PDA

Zobacz pełną wersję : problem z automatem czy czyms innym?



Danplus
15-11-2005, 09:06
Pomocy!

Mam nadzieje, że mądre głowy na tym forum coś podpowiedzą.

Samochodzik kupiłem w sumie niedawno i od pewnego czasu zaczął się mały cyrk z kontrolką „o/d off”. Zauważyłem, że miga na wzniesieniach, ostrych zakrętach itp. Po przejechaniu około 50 km kontrolka ta miga już cały czas. Sprawdziłem olej, co prawda nie było go za mało, lecz zbliżał się do minimum. Wczoraj nieco go uzupełniłem, jednak niewiele to pomogło – owszem na pierwszych nierównościach kontrolka nie migała, ale jak sie już dobrze wszystko rozgrzało po kilku kilometrach, znowu migotanie się zaczęło.
Może to nie jest związane z tym, ale zauważyłem również, że czasami nieco wariują obroty. tzn, czasami obroty nagle bez powodu idą do 3tyś i potem schodzą do standardowych. Zdarza mu się również spadek do 500 obrotów lub nawet zgaśnięcie (przy zwalnianiu lub gdy samochód już stoi).

I teraz pytanie – co z tym fantem zrobić? Zresetować komputer?

Ewentualnie czy możecie polecić jakiś zakład w Wrocławiu / okolice?

Mk2 V6 2.5 '98

krzysztofj
15-11-2005, 14:24
O mrugającej kontrolce O/D było już wiele napisane na tym forum. Generalnie nie wróży nic dobrego. Oznacza "wejście" skrzyni w stan awaryjny. Polecałbym jak najszybsze udanie sie do serwisu, aby zminimalizować ewentualne, przyszłe koszty naprawy automatycznej skrzyni biegów.

sebekian
15-11-2005, 17:47
udaj się do mechaniorów od automatów, tylko sprawdzonych a nie takich co by się uczyli na twojej skrzyni. Chyba tylko ja mam sprawną skrzynie automatyczną :)