PDA

Zobacz pełną wersję : Kenwood KDC-W 4031



Grzechu
14-11-2005, 20:54
Mam pytanko- nosze sie z zamiarem zakupu takiego radyjka jak w temacie - mial ktos moze mozliwosc obcowania z takim modelem? jakies opinie ?

a moze macie cos innego godnego polecenia?

od razu mowie ze jvc i sony odpada :)

rc23
14-11-2005, 20:58
dlaczego tamte odpadły?

Grzechu
14-11-2005, 21:09
widzialem pare jvc - nie podoba mi sie jakosc wykonania i szybko scierajace sie przyciski - pouzywasz dwa miechy i juz widac przetarcia farby na przyciskach - lipa !!

Sony nie odpowiada mi pod wzgledem wizualnym - no po prostu sie nie widzi - a jak cos sie nie widzi to denerwuje - wiec odpada rowniez :)

jarogmur
14-11-2005, 21:19
ja wcześniej miałem kenwood'a tylko, że model KDC-3080 i byłem bardzo zadowolony. Czyta płytki bez większych problemów, nagrywane rónież. Teraz kupiłem KDC-7080 i też jestem bardzo zadowolony. Jakość dźwięku dużo lepsza niż w starszym modelu. Funkcjonalność i możliwość wyłączenia różnych pierdół na wyświetlaczu jest wg. mnie dużym plusem. Myślałem o zakupie starego Soniaka CDX-2500R lub coś bardzo podobnego, ale w końcy wróciłem do źródeł - i nie żałuje.

rc23
14-11-2005, 21:32
w kenwoodzie radio trochę kiepskawe, mało czułe, ale reszta bez zarzutu

Grzechu
14-11-2005, 21:41
a co jesli do walki z kenwoodem postawimy jeszcze Clariona DB358RMP i Alpine CDE9843 R? 8O

jarogmur
14-11-2005, 21:45
co do clariona do jednak kasa - chociaż nie wiem jaką kolega dysponuje.

Grzechu
14-11-2005, 21:48
no powiedzmy ze jakies 250 E na pewno sie wygospodaruje :)

rc23
14-11-2005, 21:52
i clarion i alpine zasługuje według mnie na większą uwagę niż kenwood

Fredee
14-11-2005, 22:30
chyba jednak alpine.....a może Kolega pokusi sie o Nakamichi......? Jakość dźwięku chyba naj.....:) Pozdroffki :bigok: :bigok:

rc23
14-11-2005, 22:32
chyba jednak alpine.....a może Kolega pokusi sie o Nakamichi......? Jakość dźwięku chyba naj.....:) Pozdroffki :bigok: :bigok:
za 250 E chyba nie da rady hehehe

Fredee
14-11-2005, 22:36
kto szuka ten znajdzie.....nie musi byc od razu najwyższy model....:) zresztą ewentualnie wybrałbym alpine, to też doskonała firma - zapewne lepsza od kenwooda..:) a wiem co mówię bo wiem co słyszę...muzykiem wszak jestem.... :bigok: :bigok:

rc23
14-11-2005, 22:40
muzyk :brawo: co zatem sądzisz o muzyce w aucie?

Fredee
14-11-2005, 22:41
przykładowo: TUTAJ (http://allegro.pl/search.php?string=nakamichi&category=5185&description=1&country=1) znajdzie się cos na ten temat..:) :bigok: :bigok: :bigok:

Fredee
14-11-2005, 22:42
muzyk :brawo: co zatem sądzisz o muzyce w aucie?
temat na całonocną dyskusję jak dla mnie...:) :bigok: :beer:

rc23
14-11-2005, 22:46
muzyk :brawo: co zatem sądzisz o muzyce w aucie?
temat na całonocną dyskusję jak dla mnie...:) :bigok: :beer:
a żebyś wiedział :)) może się zobaczymy na ZO to sobie pogadamy przy pivku

