PDA

Zobacz pełną wersję : [Fiesta]Jak wyeliminować zapach psa?



tomkar
20-09-2010, 09:00
Witam,

w rodzinie pojawił się ostatnio nowy nabytek - Fiesta. Auto ma lat 7, nie było mocno eksploatowane, jedyny problem polega na tym, że poprzedni właściciele regularnie wozili nim psa, co teraz da się wyczuć.
Tapicerka była już prana, ale "zapach" pozostał. Przymierzamy się do ponownego prania, ale może jest jeszcze jakiś inny sposób, bo tapicerka w sumie jest już czysta?
Z góry dziękuję za sugestie.


Edycja tytułu, przeniesienie do odpowiedniego działu.
Netoper

artax
21-09-2010, 16:35
może daj do ozonowania wnętrze.Pewnie ze 2 razy trzeba będzie zrobić jesli pies mocno capił :jezyk1:
pzdr

GORI232
21-09-2010, 21:31
powieś WUNDER-BAUMa :rotfl: :rotfl:


Sorry nie mogłem się powstrzymać

Jakub
21-09-2010, 22:04
Ozonowanie powinno poprawić sytuację.

tomkar
22-09-2010, 22:19
OK, to zacznę od ozonowania, a jak to nie pomoże, to zawieszę waniliowego wunder-bauma, będzie podawało psem w budyniu;)
Za WSZYSTKIE rady bardzo dziękuję;)

GORI232
22-09-2010, 22:35
daj znać czy Ci pomogło :)

KarolRS
26-09-2010, 13:23
Ja kupilem VB kombi która gość woził dwa psy regularnie.

W aucie była tona futra i śmierdziało tymi bydlakami konkretnie;)

Ja zrobiłem tak:

1. Drzwi, klapa na oścież na cały dzień.
2. Odkurzanie 3 razy porzadnie.
3. Umyłem wszystkie szyby od środka
4. Preparaty do czyszczenia tapicerek, całe fotele, dywany, wykladzine w bagazniku wyczyściłem.
5. To samo VANISH
6. Preparat do czyszczenia plastików.
7. Plack do plastików
8. Cały dzień na sloneczku.
9. Odkurzanie.
10. Czarny wunder - baum x 2 - jeden na lusterko drugi do bagaznika.

Git, auto nigdy psa nie widziało;)

ati
04-10-2010, 18:31
Nie wiem co oni mieli za psy, ale w mojej foce jeździ często ze mną owczarek niemiecki długowłosy. Nie mam żadnego futra, ani nie capi psem. Ja może już nie czuje, ale znajomi co zemną jadą są właśnie zdziwieni że nie czuć psa.
Owczarka nie kąpie, bo psów nie powinno się wcale kąpać, tylko go dokładnie szczotkuje. Poza tym pies śpi z nami w domu a nie na dworze, choć w dzień siedzi cały czas na podwórku.

Colorado30
12-10-2010, 06:32
A moze pianka do tapicerki pomoze mialem kiedys taka zabila caly zapach swoim aromatem, a przy okazji wyczyscilem tapicerke. Tylko nazwy to ci nie podam bo dawnoi nie pamietam :party:

boro
12-10-2010, 09:11
A może takie coś byłoby dobre:
http://www.autochemia24.pl/product-pol-788-CarPlan-Eco-Car-Odour-Eliminator-preparat-do-usuwania-nieprzyjemnych-zapachow.html
albo
http://motoallegro.pl/sonax-usuwa-nieprzyjemne-zapachy-i-odswieza-0-5l-i1157425788.html

tomkar
28-10-2010, 10:07
A więc tak - ozonowanie trochę pomogło, ale wychodzi na to, że bez ponownego, gruntownego prania tapicerki się nie obędzie. Taki jest werdykt fachowca. Dodatkowo okazało się, że poprzedni właściciel, zapewne na pamiątkę, zatrzymał sobie filtr kabinowy:)

chudy85m
29-10-2010, 23:38
kiedyś wiozłem w bagażniku olej napędowy i niestety kanister był nie szczelny
prałem wszystkim czym się dało i nic zapach ropy pozostawał
kolega doradził żebym zaparzył w kubku bardzo mocną kawę i położył w bagażniku na 2-3 godz. okazało się że zapach znikną co prawda na krótką chwilę pozostał zapach kawy ale szybko też znikł

