PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Lock-up w niskich temperaturach



koval123
20-10-2010, 21:29
Witam i pozdrawiam,

Mam pytanie do posiadaczy 5-biegowego automatu w MkIII w TDCi: Czy czas zapięcia lock-up'u w waszych wehikułach zależy od temperatury silnika (czyli też skrzyni i oleju?).
Pytam bo u mnie ta zależność jest silna. Wystarczy około zera stopni rano i przez pierwsze pare kilosów lock-up w ogóle sie nie zamyka, natomiast na rozgrzanym silniku jest "normalnie", czyli od 0,5 do 1,5 sekundy, nie wiem od czego to zależy.
Mam się zacząć rozglądać za manualem do podmianki czy to normalne zjawisko?

koval123
21-10-2010, 15:24
Nikt nie ma takich doświadczeń? Żadnych porad, wniosków?

No dawajcie, pocieszcie mnie przynajmniej troche...

Tauo
21-10-2010, 15:53
Ja mam 4 biegowego... i tak szczerze mówiąc nie przywiązuję do tego wagi :P Jeżeli nie ślizga się automat, nie szarpie przy zmianie i inne tego typu problemy, to po co się przejmować ? Moi teście mają automat i od 6 lat nie miał wymienianego oleju i działa idealnie :P

micho_m
22-10-2010, 23:43
Opisz dokladnie o co Ci chodzi to powiem czy mam tak samo.

koval123
23-10-2010, 11:24
OK, micho_m, lecimy:

Jest ranek, ok. 0-2 stopie C, ruszam spokojnie (skrzynia wyje troche, mam tak po wymianie oleju na Dexron-VI, poziom oleju sprawdzany po wymianie dwukrotnie i jest odpowiedni). Z jedynki na dwójke przerzuca z lekkim szarpnięciem, ale bez tragedii. Z dwójki na trójkę już gorzej, moment przełączania trwa długo, tak jakby skrzynia się chciała rozmysleć i wrócić na 2 bieg, ale w końcu przerzuca z mocniejszym szarpnięciem. Potem przełącza z 3 na 4 bieg, i dotychczas (było cieplej) zaraz (od 0,5 do 1,5 sekundy) po tym zapinał lock-upa czyli tzw. półbieg sie włączał.
Teraz gdy jest zimno zanim silnik sie rozgrzeje (przejechać muszę ok 5 km w terenie zabudowanym ale nie gęsto) lock-up w ogóle się nie zapina. Oczywiście w tej sytuacji nie przełącza również na 5 bieg. Szarpania ustaja i lock-up wraca po rozgrzaniu silnika i skrzyni.
Czy to może być wina tego nowego oleju? Mam nadzieję że to tylko taki kaliber sprawy.

micho_m
23-10-2010, 11:53
Jakis czas temu podjechalem sprawdzic olej w skrzyni i sprawdzal mi na wylaczonym silniki, w zwiazku z czym za duzo go zlecialo. Skrzynia zaczela glosniej chodzic i jakos tak gorzej. Podjechalem do serwisu skrzyn wymienic olej i przy okazji dokladnie sprawdzic jego poziom. Wlali mi olej taki, jak powinien byc (nie pamietam co dokladnie wlali, tylko zapytal mnie tanszy czy drozszy ten co powinien byc). Skrzynia zaczela zdecydowanie lepiej chodzic.

Wiesz co u mnie po 2 nastepuje spiecie skrzyni (ten fachowiec jakos to nazwal, ale nie pamietam). Efekt jest taki jakby zalaczyl sie jakis polbieg. Pozniej juz leci do 5.

Teraz jak jest zimno skrzynia normalnie zmienia bez szarpniec, moze ciut dluzej zmienia z 2 na 3.

5 zalacza sie dopiero jak skrzynia sie zagrzeje, tzn jak przelacze na tipa to wyswietla 5, ale po obrotach widze ze to jakis polbieg. Jakis czas musze jechac zeby zalaczyla sie normalnie 5 i wtedy obroty troszke spadaja.

Gdzies czytalem ze skrzynia celowo nie zalacza 5 tylko jakis polbieg (moze to wlasnie lock-up).

koval123
23-10-2010, 14:09
Dzięki micho, po łykendzie podjade do sprawdzenia poziomu oleju po raz trzeci (dwa razy sprawdzali jak trzeba: na włączonym silniku, lewarek na P i olej rozgrzany do 30-40 st.C).
Może rzeczywiście jakość i poziom oleju są temu wszystkiemu winne...

Tauo
23-10-2010, 15:30
A jestes pewny ze u ciebie mial byc Dextron VI ? Moze jest podobnie jak w CD4E gdzie jak wlejesz jak sie nie myle Dextron IV to skrzynia znacznie gorzej chodzi, podobno najlepiej lata na Dextronie III. Przynajmniej tak slyszalem :P

koval123
23-10-2010, 21:45
No własnie nie jestem pewien, mechanior powiedział że będzie OK bo D VI to w zasadzie D III ale o przedłużonej trwałości dzięki zmodyfikowanej bazie. Ale wystarczy że ma gęstość trochę nie teges i to może być przyczyna..
Jeśli to będzie się pogłębiało to wymienię oleum na cosik innego.

