PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]O/D OFF w V6



kama300
04-10-2010, 22:12
Witam.
Pewnie ten temat już przewijał się na forum kilka razy.
Lecz mam nadzieje, że zdołacie pomóc.

Więc tak, po przejechaniu kilku-nastu kilometrów spokojnie lub kilku (wstylu gta ;) ) pojawia się migająca kontrolka O/D OFF "Over Drive Off" vel. Nadbieg Wyłączony.
Co za tym idzie dosć szarpie przy zmianie z 1 na 2 bieg (skrzynka automat) reszta biegów ok.
Troszę orientowałem się w temacie na forach, lecz różnie pisali.
Niewiem czy wystarczy tylko olej i filtr oleju wymienić metodą tzw. dynamiczną i to wystarczy? + wykasowanie błędów?
Czy to powinno wystarczyć?
Ostatnio dzwoniłem do nieautoryzowanego serwisu forda, po kilku zdaniach poprosił mnie sprzedawca o numer vin.
Podałem, postukał w komputer i rzekł że litr oleju będzie kosztował 75zł (chyba taki co producent Forda by chciał) i tego oleju tam wchodzi 9 litrów.
Do tego jeszcze filtr oleju 113zł, ewentualna uszczelka 77zł.
Cenusia bagatela....z tysiak z wymianą...

Spodkałem ostatnio znajomego, całe życie jeździ amaerykańcami, posiada min. Jeep Cherokee'90s, Pontiac Firebird'80s, Cadilac Eldorado'90s
Opisałem mu problem, bez wahania powiedział abym zalał do skrzyni Dextron 3 Castrola i powinno być dobrze....

Co powiecie? o tym problemie :)
Czekam na sugestie pozdro.

Netoper
04-10-2010, 22:15
Proszę na przyszłość umieszczać tematy w odpowiednich działach.
A zanim coś się napisze warto sprawdzić czy temat już nie był poruszany. (a był )

Niewiem czy wystarczy tylko olej i filtr oleju wymienić metodą
Filtr jest w skrzyni, tak więc przy wymianie filtra, automatycznie zrobisz pełną wymianę oleju.

rodan555
04-10-2010, 23:30
po pierwsze filtra nie wymienisz nie rozbierając skrzyni na części bo on akurat w jej środku siedzi.
Po drugie do tej skrzyni lej raczej dextron II a nie dextron III. ( mobil atf 220 kosztuje około 21-23 zł za litr poszukaj firmy ąłćóś na alledrogo ja od nich czasem biorę a cenę mają niezła :) ).
Po trzecie wymiana oleju raczej ci nie pomoże ale nie zaszkodzi tymbardziej że pewnie nie wiesz kiedy ten olej był ostatnio zmieniany.
Po czwarte sprawdź stan oleju tzn poziom kolor i zapach. poziom koniecznie na odpalonym silniku lewarek w pozycji park.
Po piąte warto abyś samochód podłączył pod kompa i sczytał błędy z komputera. do podłączenia się wystarczy ci zwykły elem (interfejs odbII - można kupić na allegrogo) i program ScanXL. W zależności co ci wyjdzie z odczytanych błędów to będą różne drogi naprawy problemu.

Twój problem najprawdopodobniej wynika ze złego działania czujnika MLP który przekazuje złe wskazania do PCM po tym jak się nagrzeje. Czujnik o którym mowa jest dokładnie pod termostatem poniżej pompy wody. Czujnik należy wymontować rozebrać wyczyścić, skręcić i ponownie włożyć do auta. jak to zrobić to przeszukaj forum było o tym parokrotnie. Jak wymiana oleju i czyszczenie MLP nie pomoże to napisz jakie Błędy ci wyszły z kompa wtedy będziemy ci radzić co dalej.

kama300
05-10-2010, 00:35
Dziękuję za szybką i obszerną odpowiedź oraz przepraszam że w złym miejscu zamiesciłem swój post.
Twoim zdaniem najpierw wyczyscić ten czujnik MLP a jak to nie pomoże to wymienic olej? Czy wszystko na raz?

