PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Automat się blokuje, na 99% elektromagnes



brt1529
24-09-2010, 16:35
Witam serdecznie,
to mój pierwszy post na forum ale przejrzałem je dokłądnie i już widzę, że zostanę tu na dłużej. Ale do rzeczy.
Mam problem z automatyczną skrzynią biegów w moim mondeo . Skrzynia 5-tka z tiptronic'em. Do tej pory chodziła pięknie, teraz czasami jest problem z przełożeniem lewarka z pozycji P na inną. Z każdej innej zmienia bez problemu. Poprostu ten guzik na lewarku nie chce się wcisnąć, czasami po chwili załapuje i elektromagnes puszcza, ale czasami jedyny sposób żeby ruszyć z parkingu to ręczne odblokowanie poprzez wcisnięcie srubokrętem tego oczka znajdującego się w przednim panelu skrzyni, mam nadzieje, że napisałem to zrozumiale.

Wymieniłem czujnik stopu pod pedałem bo na początku myślałem, że to on jest winny ale ludzie z salonu forda powiedzieli że to prawdopodobnie elektromagnes. Czy jest możliwość by go zregenerować? W fordzie powiedzieli, że trzeba wymieniać cały lewarek a to dosyć spory koszt, ponad 1000zł, więc szukam jakiegoś innego rozwiązania.
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi
pozdrawiam

Netoper
24-09-2010, 20:21
Sprawa nie dotyczy silnika więc przenoszę do odpowiedniego działu.

Tari
25-09-2010, 13:52
ja nie wiem jak to wyglada ani gdzie to siedzi jak przypuszczalnie wiekszosc osob na forum. ale jak ty wiesz to rozbierz to i sprawdz o co chodzi :P moze zrob jakies zdjecia zeby bylo wiadomo o co chodzi.

sensei
27-09-2010, 22:22
U mnie z elektromagnesem jest taki patent ze jak wrzucam P to on "brzeczy" i trzeba lekko tym guziczkiem przy lewarku pomanewrowac zeby przestalo, poprzedni wlascicel ponoc dowiadywal sie ze sam elektromagnes to koszt ok. 250zl (nie wiem dokladnie czy za uzywke, ale chyba tak) + robocizna

brt1529
27-09-2010, 23:49
Póki co mondeo i tak wylądowało u mechanika ale dzięki za tą informację sensei
pozdrawiam

jacho
28-11-2010, 23:26
witam.Ja mam taki sam problem jak kolega brt1529.nie wiem od czego zacząć:(Pozdrawiam

brt1529
05-12-2010, 02:06
U mnie nie wiem jakim cudem ale całość naprawiła się sama. Kilka razy delikatnie powajchlowałem i pewnego dnia problem zniknął i teraz odpukać jest super od jakiegoś miesiąca. Zmieniaj biegi po jednym i jak gasisz samochód to przed P zatrzymaj się najpierw na R, jak wejdzie ciężko to wróc do N i znów na R, jak wskoczy lekko to wtedy dalej na P i potem przy ruszaniu powinno być ok