Netoper
23-10-2010, 21:49
Weź się na 100% upewnij co z tymi olejami, bo jak wyjdzie że jednak inny jest zalecany to żebyś skrzyni na amen nie załatwił.
A tym bardziej jak piszesz, że problem zaczął się właśnie po zalaniu tego oleum

micho_m
24-10-2010, 12:40
Poziom to pewnie masz ok jak mowisz ze sprawdzali 2 razy. Wg mnie to olej jest winny. Podjedz do jakiegos serwisu co zajmuje sie skrzyniami aut. i niech oni zaleja prawidlowy olej.

Teraz kojarze ze mi nie zalewal dextronem tylko jakims innym. Ja wymienialem u nich --> http://plochec.eu/ Moze zadzwon do goscia i Ci wszystko wyjasni. Naprawde ma pojecie.

koval123
24-10-2010, 19:44
OK, dzięki za porady, po wszystkim zamelduję co i jak...

sensei
10-11-2010, 18:34
U mnie lock-up zapina sie dopiero po rozgrzaniu silnika/skrzyni. Na zimnym nigdy sie nie wlacza, dopiero po paru kilometrach.

frutek
11-11-2010, 17:04
cześć Koval123, troche jestem zielony w automatach bo to mój pierwszy więc jakbyś mógł prostym językiem opisać co to jest ten LOCK-UP to byłbym ci wdzięczny i jednocześnie odpisze jak to u mnie działa

koval123
19-11-2010, 10:50
@frutek, poniżej fragment z Wikipedii z wyjaśnieniem terminu "lock-up":

Powszechnie jako sprzęgło do silnika występuje jakiś rodzaj przekładni hydrokinetycznej, ew. wzbogaconej o dodatkowe funkcje. Podstawowym rodzajem używanego sprzęgła jest trójelementowy konwerter momentu obrotowego lub prostsze sprzęgło hydrokinetyczne albo rotacyjna pompa hydrauliczna. Zaletami sprzęgnięcia hydraulicznego jest zapewnienie płynności dostosowania obciążenia do mocy i momentu silnika i dodatkowa amortyzację ew. skokowych "uderzeń" w układzie napędowym (w bazowej wersji i warunkach występuje brak bezpośredniego mechanicznego połączenia silnika i napędzanego układu), ważna jest też względna łatwość sterowania sprzęgnięciem (za pomocą prostych operacji zaworami, lub sterowania ciśnieniem specjalnych olejów przekładniowych). Wadą jest strata mocy w układzie hydraulicznym (mieszanie i sprężanie oleju) generująca znaczne ilości ciepła (potrzebne są dodatkowe chłodnice) kosztem pewnej utraty mocy silnika (zmniejsza to nieco ekonomię całego układu). W celu poprawienia powyższych wad, w pojazdach osobowych wprowadzono powszechnie w latach 80. układy dodatkowego sprzęgła mechanicznego (lock-up) w konwerterze itp. które przy stabilnej jeździe szosowej (mały moment przenoszony, brak zmian obrotów) i szeregu innych warunków, spinają pompę czy konwerter czysto mechanicznie, co znacznie poprawia ekonomię przy jeździe autostradowej.

brt1529
05-12-2010, 02:18
Powiem szczerze że przeczytałem ale dalej nie wiem co to ten lock-up. U mnie skrzynia 8 tyś po wymianie oleju, dziś samochód całą noc stał na dworzu (-13), wsiadłem, odpaliłem i pojechałem. I wszystko jak co dzień, żadnego szarpania. Jak będę teraz za kilka tysięcy na drugiej wymianie oleju w skrzyni (po remoncie) to dowiem się co za olej leją, wydaje mi się, że dextron 3 ale zapytam

koval123
05-12-2010, 10:04
@brt1529 gratuluję sprawnie działającej skrzyni..

U mnie doszło jeszcze jedno niepokojące zjawisko: przy zmianie z 2 na 3 bieg (spokojne rozpędzanie) obroty "wskakują" na 2,5 tys., utrzymują się tam ok. 3-4 sekundy i dopiero przełącza bieg z mocnym szarpnięciem. Dzieje się tak na wychłodzonym silniku, np. rano albo w dzień po kilkugodzinnym postoju na mrozie.
To jest nawet bardziej niepokojące niż ten lock-up.

Majadero
02-01-2011, 21:27
W Rosji np w zimnych regionach moi znajomi, ktorzy maja automaty po odpaleniu silnika czekaja 5 minut, zeby sie skrzynia nagrzala. Inaczej skrzynia sie dziwnie zachowuje.