Okej tez rozejżę się za dextronem II z mobila. Mobil atf 220 bedzie do mondka dobrym rozwiązaniem?
Apropos firmy o której pisałeś co sprzedaje oleje, źle sie nazwa firmy wyświetliła, mógłbyś ją powtórzyć?
Dzięki :)

rodan555
05-10-2010, 10:13
kolejność dowolna z tym że wymiana samego oleju raczej nie pomoże na migające o/d natomiast może trochę złagodzić szarpanie. firma nazywa się ALCOR i sprzedaje nie tylko oleje ale i akumulatory i inne rzeczy.

mad
05-10-2010, 19:10
Obstawiam iż konwerter (PO741) szlak trafił, podjedź i podepnij pod komputer.

rodan555
05-10-2010, 21:02
To jedna z możliwości, ale powiem ci że błąd jaki wymieniłeś tak łatwo nie schodzi i jakby pojawił się właśnie ten błąd to skrzynia by szarpała niemiłosiernie i to nawet po nocy stania. U niego objawy pojawiają się po nagrzaniu skrzyni i znikają jak skrzynia jest zimna. z przyczyn może być kiepski olej w skrzyni słabe chłodzenie oleju i MLP.
Konwertery akurat przy tym konkretnym silniku fakt lubią padać ale objawy by się raczej pojawiały po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów a nie kilku kilkunastu, bo błąd który wymieniłeś ściśle wiąże się z przechodzeniem skrzyni w lock-up którego skrzynia nie zapnie jak będziesz ostro jechać tzn z dużą ilością przyśpieszania i hamowania.

Netoper
05-10-2010, 21:14
Ja kiedyś pisałem, u na przechodzenie w tryb awaryjny było powodowane przez zasyfioną chłodnicę ASB,
To się działo najczęściej w trasie i w ciepłe dni, sama wymiana oleju o tyle pomogła że znacznie rzadziej skrzynia klękała, a jak przeczyściłem chłodnicę to odpukać już drugi rok i nic się nie dzieje.
Był też problem z trybem awaryjnym (dalej nie mogę dojść dlaczego) przez źle podłączony sygnał z TPS-a do sterownika kuchenki jak jeszcze na II gen mondek śmigał.
A ten dextron3 to bym nie ryzykował z zalewaniem mondkowej ASB w MKII

rodan555
05-10-2010, 21:23
Źle podłączony sygnał z TPS mógł powodować tryb awaryjny ze względu na to że właśnie poprzez niego komputer dostaje sygnał o gwałtownym otwarciu przepustnicy co jest interpretowane jako potrzeba redukcji biegu. jeśli sygnału z TPS niema, lub jest niezgodny z oczekiwaniami np nie taka wartość oporu (opór poza wprogramowaną skalą) to jak najbardziej komputer może przełączać skrzynię w tryb awaryjny.

kama300
05-10-2010, 22:30
hhmm..
Tak jak już pisałem po jakiś kilkunastu kilometrach skrzynia szarpie, po ostygnięciu powiedzmy minimum 2-3 godz. OD świeci ale po kilku minutach jazdy lub po kilku-kilkunastu razach zmiany biegów na inne OD się traci i wszystko jest OK aż do następnego nagrzania.
Reasumując, nawet jak na noc zostawie autko po tym jak OD świeciło to i tak nazajutrz przy starcie OD będzie świecić przez pare minut jazdy.
Moje spostrzeżenia...
Do tej pory "Mondzioł" jest moim trzecim autem i jak dla mnie silnik za bardzo się nagrzewa.
Tj. termostat jest okej działa pokazuje temperature itd.
jednak po dłuższej trasie, lub gdy silnik dłużej chodzi, podnosząc maske silnika aż się czuje żar buchający, mimo że wskaźnik temperatury wskazuje w połowie skali.
Oczywiście płyn chłodzący jest max ( do górnej kreski) w zbiorniczku wyrównawczym.

