PDA

Zobacz pełną wersję : Ford Scorpio 2.3 16v



KarolRS
07-09-2010, 20:20
Jak w temacie. Na co zwrocić szczególną uwagę? Co powinien mieć ażdy egzemplarz,a czego nie???

Czy 2.3 16v ghia z roku 98 powinna mieć skórzana multifunkcyjna kierownice?


Jezdziłem pare razy wielorybami,ale dłuzszej stycznosci nie miałem, jakieś opinie?

Byłbym wdzieczny. Pozdr.

Netoper
07-09-2010, 22:01
Czy 2.3 16v ghia z roku 98 powinna mieć skórzana multifunkcyjna kierownice?
Jak masz konkretny VIN to można sprawdzić czy fabrycznie była.

jakieś opinie?
Ze dwa miechy jeździłem, pięknie szosy się trzyma zawiecha bardziej komfortowa niż w mondku, porównałbym to do omegi.
O awaryjności ciężko coś powiedzieć bo za krótko się nim cieszyłem.

Jakub
13-09-2010, 22:57
Ghia Ghii nie rowna. Dużo zależy od konkretnego rynku. Nie ma na pewno "multifunkcyjnej" kiery, tam jest tylko tempomat.
Jak się jeździ??? Mondeo w porównaniu do Scorpio to taczka. Scor to kanapa na kółkach.
Opinie - silnik 2.3 fajnie jedzie powyżej 3000 - 3500 rpm. W końcu 1700kg masy musi najpierw ruszyć i rozpędzić :) Optymalnym silnikiem jest 3.0 Cosworth .
Co do bolączek - blacha i elektryka. Jak jest blacharsko ok, to elektrykę można ogarnąć, skrzynki bezpieczników zregenerować, ewentualnie wiązkę podłużnicy zmienić.
Ja polecam.

KarolRS
14-09-2010, 14:42
spoko, dzieki panowie. Egzemplarz ktory chcialem kupic to byly zwloki:/ zgnity, szarpala skrzynia. Okazja, ale ruina;)

Dzieki. Chcialem sprobowac scorupiaka:)

Jakub
15-09-2010, 00:33
Szukaj zadbanego Cossa. Jest fun z jazdy.

esik_az_eso
15-09-2010, 00:59
Szukaj zadbanego Cossa. Jest fun z jazdy.

tylko utrzymanie kupa szmalu, coś w tym jest, że jak zacznie się sypać to taniej silnik kupić nowy

Jakub
15-09-2010, 09:55
coś w tym jest, że jak zacznie się sypać to taniej silnik kupić nowy
Nie masz racji Dominiku.
Coss nie jest jakoś szczególnie droższy w serwisowaniu niż V6. Najbardziej boli kiedy kupisz zapuszczony motor, wtedy koszta są wysokie. W momencie kiedy wózek jest zdrowy, nie ma tematu.

grzybekvdj
19-10-2010, 00:11
2.3 16v w mk3 juz sie dobrze spisuje nie poci sie tak jak 2.0 16v co do 2.9 to naprawde fajna zabawka ale z utrzymaniem jest gorzej :D

cosin
03-11-2010, 10:38
coss taki tani nie jest :). Pomijając, że 2,9L swoje wypije (mój rekord to 25L/100km po Waw ale lekko wtedy nie miał)to jednak kable WN- 600pln, świece - 300pln. Obecnie w każdym scorpio trzebaby obligatoryjnie przewody hamulcowe wymienić. Amory tylnie nivo... 1500pln/szt (niezależnie czy to kombi czy to sedan).. przynajmniej ja w sedanie miałem. Moduł klimy (a dokładniej nawiewu) też w każdej sztuce pada (HBC chyba się to zwało). Generalnie ja do swojej sztuki wiele nie dołożyłem i byłem mega zadowolony ale auta te już są mocno leciwe (ostatnie chyba z lipca '98) i na rynku mało już tego żeby choćby używane części łyknąć. Do tego coss sprzed FL miał wrodzoną wadę rozrządu (łańcuchy kiepawe i napinacze hydrauliczne się spuszczały z czasem). Koszt rozrządu (kiedy jesze można było go kupić) to jakieś 4kpln na części + robocizna (pewnie nie mniej niż 1k pln) u nie byle mechesa... kowali od tego silnika trza trzymać z daleka.

Auto mega komfortowe i z cossem pod maską (ASB w serii) daje sporą frajdę z jazdy. 8.5s->100km/h przy tej masie to bardzo dobry wynik. V-max jakieś 235 :) (190km/h na 3-ce :D).

Silnik 2.0 to zdecydowanie niewypał w tej budzie... za mała moc.. za duża masa. Optimum wydaje się być 2,3L (nie miałem tego silnika ale z tego co pamiętam to coś w nim pękało... chyba kolektor ale głowy nie dam.. trza doczytać) generalnie dosyć bezawaryjna, żywotna i oszczędna jednostka.

