PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Automat w V6 problemy ze zmianą biegów



Quartz
15-09-2010, 18:01
Na początku witam wszystkich bardzo serdecznie, i proszę o wyrozumiałość stąd że jestem nowym użytkownikiem zarówno auta jak i forum ;)
To moje 1 auto z automatem i 2 problemy:

Mój 1 problem:
Dodam od razu że; przy spokojnym przyspieszaniu jest OK biegi wchodzą bez szarpnięcia, problem zaczyna się gdy depnę mocniej gaz, wtedy auto zamyka obrotomierz i nie przerzuca biegu wyżej, dzieje się tak na każdym biegu. Czyli nie można jeździć dynamicznie bo nie chce zmieniać biegu

Mój 2 problem:

powyżej około 50km/h czuć jakby automat się slizgał, i np jak jade 90km/h mam obroty jakieś 2800rpm jak dam gazu nawet lekko odrazu wchodzą powyżej 3tyś, czytałem że są sprzęgła kłowe i powinien automat chyba na tych obrotach je spinać i obroty powinny rosnąć wraz z prędkością bez wyraźnego poślizgu automatu (?) a nawet jeśli leciutko dam gazu to obroty się zwiększają a auto jedzie tyle samo.

jestem w tym zielony możecie coś podpowiedzieć?

Olej czysty, w normie.

Jendrekmak
15-09-2010, 18:09
to, że olej ok nie oznacza, że skrzynia chodzi dobrze. albo sterownik skrzyni uwalony albo sama skrzynia i dlatego ktoś sprzedał to auto.

Quartz
15-09-2010, 18:38
podpowiesz gdzie on się znajduje i jak go sprawdzić?

Netoper
15-09-2010, 18:51
Sterownik jest zintegrowany z PCM-em
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=89531&postdays=0&postorder=asc&start=0
A z opisu wygląda, że to wina bezpośrednio skrzyni, sprzęgło szlag trafił albo tarczki wykończone.
Zwróciłeś może uwagę czy nie pali się kontrolka od O/D ?
A jak się nie pali to załącz O/D i zobacz czy się zapali.

Quartz
15-09-2010, 18:52
O/D się nie pali, dopiero jak załącze.


edit:
jeśli to coś da to jeszcze dodam że do ponad 200km/h się rozpędza bez więkrzych problemów, już przy większych prędkościach bez poślizgu...

Netoper
15-09-2010, 19:06
jeśli to coś da
Daje kolejne potwierdzenie że skrzynia do remontu.

Quartz
15-09-2010, 19:24
Czyli będzie przkładka na manual.

Aha przypomniało mi się że nieraz czuć spaloną gumą wiec pewnie masz rację z tym sprzęgłem...

Netoper
15-09-2010, 19:52
Sprzęgło to mamy olejowe to nie ono zalatuje a zapewne tarczki.
Ja bym jeszcze z tą przekładką się wstrzymał, podjedź do jakiegoś warsztatu od ASB niech mechanior bryknie się mondkiem, zobaczy o co dokładnie chodzi i może koszta remontu będzie w stanie podać.
Albo używkę ze sprawdzonego źródła zakupić.

A kolor oleju jaki masz w skrzyni? czerwony?
jeszcze można spuścić ze szklankę oleju ze skrzyni, przepuścić przez bibułę i zobaczyć czy nie ma drobin z tarczek, jak są no to kolejne potwierdzenie że skrzynia klęka.

