy poczekać i mieć nadzieję ze trafi się coś z 2004r po lifcie w korzystnej cenie?
jak bylem obejrzeć stan wizualny dobry, ma jedno otarcie z tylu po lewej stronie na błotniku, dwa wgniecenia ktore z daleka nawet nie widać ale sa do wyciagniecia no i opony do wymiany bo sa zjechane i bije na kierownicy od nich. automatycznie cena w dół spadła o parę zł.
co myslicie?

bishop
23-09-2015, 08:20
Cena dobra. Ale sprawdź wszystko po dwa razy. Coś za ładnie pod maską ale jeżeli to prywatna aukcja to zrozumiem. Aha, przedlift nie miał lusterek fotochromatycznych ani sensora deszczu.

maniek993
23-09-2015, 12:50
bishop na co szczegolenie zwrocić uwage przy kipowaniu? widze ze masz podobny model wiec moze mi podpowiesz, byl bym bardzo wdzieczny za ta pomoc.

bishop
23-09-2015, 13:29
W sumie najważniejszy jest silnik. Sprawdź jak działa. Czy są stuki (możliwa panewka). Jak szybko temp rośnie i czy ją trzyma. Sprawdź korek od oleju czy jest "masło" (Możliwa UPG). Często są wycieki na uszczelce miski olejowej. Jeżeli falują obroty to najczęściej jest jakaś nieszczelność w dolocie lub klasycznie krokowiec. Jeżeli chodzi o przedlift czy polift to ja zawszę mówię że to rzecz gustu. Jednym się nie podoba konsola przedliftowa, mi pasuję. Skrzynia 5 czy 6 biegowa? Mam 5 biegową i nie narzekam. Ale na pewno dwumasa jest droższa w 5-biegowej i trudno dostępna. To też możesz sprawdzić. Przedlift nie ma takich bajerów jak sensor deszczu, zmierzchu, lusterka foto itp. Jak dla mnie zbędne gadżety ale jak to lubi. aha. Sprawdź rdzę na rantach od drzwi, ten rocznik miał problemy z tym.
ps. To szwajcar, jak dobrze czytałem, często z tych rejonów przyjeżdżają po jakimś wydarzeniu.

maniek993
24-09-2015, 10:38
Ok dzięki za info, jadę z nim na przegląd także się zobaczy wtedy ;)

dziadek
24-09-2015, 10:48
Aha, przedlift nie miał lusterek fotochromatycznych

Nie jak w ST, ale ja mam dwa przedlifty i w kazdym lusterko fotochromatyczne jest.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Cassius
24-09-2015, 12:54
Witam od jakiegoś czasu szukam mkIII w benzynie ktoś może coś powiedzieć na temat tego st lub ma blisko żeby obejrzeć?
krytyka poniżej pasa dozwolona :)

http://allegro.pl/show_item.php?item=5685126848&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a144 4b540a86acf77d00be2ff62

Hyuga
25-09-2015, 14:39
Auto ma nalatane ponad 270 000km i wlasciciel pisze, ze nie chce mu sie go nawet naprawiac. Sam nawet napisal dlaczego auta nie nalezy kupowac:

-Problem z szyberdachem (z otwieraniem) - zabawa z elektryka lub caly mechanizm do wymiany
-Uszkodzony schowek (nie otwiera się) - co trzeba bylo z tym schowkiem robic, zeby go zepsuc?
-Stare czujniki cofania - ponownie albo elektryka albo do wymiany czujniki
-Silnik trochę szarpie na niskich obrotach (do wyregulowania) - czyt. silnik ma juz dosyc
-Tempomat nie działa - duzo tych elektrycznych usterek - mozliwe, ze cala instalacja to jedna wielka mistyfikacja

Oczywiscie wszystkie te usterki moga byc tylko jakimis ami, ale polecam zawsze zakladac najgorsze.
Pomysl na chlopski rozum - co moze zaoferowac auto ktore powinno kosztowac ok. 25000 zl za kwote 12000 zl :)

caqerr
25-09-2015, 15:26
Za 25k totalna seria, z tym nalotem i z 2002 roku ?
Cena jest niska, owszem. Ale bez przesady.
Zresztą auto będę widział dziś o 17, znajomy jest nim zainteresowany więc zobaczymy...
Nie będziemy gdybać, zobaczę na żywo i będzie wiadomo co i jak :bigok:

Gin
25-09-2015, 21:17
no i... widział??
i co powie??

Cassius
25-09-2015, 23:29
Auto ma nalatane ponad 270 000km i wlasciciel pisze, ze nie chce mu sie go nawet naprawiac. Sam nawet napisal dlaczego auta nie nalezy kupowac:

-Problem z szyberdachem (z otwieraniem) - zabawa z elektryka lub caly mechanizm do wymiany
-Uszkodzony schowek (nie otwiera się) - co trzeba bylo z tym schowkiem robic, zeby go zepsuc?
-Stare czujniki cofania - ponownie albo elektryka albo do wymiany czujniki
-Silnik trochę szarpie na niskich obrotach (do wyregulowania) - czyt. silnik ma juz dosyc
-Tempomat nie działa - duzo tych elektrycznych usterek - mozliwe, ze cala instalacja to jedna wielka mistyfikacja

Oczywiscie wszystkie te usterki moga byc tylko jakimis ami, ale polecam zawsze zakladac najgorsze.
Pomysl na chlopski rozum - co moze zaoferowac auto ktore powinno kosztowac ok. 25000 zl za kwote 12000 zl :)

Nalatane. ja nie wiem jak mozna uwazac ze auto 13 letnie ma nalatane. az 270 tys mieszkam za granica i troche jezdze. kolega w pracy ma mdo dojezdza 70 km to tylko 40 minut. tu czesto tak ludzie zyja prosto policzyc ile km robi. a jadac na gieldy dla handlarzy mozna zobaczyc ze ty polskie autka sprowadzone nie maja 150-250 tys a 350-500 no ale jak kto uwaza:) ja tam w 7 miesiecy nakrecilem prawie 40 tys km ;)

morhot
26-09-2015, 11:27
Przebieg zawsze jest "do uzgodnienia" i nie ma się czym ekscytować. Byle nie trafić na samochód poflotowy.
W przypadku usportowionych wersji większym problemem jest gorąca głowa i /lub niska kultura techniczna poprzednich właścicieli.
W przypadku samochodów kilkunastoletnich zaczynają się też sypać ze starości (nie z przebiegu) dziwne rzeczy, typu przewody hamulcowe, chłodnice, przewody podciśnienia, elektryka no i rdza, rdza, rdza... To wynika raczej z wieku a nie wprost z przebiegu.

