PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]Automat czasem szarpie przy zmianie biegów



Maniekson
05-09-2010, 19:30
Witam

Mam pewien problem ze skrzynia :/ Czasem podczas jazdy zapala mi sie i miga kontrolka OD/OFF (z tego co mi wiadomo oznacza to blad) wiec gdy sobie tak miga podczas jazdy na jednym biegu nie czuc nic dziwnego, jednak szczegolnie podczas zmiany z 1 na 2 jest szarpniecie na reszcie biegow to szarpniecie jest juz slabsze aczkolwiek jest bardziej odczuwalne na wyzszych obrotach. Po jakims czasie znow wraca do normy kotrolka nie miga a auto normalnie zmienia biegi i tak. Bylem u jednego mechanika na diagnostyce lecz ta wykazala ze mam problem z sonda lambda co wg mnie nie powinno miec wplywu na zmiane biegow.

Dodam, że ok. rok temu automat mial remont u mechanika ktory sie tylko tymi skrzyniami zajmuje (skasowal 2200zl 8O ) u niego rowniez pojawial sie ten blad podczas jazdy.

Moze ktos mial cos podobnego to moglby pomoc...
I czy jest sens wymieniania tej sondy?

spth
05-09-2010, 20:02
Witam !
Podjedź gdzieś, gdzie się podłączysz skrzynią do kompa. Najszybciej i najprościej. Potem będzie wiadomo co z tym robić. Sondę lepiej wymienić.
pozdro

mad
05-09-2010, 20:24
Na 80% pada konwerter - komputer wyrzuci błąd PO741
Najpierw odczytaj błędy a później kombinuj z wymianami.

Netoper
05-09-2010, 20:40
Dodam, że ok. rok temu automat mial remont u mechanika ktory sie tylko tymi skrzyniami zajmuje (skasowal 2200zl ) u niego rowniez pojawial sie ten blad podczas jazdy.
No to jaki remont on zrobił że od razu po remoncie skrzynia niesprawna, kasę wziął i oddał uwaloną skrzynię?
Chociaż wiesz co było konkretnie wymieniane /naprawiane?

Konkretnie w jakich warunkach (prędkość rozgrzanie silnika, ile czasu silnik pracuje itp) skrzynia przechodzi w tryn awaryjny?
Poziom oleju prawidłowy i prawidłowym olejem skrzynia zalana?

Maniekson
05-09-2010, 21:00
mechanik mowi ze olej na 100% pasuje do auta a poziom oleju nie sprawdzalem juz z miesiac(wtedy byl prawidlowy) ale problem byl juz wczesniej. Mam gdzies liste tego co tam pozamienial. Przed remontem auto w ogole nie chcialo jechac na zadnym biegu a wczesniej to na jednym biegu nawet szarpalo niemilosiernie. Nie ma reguly na te szarpniecia, ale wydaje mi sie ze na ogol jak dojezdzam z trasy w miasto jednak jesli zgasze auto i ponownie zapale to blad nadal bedzie


Ok byc moze jutro sie porwe na diagnostyke. A to jakakolwiek mi to wykaże czy jakas specjalna do skrzyn musi byc?

Netoper
05-09-2010, 21:04
A to jakakolwiek mi to wykaże czy jakas specjalna do skrzyn musi byc?
Trza by kompa serwisowego, najlepiej pytaj diagnostę/mechaniora czy jego sprzęt gada z ASB, tylko w razie co na badanie jedź jak skrzynia jest w trybie awaryjnym żeby był zapamiętany błąd.

rodan555
05-09-2010, 21:51
zwykly elem i scanxl spokojnie przeczyta ta skrzynie.

Netoper
05-09-2010, 21:57
zwykly elem i scanxl spokojnie przeczyta ta skrzynie
I w razie co? od razu błąd pokazuje (przy połączeniu przez engine controler) czy trzeba na inny moduł (w ustawieniach OBD) się przełączyć?

rodan555
05-09-2010, 22:08
jak sczytujesz błędy silnika to i wyskoczą błędy skrzyni. tylko najpierw nim zaczniesz czytać musisz wybrać odpowiedni model auta bodajże contour 2,5 duratec-ve. łączysz się przez generic odb-II, przy pierwszym połączeniu program sczyta obsługiwane pidy w tym i skrzynię bo komputer silnika jest jednocześnie komputerem skrzyni. Przy migającym o/d na pewno coś się zapisało i będzie można to odczytać.

