PDA

Zobacz pełną wersję : Zabezpieczenie antykorozyjne.



be_rcik
21-11-2005, 15:54
Panowie, słyszałem sporo złego o rdzewieniu MKIII. Czy ten pojazd trzeba zabezpieczać anykorozyjnie - chodzi o podwozie. Czy co 6 lat nie wymagane jest odnowienie zabezpieczenia?

Robert

jack
21-11-2005, 16:03
Nie wiem jak jest w MK3 ale generalnie przed zimą powinno się uzupełnić ubytki warstwy antykorozyjnej podwozia, dobrze też jest mieć chlapaki. Inna bajka to profile zamknięte, nadkola łączenia blach, jeżeli faktycznie ta buda jest słaba to koszt takiej konserwacji chyba ok 300-500zł środkiem na bazie olejów, wszelkie gęste masy odradzam, więcej szkody niż pożytku. Tylko po tym co podałem po konserwacji przez kilka dni będą ślady oleju pod autem. Środek np Rust Check. Źródło info: dzisiejszy Auto Świat.

fuel111
21-11-2005, 17:15
Zabezpieczyć jak najbardziej. Zawsze to trochę tańsze i stresujące niż wizyty u lakiernika :satan:

krzys-68
21-11-2005, 17:50
Panowie, słyszałem sporo złego o rdzewieniu MKIII. Czy ten pojazd trzeba zabezpieczać anykorozyjnie - chodzi o podwozie. Czy co 6 lat nie wymagane jest odnowienie zabezpieczenia?

RobertRdza w MKIII wystepuje w rcnikach 2002 i 2003 na lączeniach płatów drzwi z poszyciem(bład w połozeniu mas uszczelniajaco-klejących przez Forda),a powodowane to jest zbyt dużą szczelnością nadwozia uzyskaną poprzez zastosowanie uszczelki gumowej na górnej krawędzi progu.woda nie ma gdzie spływać i stoi w miejscu.
drugi słaby punkt tp tylna klapa(dotyczy wszytkich modeli MKIII)a własciwie mocowanie tzw "mieczyka" czyli maskownicy oświetlenia tablicy rejestracyjnej.Jest ona wykonana z plastiku i przykrecona bez podkładki gumowej bezpośrednio na lakierowana klape.Ostre ranty przecinaja lakier,a mikroskopijne drgania wycierają do golej blachy.Woda ma co penetrować.Innych słabych miejsc w korozji jak na razie MKIII nie ma,co nie znaczy ze nie należy corocznie przegladać i uzupełniać zabezpieczenia.Ford daje 12 letnią gwarancję na perforację blach(czyt.całkowite dziury na wylot) pod warunkiem corocznego przgladu okresowego nadwozia w ASO i wykonania odpowiednich poprawek.