Kapi1983
26-09-2015, 15:39
Auto ma nalatane ponad 270 000km i wlasciciel pisze, ze nie chce mu sie go nawet naprawiac. Sam nawet napisal dlaczego auta nie nalezy kupowac:

-Problem z szyberdachem (z otwieraniem) - zabawa z elektryka lub caly mechanizm do wymiany
-Uszkodzony schowek (nie otwiera się) - co trzeba bylo z tym schowkiem robic, zeby go zepsuc?
-Stare czujniki cofania - ponownie albo elektryka albo do wymiany czujniki
-Silnik trochę szarpie na niskich obrotach (do wyregulowania) - czyt. silnik ma juz dosyc
-Tempomat nie działa - duzo tych elektrycznych usterek - mozliwe, ze cala instalacja to jedna wielka mistyfikacja

Oczywiscie wszystkie te usterki moga byc tylko jakimis ami, ale polecam zawsze zakladac najgorsze.
Pomysl na chlopski rozum - co moze zaoferowac auto ktore powinno kosztowac ok. 25000 zl za kwote 12000 zl :)


Te wymienione usterki można wszystkie naprawić w kwocie 300 - 500 zł więc tu tragedii nie ma. Czujniki z wiekiem niestety padają, tak jak klamka od schowka czy mechanizm szyberdachu. To są normalne zużycia przy tym przebiegu. Tak samo szarpanie na niższych obrotach. To są błahe sprawy które można samemu ogarnąć w 2-3 godziny. Zresztą cena rekompensuje usterki aż nadto. Nie skreślaj od razu auta z powodu przebiegu. Auto jest na firmę, więc pewnie nikt się nie bawił w korektę licznika. Bardziej pewne takie auto niż te z "szablonowym" przebiegiem 170-180 kkm. A ceny za przedlifty mają spore różnice, bo z tego co obecnie jest na allegro to nawet dochodzą po 23 tyś. Więc jeśli ten egzemplarz ma tylko te problemy to warto za te pieniądze .

caqerr
26-09-2015, 18:34
Zresztą cena rekompensuje usterki aż nadto.


Nie bardzo :zakrecony:
Nawet się nim nie przejechałem, bo nie było sensu.
Jak dla mnie auto jest całe do malowania.
Drzwi rdza(na jednych jakaś obcierka spod galerii), tylne i przednie nadkola rdza. Lewe tylne nadkole nawet w okolicy tylnego narożnika zardzewiałe(chyba jakaś delikatna szkoda parkingowa tylnego zderzaka który też jest do malowania). Z lotki schodzi klar, na którychś drzwiach też schodzi. Zderzak niby ok ale inny odcień. Silnik... to nie problem krokowca czy nieszczelności(po odpięciu krokowca ładnie gaśnie) ale coś grubszego - sonda,przepływka jak nie coś więcej. Wyświetliło mi ok 11 błędów z kompa. Niby jeżdżą tym autem tak rok... Nie wiem, dla mnie nie było sensu tym jeździć. Na 99% wydech ma gdzieś nieszczelność, pytanie gdzie. Jest szansa ,że przez jazdę na tych usterkach katy powiedziały papa przez co wywiało uszczelki kolektorów wydechowych ;) Więc niestety co do stanu silnika się nie wypowiem, bo ni jak go sprawdzić nie szło. Jedynie miska olejowa standardowo zarzygana, czy coś więcej nie wiem. Nie chciało mi się sprawdzać.
Biorąc pod uwagę cene za malowanie auta, nawet na sztuke trzeba będzie ok 4k wywalić włącznie ze zrobieniem blacharki + reszta usterek i cena wcale nie jest atrakcyjna. Jeżeli silnik i zawias są w bardzo dobrym stanie... Przód zawias niby świeżo robiony... Od 2010 niby 11k w auto wpakowane. Jak na 270k nalotu białe skóry w środku są nawet okey, jedynie boczek można już zregenerować czy plastiki na kierze. Ale nawet szczegółowo się nie przyglądałem, sensu brak...
Dlatego w tej cenie raczej odradzam. Tak jak wspominałem, pomalowanie + ogarnięcie blacharki(lewy tył raczej reperaturka) min. 4k zejdzie. Do tego robota przy silniku... I macie sporą cenę... Nie wartą świeczki jak dla mnie. Tym bardziej ,że raczej cena nie jest do negocjacji. Przynajmniej teraz...

Cassius
26-09-2015, 19:07
Zresztą cena rekompensuje usterki aż nadto.


Nie bardzo :zakrecony:
Nawet się nim nie przejechałem, bo nie było sensu.
Jak dla mnie auto jest całe do malowania.
Drzwi rdza(na jednych jakaś obcierka spod galerii), tylne i przednie nadkola rdza. Lewe tylne nadkole nawet w okolicy tylnego narożnika zardzewiałe(chyba jakaś delikatna szkoda parkingowa tylnego zderzaka który też jest do malowania). Z lotki schodzi klar, na którychś drzwiach też schodzi. Zderzak niby ok ale inny odcień. Silnik... to nie problem krokowca czy nieszczelności(po odpięciu krokowca ładnie gaśnie) ale coś grubszego - sonda,przepływka jak nie coś więcej. Wyświetliło mi ok 11 błędów z kompa. Niby jeżdżą tym autem tak rok... Nie wiem, dla mnie nie było sensu tym jeździć. Na 99% wydech ma gdzieś nieszczelność, pytanie gdzie. Jest szansa ,że przez jazdę na tych usterkach katy powiedziały papa przez co wywiało uszczelki kolektorów wydechowych ;) Więc niestety co do stanu silnika się nie wypowiem, bo ni jak go sprawdzić nie szło. Jedynie miska olejowa standardowo zarzygana, czy coś więcej nie wiem. Nie chciało mi się sprawdzać.
Biorąc pod uwagę cene za malowanie auta, nawet na sztuke trzeba będzie ok 4k wywalić włącznie ze zrobieniem blacharki + reszta usterek i cena wcale nie jest atrakcyjna. Jeżeli silnik i zawias są w bardzo dobrym stanie... Przód zawias niby świeżo robiony... Od 2010 niby 11k w auto wpakowane. Jak na 270k nalotu białe skóry w środku są nawet okey, jedynie boczek można już zregenerować czy plastiki na kierze. Ale nawet szczegółowo się nie przyglądałem, sensu brak...
Dlatego w tej cenie raczej odradzam. Tak jak wspominałem, pomalowanie + ogarnięcie blacharki(lewy tył raczej reperaturka) min. 4k zejdzie. Do tego robota przy silniku... I macie sporą cenę... Nie wartą świeczki jak dla mnie. Tym bardziej ,że raczej cena nie jest do negocjacji. Przynajmniej teraz...

dzieki:) tyle mi wystarczy czyli dalej szukam autka;/ a moje mdo mk2 1.8 td( nieśmiertelne) dalej bzyka :DD jednak z mdo 1.8 td po 400 tys wycisnac 190km/h to juz wyczyn:D

bishop
26-09-2015, 19:29
Panowie wstawiajcie fotki tych aut bo linki szybko wygasają i za chwilę nie będzie wiadomo o jakie auto chodzi.

badger
26-09-2015, 21:35
Nalatane. ja nie wiem jak mozna uwazac ze auto 13 letnie ma nalatane. az 270 tys mieszkam za granica i troche jezdze.
To nie diesel i nie każdy takim autem dużo jeździ. ST220 wcale nie musi mieć jakiegoś kosmicznego przebiegu. Wręcz nie powinno, bo wiadomym jest, że te silniki wytrzymują 200, no czasami blisko 300 tys., więc kupno auta z przebiegiem >200 tys. km jest mocno ryzykowne.

caqerr
26-09-2015, 21:58
To nie diesel i nie każdy takim autem dużo jeździ. ST220 wcale nie musi mieć jakiegoś kosmicznego przebiegu. Wręcz nie powinno, bo wiadomym jest, że te silniki wytrzymują 200, no czasami blisko 300 tys., więc kupno auta z przebiegiem >200 tys. km jest mocno ryzykowne.