Netoper
05-09-2010, 22:14
jak sczytujesz błędy silnika to i wyskoczą błędy skrzyni.

bo komputer silnika jest jednocześnie komputerem skrzyni.
A to już jasne, dzięki za wyjaśnienie :beer: , nie wiedziałem właśnie czy sterownik skrzyni jest na innym "obwodzie" czy właśnie zintegrowany.
Nie trafiło mi się jeszcze odczytywać jakiegoś mondka który akurat podjechałby z ASB w trybie awaryjnym.

rodan555
05-09-2010, 22:16
a u kolegi który założył wątek podejrzewam sprzęgło hydrokinetyczne. najprawdopodobniej są problemy przy przechodzeniu w tryb overdrive co się kończy przechodzeniem skrzyni w tryb awaryjny bez sterowania ciśnieniem oleju. wtedy ponieważ niema sterowania ciśnieniem to skrzynia straszliwie szarpie szczególnie na niskich biegach.
Problem jest w tym że tak naprawdę te skrzynie nie były projektowane do tak mocnego silnika i konwertery po jakichś 100-150 tyś kilometrów padają. regenerowany konwerter można kupić albo w MIDPARTS (koszt 695zł) albo zadzwonić do SAMKO i oni też regenerują ale nie znam ceny. szkoda że jak u kolegi była naprawiana skrzynia to od razu nie zregenerowano tego konwertera teraz skrzynię znów trzeba wyjąć.

Dodano po 1 min.:

no ja czytałem już parę takich mondków ...

Maniekson
06-09-2010, 14:25
Hmmm to troche przy duzo :/
a powiedzmy sobie szczerze mozna jezdzic z takim problemem czy sie raczej nie zaleca?

rodan555
06-09-2010, 14:30
jak szarpie to raczej zbyt dobre to dla skrzyni nie jest. najpierw podjedź na kompa ewentualnie zakup interfejs i odczytaj błędy. konwerter możliwe że można gdzieś taniej dostać ale trzeba poszukać.

Maniekson
06-09-2010, 14:59
no to sie za ciekawie nie zapowiada :/ jesli koszta oscyluja w granicach tak wysokich + wyciaganie skrzyni, to wydaje mi sie ze Mondek bedzie szedl na czesci... :(

rodan555
06-09-2010, 15:58
najpierw obadaj co się dzieje potem będziesz decydować.

Maniekson
06-09-2010, 20:20
a czy za pomoca takiego kabelka

http://allegro.pl/elm-327-diagnostyka-obd2-po-polsku-elm327-euroscan-i1182325936.html

bedzie sie dalo tez ta skrzynie sprawdzic? Ewentualnie lepszy program sobie zalatwie :)

Netoper
06-09-2010, 21:51
a czy za pomoca takiego kabelka
No właśnie o tym interfejsie i o macaniu ASB z Rodanem wyżej dyskutowaliśmy :)

Maniekson
06-09-2010, 22:16
aha ;p sorki jakos dopiero teraz zatrybilem :) wiec kupuje i w razie czego zdam relacje :)

Maniekson
09-09-2010, 17:51
No wiec wykrylem nastepujace bledy

P1130 Lack of HO2SII (heated oxygen sensor number) switch - adaptive fuel at limit
P1131 Lack of HO2SII switch - sensor indicates lean
P1132 Lack of HO2SII switch - sensor indicates rich

Tych nie moge rozszyfrowac :/

P0340- czujnik położenia walu rozrządu -usterka
P0175,"Czujnik O2 (Bank 2) - mieszanka zbyt bogata"
P0174,"Czujnik O2 (Bank 2) - mieszanka zbyt uboga" <==to było jako niezidentyfikowane czy jakos pod kreska i innymi błędami

P0172,"Czujnik O2 (Bank 1) - mieszanka zbyt bogata"
To być może przez to że mam zaślepiony zawór EGR


