PDA

Zobacz pełną wersję : brak ogrzewania w mondeo 1993 2.0 16v sedan



krzysieksel
20-11-2005, 17:32
jestem od niedawna szczesliwym posiadaczem mondeo, i od poczatku jak go kupiłem moim zdaniem za lekko chodzi pokrętaqło od nagrzewania i wydaje mi sie że z tyłu lużno jest jakaś linka,czy na to pokrętło powinna być założona jakaś linka czy ogrzewanie jest sterowane elektrycznie?prosze o pomoc bo zamarzne...od czego zacząć rozbieranie i jak żeby sie tam dostać?

STraits
20-11-2005, 18:11
Przerabiałem to niedawno w mondeo 1998. Z panelu sterowania idzie sygnał elektroniczny do sterownika z potencjometrem który jest zamontowany przy nagrzewnicy i odpowiedzialny za sterowanie otwarciem "żaluzji" od nagrzwnicy. Z tego co pamiętam klient zapłacił za nią około 440 PLN. Po wymianie jak ręką odjął. To jest takie białe pudełeczko wielkości 8 x 8 cm i grubości 1,5 cm.

thread
20-11-2005, 21:40
Albo potenciometr albo nagrzewnica, u mnie byla nagrzewnica male czyszczenie i po sprawie.

krzysieksel
20-11-2005, 23:25
z trylu jest luzna linka nie podlaczona pod nic a gdzie jest to pudełko elektroniczne?

krzysieksel
21-11-2005, 18:11
dałem rade sam,tak jak myślalem jest lekko wyrobiony mechanicm plastikowy ten co kreci sie przekladnią plastikową która wysuwa linke ,coś sie zblokowało i linka sie zgięła wyprostowałem ja i wszytko ok ,nie były zepsute żaqdnepotencjometry czy tym podobne pudełeka elektroniczne za 400zł[/list]

krzysieksel
22-11-2005, 16:47
sprawdzalem jeszcze w innym mondeo i ta gałka od wlanczania cieplego powietrza chodzi duzo lzej niz w moim prawdopodobie cieżka chodza u mnie te klapki czy cos podobnego co otwieraja i zamykaja doplyw płynu chłodniczego do nagrzewnicy jak to sprawdzić jak one wyglądają?,gdzie to jest a moze ktoś wie jak to sie konserwuje i smaruje, bo teraz co prawda cieple powietrze jest ale nie mozna ruszac pokrętła

remik07
22-11-2005, 19:08
witaj , macie tam blisko szrocik (chyba w Kurowie) - popytaj Altoota to Ci podpowie conieco - może tam dostaniesz tę linkę po taniości?