Nic a nic się nie zgodzę z tą teorią. Znam niejednego ST który ma przebiegi w okolicy 300 jak i 300+. Silniki sa w dobrym stanie, bardzo dobrym. Wszystko zależy od serwisu i pytanie czy to 300k jest pierwszy raz osiągnięte na liczniku ;) Te auta w dużej mierze były brane na firmy, są te z małym przebiegiem ale bardzo rzadko. W DE ciężko znaleźć takiego który ma poniżej 200k ;) Na FT jest 1szy właściciel który ma grubo ponad 300k, silnika nie dotykał.
Te auta mają swoje lata, nawet jak ktoś używa 4fun( mondeo :)) ) to i tak robią swój przebieg.
No chyba ,że mówimy o 2FL z 2k7 rocznika... Ale to rzadkość bo większość nich jest z DE i przebiegi też ma już swoje ;)
No chyba ,że bierzecie pod uwagę licznik od handlarzy heh

Kapi1983
26-09-2015, 22:54
Zresztą cena rekompensuje usterki aż nadto.


Nie bardzo :zakrecony:
Nawet się nim nie przejechałem, bo nie było sensu.
Jak dla mnie auto jest całe do malowania.
Drzwi rdza(na jednych jakaś obcierka spod galerii), tylne i przednie nadkola rdza. Lewe tylne nadkole nawet w okolicy tylnego narożnika zardzewiałe(chyba jakaś delikatna szkoda parkingowa tylnego zderzaka który też jest do malowania). Z lotki schodzi klar, na którychś drzwiach też schodzi. Zderzak niby ok ale inny odcień. Silnik... to nie problem krokowca czy nieszczelności(po odpięciu krokowca ładnie gaśnie) ale coś grubszego - sonda,przepływka jak nie coś więcej. Wyświetliło mi ok 11 błędów z kompa. Niby jeżdżą tym autem tak rok... Nie wiem, dla mnie nie było sensu tym jeździć. Na 99% wydech ma gdzieś nieszczelność, pytanie gdzie. Jest szansa ,że przez jazdę na tych usterkach katy powiedziały papa przez co wywiało uszczelki kolektorów wydechowych ;) Więc niestety co do stanu silnika się nie wypowiem, bo ni jak go sprawdzić nie szło. Jedynie miska olejowa standardowo zarzygana, czy coś więcej nie wiem. Nie chciało mi się sprawdzać.
Biorąc pod uwagę cene za malowanie auta, nawet na sztuke trzeba będzie ok 4k wywalić włącznie ze zrobieniem blacharki + reszta usterek i cena wcale nie jest atrakcyjna. Jeżeli silnik i zawias są w bardzo dobrym stanie... Przód zawias niby świeżo robiony... Od 2010 niby 11k w auto wpakowane. Jak na 270k nalotu białe skóry w środku są nawet okey, jedynie boczek można już zregenerować czy plastiki na kierze. Ale nawet szczegółowo się nie przyglądałem, sensu brak...
Dlatego w tej cenie raczej odradzam. Tak jak wspominałem, pomalowanie + ogarnięcie blacharki(lewy tył raczej reperaturka) min. 4k zejdzie. Do tego robota przy silniku... I macie sporą cenę... Nie wartą świeczki jak dla mnie. Tym bardziej ,że raczej cena nie jest do negocjacji. Przynajmniej teraz...

Cagerr napisałem, że warto jeśli ten egzemplarz ma tylko te problemy które były wypisane. Nic nie było mówione o blacharce i malowaniu. :smash:

lojo
26-09-2015, 22:55
To nie diesel i nie każdy takim autem dużo jeździ. ST220 wcale nie musi mieć jakiegoś kosmicznego przebiegu. Wręcz nie powinno, bo wiadomym jest, że te silniki wytrzymują 200, no czasami blisko 300 tys., więc kupno auta z przebiegiem >200 tys. km jest mocno ryzykowne.

Nic a nic się nie zgodzę z tą teorią. Znam niejednego ST który ma przebiegi w okolicy 300 jak i 300+. Silniki sa w dobrym stanie, bardzo dobrym. Wszystko zależy od serwisu i pytanie czy to 300k jest pierwszy raz osiągnięte na liczniku ;) Te auta w dużej mierze były brane na firmy, są te z małym przebiegiem ale bardzo rzadko. W DE ciężko znaleźć takiego który ma poniżej 200k ;) Na FT jest 1szy właściciel który ma grubo ponad 300k, silnika nie dotykał.
Te auta mają swoje lata, nawet jak ktoś używa 4fun( mondeo :)) ) to i tak robią swój przebieg.
No chyba ,że mówimy o 2FL z 2k7 rocznika... Ale to rzadkość bo większość nich jest z DE i przebiegi też ma już swoje ;)
No chyba ,że bierzecie pod uwagę licznik od handlarzy heh

Kompletnie się z tym nie można zgodzić odnośnie przebiegów. Można zerknąć i od razu widać że 80% ST220 w Niemczech ma przebiegi poniżej 200tys km. WIększość to przedział 140-180tys więc nie wypisuj takich opowieści... Ponadto silnik w ST220 jeśli jest odpowiednio serwisowany czyli sprawdzanie i serwis olejowy na poziomie to przebieg 300tys to pestka. Raz telefonicznie klient mówił że w firmie mieli eSTeka który bez dotykania zrobił 370tys i dalej został sprzedany.

Cassius
26-09-2015, 23:43
200 tys -,- 5 letni może 8 przebieg chyba ze ktoś to traktuje jak auto na weekend. I te silniki robią więcej oczywiście dobrze zadbane bo zjechać każde auto można w 100 tys SN

przemasan
28-09-2015, 18:29
Czy ktoś może cos powiedzieć na temat tych ST-kow
Dwa stoja u jednago handlarza
http://olx.pl/oferta/ford-mondeo-z-niemiec-ghia-220-st-duza-dotykowa-kolorowa-nawigacja-6-biegow-CID5-IDbCEX1.html#5847ad3831
i jeszcze niebieski
oba juz sprzedane

alibizi
29-09-2015, 19:17
Witam,

Jestem tu nowy i rozpoczynam przygodę z poszukiwaniem ST220.

Czy ktoś z was oglądał ten egzemplarz?

http://allegro.pl/ford-mondeo-st220-lift-6-bieg-3-0-v6-lpg-warszawa-i5677966850.html

Samochód został odkupiony przez firmę specjalizującą się w częściach do forda od właściciela który jeździł nim 10 lat. Ponoć na wszystkie, nawet najdrobniejsze naprawy są faktury z ASO. Naprawione były też maska i ranty drzwi w ramach gwarancji antykorozyjnej na co też są potwierdzenia z ASO. Jedynym mankamentem na chwilę obecną jest ponoć problem z odpaleniem po dłuższym postoju - odpala przy drugiej próbie po napompowaniu paliwa. I teraz pytanie - co sądzicie o tym egzemplarzu? Najprawdopodobniej jutro pojadę go zobaczyć ale być może ktoś z was już wcześniej widział? Czym może być spowodowany problem z odpalaniem?