Netoper
05-10-2010, 22:32
Fałki ostro generują ciepełko, i długo trzymają.

kama300
05-10-2010, 22:35
Jeszcze jedno zauważyłem, mianowicie podczas jazdy przy przyśpieszaniu ( nie zawsze) wskazówka prędkościomierza nagle w zawrotnym tępie pokazuje 160-180 km/h a faktyczna prędkośćn była ze 60 km/h, po czym opada do tych rzeczywistych 60 km/h
Widząc to bardzo się zdziwiłem, piszę o tym bo być może ma to związek z tym OD off-em

Netoper
05-10-2010, 22:45
Tu to już na Rodana poczekaj, czujnik prędkości powinien być powiązany ze skrzynią ale nigdy nie wnikałem czy faktycznie jest i czy jego uszkodzenie może powodować problemy z ASB.

rodan555
05-10-2010, 23:13
owszem jest powiązane i jego uszkodzenie może powodować dziwne zachowanie skrzyni. z tym że jeszcze trzeba by sprawdzić czy te dziwne zachowanie licznika nie jest spowodowane jakimś nie kontaktem albo zwarciem w samym liczniku. wiem że bywały problemy z niedziałającymi licznikami i nie kontaktami na kostkach - warto sprawdzić.
A co do szarpania to jakie ono jest? czyli czy występuje na wszystkich biegach i jak z nasileniem tego szarpania. tzn przy awarii sprzęgła hydrokinetycznego pojawia się błąd jak kolega mad napisał ale wraz z tym błędem jest szarpanie i to bardzo silne. przy zmianie z 1 na 2 to wręcz tak silne jakby silnik miał zaraz z ramy wyskoczyć, z 2 na 3 już ciut delikatniej ale też mocno i najlatwiej z 3 na 4 się przełącza tyle że też z mocno wyczuwalnym szarpnięciem

kama300
06-10-2010, 12:35
Więc tak...
Wariacje licznika, które już opisywałem występują rzadko podczas jazdy ale jednak są.
Poprzedni właściciel wymieniaqł licznik na całkowicie nowy z logo V6 na tarczy licznika, nie wiem czemu go wymieniał. Tamten licznik "przerobił" już 100tys km. A ten nowy ma 65 tyś km, czyli jak sie domyślacie auto przejachało 165 tyś km.
Jeśli chodzi o szarpania, to tylko i wyłącznie z biegu 1 na bieg 2.
Jeśli rozkulam się do dwójki z prędkością "babci z balkonikiem" to szarpnięcie będzie minimalne ale i tak odczuwalne.
Jesli jednak ruszę na tym OD szybciej nie mówiąc już że super szybko, to jak zmieni bieg to myślałem że ktoś we mnie wjechał, jednym słowem mega silne szarpnięcie, przy b.szybkim przyśpieszaniu.

rodan555
06-10-2010, 17:57
wyczyść MLP wymień olej najlepiej dynamicznie i powinien śmigać. a taki licznik od V6 mam z przebiegiem 157 tysi ... i na pewno sprawny :)

kama300
24-11-2010, 14:57
Tylko powiedzcie mi gdzie znajdę rten czujnik MLP po której stronie silnika? Jak wygląda? Lub ewentualne foto. Z góry dzięki.

Speedo
24-11-2010, 15:18
lenistwo zwykle, a temat nizej taki piekny fotomanual :)

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=94427



Linka podmieniłem, bo wątek został wydzielony z tematu.
Netoper.

kama300
26-11-2010, 00:48
Dziękuję bardzo za wskazówkę :) teraz wiem jak czujnik wygląda i gdzie go znajdę :)
Pozdrawiam.

PIOTRINI
04-12-2010, 17:36
WITAM, mam te same objawy tylko po wyjęciu czujnika MLP dowiedziałem się że jest nierozbieralny, cały z plastiku....:o( gdzie mogę go szukać, gdzie zakupić???

Netoper
04-12-2010, 21:53
A artykuł był czytany? :)
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=94427
Ścinasz nity i masz otwartego.