PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Automat w 1.8 - problemy po nagrzaniu.



Ultima
15-09-2010, 20:35
Witam, na początku że jestem tutaj nowy to chciał bym się przywitać.
Mój problem z automatem polega na tym że, dopóki jest on w miarę nie nagrzany w trasie jakieś 30km to działa on wyśmienicie(może lekko szarpie ale naprawdę lekko i nie doskwiera mi to za bardzo). Lecz jak się nagrzeje zaczynają się już robić nieciekawie. Bardzo przeciąga zmianę biegów potrafi dojść do 4-5 tys na jedynce, 2-3 wchodzą już lepiej. Lecz największym problemem jest to że po nagrzaniu nie wchodzi w ogóle 4... Wiec przy 90km/h jest coś kolo 3,2 tys obrotów.
Z powodu że nie wiem , czy poprzedni właściciel zmieniał olej w skrzyni padło najpierw na to. Wiec wczoraj po przeczytaniu tego forum postanowiłem zrobić taką wymianę. Wszystko poszło sprawnie do momentu jak powinienem odpiąć kabel od chłodnicy żeby spuścić resztę oleju z skrzyni, i w tym momencie ku mojemu zdziwieniu ale nie mam owej chłodnicy albo mam problemy ze wzrokiem. Wszędzie piszą że powinienem mieć 4 chłodnice(auto z klimatyzacja). Więc mam 2 prośby.
1. Mógł by ktoś wrzucić zdjęcie miejsca tej chłodnicy w swoim mondeo.
2. Jak ktoś już miał podobny problem ze skrzynia, lub wie dlaczego się tak dzieje to proszę o jakieś info

Za wszystkie informacje będę bardzo wdzięczny.

rodan555
16-09-2010, 13:09
Dodatkowa chłodnica oleju skrzyni była tylko przy silniku 2,5 v6 słabsze wersje jej nie miały. obieg oleju w twoim autku przechodzi przez chłodnicę wody w sumie to o ile dobrze pamiętam w czterech miejscach. Aby całkowicie spuścić olej z chłodnicy odkręć dolne wejścia do chłodnicy wody po obu stronach chłodnicy.
To że chcesz wymienić olej w skrzyni to ci się bardzo chwali na pewno to przedłuży życie skrzyni. natomiast twój problem z wariującą skrzynią najprawdopodobniej jest spowodowany czujnikiem MLPS (czujnik położenia lewarka zmiany biegów) i jak go wymontować i wyczyścić było już ładnych parę razy na forum, użyj szukajki a znajdziesz :).
Powodzenia w walce.

Ultima
17-09-2010, 22:49
Dodatkowa chłodnica oleju skrzyni była tylko przy silniku 2,5 v6 słabsze wersje jej nie miały. obieg oleju w twoim autku przechodzi przez chłodnicę wody w sumie to o ile dobrze pamiętam w czterech miejscach. Aby całkowicie spuścić olej z chłodnicy odkręć dolne wejścia do chłodnicy wody po obu stronach chłodnicy.
To że chcesz wymienić olej w skrzyni to ci się bardzo chwali na pewno to przedłuży życie skrzyni. natomiast twój problem z wariującą skrzynią najprawdopodobniej jest spowodowany czujnikiem MLPS (czujnik położenia lewarka zmiany biegów) i jak go wymontować i wyczyścić było już ładnych parę razy na forum, użyj szukajki a znajdziesz :).
Powodzenia w walce.

Jutro będę dalej walczył. Co do oleju to wtedy wymieniłem to 4L które zleciały z pod skrzyni. Wiec wymieszałem te oleje ;/ Zostało mi teraz jeszcze 5l i nie wiem czy po prostu znowu wymienić to 4l czy dokupić jeszcze 5 i wymienić cały olej. A może to coś z chłodnica że dzieją się tylko takie rzeczy po nagrzaniu ? Dodam jeszcze że chłodnica latem włączała mi się dość często, w mieście czasem po przejechaniu kilku km i staniu na światłach już słyszałem wiatraki(ale nie wiem przy jakiej temperaturze silnika bo nie chodzi mi wskaźnik ;/).