WojtasS
29-09-2015, 20:44
ciekawy jestem skoro w aso serwisowane, to czemu zawiechę po taniości zrobili ;)

przyjrzyj się prawemu przodowi, lekko opadnięty zderzak ;)

a tak ,to dość fajny egzemplarz ;)

dziadek
29-09-2015, 20:49
ktos modził, bo zderzak i lampy z tylu sa po drugim lifcie, a to niby 2003 rok. Fotki wnetrza by się przydały

alibizi
29-09-2015, 20:55
Właśnie też zwróciłem uwagę na ten zderzak ale nie jest to też dla mnie wyznacznik. Orientujecie się jakie mogą być powody tych problemów z odpalaniem?

sseebbaa1
30-09-2015, 01:23
Witam,

Jestem tu nowy i rozpoczynam przygodę z poszukiwaniem ST220.

Czy ktoś z was oglądał ten egzemplarz?

http://allegro.pl/ford-mondeo-st220-lift-6-bieg-3-0-v6-lpg-warszawa-i5677966850.html

Samochód został odkupiony przez firmę specjalizującą się w częściach do forda od właściciela który jeździł nim 10 lat. Ponoć na wszystkie, nawet najdrobniejsze naprawy są faktury z ASO. Naprawione były też maska i ranty drzwi w ramach gwarancji antykorozyjnej na co też są potwierdzenia z ASO. Jedynym mankamentem na chwilę obecną jest ponoć problem z odpaleniem po dłuższym postoju - odpala przy drugiej próbie po napompowaniu paliwa. I teraz pytanie - co sądzicie o tym egzemplarzu? Najprawdopodobniej jutro pojadę go zobaczyć ale być może ktoś z was już wcześniej widział? Czym może być spowodowany problem z odpalaniem?

Zauważyłem, że zdjęcia z tej aukcji allegro robione są w identycznym miejscu jak zdjęcia innego ST220 należącego do człowieka z fordtuning.pl
http://www.fordtuning.pl/index.php/topic,4017.0.html

Może skontaktuj się z tym forumowiczem o nicku "tomekka" i czegoś się dowiesz o samym sprzedawcy?
Zdjęcia obu samochodów były robione tutaj:
https://www.google.pl/maps/@52.2115984,20.7632405,3a,75y,286.73h,78.26t/data=!3m6!1e1!3m4!1szRZycY6q668lpGKReuPkfg!2e0!7i1 3312!8i6656!6m1!1e1

Wiem, że informacja o sprzedawcy to nie to samo co informacja o konkretnym samochodzie tego sprzedawcy, ale to też może pomóc przy decyzji o zakupie :)

Pozdrawiam.

reVron
30-09-2015, 08:38
A czy w stejkach były listwy na drzwiach?
bo jakoś zawsze widuję bez, czy to lift czy nie

Tymek_88
30-09-2015, 08:56
Ja miałem w moim po lifcie i to w kombi, jak widać kwestia zamówienia

alibizi
02-10-2015, 23:31
No i autko z mojego postu zakupione. Niedługo pochwalę się w odpowiednim dziale. Jest kilka rzeczy do zrobienia ale nie ma tragedii.

badger
03-10-2015, 14:29
Nic a nic się nie zgodzę z tą teorią. Znam niejednego ST który ma przebiegi w okolicy 300 jak i 300+. Silniki sa w dobrym stanie, bardzo dobrym.
A znasz takiego, co ma 400 i nie miał remontowanego silnika? No właśnie. Może gdzieś taki istnieje, ale osobiście o takim nie słyszałem.


Wszystko zależy od serwisu i pytanie czy to 300k jest pierwszy raz osiągnięte na liczniku Te auta w dużej mierze były brane na firmy, są te z małym przebiegiem ale bardzo rzadko. W DE ciężko znaleźć takiego który ma poniżej 200k Na FT jest 1szy właściciel który ma grubo ponad 300k, silnika nie dotykał.
Tylko kupując takie ST220 z przebiegiem 200+ kompletnie nie wiesz, w jaki sposób było serwisowane, a te całe nieszczęsne panewki odzywają się zwykle na chwilę przed remontem. Niestety te silniki mają przynajmniej dwa problemy, które zaniedbane prowadzą do masakry silnika -- pierwszy to padająca pompa wody, czego łatwo nie zauważyć i doprowadzić do przegrzania silnika, na które jest on bardzo wrażliwy, a drugi to spalanie pewnej ilości oleju, którego poziom nie każdy niestety kontroluje, zresztą zalecany przez forda olej (Formula E/F 5w30) w ogóle imho się do tego silnika nie nadaje. I dlatego nadal twierdzę, że zakup takiego auta z tak dużym przebiegiem jest mocno ryzykowny.


Te auta mają swoje lata, nawet jak ktoś używa 4fun( mondeo ) to i tak robią swój przebieg.
No chyba ,że mówimy o 2FL z 2k7 rocznika... Ale to rzadkość bo większość nich jest z DE i przebiegi też ma już swoje
No chyba ,że bierzecie pod uwagę licznik od handlarzy heh
Bez przesady, przebiegi na poziomie 15 tys. rocznie są zupełnie realne w przypadku takiego auta. Pewnie da się nawet znaleźć takie z niższym. A to oznacza 150 tys. dla auta z 2005 roku albo 195 dla tych najstarszych, z 2002.

Oczywiście nie twierdzę, że przebieg powyżej 200 tys. zawsze dyskwalifikuje ST220, bo czym innym jest kupienie auta z Allegro od handlarza, a czym innym takiego, które ma znaną historię na forum i wiadomo w jaki sposób było eksploatowane i co się z nim działo. Niemniej to nie jest tak, jak piszecie, że 200 tys. dla tego silnika to nic. Przy swapie oglądaliśmy kilka i naprawdę były bardzo słabe, dlatego ostatecznie zdecydowałem się na blok z Jaga, zresztą nie tylko ja przecież tak zrobiłem. To jest auto "usportowione" i często eksploatowane bardzo agresywnie, a kultura techniczna właścicieli nie zawsze jest taka jak powinna.

Dysio
09-10-2015, 20:53
Rzecz jasna ja mam już swoje maleństwo :)
Ale kolega jest zainteresowany (póki co) zwykłym MK3 ... I ogólnie jak to prezentuje się z tym silnikiem 2.0+LPG >?

