PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Skrzynia padła, pomocy



brt1529
25-09-2010, 23:23
Witam,
Miałem kilka spraw do załatwienia w Warszawie i jeździłem dziś tam pół dnia. Ford jak zwykle bez zarzutu sunął sobie spokojnie aż nagle automat zaczął dziwnie pracować. Na początku poczułem, że jak zatrzymałem się na światłach to jakby wrzucił luz co było dosyć dziwne ale zielone, wciskam gaz i jedzie. 1....,2....,3..... i koniec. Na 3. biegu doszedł prawie do końca obrotomierza i tyle, nie zamierzał zmienić biegu. Zwolniłem i szybko przerzuciłem na manual. Tam sytuacja taka sama, nie dało rady zmienić biegu na wyższy. Zjechałem na pobocze, otworzyłem maskę. Żadnych wycieków, chodzi cichutko więc na ulicy nic więcej nie sprawdzę. Udało mi się doczołgać na parking i tam go zostawiłem. I teraz mam problem bo potrzebuje samochodu a on stoi 60km od domu.
Czy ktoś z Was może polecić jakiegoś dobrego specjaliste od skrzyń automatycznych? Jeżeli chodzi o teren to najchętniej gdzieś w okolicach Warszawy. Słyszałem, że w Legionowie jest jakiś specjalista, postaram się z nim skontaktować ale jeżeli znacie kogoś jeszcze to będę bardzo wdzięczny
pozdrawiam

domin79
26-09-2010, 01:49
Ciężki temat się zapowiada . Pewnie swapik na manual będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem :niewiem:

Netoper
26-09-2010, 08:49
www.midparts.pl

Skontaktuj się z kolegą Rodan555 on coś przy skrzyniach działa.
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=profile&mode=viewprofile&u=15570

kreeecik
26-09-2010, 11:52
Ciężki temat się zapowiada . Pewnie swapik na manual będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem :niewiem:

Jak już masz coś napisać to napisz coś z sensem.

Osiem
26-09-2010, 12:47
Ciężki temat się zapowiada . Pewnie swapik na manual będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem :niewiem:

Jak już masz coś napisać to napisz coś z sensem.

Dokladnie. Panowie pomagajmy sobie, a nie dołujmy sie nawejściu.

rodan555
26-09-2010, 13:17
Ze znanych firm zajmujących się skrzyniami jest Samko zaraz na wyjeździe z Warszawy na Poznań (po prawej stronie pomiędzy sellgros a tesco). a co do samochodu kolegi to najpierw trzeba by się podpiąć pod komputer bo tak to można długo zgadywać co się stało. Akurat tej jego skrzyni nie znam bo zdaje się że on ma pięciobiegowy tiptronic.

sensei
27-09-2010, 22:19
Ja tez polecam Midparts, z Panem z Samko jakos mi sie kiepsko gadało...

brt1529
27-09-2010, 23:57
Dzięki wielkie, jutro będę w Warszawie to sprawdzę i Midparts i Samko, dam znać jak się sprawa rozwija to może się kiedyś przyda dla potomnych;)
dzięki i pozdrawiam

brt1529
14-11-2010, 12:48
Odświeżam temat, teraz mam trochę czasu to odpisze co i jak, może się komuś przyda. Skrzynie robił mechanik z Żurominka, człowiek zajmuje się tylko automatami i nieoficjalnie polecali go w każdym ASO na mazowszu w jakim byłem. Na podwórku u niego same wielkie jeepy i chryslery, ruch ogromny ale udało się wkręcić bez kolejki. Niestety okazało się, że to mechaniczne uszkodzenia i wymienić trzeba było praktycznie wszystko, trochę pieniędzy to kosztowało ale i tak połowę tego co zażyczyli sobie w Samko. Ale odgłos samochodu jak go tam uruchomiliśmy bezcenny, po naprawie tej skrzyni i wymianie oleju i filtrów pracuje tak cicho jak benzyna. Przejechałem już 4tyś od wymiany i wszystko pięknie, facet daje gwarancje na pół roku więc jakby ktoś miał problemy z automatem to polecam
pozdrawiam

Netoper
14-11-2010, 12:51
A masz może zanotowane co konkretnie wymienione i na ile skasowali?

brt1529
14-11-2010, 13:26
Wiem, że skasował ok 2500, wymieniona jest praktycznie cała mechanika w skrzyni ale co dokładnie tego nie wiem, na szczęscie kto inny się z nim rozliczał ;)