PDA

Zobacz pełną wersję : radio pod zapłon



elmo
22-11-2005, 00:09
jak w tytule mam radio podłaczone pod zapłon tzn zeby go sluchac musze przekrecic kluczyk co najmniej w pierwsze polozenie jak to zmienic? :pad:

rc23
22-11-2005, 00:34
no chyba do zapalniczki podłączone 8O
jeśli nie ma przewodów od zasilania fabrycznnego to ciągnij bezpośrednio z akku, to najlepsze rozwiązanie na linię bezpiecznik i po sprawie, ma to tę zaletą ,że nie ma problemu masy

v1tek77
22-11-2005, 08:50
Radyjko ma z reguly dwa zasilania, jedno podtrzymanie i drugie wlaczane podczas przekrecenia kluczyka. Ja to rozwiazalem laczac w kostce kabelki od podtrzymania i zasilki :satan: Nie pamietam teraz kolorow kabelkow, ale sprawdze. Podobno grozi to rozladowaniem aku jak sie zapomni, ale jak narazie jest ok :beer:

werc
22-11-2005, 08:52
Znajdź sobie odbiornik do którego napiecie dochodzi bez wzgledu na położenie kluczyka np. oświetlenie wewnetrzne - ustal pod który bezpiecznik podłączone jest zasilanie - podepinij zasilanie radia i zwiększ odpowiednio wartość bezpiecznika.

rafek
22-11-2005, 17:28
zasilanie do radia podepnij pod plusowy przewod w kostce , musisz ominac tez co masz teraz bo podpiecie jak masz teraz jest zrobione odrazu do automatycznego wysuwania sie anteny , skrec przewodu podczymania i zasilania i podepnij tylko pod kostke co ma byc do podczymania

malwi85
27-11-2005, 14:36
tylko sprawdź dokładnie czy twoje radyjko może by bespośrednio podłonczone (niektóre radia nie mogą być podłanczane bo sie nie da całkiem wyłączyć) :metal

Mirron
04-12-2005, 16:18
Radyjko ma z reguly dwa zasilania, jedno podtrzymanie i drugie wlaczane podczas przekrecenia kluczyka. Ja to rozwiazalem laczac w kostce kabelki od podtrzymania i zasilki :satan: Nie pamietam teraz kolorow kabelkow, ale sprawdze. Podobno grozi to rozladowaniem aku jak sie zapomni, ale jak narazie jest ok :beer:

czerwony z żółtym bodajże :) na kostce ISO :bigok: U mnie mam zwarte od samego początku nieraz autko stoi dłuuuugo nie jezdżone i akumulator zyje

sebekian
26-12-2005, 19:33
Witam.
A ja mam problem w drugą stronę. Wymieniłem radio i nie mogę znaleźć zasilania spod stacyjki, a podłączenie do pomarańczowo czarnego plusa daje taki efekt że nawet po wyłączeniu radia, zapłonu itp. zawsze zostaje podświetlony przycisk power, co nie jest korzystne zostawiając auto na noc pod blokiem. Radio ma mase na antenie/obudowie co może mieć znaczenie, poza tym w radiu jest jeszcze tylko czarny przewód minusowy i to wszystko. Generalnie moja prośba polega na tym czy ktoś pamięta jaki kolor ma + zapłonu bo czyba jest + sterowane a nie minus.

malwi85
28-12-2005, 19:47
Witam.
Generalnie moja prośba polega na tym czy ktoś pamięta jaki kolor ma + zapłonu bo czyba jest + sterowane a nie minus.



jak dobrze pamiętam to zółty na stacyjce jest stała masa +
u mnie jast pod zapłon tez bo automatycznie po wyłączeniu zapłonu chowa sie ekran i wyłancza radio nie wyłącznikiem power

kubank
24-06-2010, 18:40
Ja mam taki problem, że po włączeniu stacyjki włącza się radio. Ale gdy wyłączę zapłon to radio się resetuje (Pamięć trzyma przez około 30 sek.) Co zrobić aby radio się nie resetowało?