I tak zarzucam czy ktoś może coś wie na temat - http://olx.pl/oferta/ford-mondeo-mk3-lift-2004rok-benzyna-2-0-lpg-full-opcja-skory-CID5-IDbVeX3.html#2207eebd85 :smash:

DonMondeo
09-10-2015, 22:09
To jest temat o ST220

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

piotras63
14-10-2015, 19:35
Witam.
Pomimo znalezionych w tym wątku ostrzeżeń kupiłem swego pierwszego ST-ka od STFan z Limanowej. Poniżej opisuję dlaczego i co z tego wynikło.
Zanim trafiłem do Limanowej obejrzałem kilka samochodów w Polsce z tak zwanych prywatnych rąk. Żaden z nich jednak nie wzbudził mego entuzjazmu. Przeważnie chodziło o wyraźną korozję lub zajeżdżone silniki. W Limanowej do obejrzenia miałem trzy samochody wszystkie wyglądały wyraźnie lepiej niż nasze rodzynki. Wybrałem sobie jeden do dokładnego obejrzenia i już po godzinie niczego nie znalazłem. Wszystko działało, rdzy ani śladu, silnik działał równo i cicho. Jedyne co było nie tak to stan tylnych opon i wymieniona szyba przednia.
Jazda również wypadła pomyślnie. Samochód przyspieszał bez problemów, żadnych stuków. Na zakrętach prowadził się pewnie chociaż tylne opony puszczały. Hamowanie awaryjne bez problemów zadziałał ABS samochód nie skręcał.
Tak wiec samochód nabyłem. Droga do domu, ponad 500km, była miła i przyjemna. Samochód nie zawiódł prowadził się pewnie i elegancko wyprzedzał.
Następnego dnia pojechał na zaprzyjaźnioną stację diagnostyczną gdzie niczego nie wykryto. W tej chwili samochód stoi u mechanika, który szuka co trzeba w nim zrobić.
Co do samego sprzedawcy to wzbudził moje zaufanie. Widać, że zna się na tych samochodach i stara się aby były sprawne i w jak najlepszym stanie. Oczywiście chce On na nich zarobić więc ostrożność jest zawsze wskazana. W dzisiejszych czasach zawsze przecież można wybrać sobie samochód a u STFan-a przeważnie jest w czym wybierać i zamówić ekspertyzę rzeczoznawcy.
W tym wątku będę dalej opisywał jak sprawuje się kupiony w Limanowej samochód.
Następny wpis po odbiorze samochodu od mechanika

Jakub
14-10-2015, 19:52
No to czekamy. Masz jakieś potwierdzenie przebiegu?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Tomasz
14-10-2015, 20:03
@piotras63 Po pierwsze skoro już auto kupiłeś i chcesz je opisywać to załóż swój temat w dziale "nasza flota". Ten dział dotyczy esteków, które są do ewentualnego nabycia. Po drugie proszę wpisać miejscowość zgodną z miejscem zamieszkania w swoim profilu.

kosimazaki123
15-10-2015, 02:23
Witam.
Pomimo znalezionych w tym wątku ostrzeżeń kupiłem swego pierwszego ST-ka od STFan z Limanowej. Poniżej opisuję dlaczego i co z tego wynikło.
Zanim trafiłem do Limanowej obejrzałem kilka samochodów w Polsce z tak zwanych prywatnych rąk. Żaden z nich jednak nie wzbudził mego entuzjazmu. Przeważnie chodziło o wyraźną korozję lub zajeżdżone silniki. W Limanowej do obejrzenia miałem trzy samochody wszystkie wyglądały wyraźnie lepiej niż nasze rodzynki. Wybrałem sobie jeden do dokładnego obejrzenia i już po godzinie niczego nie znalazłem. Wszystko działało, rdzy ani śladu, silnik działał równo i cicho. Jedyne co było nie tak to stan tylnych opon i wymieniona szyba przednia.
Jazda również wypadła pomyślnie. Samochód przyspieszał bez problemów, żadnych stuków. Na zakrętach prowadził się pewnie chociaż tylne opony puszczały. Hamowanie awaryjne bez problemów zadziałał ABS samochód nie skręcał.
Tak wiec samochód nabyłem. Droga do domu, ponad 500km, była miła i przyjemna. Samochód nie zawiódł prowadził się pewnie i elegancko wyprzedzał.
Następnego dnia pojechał na zaprzyjaźnioną stację diagnostyczną gdzie niczego nie wykryto. W tej chwili samochód stoi u mechanika, który szuka co trzeba w nim zrobić.
Co do samego sprzedawcy to wzbudził moje zaufanie. Widać, że zna się na tych samochodach i stara się aby były sprawne i w jak najlepszym stanie. Oczywiście chce On na nich zarobić więc ostrożność jest zawsze wskazana. W dzisiejszych czasach zawsze przecież można wybrać sobie samochód a u STFan-a przeważnie jest w czym wybierać i zamówić ekspertyzę rzeczoznawcy.
W tym wątku będę dalej opisywał jak sprawuje się kupiony w Limanowej samochód.
Następny wpis po odbiorze samochodu od mechanika

Zapodaj zdjęcia bo na razie wygląda to na reklamę.
A ceny u tego sprzedawcy rosną jak na drożdżach. Ja chyba nie zdecydowałbym sie wydać na stka ponad 30 tysi. No ale ja to ja i każdy robi jak uważa. Wolny rynek.

wilu117
15-10-2015, 09:16
Normalnie same perełki i to od razu po zakupie wiadomo :zakrecony:

plusek
15-10-2015, 12:00
Reklama jak nic.
Ktoś może sprawdzić adres IP piotras63 i zlokalizować czy Pipkowo nie leży czasem w Limanowej? :hmm:
Choć to ponoć 500 km...


Droga do domu, ponad 500km

zimoch
15-10-2015, 12:03
Dajmy szansę. Niech założy wątek z autem bo tak potencjalnie spłoszymy kolegę

plusek
15-10-2015, 13:22
Jeżeli kolega nie ma nic do ukrycia, to dlaczego ma się płoszyć?

piotras63
16-10-2015, 22:53
NIe przywiązuję wagi do przebiegu. 200tyś po polskich drogach z polskim serwisem za rogiem a 300tys po niemieckich z niemieckim serwisem Co lepsze. Dlatego ja patrzę na stan samochodu. Ale dla ciekawość zgodnie z otrzymanymi dokumentami przebieg jest realny. Chociasz dokumenty łatwo zmienić.

cyborg15
18-10-2015, 16:54
Witam,

Jestem tu nowy i rozpoczynam przygodę z poszukiwaniem ST220.

Czy ktoś z was oglądał ten egzemplarz?

http://allegro.pl/mondeo-155-ps-st-titanium-x-xenon-navi-skora-alu-i5734583859.html

lyssy
18-10-2015, 17:03
Ale szukasz ST220 (trzylitrowej benzyny) czy auta w wersji ST z silnikiem na olej skalny? :niewiem: Bo jak to drugie to wątek nie ten... ;)

karolnomad
19-10-2015, 08:48
Oglądał ktoś może to autko:
http://olx.pl/oferta/ford-mondeo-st220-limited-navi-skora-xenon-mega-stan-oplaty-CID5-IDc9nWt.html#21c105df86

Mam jeszcze takie pytanie odnośnie forum, czemu po zalogowaniu we wszystkich tematach posty i strony pokazująsię w odwrotnej kolejności czyli ostatnia strona jest pod jedynką a ostatni post na stronie jest na górze a nie na dole?