Fredee
14-11-2005, 22:48
muzyk :brawo: co zatem sądzisz o muzyce w aucie?
temat na całonocną dyskusję jak dla mnie...:) :bigok: :beer:
a żebyś wiedział :)) może się zobaczymy na ZO to sobie pogadamy przy pivku
już się cieszę...:) :bigok: :bigok: Chętnie. :bigok:
Zawsze miałem świra na punkcie nagłośnień....często robie es :bigok: tradowe..:)

rc23
14-11-2005, 22:50
Zawsze miałem świra na punkcie nagłośnień....często robie es tradowe..
Przyjacielu :) :beer: nie skończy się na jednym :))

Fredee
14-11-2005, 22:53
jestem za...:) :bigok: :bigok: :beer:

rc23
14-11-2005, 22:56
jestem za...:) :bigok: :bigok: :beer:
hehehe już mnie głowa boli :))

Fredee
14-11-2005, 22:57
zaraz nas Moderatory pogonią..:) :beer: :beer: :bigok:

rc23
14-11-2005, 23:05
:pa: lecimy do działu zsyp, ale w dobrym towarzystwie :bigok:

4DON
14-11-2005, 23:55
Osobiście jakbym miał wybierać między Kenwood a Alpine to zdecydowanie Alpine. Mam już trzecie radyjko tej firmy i w tej Klasie nawer Clarion odpada, Nakamichi jeszce wyżej ale w granicał 1000PLN nie ma co zastanawiac się. Byle miało MP3 i gałka - pokrętło reszta :metal

Jakbyś potrzebował pomocy z wyborem daj znać.

Bauma
15-11-2005, 00:16
zgadzam sie Alpine ewentualnie Pioneer tym bardziej ze wspomniales cos o wygladzie a to wlasnie Pioneer uchodzi za najladniejsze radyjka.
co do Sony to wogole nie zawracaj sobie tym glowy niech robia dalej RTV a Car audio zostawia wspokoju!!! SONY WOGOLE NIE GRA!!! kazdy kto zna sie troszke na car audio Ci to powie.

rc23
15-11-2005, 00:28
zgadzam sie Alpine ewentualnie Pioneer tym bardziej ze wspomniales cos o wygladzie a to wlasnie Pioneer uchodzi za najladniejsze radyjka.
co do Sony to wogole nie zawracaj sobie tym glowy niech robia dalej RTV a Car audio zostawia wspokoju!!! SONY WOGOLE NIE GRA!!! kazdy kto zna sie troszke na car audio Ci to powie.
ja się orientuję conieco :satan: i mam sony, znajomi z pewnej firmy w Poznaniu zajmującej się car audio mają sony w ofercie :satan:
całkiem dobrze schodzi hehehe
jasne że są lepsze ale za większe pieniądze i nie przesadzaj
w większości odbiorników są części od tego samego producenta
końcówlki od ST Mcro... przedwzmacniacze DSP od Sony właśnie lub Yamachy napędy od Philips lub TEAC hehehe GLOBALIZACJĄ to nazywają

Bauma
15-11-2005, 00:39
porownanie Sony z Alpine to pomylka moim zdaniem. to ze cos sie sprzedaje nie przekonuje mnie o jego jakosci. to ze firma car audio ma w ofercie Sony to tez mnie nie przekonuje.
jaka firma car audio zrobila wlasny demo car na sprzecie Sony??? za ok 1000zl kupisz naprewde swietna Alpinke uzywana np CDA9812.

rc23
15-11-2005, 01:29
co takiego ma alpina czego nie ma sony bo ,że nazwa ładniejsza zgoda :satan:
kto porównuje alpine i sony bo przecież nie ja?
napisałem ,że wiele elementów jest takich samych i tyle
ale proszę uważam ,że lepszym radiem od alpiny jest Nakamichi wykaż ,że się mylę ,ale nie chcę słyszeć ,że alpina lepiej rozwiązała umieszczenie przycisku ON>OFF w czym jest lepsza?
jaka firma zrobiła demo na Nakamichi? :satan:

Fredee
15-11-2005, 07:23
porownanie Sony z Alpine to pomylka moim zdaniem. to ze cos sie sprzedaje nie przekonuje mnie o jego jakosci. to ze firma car audio ma w ofercie Sony to tez mnie nie przekonuje.
jaka firma car audio zrobila wlasny demo car na sprzecie Sony??? za ok 1000zl kupisz naprewde swietna Alpinke uzywana np CDA9812.
jakieś 3 latka temu na podzespołach firmy sony ( X-plode) pewna poznańska firma zrobiła democara - nissan patrol...gdzieś mam w piwnicy jeszcze stary nr. caraudio z tym modelem :) To tak gwoli ścisłości..:)

A wracając do tematu - popatrzcie na linki które dałem wcześniej-za 1000 PLN można kupić nowe Nakamichi....aczkolwiek Alpine to też doskonały wybór.. Co do wyglądu - zależy od preferencji właściciela...ja np. nie trafię wodotrysków w stylu pioneera...:) Z innej beczki...a może Becker ? :bigok: :bigok:

Bauma
15-11-2005, 14:47
ale proszę uważam ,że lepszym radiem od alpiny jest Nakamichi wykaż ,że się mylę
Nakamichi jest lepsze od Alpine i to jest sprzet bardziej audiofilski niz dostepny dla kazdego. ale i tak wole Alpinke jakis wysoki model niz najnizsze Nakamichi. tak samo jak wole focusa na wypasie niz najtansze mondeo ze slabym silnikiem.
nie mowilem ze nie ma democaru Sony tak tylko pytalem sie kto zrobil zreszta ostatnio gdzies czytalem o toledo czy altei zrobione na komponentach Sony. chce tylko przekazac ze Sony w car audio nie ma szans z Alpinka, Pioneerem, Blaupunktem itd. a jesli wybor ma byc tylko pomiedzy jvc a kenwood to ja wybralbym kenwooda.

Fredee
15-11-2005, 15:02
no to jeszcze przedało by się wiedzieć z jakimi komponentami ma współpracować to radyjko....ważnie ze względu na to, zenby nie zestawić jasno grającego radia z jasno grającymi głośnikami..( no chyba ze ktoś lubi....ale to też warto było by wiedzieć..:))

Pozdroffki

Bauma, masz rację - lepszy wysoki model Alpine niż niski Nakamichi ( o ile istnieje takie cos jak niski model Nakamichi...hihi) Ale jak mamy szukać w cenie do 250 E to chyba wybrałbym Nakamichi...choćby z czysto snobistycznych pobudek...:) Poza tym lubie dyskretny wygląd ( dźwięk to oczywistość...)

Pozdroffki
:bigok:

4DON
15-11-2005, 15:05
Popieram wysoki model Alpine i wszystko na ten temat. :jezyk1:

rc23
15-11-2005, 17:50
Popieram wysoki model Alpine i wszystko na ten temat. :jezyk1:
Ale moje pytanie Pozostawiłeś bez odpowiedzi. W czym alpinka jest lepsza od sony? proszę o przykłady i mam nadzieję ,że będo to fakty a nie mity.

Fredee
15-11-2005, 18:02
Popieram wysoki model Alpine i wszystko na ten temat. :jezyk1:
Ale moje pytanie Pozostawiłeś bez odpowiedzi. W czym alpinka jest lepsza od sony? proszę o przykłady i mam nadzieję ,że będo to fakty a nie mity.

