PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] nietypowe sprawdzenie oleju w skrzyni automatycznej



kares99
22-08-2010, 17:24
Dotyczy skrzyni 5-biegowej TIP-TRONIC Mondeo V6 2.5 2003 r.

Czy jest różnica pomiędzy sprawdzeniem oleju na włączonym lub wyłączonym silniku?

Skrzynia nie posiada bagnetu do sprawdzania poziomu oleju.
Wg instrukcji śruba do sprawdzenia stanu powinna być odkręcona po rozgrzaniu oleju w skrzyni i wrzuceniu wszystkich biegów.
Wg moich mechaników wytworzy się ciśnienie i olej zostanie wyrzucony.
Olej rozgrzany, biegi wrzucona a sprawdzenie stanu nastąpiło po wyłączeniu silnika.
Czy może to zafałszować pomiar poziomu i jeżeli tak to w którym kierunku?

danielWr
22-08-2010, 19:55
W automacie zawsze na zapalonym silniku sprawdza się olej.

jackson
22-08-2010, 21:32
Coś mechanicy nigdy z automatem nie mieli do czynienia. Ciśnienie sie robi ale jak jedziesz, a nie na postoju, do tego robi się tylko określonych partiach skrzyni, np, jak popma pompuje do sprzęgła hydrokinetycznego...

kares99
22-08-2010, 23:05
Ale czy bedzie wtedy roznica w poziomach oleju na włączonym silniku i wrzuceniu "P" a wyłączonym silniku ?

jackson
23-08-2010, 00:02
Rób tak jak się powinno, czyli zapal silnik, daj mu chwilke pochodzić, przerzuć powoli przez wszystkie biegi na wciśniętym hamulcu, powróć powoli na Parking i bez gaszenia silnika sprawdź poziom.

Ja tak robiłem w swoich brykach z automatem :-P

Pozdrawiam

rodan555
23-08-2010, 08:53
będzie różnica bo na zgaszonym silniku olej spływa ze wszystkich zakamarków sprzęgieł konwertera chłodnic ... . Jak już sprawdzasz poziom oleju to go od razu wymie, troszcz się o skrzynię bo naprawa jej kosztuje drogo.

kares99
23-08-2010, 10:21
To zgadzaloby się, gdyż troszeczke stan był za wysoki na wyłączonym silniku i wypłynęło troszeczke oleju (ok. 0,5 l). Umówiłem się na sprawdzenie raz jeszcze stanu oleju w podany przez Was sposób