WojtasS
19-10-2015, 10:36
Mam jeszcze takie pytanie odnośnie forum, czemu po zalogowaniu we wszystkich tematach posty i strony pokazująsię w odwrotnej kolejności czyli ostatnia strona jest pod jedynką a ostatni post na stronie jest na górze a nie na dole?

jak dobrze pamiętam w ustawieniach forum sobie zmień ;)

kosimazaki123
19-10-2015, 21:59
Oglądał ktoś może to autko:
http://olx.pl/oferta/ford-mondeo-st220-limited-navi-skora-xenon-mega-stan-oplaty-CID5-IDc9nWt.html#21c105df86


Zastanawia mnie jak można pisać, że karoseria i lakier bez zastrzeżeń pokazując jednocześnie zdjęcie pukniętego i pordzewiałego błotnika. Zderzak w tym miejscu cały. Dziwne:niewiem::confused:

Cody667
20-10-2015, 17:45
Witam serdecznie wszystkich użytkowników ;-)
Jestem tu nowy, to moj pierwszy post, stąd tak oficjalnie ;-) mam pytanie co do autka z linku poniżej - http://autoreal.gratka.pl/ogl/17852447.html#aec9040a47ce3284,1
Czy ktokolwiek zna to auto? Moze jest kogoś z forum? Komis mało pozytywnie mi sie to widzi, ale jeśli jakimś trafem byłoby to auto z forum to moze warte obejrzenia. Pozdrawiam i dziękuję z góry

MotoManiaq
20-10-2015, 20:49
Mialem okazje go ogladac w czerwcu , stoi juz juz napewno 5mcy w tym handlu, tylna klapa krzywo spasowana i prawa strona tylnego zderzaka nizej, srodek nawet ladnie wyglada (wytarty boczek fotela kierowcy, ale to norma), nie mierzyłem lakieru i nie sprawdzalem komputera, na pewno autko do przeswietlenia.

Powodzenia w szukaniu :hehe:

Cody667
20-10-2015, 21:59
Taaaaa już widziałem że stoi dłużej i nawet patrzyłem na niego, ale jeszcze wtedy w ogóle nie byłem zainteresowany Mondeo. Ogolnie ST220 to byłby taki bajer, bo bardziej rozglądam się za porządnym egzemplarzem ghia w 2.0 benzynce. Jeśli ST to tylko pewny, sprawdzony egzemplarz od klubowicza lub kogoś kto wiem, że dbał. Stąd moje pytanie ;) dzięki za odp !

Przemas1988
25-10-2015, 17:56
Cześć,
dawno mnie tutaj nie było , na razie jeżdżę mondeo mk3 2.0 a przymierzam się do st220.
Czy jest ktoś w stanie coś powiedzieć na temat poniższych aut? ( pierwszy jest moim ideałem pod względem koloru zew i wew )

http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-st-igla-bezwypadkowy-st220-3-0v6-nawigacja-denso-recaro-lift-serwis-ID6ybNDX.html#d08bed6002

http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-st-benzyna-gaz-bogate-wyposazenie-ID6ycxJN.html

caqerr
25-10-2015, 18:02
http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo...-ID6ycxJN.html

spytaj się typa czy ma jakieś dokumenty/zdjęcia jak była zrobiona przekładka...

GrekuPL
25-10-2015, 18:16
w tym angolu, tunel z przedlifta ? :hmm: srebro typowo przedliftowe, góra deski ma srebro inne :hmm:

caqerr
25-10-2015, 18:34
w tym angolu, tunel z przedlifta ? srebro typowo przedliftowe, góra deski ma srebro inne


dziwne...

GrekuPL
25-10-2015, 18:35
nie, lewarek z 1fl a obwódka zegarka z 2fl...no to wyszło i tak, że nie jest to komplet ;)

caqerr
25-10-2015, 18:40
Źle się przypatrzyłem, sam lewarek jest faktycznie przed fl, ale część od grzanych foteli jest po 1 fl.
w ogóle nic nie pozamieniał, dziwne wygląda tak przekładka...

---------- Post added at 17:40 ---------- Previous post was at 17:36 ----------


no to wyszło i tak, że nie jest to komplet

grubą rzeźbe zrobił z konsolą środkową, przycisku z esp nie poprzekładał, dziwne auto :zakrecony:
włącznik świateł oczywiście UK, nie EU ale to pikuś przy tym środku ...

kemot678
25-10-2015, 20:16
http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo...-ID6ycxJN.html

Sprzedający chyba nie kryje się, że sprzedaje angola skoro daje foty z tablicami GB

Kapi1983
25-10-2015, 22:05
Cześć,
dawno mnie tutaj nie było , na razie jeżdżę mondeo mk3 2.0 a przymierzam się do st220.
Czy jest ktoś w stanie coś powiedzieć na temat poniższych aut? ( pierwszy jest moim ideałem pod względem koloru zew i wew )

http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-st-igla-bezwypadkowy-st220-3-0v6-nawigacja-denso-recaro-lift-serwis-ID6ybNDX.html#d08bed6002

http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-st-benzyna-gaz-bogate-wyposazenie-ID6ycxJN.html

Ten pierwszy to ja sprzedaje. Wizualnie i technicznie rewelacja.

Ten drugi nie tylko tunel ma z przedlifta ale cała deska jest z przedlifta. Widać na zdjęciach od obecnej strony pasażera, że deska jest na wprost z tunelem. W polifcie deska była ucięta pod skosem. Dźwignia ręcznego z przedlifta. A więc przekładka zrobiona najtańszym kosztem. Deska przedliftowa, tunel przedliftowy a że auto poliftowe to wcisnął konsole środkową tą co miał, żeby nie kombinować z wtyczkami instalacji poliftowej. Wiązka i tak pewnie została angielska albo ktoś robił samoróbkę, bo jak inaczej wytłumaczyć miejsce na kubek, który otwiera się na nogi kierowcy? A skoro deska jest przedliftowa i tunel jest przedliftowy, a chciał zamontować konsole poliftową to nie było innego wyjścia jak uciąć osłonę przycisków (ta co idzie od mieszka do przycisków foteli) z polifta do tunelu przedlifta. W przedlifcie jest na wprost a w polifcie ta osłona jest wywinięta na konsole. Szkoda też że nie dorzucił ksenonów.

Przemas1988
26-10-2015, 00:12
Temu Anglikowi dajmy spokój.

Wybaczcie mi , że tak w wprost ale nie jestem tutaj zbytnio obyty w użytkownikach. Ktoś coś na temat użytkownika Kapi1983 i tego konkretnego ST ? Bo chyba to nie jest jego pierwsze auto sprzedawane, jak ktoś chce zachować prywatność to zawsze może napisać do mnie pw.

bishop
26-10-2015, 14:42
Kapi sprzedaję również części do ST na allegro. Kupowałem parę razy u niego. Konkretny i na temat. Raczej zna się na autach. Ale to też nie oznacza żeby brać w ciemno auto. Prześwietl dobrze furę.