Myślę, ze powyżej pewnego pułapu cenowego jest to kwestia gustu muzycznego...oraz przywiązania do marki (ja np. nigdy nie kupię pioniera....jakoś mi się nie widzi....za to becker....uch) :) :bigok:
No i nie zapominajmy o pozostałych komponentach....usłyszymy różnicę w niuansach między sony a alpine za 2000 PLN na seryjnych głośnikach?? na seryjnym okablowaniu?? Dlatego tak jak pisałem wcześniej - niech autor wątku doda informację z jakimi komponentami ma ów radioodtwarzacz współpracować..:)

Pozdroffki :bigok: :bigok:

4DON
15-11-2005, 21:24
1. Dostępność funkcji
2. Prostota wykonania bez zbędnych dyskotekowych elementów w stylu xplode
3. Jak bedziesz miał okazję posłuchaj na tych samych głośnikach radyjka Alpine czy Sony - na mnie zadziałało. Jakośc dzwięku, głębia basu...
4. Zobacz ile produktów produkuje Sony, ok można potwierdzic bardzo dobre TV i sprzet ale radia samochodowe raczej w tyle. Z kolei Alpine - specjalizacja Car Audio. Skupiają sie tylko na tym duża zaleta (podobnie jak Nakamichi, Onkyo czy pare innych firm)

Wiadomo wszystko zależy od gostów tak jak wspomniałem mam trzeciego Alpina (wciagu 6 lat) i nigdy jeszcze nie miałem rzadnego problemu z czymkolwiek i wiem że jak koleżka nabędzie Alpina nie bedzie miał problemu.
:metal

Bauma
15-11-2005, 23:42
5. nie ma jeszcze takiego Sony ktorym wysterujesz tak dobrze sprzet jak Alpinka :)

rc23
16-11-2005, 00:01
Widać przywiązanie do marki. dlatego jest to radio proste w obsłudze dla Ciebie .
Widać że nie sledzisz co robi konkurencja ,a powinieneś xplod to nie wodotrysk ale ustawienie eqalizera dsp stąd nazwa linii produktów
co do słuchania tych dwu firm na tych samych głośnikach :))
wiedz ,że alpine czy sony czy jakakolwiek inna firma sprzedaje swoje produkty z predefiniowanym equalizerem i tego ustawienia nie można zmienić, a nazwane jest flat czyli charakterystyka płaska to że taka nie jest dowiodły pomiary w studio, bardzo dużo jest wysokich tonów jako że wyposażenie auta je pochłania widać alpina trafiła w Twój gust , jesli ustawienia eq byłyby takie same to wierz mi nie odróżniłbyś sony od alpine, a co do basu :)) głęboki powiadasz :satan:
może jeśli lubisz bas wgniatający w fotel polecam Vegi 115db w odległości 1metra, ale to już hałas nie muzyka
Powiem jescze raz samochodowe audio grają INACZEJ od siebie (oczywiście w przedziale zakładam, do 1tys)
Mówienie o tym że coś gra lepiej lub gorzej w aucie jest nieporozumieniem w domowym audio co innego ale w to nie wnikajmy
różnica w "jakości " dźwięku w modelach radiootwarzaczy przyzwoitej firmy o róznicy powiedzmy 500zł jest żadna
to są koszty dodatkowych funkcji i nowości
ja polecam sony :satan:
tanie i wystarczająco dobre, dla niektórych zbyt plebejskie (za tanie? a tanie nie dobre?)
nieskomplikowana obsługa, jedyne co mnie wkurza to brak gałki poprzednie (sony i kenwood) miały gałkę przyzwyczaiłem się cholerka
następny będzie nakamichi CD 300 (ma fenomenalny tuner)
to tyle
p.s. naka i onkyo nie specjalizują się w car audio, to producenci sprzętu domowego wysokiej klasy naka trochę wyższego niż onkyo (onkyo robi też LCD, rzutniki kino domowe audio wysokiej klasy i trochę niższej :) np. miniwieże
co do awarii sprzętu , nabywasz sprzęty co dwa lata średnio
moje kasetowe sony ma lat 7 i zaliczyło 4 samochody dalej gra...w transicie :beer:
nie obrażaj się alpinka to dobre radio , sony gra trochę inaczej (inaczej nie znaczy gorzej)
"skoro nie widzę różnicy to po co przepłacać?" tym optymistycznym akcentem kończę moją trochę przydługą wypowiedź
dla wszystkich w wątku pivko