Co Wy na to? 8O

rodan555
10-09-2010, 11:34
napisz jakim programem to odczytywałeś bo jedyny jaki znam co czyta skrzynię to ScanXL.
A teraz co do twoich problemów ze skrzynią to mogą wynikać z tego błędu:
P0340- czujnik położenia walu rozrządu -usterka
Ten czujnik znajduje się ponad sprężarką klimy (głowica od strony chłodnicy) i sprawdza w jakiej pozycji jest wałek rozrządu. może być tam nie kontakt na wtyczce albo czujnik dokonał żywota.
Czujniki od obrotów w skrzyni i silnika muszą być bezwzględnie sprawne bo inaczej skrzynia ma prawo przechodzić w tryb awaryjny powiązany z szarpaniem.

Błędy mieszanki to najprawdopodobniej instalacja gazowa jeśli takową posiadasz to jakiej generacji?

Maniekson
10-09-2010, 13:59
PCMSCAN tym programem robilem...
Czujnik sprawdze, bede pisal w razie czego :)
Szczerze to nie wiem jakiej generacji jest instalacja :/ ale wydaje mi sie ze to jest najprostsza bez sekwencji :/

rodan555
10-09-2010, 14:21
czyli zapewne druga generacja z mixerem na przepustnicy i stad błędy mieszanki, pewnie nawet lambdy nie są emulowane i stąd te błędy.
przeskanuj samochód ScanXL i zobacz co wyjdzie.Rozepnij wtyczki czujników obrotów wału (czujnik pomiędzy wałem a sprężarką klimy w obudowie V), położenia wałka rozrządu (czujnik na głowicy od strony chłodnicy umieszczony na pokrywie rozrządu ponad sprężarką klimy) i czujnik obrotów skrzyni biegów (za przednim kołem po stronie kierowcy prawie na środku skrzyni) przeczyść te wtyczki o potraktuj jakimś spray-em wypychającym wodę. skasuj błędy i zobacz czy się ponownie pojawią ( chodzi o błąd cujnika wałka i inne niepowiązane z mieszanką).

lyssy
10-09-2010, 15:02
jedyny jaki znam co czyta skrzynię to ScanXL. Sam żeś napisał, że PCM jest jednocześnie kontrolerem skrzynki - więc jeśli byłyby błędy związane ze skrzynią to powinny się odczytać każdym programem czytającym błędy OBD?

rodan555
10-09-2010, 23:50
owszem jest ten sam.co nie znaczy że każdym programem da się odczytać wszystkie błędy. Nie pytaj mnie bo nie wiem czemu tak jest, ale wiem że ScanXL ma w sobie rozbudowaną diagnostykę do forda. najnowsza wersja ponoć czyta nie tylko asb ale i inne podzespoły.

Maniekson
11-09-2010, 14:58
póki co próbowałem niby uszkodzony czujnik sprawdzić, jednak musiałbym rozkręcić część instalacji gazowej więc jak już to bym to komuś zlecił... Ale dzisiaj auto będzie skanowane tym ScanXLem w czasie jazdy. Zobaczymy czy błędy się powtórzą :)

Netoper
12-09-2010, 20:35
więc jeśli byłyby błędy związane ze skrzynią to powinny się odczytać każdym programem czytającym błędy OBD?
Nam jak w tryb awaryjny wchodziła swego czasu to ProScan niczego nie pokazywał, a niestety wtedy jeszcze ScanXL nie miałem.
A jak był już ScanXL to usterka była już usunięta i nie było jak sprawdzić czy wyskakiwały by błędy.
Zresztą Ty też z tym swoim palmem? podczepiałeś się wtedy do nas (jak była w trybie awaryjnym) i żadnego błędu nie pokazywało, ale nie pamiętam jaki program miałeś.