GrekuPL
27-10-2015, 00:36
Kapi sprzedaję również części do ST na allegro. Kupowałem parę razy u niego. Konkretny i na temat. Raczej zna się na autach. Ale to też nie oznacza żeby brać w ciemno auto. Prześwietl dobrze furę.kto by tego auta nie sprzedawał, trzeba dokładnie sprawdzić i tyle, co by nie było pretensji i żali :bigok: auto od Kapiego zabierz do Klebera do Kazimierzy Wielkiej i masz na 1000% sprawdzony wóz :)

koper666
01-11-2015, 13:37
a czy ktos cos wie o tym autku ?

http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-st-220-oryginalny-przebieg-ID6ycHTz.html

GrekuPL
01-11-2015, 18:29
fajny ma dywanik kierowcy :hehe:

koper666
02-11-2015, 19:46
no sakis dziwny :) a tak pozatym ? wyglada w miare ok ... chyba :)

MotoManiaq
02-11-2015, 23:25
a czy ktos cos wie o tym autku ?

http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-st-220-oryginalny-przebieg-ID6ycHTz.html

Wpisz sobie w ponizszej stronie nr rejestracyjny, kod z obrazka i cos wiecej bedziesz wiedzial :hmm:

https://fordonsfraga.transportstyrelsen.se/fragapaannatfordon.aspx

pozatym wiele po zdjeciach powiedziec nie mozna, poza tym ze brakuje zaslepek w progach czyli +100zł do wydatkow

Kapi1983
03-11-2015, 01:40
no sakis dziwny :) a tak pozatym ? wyglada w miare ok ... chyba :)

Emblematy na klapie tył zdecydowanie za nisko. Spojler na klapie też chyba z lewej strony bardziej odstaje, w porównaniu do prawego profilu. Z prawej jakby bardziej przylegał. Ponadto wycieraczka tylnej szyby nie wróciła do pozycji wyjściowej. Z klapą było coś kombinowane. Z przodu zderzak jakby ciemniejszy. Bardziej to widać na zdjęciach prawego przodu. No ale to by trzeba było na żywo zweryfikować. A i jeszcze parapety tylnych drzwi do wymiany.

fabir94
04-12-2015, 14:45
Witam wszystkich.Chce kupic mondeo mk3 st220 i trafilem na taki egzemplarz prosze mi powiedziec co myslicie o tym samochodzie?
http://allegro.pl/ford-mondeo-mk-iii-st220-gaz-3-0v6-salon-polska-i5819797230.html

st220
04-12-2015, 14:48
ja myślę, że go nie ma

fabir94
04-12-2015, 15:30
przepraszam, link zostal poprawiony

MotoManiaq
05-12-2015, 15:28
Auto napewno do sprawdzenia, mnie by dyskwalifikowala tylko dadatkowa lubryfikacja przy instalacji -> to zło :hehe:

fabir94
05-12-2015, 22:05
jutro jade obejrzec samochod
mam nadzieje ze okaze sie godnym zakupu egzemplarzem

Dlord
07-12-2015, 20:34
Ktoś oglądał może to autko?

http://olx.pl/oferta/ford-mondeo-oryginal-st220-3-0v6-lift-bezwypadkowy-st-6-biegow-226koni-CID5-IDcTmNT.html

Wit1956
07-12-2015, 21:13
Ciekawy,jak dla mnie najważniejsze że nie spaprany gazem.

KamilJaworzno
07-12-2015, 22:42
licz się z tym że 5tysięcy akcyzy dopłacisz. 18,6%

kashpir
07-12-2015, 22:58
http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-ford-mondeo-st220-blue-perf-recaro-dvd-navi-ii-lift-sprawdz-ID4p0C0D.html
A więc tak zna ktoś tego? handlarza sugeruje się że handluje tylko st-kami. Bo wiadomo że przy tej cenie chciałbym się czegokolwiek dowiedzieć o sprzedawcy ... No i jak oceniacie samo auto coś widać niepokojącego na zdjęciach ? Prosze o odpowiedź i pozdrawiam!!! 5!

Jakub
07-12-2015, 23:48
STFan... znooowu.

Kapi1983
08-12-2015, 00:16
Ktoś oglądał może to autko?

http://olx.pl/oferta/ford-mondeo-oryginal-st220-3-0v6-lift-bezwypadkowy-st-6-biegow-226koni-CID5-IDcTmNT.html

Ja oglądałem - bo ja je sprzedaje :p


licz się z tym że 5tysięcy akcyzy dopłacisz. 18,6%

a skąd Ci aż tyle akcyzy wyszło?

KamilJaworzno
08-12-2015, 00:29
już wyjaśniam zanim zapytasz. stfan to taki handlarz z limanowej. sprzedaje auta za wysoką cenę, a ludzie kupują bo pięknie je odpicowuje na sprzedaż z zewnątrz. niestety silnik to najczęściej padaka albo inne historie związane z samochodem. ostatnio koleś na forum się pochwalił stekiem i ogólnie ludzie zaczęli przypuszczać, że stfan się ogarnął i wreszcie nie psuje sobie renomy (już dawno zniszczonej) złomami, ale niestety okazało się że i ten silnik to porażka i żłopie olej. naprawdę czasami auto u niego wygląda świetnie, ale trzeba je brać najlepiej do aso na BARDZO dokładne oględziny

---------- Post added at 23:24 ---------- Previous post was at 23:20 ----------



Ktoś oglądał może to autko?

http://olx.pl/oferta/ford-mondeo-oryginal-st220-3-0v6-lift-bezwypadkowy-st-6-biegow-226koni-CID5-IDcTmNT.html

Ja oglądałem - bo ja je sprzedaje :p


licz się z tym że 5tysięcy akcyzy dopłacisz. 18,6%

sorry - 4200. silnik 2l+ to i akcyza duża. przerabiałem temat



a skąd Ci aż tyle akcyzy wyszło?

---------- Post added at 23:26 ---------- Previous post was at 23:24 ----------

sorry - 4200. to akurat mu wyjdzie z oc z 5 i rejestracją

---------- Post added at 23:29 ---------- Previous post was at 23:26 ----------

no plus jeszcze te recyklingowe i inne pierdoły

DonMondeo
08-12-2015, 10:05
Ja mam auto od Damiana i problemow z silnikiem nie mam. To czy silnik padaka to nie zawsze zalezy od sprzedawcy. Jakos zdarza sie i auto po wyjezdzie z salonu trafia na wymiane serca

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

KamilJaworzno
08-12-2015, 11:25
wiem kolego, można od niego kupić też dobre auto, natomiast zawsze trzeba je dokładnie sprawdzić bo kilka osób już się zawiodło

DonMondeo
08-12-2015, 12:35
Sprawdzenie auta to podstawa

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

KamilJaworzno
08-12-2015, 13:59
wiadomo. dlatego można kupić od niego dobre auto. ale w sumie każdej potencjalnej usterki sprzedawca też nie wyłapie, bo nie jeździ autem na co dzień, a większość ludzi sprzedaje jak coś się dzieje. po prostu sprawdzać dobrze. a wracając do stefana to co do wyglądu bądź spokojny i do blachy. wyglądają super, a resztę sprawdź jak w każdej vałce. tylko nigdy sprzedawcy nie słuchaj, rób swoje

