PDA

Zobacz pełną wersję : przewody od głośników



bolek
13-11-2005, 15:24
czy brązowy kabel od głośników to + a biały - bo podłączam nowe radio i nie wiem ,bo ten i ten mają paski a z tego co słyszałem to jak żle podłącze to bas będzie mizerny

pieciag
13-11-2005, 15:31
To ci się pewnie przyda:
http://www.radioadapter.josefscholz.de/page2.html
chyba, że masz obciętą wtyczkę?

insider
13-11-2005, 15:32
w nowych typach radii samochodowych nie masz zdefiniowanych + czy - na wyjsciu z radia. Jezeli bys mial, to ma to znaczenie przy podlaczaniu glosnikow. Jezeli masz radio w ktorym faktycznie jest zdefionowana masa.. czyli minus to najlepiej jak bys to sprawdzil miernikiem przejsc, ktory jest masowy i ktory dochodzi do glosnika. Powodzenia

bolek
13-11-2005, 15:43
miernika nie mam ale gdy podłączyłem diode do głosnika to swieciła obojetnie jak ja podłaczyłem

insider
13-11-2005, 16:24
to znaczy ze masz wyjscia z radia bez polaryzacji... czyli nie ma znaczenia jak podlaczysz glosniki. Mialo by to znaczenie kiedy masz takie wyjscie z radia przy podlaczaniu np. tuby albo wzmacniacza... o ile posiadaja wejscie jedno wzgledem masy.. a takiego nie masz, wtedy musisz stosowac mostki... ale pewnie to juz Ciebie nie tyczy... chyba ?

bolek
13-11-2005, 17:10
to znaczy ze masz wyjscia z radia bez polaryzacji... czyli nie ma znaczenia jak podlaczysz glosniki. Mialo by to znaczenie kiedy masz takie wyjscie z radia przy podlaczaniu np. tuby albo wzmacniacza... o ile posiadaja wejscie jedno wzgledem masy.. a takiego nie masz, wtedy musisz stosowac mostki... ale pewnie to juz Ciebie nie tyczy... chyba ? nie kapuje wyjscie na wzmacniacz mam czyli mam coś mostkowac prosze ciut jasniej

macias
14-11-2005, 11:35
to znaczy ze masz wyjscia z radia bez polaryzacji... czyli nie ma znaczenia jak podlaczysz glosniki. Mialo by to znaczenie kiedy masz takie wyjscie z radia przy podlaczaniu np. tuby albo wzmacniacza... o ile posiadaja wejscie jedno wzgledem masy.. a takiego nie masz, wtedy musisz stosowac mostki... ale pewnie to juz Ciebie nie tyczy... chyba ? nie kapuje wyjscie na wzmacniacz mam czyli mam coś mostkowac prosze ciut jasniej

bajki opowiadacie :banan: grało będzie w obu kombinacjach tylko głośnik będzie odwrotnie się wychylał, 2 sprawa to nie ma takch radyjek w których nie ma określonej polaryzajci głosników to bzdura :wall:

Lolo
14-11-2005, 13:57
bajki opowiadacie :banan: grało będzie w obu kombinacjach tylko głośnik będzie odwrotnie się wychylał... -- co prowadzi przy dluzszym uzytkowaniu do jego uszkodzenia...


....2 sprawa to nie ma takch radyjek w których nie ma określonej polaryzajci głosników to bzdura :wall:. Tez mi sie tak wydaje. Jeszcze nie widzialem takiego. Zawsze jest to okreslone... Pozatym jak by mial sie glosnik zachowac....

rc23
14-11-2005, 15:20
2 głośniki w odwrotnej polaryzacji będą grały ale ciszej bo będą się znosić
przeciwfaza 180stopni
głośniki nie uszkodzą się jeśli będą w przeciwfazie chyba że będą katowane i zatrą się