PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Ford KA, linka ręcznego



kozaczy
05-09-2010, 19:44
Oprócz mondeo, jestem również posiadaczem forda KA, po ostatnim przeglądzie dowiedziałem się że nie działa mi hamulec ręczny ( o czym wiedziałem) , i w ogóle hamowanie tył jest poniżej normy, na jedno koło nie hamował wcale, co odczuwałem w czasie jazdy gdy hamowałem.
Wiec kupiłem zestaw naprawczy na oba koła tył, tłoczki + wymiana płynu hamulcowego straciłem 8 godzin, ale dałem rade, samochód hamuje idealnie, ale nadal nie mam ręcznego.
W miejscu regulacji linka podciągnięta na MAX
Dla znających temat linka tzw. krótka po oględzinach bez uwag, natomiast dwie pozostałe te które są w pancerzu według mnie są różnej długości, jedna z nich jak by bardziej wyciągnięta. Poluzowałem linki i każdą z nich osobno ciągnąłem ręcznie, było słychać jak szczęki dotykają bębna.
Złożyłem wszystko z powrotem, okazało się ręczny hamulec działa ale tylko na jedno koło, na regulację dołożyłem tulejkę dzięki czemu udało mi się jeszcze bardziej podciągnąć linkę. lecz nie pomogło.

Pozostaje mi tylko wymienić linkę te w pancerzu, jak uważacie czy to powinno pomóc, jest to zawsze jakiś wydatek, nie lubię kupować coś bez potrzeby



Edycja tytułu i przeniesienie do odpowiedniego działu
Netoper

arturex4
05-09-2010, 19:57
Sprawdź czy dźwignia od ręcznego nie jest zapieczona ,jeśli nie to pozostaje wymiana linki całej z pancerzem.

kozaczy
05-09-2010, 20:02
Dźwignia Ok działa prawidłowo

arturex4
05-09-2010, 20:49
Pozostaje zainwestować w linkę zwłaszcza przed zimą, aby uniknąć niespodzianek i cieszyć się tą kropelką.