Qrzyh
24-06-2010, 20:22
Jeden z przewodow (pamiec) musisz dac na +12 niezaleznie od stacyjki, zeby mialo caly czas napiecie.

kreml73
24-06-2010, 21:34
Witam.
A ja mam problem w drugą stronę. Wymieniłem radio i nie mogę znaleźć zasilania spod stacyjki, a podłączenie do pomarańczowo czarnego plusa daje taki efekt że nawet po wyłączeniu radia, zapłonu itp. zawsze zostaje podświetlony przycisk power, co nie jest korzystne zostawiając auto na noc pod blokiem. Radio ma mase na antenie/obudowie co może mieć znaczenie, poza tym w radiu jest jeszcze tylko czarny przewód minusowy i to wszystko. Generalnie moja prośba polega na tym czy ktoś pamięta jaki kolor ma + zapłonu bo czyba jest + sterowane a nie minus.

Ciężko zrozumieć coś z tego co napisałeś... Podłączenie do pomarańczowego czarnego plusa?????? Od kiedy to plus jest czarny??? To że świeci Ci się dioda "power" po wyłączeniu wszystkiego to dobry znak- tak właśnie ma być w momencie kiedy radio nie jest podłączone "przez stacyjkę" tylko gra niezależnie od zapłonu. Z tego co pamiętam- w instalacji z auta czarny to minus, czerwony to plus pojawiający się po stacyjce a żółty to plus stały potrzebny do "pamięci radia" Można podłączyć to kolorami w radio identycznie, wtedy pamięć będzie działać ale radio będzie działać dopiero po przekręceniu stacyjki. Można również kabelki żółty i czerwony z radia połączyć razem i wtedy przyłączyć je do żółtego z auta, wtedy wszystko będzie działać niezależnie od stacyjki

kubank
25-06-2010, 19:29
Jeden z przewodow (pamiec) musisz dac na +12 niezaleznie od stacyjki, zeby mialo caly czas napiecie.


A radio będzie się włączało razem z zapłonem czy będzie działać nawet bez kluczyka??

wrozek
25-06-2010, 20:10
Witam.
A ja mam problem w drugą stronę. Wymieniłem radio i nie mogę znaleźć zasilania spod stacyjki, a podłączenie do pomarańczowo czarnego plusa daje taki efekt że nawet po wyłączeniu radia, zapłonu itp. zawsze zostaje podświetlony przycisk power, co nie jest korzystne zostawiając auto na noc pod blokiem. Radio ma mase na antenie/obudowie co może mieć znaczenie, poza tym w radiu jest jeszcze tylko czarny przewód minusowy i to wszystko. Generalnie moja prośba polega na tym czy ktoś pamięta jaki kolor ma + zapłonu bo czyba jest + sterowane a nie minus.

Ciężko zrozumieć coś z tego co napisałeś... Podłączenie do pomarańczowego czarnego plusa?????? Od kiedy to plus jest czarny??? To że świeci Ci się dioda "power" po wyłączeniu wszystkiego to dobry znak- tak właśnie ma być w momencie kiedy radio nie jest podłączone "przez stacyjkę" tylko gra niezależnie od zapłonu. Z tego co pamiętam- w instalacji z auta czarny to minus, czerwony to plus pojawiający się po stacyjce a żółty to plus stały potrzebny do "pamięci radia" Można podłączyć to kolorami w radio identycznie, wtedy pamięć będzie działać ale radio będzie działać dopiero po przekręceniu stacyjki. Można również kabelki żółty i czerwony z radia połączyć razem i wtedy przyłączyć je do żółtego z auta, wtedy wszystko będzie działać niezależnie od stacyjki

Myślę, że przez pięć lat jakie minęły od tego postu już rozwiązał problem ... ;)