Bauma
16-11-2005, 00:40
jesli mam teraz rozumiec ze roznica miedzy Sony a Alpine to rzecz gustu to chyba kolega powyzej troche przesadzil. rozumiem jego przywiazanie do marki ale sam slyszalem jak gra Sony Alpine i wiele wiele innych marek i nikt mi nie przemowi ze Sony lepsze.

jak ktos ma watpliwosci kilka telefonow do roznych nie zaleznych firm car audio sprawe wyjasni :)

rc23
16-11-2005, 01:04
daj spokój siedzę w nagłośnieniach od 15 lat a teraz dla przyjemności wsadzam kij w mrowisko :))
nie napisałem ,że sony jest lepsze :nono:
napisałem że w cenie do 1000 różnice są niewielkie jeśli chodzi o "jakość"
a jakość rzecz umowna :satan: twierdzę ,że sony to dobre radio i nie widzę merytorycznych dowodów na to ,że się mylę
to że ktoś kupuje tą samą markę od x lat świadczy o braku zainteresowania rynkiem (dziadek miał alpinę ,tata miał alpinę , ja też chcę alpinę) :)) pytam DLACZEGO alpina jest lepsza od sony czy JVC?
tata Ci powiedział czy kolega?
Do czego zmierzam? Do tego abyście nie słuchali sprzedawców i kolegów
ale sami wybrali, wierz mi gdy kupowałem radio przesiedziałem w studio z
róznymi modelami parę dni.
na radio miałem odłożone 1000zł wybrałem sony bo mi najbardziej odpowiadało i cena była taka że dokupiłem głośniki :satan:
tak więc za 1000 zł mam spzęt który gra a nie taki który gra i jest ładny
Czasami jestem podczas wyboru sprzętu i prezentacji w aucie
klient robi na full i krzyczy oooooo to jest świetne wtedy wychodzę....

Grzechu
16-11-2005, 18:59
Gwoli dodania .

na samym radio sie pewnie nie skonczy, seryjne okablowanie tez pojdzie w kosz..tylko chcialbym zaczac od czegos, i wlasnie od radia zaczynam :)

w planach mam - nie wiem, moze za namowa kolegow ktorzy widze troche wiecej sie w tym oreintuja ode mnie - moje plany ulegna zmianie ale poki co...

chcialbym w 4 drzwi wsadzic 4 sredniotonowe glosniki, podpinajac je pod 4 wyjscia radia.. na przdnich slupkach mam zamiar zamonowac gwizdki, a w bagaznik wsadzic jeden - moze dwa zabudowane glosniki basowe - oczywiscie zasilone wzmacniaczem :)

takie cos sobie obmyslilem i mysle ze takie cos mi wystarczy - nie mam zamiaru wybierac sie na konkursy car audio - tylko chcialbym zeby w autku ladnie mi gralo ;)

pozdrofki :)

PS. Zdecydowalem sie na Alpine - nie wiem jeszcze jaki model ale dzis ide na zakupy....

PS. 2 - maly zastrzyk finansowy pozwala mi wydac 100 Euro wiecej :banan:

Bauma
16-11-2005, 19:52
to jak robisz cos takiego to koniecznie wymien kable zarowno od glosnikow jak i od radia. na przod wrzuc jakis system a w tylne drzwi jakies okragle srednie lub jajka 2drozne. skoro chcesz miec 2 glosniki basowe na wzmacniaczu to lepiej pod zwykle tez kup wzmacniacz bo moze byc tak ze nie wykorzystasz w pelni bassu bo bedzie trzeba go zciszyc bo bedzie zagluszal srednie i wysokie. no i oczywiscie do takiego zestawu wytlumienie autka. :) na jaki model Alpinki padlo? mam nadzieje ze serii CDA :)