COUGAR
01-11-2010, 18:51
Kup sobie kota, to na pewno zapach psa zniknie :rotfl:

A tak serio to myślę że porządne pranie będziesz musiał jeszcze raz zrobić. Popytaj może wśród handlarzy aut jakiego środka użyć aby się pozbyć zapachów. Oni jak odpicowują auto do sprzedaży to też się różnych smrodów pozbywają.

cosin
03-11-2010, 10:11
moge polecić AutoGlym odour eliminator. Skoro tapiecera dokładnie wyprana to innej opcji nie widze

Bunny34
15-02-2011, 11:33
kiedyś wiozłem w bagażniku olej napędowy i niestety kanister był nie szczelny
prałem wszystkim czym się dało i nic zapach ropy pozostawał
kolega doradził żebym zaparzył w kubku bardzo mocną kawę i położył w bagażniku na 2-3 godz. okazało się że zapach znikną co prawda na krótką chwilę pozostał zapach kawy ale szybko też znikł
Pomaga tez podobno rozsypanie (rozlożenie) swieżo zmielonej kawy (proszku). Usuwa podobno wszelkie obce zapachy. Kiedyś Pan Celnik mi zdradził że jest to sposób przemytników na kontrabandę papierosów. Ponoć nawet psy nie wyczuwaja zapachu tytoniu jak jest rozsypana kawa. Osobna sprawa to zapach kawy - ale to juz można wytrzymać, tym bardziej ze wietrzeje dosyć szybko.

razor666
17-02-2011, 13:31
ja ostatnio dałem auto mojej kobitki do mycia parowego i powiem jedno...REWELKA :metal2: waliło w nim psem na każdym fotelu a teraz dosłownie zapach nowej tapicerki. Polecam..nie kosztuje wiele a warto nawet jak nie śmierdzi aż tak. Kosztuje to u mnie w Słubicach 100pln razem z parowym myciem auta i wszystkich plastików a lakier wygląda dosłownie jak świeżo po polerce.

BS
21-02-2011, 15:18
Metodą handlarzy rozsyp wszędzie kawę mieloną. Jak swoje auto czyściłem to własnie wszędzie była kawa-w aucie było palone a cały zapach się ulotnił -tylko ślady po dymie zostały-aż tak mocno działa...

Jazz
21-02-2011, 20:46
Dobrym sposobem jest kupienie jakiegoś odiezacza powietrza takiego do wc np o zapachu leśnym ,ja tak zrobiłem sposób stosowany przez handlarzy i taxi.Kupujemy taki zapach wrzucamy do samochodu stawiamy na słońcu lub tez nie.NIe otwieramy przez 2/3 dni wszystko sie kisi i gitara nawet zapach papierochów zabije

razor666
21-02-2011, 22:00
ja mam zapas odświeżaczy do WC po moim znajomym jak pracował w pewnej firmie...mogę ci odsprzedać...powiesz jaki efekt :) no nie mogłem...wychodze z kibla...wchodze do kibla (auta)..no nie moge :))

Jazz
21-02-2011, 22:50
zapach może być różny chodzi tylko o to by ten żel się w sirodku roztopił .U kumpla był leśny i wcale nie waliło wc tylko normalna zielona choinka lecz z 3 razy mocniej i bez choinki;)>Można robić różne mieszanki np cytryna z leśnym .Te żele są stosowane tylko dlatego że najszybiej sie wchłaniaja

jey-p
21-02-2011, 23:33
oddaj go poprstu do prania srodki ktoeych uzwaja neutralizaja zapach i zabijaj roztocza itd problem zniknie gwarantuje sam pralem nie jedne autko w ktrym smierdzialo petami i pupilkami po paraniu jka reka odja

razor666
25-02-2011, 12:46
jak mówiłem wcześniej...dla mnie najtąńszym i najlepiej sprawdzonym sposobem na unicestwienie różnych zapachów to myjnia parowa. Ja zaplaciłem 100pln za mycie karoserii, plastików, wszystkich foteli, bagażnika...wszystkiego a zapach w aucie niczym NEUWAGEN :))