PDA

Zobacz pełną wersję : [MK2] Przekładka automat na manual 2.5l v6



cyryl
06-09-2010, 11:26
Witam. Mam problem z kołem zamachowym w moim automacie, kilka miesięcy temu zerwało się i je wymieniłem. Teraz znowu zauważyłem że coś stuka tak samo jak przed zerwaniem za pierwszym razem :(

Teraz sie zastanawiam nad wrzuceniem manuala.

Nie znalazłem w sieci żadnego konkretnego tematu o tym.
Chciałbym żeby ktoś doświadczony napisał jakie części konkretnie muszę kupić i na jakie problemy mogę się nadziać. Widziałem na necie że ludzie maja po takiej przekładce problemy z odpalaniem albo że silnik spada z obrotów przy zmianie biegu dopiero po chwili. Najbardziej mnie niepokoi elektryka więc bardzo mi zależy na przydatnych informacjach na ten temat


Pozdrawiam!!

Optysio
06-09-2010, 13:41
Z elektryki to na do kupienia nowy komputer od wersji z manualem.

cyryl
06-09-2010, 13:53
znalazlem cos takiego na allegro. http://moto.allegro.pl/przekladka-z-automata-na-manual-ford-mondeo-93-98-i1179314851.html niema tam zadnej informacji czy pasuje do v6. moze to ktos stwierdzic ?

Optysio
06-09-2010, 18:17
Z tego co się orientuję to skrzynia ma być od V6 i dodatkowo komputer od V6. Reszta gratów jest taka sama w każdej wersji silnika. Skrzynie różnią się przełożeniami, czyli na wygląd nie pozna się. Komputer jest potrzebny bo ten sam komp kontroluje silnik i skrzynie (sinik bez podłączonej skrzyni nie wkręca się na obroty), a w manualu potrzeba jest kontrola tylko silnika. Z podanego linka nie wiadomo od jakiej wersji silnikowej jest skrzynia. Trzeba by dzwonić i się dowiadywać. Dodam, że jak nowy komp, to najlepiej z kluczykiem, bo inaczej kłopot będzie z immobilizerem.