Fredee
16-11-2005, 19:53
to chyba najlepiej byo by zapodać taka konfigurację: z przodu system dwudrożny w drzwi, z tyłu w drzwi współosiowe elipsy ( żadnego przerabiania.....po prostu jakieś w miare solidne 5x7 ) a w bagażnik jeden dobry zamiast dwóch średnich subwoofer.. współosiowe zasilamy z radia a reszta z wzmacniacza czterokanałowego - dwa kanały zasilają system przedni a dwa pozostałe po zmostkowaniu zasilą subwoofer - to chyba najczęstrza konfiguracja...oczywiście to docelowo by było..Na początek radio i system przedni podpięty pod radyjko..:) Więc polecam chyba Alpine - byle miało dwie pary wyjść z przedwzmacniacza ! Lub nakamichi o ile będzie z wbudowanym wzmacniaczem
- często nakamichi nie maja końcówek mocy..:)

Pozdroffki :bigok: :bigok:

Grzechu
20-11-2005, 19:22
No wiec padlo na Alpine CDE9843 R - i z tego co widac ma trzy pary wyjsc z przedwzmacniacza :)

To teraz bardzo bym prosil, bo widze ze troche sie orientujecie - co polecacie - jakie glosniki konkretnie - i jaki wzmacniacz do tego ?

co do elips to znam JBL-a - nie pamietam modelu ale mialem takowe i nadal mam w drugim aucie w polce no i spisuja sie w miare dobrze.

Ale jesli mamy zasilac drzwiowe glosniki wzmacniaczem rowniez, to prosilbym o jakies zalecane rozwiazania :)

Pomozecie ? :)

Fredee
20-11-2005, 21:48
świetny wybór! Gdybym tylko miał wolne 630 PLN....ehhhhh:) Ale mała errata - zdaje się ze to radio ma jedno wyjście z przedwzmacniacza a nie 3...ale to w sumie nie problem..:) Damy sobie z tym radę..:) Na początek chyba proponował bym lepszy jakościowo system przedni zamiast "słabszy system + wzmacniacz" ..uwierz mi - głośniki to podstawa...a jak kupisz od razu lepsze to dłużej nie bęzdiesz zmieniał...:) Nie wiem jaką kwotę chcesz przeznaczyc nas głośniki....chociaz mniej więcej by się przydało wiedzieć...:) Generalnie polecam firmę Infinity lub hertz np. Tutaj (http://allegro.pl/show_item.php?item=73470539). JBL wydaje mi się z deczka zawyżać cenę w stosunku do jakości produktu...:) Możesz tez poszukac produktów firmy Rainbow - mają niełży stosunek cena/jakość :) Generalnie niezły system dwudrożny oparty na 165 mm midbassie podpięty póki co pod radio alpiny na przód a na tył oryginały ford....a jak się odkujesz to coś lepszego na tył a z czasem wzmacniacz i ewent subwoofer..:) Pamiętaj koniecznie o pociągnięciu nowego ( grubego !!!) kabla zasilającego do radia ! Bezpośrednio od akumulatora z bezpiecznikiem okoo 40 cm od akku..to da oddech Twojemu nowemu radiu...:) Pozdrawiam

Ps. wszelkie oceny zawarte w mojej odpowiedzi są czysto subiektywne...:) Baaardzo subiektywne......hehe
:bigok: :bigok:

rc23
20-11-2005, 22:02
Tak tak baaaaaaardzo subiektywne :))
radyjko faktycznie ma jedno wyjście
poza kablem zasilającym radi powinieneś pomyśleć o lepszych przewodach głośnikowych bo fordowe są cieniutkie
radio gra fajnie słuhałem go, ale za bardzo mnie raziło po oczach mój soniak jest bardziej stonowany jeśli chodzi o wyświetlacz
gratuluję zakupu :bigok:
p.s. moja opinia o radiu jest baaaaardzo subiektywna :))

4DON
20-11-2005, 22:26
Gratuluje wyboru, co cie przekonało do Alpine?

