PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Automat poszarpuje po wyjeździe od mechanika



Peterson79
25-09-2010, 11:32
Witam!

Mam problem. Skrzynia chodziła od poprzedniego remontu tj 5 lat temu normalnie aż zaczęła przeciekać na pompie, misce i pistonie( od spodu jest taki okrągły dekielek i w nim jest piston). Pewnego dnia chyba wyciekło za dużo i skrzynia zaczęła zmieniać biegi to na wyższy to na niższy szarpała tak jakby przy 90km/h w manualu 2 wrzucić a ja wtedy miałem trasę 30km do domu.Tego samego dnia jak wróciłem do domu dolałem troszeczkę oleju i przejechałem się z 5km i było ok już nie szarpał. Postawiłem auto i nie jeździłem 1 tydzień po czym pojechałem nim w jedną strone 50km do mechanika tylko zaznaczam od automatów i nie szarpała. Mechanik pooglądał powiedział że mam wpaść za 3 dni bo zamówi części wróciłem więc 50km do domu i nic nie szarpało. Później za te 3 dni pojechałem do niego zostawiłem na 2 dni i po odbiór mechanik wymienił uszczelnienia bez zdejmowania skrzyni i już nie cieknie, wymienił cały piston i olej ale ponoć uwaga na DEXTRON III. Wyjechaliśmy od niego i cóż nie cieknie jednak raz na 20 czy30km szarpnie raz albo dwa trochę to niepokoi. Sprawdziłem poziom oleju i o dziwo przelał o 1cm ponad zakreskowane pole ! ? Na bardzo zagrzanym silniku spuściłem ten nadmiar tak żeby na rozgrzaniu było na środku zakreskowanego obszaru ( zaznaczam że sprawdzam na zapalonym silniku). Po tym spuszczeniu nic nie pomogło to szarpanie zostało. Myślę może MLPS nigdy nie był czyszczony wyczyściłem i to samo. Co to może być???? Myślę już skoro jest tam ten dextron III rzadszy jak mi się wydaje może to to robi czy olej może mieć aż taki wpływ???? Skoro wcześniej był dextron II i chodziło on wlał dextron III i szarpie jak sądzicie? Ile oleju zejdzie ze skrzyni jak odkręcę korek bo już myślę kupić mobila ATF 220 10litrów to jest dextron II i spuścić z korka dolać świeżym dextronem II przejechać z 20km w celu przepłukania znowu zlać przez korek i teraz już na gotowo znowu zalać świeżym i może coś da co myslicie o tym??? Już mi się pomysły kończą.


Dziękuję i Pozdrawiam


Piotrek

rodan555
25-09-2010, 12:42
dextron III jest rzadszy więc i ciśnienie mogło spaść chyba że gościu przy uszczelnianiu pistona (tłoczka zaciskającego hamulec przekładni planetarnej) go uszkodził i piston nie wyhamowuje dostatecznie przekładni planetarnej. a jak chcesz wymienic olej w skrzyni to lepiej zrób wymianę dynamiczną zajmie niewiele dłużej niż statyczna a wymienisz prawie cały olej za jednym zamachem no i obejdzie się bez jeżdzenia no chyba że w celu testu po wymianie oleju.

Peterson79
25-09-2010, 23:21
dziękuję za odpowiedź. Wiem że dynamiczna wymiana konkretniejsza ale ja chce sam sobie wymienić. Co do spadku ciśnienia właśnie też tak myślę że mogło się coś zmienić i że ten dextron II jak ma być to dextron III nie może być tylko nie mam peności czy olej może robić to poszarpywanie???

rodan555
26-09-2010, 00:44
dynamiczna tez sam możesz zrobić nie jest to aż tak trudne żebys sobie nie poradził. co do poszarpywania to pewności nie uzyskasz póki nie zmienisz, przy statycznej wymianie zejdzie ci cos kolo 4,5 litra oleju a w skrzyni masz 9. a co do oleju to dużo też zależy od marki oleju bo na jakimś najtańszym to się różne dziwne rzeczy mogą dziać.

Peterson79
26-09-2010, 12:37
właśnie czy tą dynamiczną da sie tak normalnie zrobić w domu??? Czy trzeba jakiegoś sprzętu. Ja to rozumiem tak : odpalam silnik jadę się przejechać żeby się dobrze nagrzał później na pracującym na dole odkręcam korek i podkładam naczynie jednocześnie z góry przez miarkę zalewając nowym tak??? Tylko czy nadążę lać świeży olej żeby nie zakłócić ciśnienia w skrzyni. A może robi się to na zgaszonym silniku??? Co sądzicie o czerwonym Mobil 1 ATF220 którym chcę zalać???

rodan555
26-09-2010, 13:11
nie tak.
opis jest na forum chyba nawet ze dwa czy trzy razy w różnych wątkach.
najpierw robisz statyczna wymianę, a silnik i skrzynia wcale nie muszą być rozgrzane. potem rozpinasz przewód co idzie do chłodnicy (najlepiej powrót z chłodnicy do skrzyni) podstawiasz naczynia i uruchamiasz na moment silnik. stary olej z układu będzie wypychany przez świeży tylko trzeba uważać bo pod sporym ciśnieniem dlatego trzeba kilka razy uruchamiać i gasić silnik żeby mieć czas na dolanie nowego oleju. jak już zauważysz że z przewodu wylatuje czysty olej to składasz przewody uruchamiasz silnik i parę razy zmieniasz biegi, potem park i sprawdzić poziom ciągle na chodzącym silniku. W razie potrzeby dolać a poźniej jeszcze sprawdzić poziom na rozgrzanej skrzyni. spokojnie do wykonania w domu.