Quartz
15-09-2010, 22:09
kolor oleju jest czerwony na moje oko nie zużyty za nadto, myślę że jednaj jedynym najbardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie zmiana na manuala (800zł) + robocizna, i święty spokój ponieważ silnik jest w bdb kondycji jeszcze długo pośmiga

rodan555
16-09-2010, 12:54
hmmm z tą przekładką na manual to się radze wstrzymać swoją drogą zapominasz że wymiana dwumasy i kompletnego sprzęgła przy manualu to jakieś 1500 zł więc przemyśl to jeszcze bo można kompletnie wyremontować automat za jakieś 2500 zł w tym by była robocizna a byś miał skrzynię jak n nówka.
A teraz do tego co napisałeś o skrzyni. Po pierwsze jakby to było sprzęgło hydrokinetyczne to byś miał migające o/d po ostrzejszej jeździe po jakichś 40 kilometrach więc sterowanie tym sprzęgłem jest raczej ok. Po drugie spalonych tarczek raczej nie wyczujesz od tak na zewnątrz samochodu tylko raczej po tym jak powąchasz sam olej no i nie czuć ich spaloną gumą. tam nie ma elementów gumowych które by się mogły przypalać.
Automat zmienia biegi w zależności od obciążenia i między innymi położenia przepustnicy. im mocniej depniesz tym później nastąpi zmiana biegu. i tak przy wyłączonej opcji sport jak depniesz na maxa to będziesz mieć zmianę biegu przy jakichś 5500 a przy włączonej opcji sport 6500 obrotów i jest to najzupełniej normalne. Jeśli przy osiągnięciu tych obrotów co napisałem automat nie przerzuci biegu to jako pierwszy do sprawdzenia jest czujnik położenia przepustnicy potem MLPS na skrzyni. Brak chęci przełączania biegów może być też spowodowany wytartą (raczej jeszcze nie pękniętą) taśmą hamulca przekładni planetarnej koszt części jakieś 100-150 zł i można wymienić bez wyciągania skrzyni.
Teraz drugi twój problem czyli tak naprawdę LOCP-UP. Aby skrzynia zapięła go trzeba przez chwilę jechać nie zmieniając położenia przepustnicy. z obrotów które podałeś dla prędkości 90 km/h wnioskuję że jechałeś na trzecim biegu i najprawdopodobniej skrzynia nawet nie miała szansy zapiąć lock-up. na czwartym biegu z zapiętym kock-up przy prędkości 90 km/h miałbyś jakieś niecałe 2000 obrotów, dla prędkości 60km/h jakies 1350 obrotów dla 50 km/h jakieś 1250. zapinający lock-up objawia się tym że jak jedziesz np na czwartym biegu ze stałą prędkością to obroty jeszcze dodatkowo potrafią opaść lub auto zacznie przyśpieszać nieznacznie nie zmieniając przy tym obrotów silnika.
Uślizgi które obserwujesz mogą być powodowane przez zużyte tarczki biegów. Zaobserwuj na których biegach masz te uślizgi czy na wszystkich czy na którychś konkretnych. Wymiana tarczek biegów do przodu nie jest jakaś straszliwie kosztowna i na pewno mniej by wyniosła niż przekładka na manual nawet jeśli byś wymieniał od razu wcześniej wspomniany hamulec przekładni planetarnej. tarczki na biegi do przodu razem z przekładami to koszt 300-350 zł i wymienić można bez wyciągania skrzyni.

Quartz
16-09-2010, 21:19
No i o taką fachową odpowiedź mi chodziło! bardzo Ci kolego dziękuję bo wyjaśniłeś mi wszystko co chciałem się dowiedzieć!

uślizgi obserwuje na 3 i 4 biegu na 1 i 2 jest OK. jest to od prędkości +/- 50km/h wzwyż, i przez to na pewno duużo więcej smoczysko mi pali, bo przy jeździe "na emeryta" jakieś 11L trasa do 80km/h

SteelRat
20-09-2010, 13:01
u mnie koles jeden twierdzil, ze kompletna wymiana tarczek to 800 pln... plus olej...

dobrze, ze nie musialem drugi raz skrzyni robic,a tylko zlacze bylo rozpiete ;]

swoja droga, sprawdz, czy wtyczka na skrzyni jest dobrze zapieta, drobiazg, a dziwne efekty daje...