Fredee
20-11-2005, 22:37
Tak tak baaaaaaardzo subiektywne :))
radyjko faktycznie ma jedno wyjście
poza kablem zasilającym radi powinieneś pomyśleć o lepszych przewodach głośnikowych bo fordowe są cieniutkie
radio gra fajnie słuhałem go, ale za bardzo mnie raziło po oczach mój soniak jest bardziej stonowany jeśli chodzi o wyświetlacz
gratuluję zakupu :bigok:
p.s. moja opinia o radiu jest baaaaardzo subiektywna :))

Pa no....wyraźnie się mnie czepia....czekaj no do najbliższego zlotu... :beer: :beer: :beer: :beer: jak nic...:)
Pozdroffki
:bigok:

rc23
20-11-2005, 22:45
łeb mi pęka na samą myśl :))
prawda jest taka że alpina kojarzy mi się z odpustem przez te świecące pierdoły i krzykliwy design ale trzeba obiektywnie przyzna ,że gra bardzo dobrze i nie trzeba więcej by nagłośni auto
chcę kupi naka bo ma gałkę hehehe

4DON
20-11-2005, 23:05
ała zabolało :dres:

rc23
21-11-2005, 12:28
ała zabolało :dres:
nie przejmuj się gra fajnie ,a to że oświetla kokpit niekiedy może być przydatne hehehe :)) :bigok:

Grzechu
23-11-2005, 20:03
Panowie panowie - male sprostowanko - pomylilem sie co nieco w kodzie radia :D

Otoz jest to Alpine CDA 9847 R a nie 9843 R :wall:

Dokladnie taki:
http://www.harsoft.pl/sklepik/images/alpine/9847R.jpg
Koszt tutaj - 325 E
Sorki za wprowadzenie w blad :)

Co do kwoty jaka moge zadysponowac. Hmm poki co musze sie troche wstrzymac z wydatkami (planuje wypad do Polski na swieta Mondkiem, takze grosza troche trzeba miec ;) ), wiec pewnie kolejne zmiany w audio beda w nowym roku. A wtedy, sadze ze jakies kolejne 250 - 300 Euro uda sie wygospodarowac - na glosniki, no i jesli starczy lub bedzie wymagalo nieduzego dodatku - wzmak i sub w bagaznik :)

Co do firmy - o Infinity faktycznie slyszy sie ze robia dobry sprzet, Hertz - czytalem ze trzeba trafic w dobra serie/model - co dalej - moze Pyle? Lub ten JBL? zobaczymy :)

Kabel - hmm no moze w niedziele sie cos pokmini jak znajde troche wolnych chwil - ale mam to caly czas na uwadze - i na pewno bedzie zrobiony :)

A dlaczego zdecydowalem sie na Alpine? Pierwsze - wizualne wrazenie - bardzo pozytywne, nie razi jaksrawoscia i niepotrzebnymi bajerami na wyswietlaczu - no i pasuje kolorystycznie do wnetrza (zielony sukcesywnie zmieniany na niebieski).
Alpine - dobra firma, no i z tego co koledzy radzlili i mowili - wyzsza polka niz Kenwood - a jesli z Kenwooda bylem zadowolony - to pomyslalem ze Alpine mnie nie zawiedzie - i nie pomylilem sie

Ma potrzebne mi funkcje, wyposazenie, mozna ladnie regulowac poziom basu i wysokich tonow - w podziale na czestotliwosci tez - tylko jeszcze tego nie rozgryzlem dokladnie , sterowanie subem z poziomu radia, wyszukiwanie katalogow/tytulow piosenek w trakcie odtwarzania mp3-jek ... czegoz chciec wiecej

Poza tym odpowiadal mi cenowo, jak na polskie realnia jest moze i drogi - no i hehe w sumie teraz kosztowal tyle co pol mojego mondka jak go kupowalem hehehe - ale wystarczyly trzy dni pracy zeby go miec

a tak wogole - raz sie zyje

Poki co dzieki za podpowiedzi - no i licze ze pomozecie przy pozniejszych pracach - pozdroofki :)