PDA

Zobacz pełną wersję : Ford Focus hamulec ręczny



wilu117
14-09-2010, 20:28
Na tyle mam tarcze, dziś byłem na przeglądzie i wyszło że ręczny nie działa na lewej stronie. Po rozebraniu okazało się że dźwignia przy zacisku jest maksymalnie wychylona i opiera się już o blokadę. Dlatego nie działa. Może mi ktoś powiedzieć jak to się fachowo reguluje ?
Sprawa wygląda tak że dźwignia przy zacisku ma bardzo duży skok ale linki są krótkie i zakres ich działania (dźwigni z linką) to może 1cm. Po cofnięciu (wkręceniu) tłoczka mogę raz ruszyć dźwignią w jej maksymalnym zakresie, każdy następny ruch powoduje, że ma ona mniejsze pole manewru i wtedy nie można założyć już linki. Trzeba znów ściągać zacisk i cofać tłoczek.
Jak zrobić tak żeby ręczny działał jak należy ?
Ciężko mi to jest wytłumaczyć bez pokazania problemu ale może ktoś wie o co chodzi, w mondeo pewnie jest tak samo....

wilu117
15-09-2010, 17:25
Dałem radę, napiszę jak:
Trzeba wkręcić oba tłoczki i zostawić trochę luzu tak żeby po założeniu klocków i skręceniu było luźno (kilka mm). Linek od ręcznego nie trzeba odpinać, trzeba się tylko upewnić że są z obu stron równo. Potem trzeba skasować luz w zacisku za pomocą hamulca zasadniczego. Dopiero wtedy wolno sprawdzić jak działa ręczny. Jeżeli linki były ustawione równo po obu stronach to ręczny będzie chodził równo na oba koła.