A jeszcze dodam że mam 2 skrzynie wyciągnięta z anglika 70k/Mil . Podobno sprawną dostałem ją za drobne od brata. Może jest coś co mógł bym z niej przełożyć bez wyjmowania skrzyni z mojego auta, oczywiście o ile mogło by w ogóle to pomoc ;) Zapytam jeszcze co myślicie o przekładce tych skrzyń ? Tyle że ta skrzynia leży od 2 lat w garażu , a podobno takie leżenie szkodzi czy to prawda?

kreeecik
17-09-2010, 22:54
jak jeździsz na klimie to wiatrak się włącza automatycznie, przynajmniej w młodszych

rodan555
18-09-2010, 02:02
raczej jej nie pomaga ... wyczyść MLPS to najczęstsza przyczyna wariacji skrzyni po nagrzaniu, albo przełóż mlps z tamtej skrzyni do swojej może tamten jest sprawny.

Dodano po 2 min.:

a co do oleju to jeśli jeździłeś potem to zrób wymianę za jakiś czas a nie teraz powiedzmy za jakieś 10 tyś km w sumie zależy to od stanu oleju jaki zlałeś im brudniejszy i bardziej śmierdzący spalenizną tym wymiana pilniejsza, ale jeśli śmierdzi spalenizną to są przyjarane tarczki.

Ultima
18-09-2010, 09:51
Olej nie śmierdział , ale miał słomkowy kolor(może nie taki czysty słomkowy ale na pewno nie czarny). Dziś wyczyszczę MLPS i dam znać co i jak.

rodan555
18-09-2010, 10:19
jak miał słomkowy kolor to był stary. powinien być czerwony taki jak nalałeś więc zrób jeszcze jedną wymianę statyczną albo jeśli masz kasę na dodatkowy olej to dynamiczną. czarny to on raczej nie bywa ale taki brudno-brązowy się zdarza.

Ultima
19-09-2010, 21:01
Olej wymieniony , MLPS też a przy okazji wyczyszczony(wydaje mi się że teraz lepiej dobiera biegi i jak by płynniej redukuje). Niestety problem z 4 biegiem pozostaje. Wystarczy przejechać jakieś 20-30km i 4 bieg znika.

rodan555
19-09-2010, 22:23
ciągle mi to wygląda na problem elektryki i mlps. odczyściłeś w środku ścieżki ze smaru zmieszanego z pyłem aluminiowym? kontrolka o/d miga jak nie są problemy ze skrzynią czy nie? pod kompa to małe szanse że się da podłączyć bo to mk1. powiedz jeszcze czy obrotomierz i prędkościomierz działają prawidłowo jak się toto dzieje. sprawdź czy prędkościomierz masz na lince i dodatkowo czujnik vss czy po prostu czujnik vss.

Ultima
20-09-2010, 00:38
Tak oczyściłem zgodnie z instrukcją z któregoś tematu z tego forum.Kontrolka O/D nie miga. Obrotomierz oraz prędkościomierz działają dobrze. Zauważyłem też wczoraj że jak już nie ma 4 biegu i jedzie się powiedzmy 90km/h puści się zupełnie gaz i leciutko go naciśnie(praktycznie się go nie dotyka) to jedzie się równo to 90km/h a obroty są nisko tak jak by załączył się bieg, lecz jak tylko minimalnie wciśnie się mocniej gaz to tak jak by redukował od razu na 3 i obroty rosną. Przy większych prędkościach nie da się tego osiągnąć choć by nie wiem jak kombinować to 4 się nie włącza(lub włącza , ale od razu po dotknięciu gazu redukuje do 3, takie mam wrażenie przynajmniej). Jeśli to ma jakieś znaczenie to nie działa mi też wskaźnik temperatury i dość często załącza mi się wentylator chłodnicy.

SteelRat
20-09-2010, 12:54
a nie mzoesz z innej skrzyni MLPS przelozyc? bo to jakby na MLPS wszystko wskazywalo...

wentylator chlodnicy jakos niewiele ma ze skrzynia wspolnego, z racji czujnikow, ale moze byc, ze zbyt wysoka temperatura jest i sie olej skrzyni miast chlodzic, dogrzewa, czy tez niewystarczajaco schladza.
poza tym, brak 4 biegu to moze byc wina czujnika za lewym kolem... sprawdz styki, ewentualnie rozbierz, pooczyszczaj.

Ultima
20-09-2010, 21:19
MLPS jest wyjęty i wyczyszczony z dobrej skrzyni. Jeszcze posprawdzam wszystkie te styki które mówisz.

PS.
Znasz jakiegoś dobrego mechanika/serwis zajmujący się automatami z okolic Wrocławia lub łodzi ?