Wszystkie scorpio niestety miały problem z peszlami przewodów.. izolacja się kruszyła i nagle ni stąd ni z owąd coś mogło przestać działać. Dostawca kabli został zmieniony przy FL (połowa 97r) - wymiana ~2000pln i też zakładu , który się tym zajmie ze świecą szukać. Standardowo w skrzynce bezpieczników w komorze silnika wszelkie cuda natury rosły... reanimacja skrzynki ~300. Problem był zwykle spowodowany zawalonymi odpływami wody z przedniej szyby (szlam się tam zbierał blokując swobodne odpływanie wody, która przez to podpływała pod skrzynkę). Problemy blacharskie również występowały (tylnie nadkola).

Faura fajna i jakby dłużej poszukać (a najlepiej kupić auto od pasjonata - forum Ford Scorpio Team) to smokojnie można jeszcze polatać. Większośc usterek typu instalacja elektryczna powinna być wówczas wymieniona.


Jest pare niuansów, których mi brakuje w mondku, a w skorupie były... dwustrefowa klima, szyber, czy białe i czerwone lampki wszystkich drzwi, chwilowe spalanie na kompie... NAPĘD NA TYŁ

Cobra23
23-01-2013, 19:44
coss taki tani nie jest :). Pomijając, że 2,9L swoje wypije (mój rekord to 25L/100km po Waw ale lekko wtedy nie miał)to jednak kable WN- 600pln, świece - 300pln. Obecnie w każdym scorpio trzebaby obligatoryjnie przewody hamulcowe wymienić. Amory tylnie nivo... 1500pln/szt (niezależnie czy to kombi czy to sedan).. przynajmniej ja w sedanie miałem. Moduł klimy (a dokładniej nawiewu) też w każdej sztuce pada (HBC chyba się to zwało). Generalnie ja do swojej sztuki wiele nie dołożyłem i byłem mega zadowolony ale auta te już są mocno leciwe (ostatnie chyba z lipca '98) i na rynku mało już tego żeby choćby używane części łyknąć. Do tego coss sprzed FL miał wrodzoną wadę rozrządu (łańcuchy kiepawe i napinacze hydrauliczne się spuszczały z czasem). Koszt rozrządu (kiedy jesze można było go kupić) to jakieś 4kpln na części + robocizna (pewnie nie mniej niż 1k pln) u nie byle mechesa... kowali od tego silnika trza trzymać z daleka.

Auto mega komfortowe i z cossem pod maską (ASB w serii) daje sporą frajdę z jazdy. 8.5s->100km/h przy tej masie to bardzo dobry wynik. V-max jakieś 235 :) (190km/h na 3-ce :D).

Silnik 2.0 to zdecydowanie niewypał w tej budzie... za mała moc.. za duża masa. Optimum wydaje się być 2,3L (nie miałem tego silnika ale z tego co pamiętam to coś w nim pękało... chyba kolektor ale głowy nie dam.. trza doczytać) generalnie dosyć bezawaryjna, żywotna i oszczędna jednostka.

Wszystkie scorpio niestety miały problem z peszlami przewodów.. izolacja się kruszyła i nagle ni stąd ni z owąd coś mogło przestać działać. Dostawca kabli został zmieniony przy FL (połowa 97r) - wymiana ~2000pln i też zakładu , który się tym zajmie ze świecą szukać. Standardowo w skrzynce bezpieczników w komorze silnika wszelkie cuda natury rosły... reanimacja skrzynki ~300. Problem był zwykle spowodowany zawalonymi odpływami wody z przedniej szyby (szlam się tam zbierał blokując swobodne odpływanie wody, która przez to podpływała pod skrzynkę). Problemy blacharskie również występowały (tylnie nadkola).

Faura fajna i jakby dłużej poszukać (a najlepiej kupić auto od pasjonata - forum Ford Scorpio Team) to smokojnie można jeszcze polatać. Większośc usterek typu instalacja elektryczna powinna być wówczas wymieniona.


Jest pare niuansów, których mi brakuje w mondku, a w skorupie były... dwustrefowa klima, szyber, czy białe i czerwone lampki wszystkich drzwi, chwilowe spalanie na kompie... NAPĘD NA TYŁ

kolego najlepsze w scorpio to silnik 2,9 cosworth i tył napęd co do usterek zgadzam się ze wszystkim jak mam dlatego mondeo i scorpio mk1 2,9 cosworta i chwale sobie:) obydwa auta:)

---------- Post added at 18:44 ---------- Previous post was at 18:36 ----------


2.3 16v w mk3 juz sie dobrze spisuje nie poci sie tak jak 2.0 16v co do 2.9 to naprawde fajna zabawka ale z utrzymaniem jest gorzej :D
jeżeli chodzi o 2,9 24v nie jest tragicznie z utrzymaniem jego fajnie lata niektóre bety wymiękają i klubowicze z BMW siedząc u mnie na tylnej kanapie mówią że jest więcej miejsca u mnie niż u nich :) koszty utrzymania takie same jak każdego V6 silnika:)

KarolRS
24-01-2013, 13:25
trochę odkop:) Pokaż fotki Scorupiaka;)