PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanko o Chip do MKIII TDCI 130 KM Automatyczna skrzynia



maghaft
17-11-2005, 00:55
Zalozylem Chip do Mondeo 130 km Automat , Czy ktos moze robil juz cos takiego u siebie , Jak eksploatacja samochodu po zmianie , Czy nie ma problemow ze skrzynia biegow ?
Pozdrawiam
Mati

rc23
17-11-2005, 01:44
popatrz na ogłoszenie na górze strony
wtedy pewnie ktoś się odezwie
p.s. Witaj :bigok:

KWIATEKraz
17-11-2005, 11:42
Zalozylem Chip do Mondeo 130 km Automat , Czy ktos moze robil juz cos takiego u siebie , Jak eksploatacja samochodu po zmianie , Czy nie ma problemow ze skrzynia biegow ?
Pozdrawiam
Mati

Dużo Ci nie powiem na ten temat, ale z racji tego, że takiego jak Ty posiadam tyle, że w manualu sam jestem ciekaw opini. W zeszłym tygodniu byłem ze swoim na przeglądzie i spytałem doradcę servisowego co sądzi o zawirusowaniu silnika. Powiedział, że przez jakieś 30-40 kkm jest spokój a potem zaczynają się problemy z wtryskami, turbiną i wogóle elektronika silnika zaczyna głupieć. Facet nie musiał tego mówić gdyż jest to znajomy i podzielił się tylko swoimi obserwacjami w tym temacie. A co do wpływu chipowania na skrzynię to sądzę, że jest żaden.

maghaft
17-11-2005, 11:52
Ja na Chipie zrobilem juz ponad 1000 km , Robilem chip w dobrej firmie "ECUSOFT" Byly MTM w Bielsku Bialej, Podobno nic ma sie nie dziac z autem , Jak narazie jest spokoj , Chce tylko dowiedziec sie wlasnie z jakiegos zrodla(ktos tkto juz zakladal Chip) Czy ze skrzynia nie ma problemow
Pozdrawiam

KWIATEKraz
17-11-2005, 12:18
Ja na Chipie zrobilem juz ponad 1000 km , Robilem chip w dobrej firmie "ECUSOFT" Byly MTM w Bielsku Bialej, Podobno nic ma sie nie dziac z autem , Jak narazie jest spokoj , Chce tylko dowiedziec sie wlasnie z jakiegos zrodla(ktos tkto juz zakladal Chip) Czy ze skrzynia nie ma problemow
Pozdrawiam

Nie wiedziałem, ż MTM zmienił nazwe.
Mi chodziło o 30-40 tyś km.
Chip ma wpływ tylko na zmianę parametrów pracy silnika i wydaje mi się, że na skrzynię żadnego wpływu nie ma. Z mocą większą o 30 KM i dodatkowymi Nm spokojnie sobie poradzi. Ale to są tylko moje rozważania teoretyczne.
Pozdrawiam i życzę bezproblemowego użytkowania.

Bauma
17-11-2005, 13:54
zgadzam sie z poprzednikami skrzynia powinna wytrzyac te pare kucy i momentu wkoncu zapas napewno ma.
co do silnika. to tak czy siak TDCi sie psuje. zreguly wszystkie nawet bez chipa jada na serwis srednio po 40-50 tys km. na wymiane wtryskow badz cos z pompa czy turbina takie wady i juz.
napewno jesli go wysilic wirusem to ryzyko troche rosnie albo przyspieszy zuzycie tych czesci ale to i tak jest nie uniknione takze ja bym sie cieszyl tymi ok 20-30KM wiecej :)

wahu
17-11-2005, 17:32
nie zgodze sie z Wami :satan:

tdci psuly sie ale pierwsze modele lub nowsze po wlaniu kiepskiego paliwa, chip raczej nie ma na to wplywu.
mam znajomego, ktory od nowosci, czyli juz ponad rok jezdzi mondeo tdci 130KM + chip, regularnie robi przeglady, nabite ok 90 kkm i nie ma najmniejszych objawow uszkodzenia pompy, czy wtryskiwaczy.

sam sie zastanawiam nad zaimplementowaniem takiego ustrojstwa u siebie, ale jak na razie starcza mi 130 koni :)

ps. KWIATEKraz - zapytaj tego doradce, czy jezdzi takim modelem

maghaft
17-11-2005, 18:09
Dzieki za informacje , Mam nadzieje ze wszystko bedzie OK , Jak narazie jestem bardzo zadowolony , Samochod stal sie bardziej elastyczny , Lepiej przyspiesza przy wiekszych predkosciach , Jest OK :)

KWIATEKraz
18-11-2005, 01:52
ps. KWIATEKraz - zapytaj tego doradce, czy jezdzi takim modelem
Nie, jeździ mazdą czy nissanem :getsome:

ZBYCH-RST
30-06-2013, 13:16
witam. mam pytanko jak wychodzi spalanie po takim zabiegu? zwiększa czy zmniejsza?

hefi
30-06-2013, 13:23
a bedziesz jezdzil szybciej czy wolniej?

ZBYCH-RST
30-06-2013, 14:59
raczej tak samo tylko zależy mi żeby moje autko się szybciej zbierało i na wcześniejszej zmianie biegów