VeruS
15-11-2010, 10:25
Czołem,

U mnie na liczniku pojawiło się 159400 km i pojawił się błąd skrzyni biegów. Podłączyłem skaner ELM i program ScanXL Pro i niestety MIL ok i brak błędów. A skrzynia biegów pracuje w trybie serwisowym. Tryb serwisowy zresetowałem odłączając minusową klemę od akumulatora i rozwiązało to problem do następnego przejścia skrzyni biegów w tryb serwisowy. Gdy resetuję komputer to problem raz znika na kilka kilometrów lub na kilka set kilometrów. Czy ktoś zna kogoś kto wie jak zdiagnozować kod błędu skrzyni biegów ? nie mam Mondeo, a Cougara który jest prawie pół tony lżejszy i nie pałuję tego auta bezmyślnie więc sądzę, że przekładnia hydrokinetyczna może być sprawna. Nim wymienię skrzynię biegów to chciał bym wiedzieć, że uszkodzeniem nie jest jakiś nie stykający kabelek :)

rodan555
15-11-2010, 12:03
wyczyść czujnik MLP (położenia lewarka) i myślę że to powinno rozwiązać problem, albo podjedź do mnie do Ożarowa i zobaczymy co go może boleć.

VeruS
15-11-2010, 17:48
Czujnik MLP jak sądzę jest przy samej dźwigni zmiany biegów. To może jeszcze dzisiaj wieczorem się do niego "dobiorę" i dam znać czy problem udało się rozwiązać :). Jeżeli jednak wyczyszczenie czujnika MLP nie przyniosło by rozwiązania, to wtedy zacznę nękać Ciebie :)
Kontakt bezpośredni do mnie wysyłam do Ciebie na PRW.

Speedo
15-11-2010, 20:04
Czujnik MLP jak sądzę jest przy samej dźwigni zmiany biegów.

nie sądź a nie będziesz sądzony :)

czujnik MLPS jest na wierzchu skrzyni biegów, w mondeo mieści się to dokładnie pod termostatem, ma kształt trójkąta czarnego względnie alu

VeruS
16-11-2010, 08:59
To dobrze, że wczoraj nie miałem okazji niczego zrobić, bo bym tylko wybebeszył kabinę :).

Wczoraj dodatkowo zobaczyłem, że po wymianie minusowej klemy nie przykręcono jak należy (lata luźno) takiej blaszki do klemy, która odpowiada za dodatkowe odejścia masy. Będę chciał podjechać do warsztatu, aby to dzisiaj naprawili. Czy może mieć to wpływ na pracę skrzyni biegów ? są tam elektrozawory (jak ładnie usłyszałem) i jak sądzę mogą one brać prąd niekoniecznie z masy samochodu.

VeruS
24-12-2010, 18:04
Cześć,

Po wyczyszczeniu czujnika błąd wrócił.

Nowe spostrzeżenie - błąd nie pojawia się podczas jazdy w mieście. Po mieście ostatnio zrobiłem 700 km i błąd się nie pojawił. wyjechałem na trasę i błąd pojawił się po około 150 km. Poprzednim razem (przed wyczyszczeniem czujnika MLP) błąd też pojawiał się tylko na trasie, a w mieście nie występował.

rodan555 :) jeżeli jesteś w Warszawie pomiędzy świętami to skorzystam z Twojej propozycji spotkania się i popatrzenia co w moim aucie piszczy nie tak.

Pozdrawiam i wesołych świąt życzę :) czytelnikom :D.

VeruS
27-12-2010, 10:58
Wolne przemyślenia. Wracając z rodzinnych stron jechałem trasą zasypaną śniegiem i zrobiłem tak 300 km z prędkością poniżej 90 km/h. Błąd skrzyni biegów się nie pojawił i jest to druga trasa która zrobiłem z niewielką prędkością, podczas której kod błędu się nie pojawił.
Czy błąd może być związany z gęstością oleju ? gdy jadę szybciej olej bardziej się nagrzewa i traci swoje właściwości... Dlaczego o tym myślę - Pół roku temu oddałem auto do warsztatu, aby wymieniono mi olej w skrzyni biegów. Dopiero na fakturze dowiedziałem się, ze zmieniono tylko 4,5 litra oleju (nie pamiętam już na jaki) oraz nie wymieniono filtra oleju. Skrzynia biegów ma juz 162 tysiące kilometrów i czy to wszystko nie ma wpływu na jakość (kondycję) oleju ? czy powinienem jednak zmienić olej i filtr oleju w skrzyni biegów ? Jak tak to gdzie (jakie miejsce polecacie) ?