ReaktorCzarnobyl
08-12-2015, 17:54
witam, od razu chcę podkreślić że jestem tu nowy i właśnie mam zamiar zakupić pierwszego forda.znalazłem niedaleko mnie dwa http://olx.pl/oferta/ford-mondeo-220st-biale-recaro-18-CID5-IDcVOVl.html#623abef00e i ten http://allegro.pl/show_item.php?item=5845827566#4429ec3118 i tu pytanie czy może już ktoś był, oglądał lub może widział i go zna i podpowie mi coś o nim. Jeżeli nikt się nie znajdzie to mogę prosić o kilka wskazówek na jak dobrze sprawdzić model, jakie ma gorączki i na co najbardziej zwrócić uwagę. Z góry dzięki za odpowiedź

kashpir
09-12-2015, 21:51
A jak myślicie lepiej kupować krajowego st-ka czy od handlarza ? :)

zimoch
09-12-2015, 23:05
Jak masz okazję kupić ze sprawdzona historia to nie ma większego znaczenia skąd . Ostatnio ktoś mocno do inwestował swojego st na sprzedaż (user yayko jak dobrze pamiętam). Ja bym zaczął od tego forum.

kuba01a
09-12-2015, 23:15
to jest chyba jego (niby pisze "yayko") nie wiem czy można ale chyba tak. http://allegro.pl/ford-mondeo-mk3-st220-lpg-doinwestowany-i5850956931.html

zimoch
09-12-2015, 23:16
Tak już poprawiłem nazwę . Wątek jest na tym forum w dziale nasza flota

kashpir
10-12-2015, 23:33
http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-mondeo-st-220-226-km-salon-polska-ID6yeSHJ.html
Co myślicie o tym st-ku ? :D

yezozwierz
15-12-2015, 16:01
http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-ID6yezt3.html#4865f9966b

A o tym autku ktoś coś jest w stanie powiedzieć ;) ?

morhot
22-12-2015, 18:36
Proszę o info o tym niebieskim ST220 z Olkusza:
http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-st220-3-0-226km-lpg-xenon-skora-recaro-alu-18-full-ID6ydWST.html#1bdbee072f

Ktoś już może oglądał? Ktoś coś wie?

Z tego co ja widzę, to:
- grill powinien być chrom (chyba :-) )
- brak jednej zaślepki progu,
- tylne lampy po II lifcie (ale to pewnie kwestia estetyki),
- wgniotka na rancie błotnika lewy tył,
- brak tempomatu (dla mnie istotny minus),
- brak foty spod maski (gazownia)

caqerr
22-12-2015, 19:11
- grill powinien być chrom (chyba :-) )

nope, chrom był po 2FL. Ten jest jeszcze po 1 FL.
Za to halogenu ma z drugiego fl, pewnie ktoś dołożył razem z lampami tył. + ta dziwna dokładka dolnego grilla, ori to to nie jest :)

morhot
22-12-2015, 19:22
Dziękuję :-)
Ktoś jeszcze pomoże?

Tomasz
22-12-2015, 19:28
Auto jest na niemieckich blachach, bez ubezpieczenia. Pytanie czy ta fura jest wogóle w PL. Gość pisze o możliwości wykupienia OC i powrotu na kołach. Jeżeli z DE to rozumiem, że ubezpieczenie zjazdowe, ale w PL da się ubezpieczyć auto na niemieckich blachach? Nie wiem, musiałbyś kogoś dopytać.

morhot
22-12-2015, 19:38
To jest klasyczna ściema handlarzy - teoretycznie można wykupić ubezpieczenie które działa, ale praktycznie zatrzymanie przez Policję to i tak spory kłopot, bo niemiecke blachy są NIEWAŻNE. Przerabiałem przy zakupie poprzedniego auta :-)

Ale to mało istotna sprawa. Ważny jest samochód :hmm:

lukas_cox
22-12-2015, 22:12
Dzień dobry po długiej przerwie :)
Tak więc - cały czas śledzę wątki na forum i na allegro w poszukiwaniu tego jednego czarnego sedanika :) ale - jak na razie jakaś posucha w temacie. Jedyny, który znalazłem to ten:

http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-ford-mondeo-st220-limited-navi-skora-xenon-mega-stan-oplaty-ID6yejWN.html

Czy ktoś już go oglądał? Czy w ogóle warto się fatygować do Lublina celem zakupu / oglądania ? Trochę straszy czerwona tapicerka, ale autko prezentuje się nieźle....

--
pozdrawiam,
Łukasz

WojtasS
23-12-2015, 11:57
http://olx.pl/oferta/ford-mondeo-mk3-st220-CID5-IDd0jLn.html

ktoś coś oglądał? kolega szuka ;)

wydaje mi się że był już opisywany

Kapi1983
23-12-2015, 13:32
Był opisywany jakoś przed wakacjami.

caqerr
23-12-2015, 18:46
ktoś coś oglądał? kolega szuka

Jak chcesz dam namiar do właściciela :)

nowosądeczanin
24-12-2015, 12:30
Witam, mam zamiar kupić st220,bardzo podoba mi się ten samochód i rozglądam się od pewnego czasu, idealny byłby czarny liftback,ale sedan też może być:) ostatnio ogladalem tego http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-st220-v6-lift-6b-piekny-dvd-titanium-oplacony-ID4p7pWo.html , z wierzchu ładny, lampy po 2lif, lewa trochę nierówno spasowana, tarcze hamulcowe wszystkie cztery w najbliższym czasie do wymiany,przednia szyba nieoryginalna, srodek w dobrym stanie. to tak na szybko co oglądłem , wiem od kogo to auto i jakie plotki chodzą i zastanawiam się czy warto za taką cenę?, bo cena raczej nie do targowania, może te 500zł. Auto można zabrać na sprawdzenie,właściciel nie robi problemu. Może ktoś oglądał ten egzemplarz i może coś powiedzieć ???http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-ford-mondeo-st220-limited-navi-skora-xenon-mega-stan-oplaty-ID6yejWN.html a może któryś z forumowiczów sprzedaje bądź będzie sprzedawał w najbliższym czasie swoje st???:p

KamilJaworzno
24-12-2015, 16:24
jak chcesz z limanowej to na jakiś serwis go weź i bardzo dokładnie silnik niech sprawdzą. ten drugi z 2007 roku. tyle kosztują 2004 roczniki, taki świeży nawet 10k w górę potrafi kosztować - ostatni wypust

nowosądeczanin
24-12-2015, 17:23
Hmmm,czylii raczej tym 2007 nie warto zawracac sb glowy...?

KamilJaworzno
24-12-2015, 17:39
nie, na pewno nie. są z tego rocznika nawet i po 38 :D rzadko spotykane przynajmniej przeze mnie no i prawdziwy rarytas, każdy by chciał. odpuść

caqerr
25-12-2015, 10:45
w najbliższym czasie swoje st???


fajne kombi jest do wzięcia jeśli byś przebolał karawan :zakrecony:

nowosądeczanin
25-12-2015, 13:00
Kombi wlasnie odpada:p

Sebastian_Em
27-12-2015, 11:32
Napisz cos wiecej o tym kombi.... mnie chodzi po glowie

Wysłane z mojego GT-P5200 przy użyciu Tapatalka

Tymek_88
27-12-2015, 16:59
Przeczytaj wątek nasza flota auto kolegi yayko

nowosądeczanin
27-12-2015, 19:27
http://allegro.pl/mondeo-3-0-v6-220km-full-skory-xenon-navi-dotyk-i5877550772.html a czy warto byloby sie zainteresowac tym fordem? Co prawda nie st ale wyposazenie fajne i silnik niby ten sam co w st? Co o nim myslicie??