Quartz
20-09-2010, 22:41
Ok sprawdzę na pewno

brt1529
28-09-2010, 22:17
Jak sie sprawa rozwinęła? Pytam bo mam podobny problem i chciałbym wiedzieć co było do wymiany

Speedo
28-09-2010, 23:54
:) ja mam idento to samo, niedlugo bede zmienial skrzynke, moze zrobie sekcje tej starej i zobacze co ja ugryzlo...

rodan555
29-09-2010, 00:00
brt1529: ty chłopie masz zupełnie inną skrzynię.
Speedo: a u ciebie jakie objawy że skrzynkę chcesz zmieniać?

Speedo
29-09-2010, 08:44
no u mnie takie objawy jak u kolego Quartz w 1 poscie tego tematu, zreszta opisywalem w tym dluuuugim temacie o asb i odpisywales mi ze tasma alibo tarczki :)

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=34380&start=500

rodan555
29-09-2010, 10:47
Ok już kojarzę :) mogę ci napisać tylko że taniej wyjdzie naprawić twoją skrzynię (bo nie trzeba jej wyjmować do naprawy) niż kupić drugą i zamienić skrzynie. nawet chyba podawałem ci jakiego kosztu części należy się spodziewać. A jak masz trochę zdolności mechanicznych i gdzie robić to możesz sam się za to zabrać tyle że trochę cierpliwości i delikatności trzeba przy składaniu planetarek i tarczek.

Quartz
29-09-2010, 16:22
chłopaki na razie jeżdzę innym autem i nawet nie mam czasu zajechać gdzieś na kanał i popatrzeć, bo pod maską wszystko wygląda OK ale jak coś sprawdzę na dniach to dam znać na pewno

kama300
05-10-2010, 00:49
Ja mam podobny problem mk2 v6 miga O/D OFF. Szarpie z jedynki na dwójke. Jak mocno zbutuje gaz szarpnięcie będzie dotkliwsze a jak powoli "tryb dziadzia" to będzie mniej szarpało.
Także myślę że sprzedawca tego autka, pozbył się problemu i nic nie powiedział, alej sobie to powoli zrobie, wycackam dla siebie :)

Arturos
10-10-2010, 23:54
Rodan555, to ja Cię jeszcze podpytam. Mam taki problem z autem, przy 120km/h jakby odcinało mi paliwo, zaczyna szarpać i nie chce puścić dalej. Sprawdzałem na różnych biegach (2,3,4) i to samo. Wychodzi na to, że problem jest związany z prędkością jazdy. Silnik na obroty wchodzi prawidłowo tzn. na P odcinka, w trakcie jazdy na czerwone (sprawdziłem na 2ce). Może to coś ze skrzynią/sterowaniem? Do 120 nie wykazuje problemów (wchodzą wszystkie biegi itd.). Pisałem już kiedyś na forum o tym, ale bez efektu.

rodan555
11-10-2010, 08:40
hmmm a sprawdzałeś czujnik VSS (prędkości)? bo jak mówisz dzieje się to niezależnie od biegu ale zawsze przy tej samej prędkości, więc to może być kwestia tego czujnika. napisz jeszcze jak masz realizowany ASR na skrzyni czy na lince od przepustnicy, bo może jest jakiś błąd pochodzący od ASR/ABS co też może dać dziwne objawy przy jakiejś konkretnej prędkości.

Arturos
15-10-2010, 01:17
vss wygląda że działa dobrze (na podstawie obserwacji zegarów). ASR jest na lince gazu.

rodan555
15-10-2010, 12:30
ten sam objaw masz i przy jeździe na pg i przy jeździe na gazie?

Arturos
20-10-2010, 00:33
Dokładnie tak

Quartz
21-10-2010, 16:36
No chłopaki jeżdzę autem od czasu do czasu i sprawdzałem wtyczki od czujników problem pozostał, powiedzcie mi co to może być że wszystko jest ok jeśli przyspieszam powoli lecz jeśli depnę do podłogi odcina zapłon i nie przerzuca biegu>??

rodan555
29-10-2010, 10:15
jak rozumiem odcina zapłon jak już zamknie licznik czy jakoś wcześniej?