Duch-Dziadka
03-01-2011, 09:14
Hej.
Mam automat 5 stopniowy i nie mam takich zjawisk.
Auto przelacza plynnie i sprawnie.
Co do 5 biegu, to niestety nie miałem okazji sie az tak rozpedzic, bo u nas nikt nie odsnieza... :)

Sartan
01-02-2011, 22:56
Ja od siebie mogę Ci zwrócić uwagę na olej do skrzyń JATCO produkowane dla Rovera. Ja kupiłem sobie bańkę 5L za 218 PLN z przesyłką. Jest on dedykowany do skrzyni JF 506 E.

http://www.tomateam.pl/sklep/index.php?m_model=-&m_silnik=&m_dzial=chemia&c=48

Mimo, że na obrazku jest napisane że jest do JF 403 E to na etykiecie oleju jest też JF 506 E. Jak się cieplej zrobi to robię wymianę statyczną u siebie.

Ten olej też chłopaki polecali na www.talkford.com

Jeżeli chodzi o przełączanie biegów z rana mam podobnie jak u Ciebie. Jutro jadąc do pracy nagram filmik. Dopóki olej w skrzyni się nie nagrzeje mam wygląda to tak jakbyś jechał na "półsprzęgle" U mnie znika to po przejechaniu około 5km. Dopóki olej się nie nagrzeje obchodzę się delikatnie z gazem ponieważ mocniejsze depnięcie powoduje wzrost obrotów, a auto dynamicznie nie przyspiesza.

taxi489
17-02-2011, 20:06
Witam serdecznie kolegów . Mam 2.0tdci 2004r automat, przejechałem jakieś 50 tys. Piątka zaczyna działać dopiero po rozgrzaniu oleju w skrzyni (tak jest w instrukcji ) , jeżeli chodzi o wymianę oleju ASO, odradzają( tylko kontrola stanu ). Moje auto ma 210 tys. olej ten sam w ASB. Pozdrawiam. P.S. Może kilka punktów ASO wprowadziło mnie w błąd. Po wymianie oleju w ASB wariuje elektronika ( tak sugerowano ).

rodan555
17-02-2011, 20:14
a bez wymiany oleju siada wszystko inne ... olej w asb się wymienia i tyle.

taxi489
17-02-2011, 22:36
a bez wymiany oleju siada wszystko inne ... olej w asb się wymienia i tyle.

Zadzwoń lub odwiedż ASO FORD. Daj znać co powiedzieli. Pozdrawiam

rodan555
17-02-2011, 23:46
taxi489. nie muszę dzwonić wierzę w to co powiedzieli Tobie, co nie znaczy że się z tym zgadzam.wiesz oleje się zużywają jeszcze w manualnej skrzyni wolniej bo tam niższa temperatura panuje a w asb wyższa. poza tym zwróć uwagę na to że w skrzyni automatycznej prawie że niema łożysk tocznych tylko wszystko jest łożyskowane na panewkach. jak nie zmieniasz oleju to materiał z okładzin tarczek miesza się z olejem i powstaje fajny materiał cierny wycierający wszystko co się da. filtr oleju też ma swoją pojemność i jak się zapełni ( a przy przebiegu 200 tyś już pewnie dawno przestał spełniać swoją rolę) to olej wędruje przez by-pass a ty nawet nie wiesz że zabijasz swoją skrzynię starym zużytym olejem wymieszanym z drobinami okładzin.
stąd się bierze zła opinia o skrzyniach automatycznych że się psują i są drogie w naprawie. producentowi nie zależy żeby skrzynia zbyt długo pojeździła. jemu zależy żeby przetrwać okres gwarancyjny i żebyś kupił nowe auto lub skrzynię zaraz po tym jak się skończy gwarancja. w tym przecież jego zarobek, dlatego nie zawsze warto słuchać bzdur w serwisach o tym że np elektronika się psuje od zmiany oleju. na takie tłumaczenia to sorry ale z przymrużeniem oka trzeba patrzeć bo sama elektronika z olejem nie ma kontaktu zazwyczaj.

Netoper
18-02-2011, 00:00
Zadzwoń lub odwiedż ASO FORD. Daj znać co powiedzieli.
Zapewne to samo co instrukcja podaje, że olej jest dożywotni.
Nikt nikogo nie zmusza do wymieniania oleju, tylko (już nie raz o to pytałem) znasz jakiś olej który wytrzyma np 100tyś ciągłego młócenia i do tego temperatury z zakresu plus 90 minus 30 przez np tylko 5 lat? :)

Sartan
18-02-2011, 15:36
taxi489, zadzwoń do serwisu Volvo, tam też montowali skrzynie Jatco i u nich olej się wymienia. Ta skrzynia była wkładana to aut wielu producentów i z tego co czytałem na różnych wątkach tylko ford twierdzi uparcie, że oleju nie wymiania się do końca żywotności skrzyni. Tylko, że w fordzie będzie to 250 tkm, a np w Volvo pewnie skrzynia zrobi dużo więcej.
P.S. Ja wymieniłem olej sam i jest spoko. Po 160 tkm olej który wyleciał był czarny i przepalony. Bardzo śmierdział. Koszt wymiany to cena samego oleju czyli około 220 PLN, dwie godzinki spokojnej pracy. Za 2 tkm przymierzam się do kolejej wymiany statycznej. Aha i u mnie nie zauważyłem aby specjalnie wariowała elektronika.

sensei
19-02-2011, 16:38
Chlopie nawet sie nie zastanawiaj tylko mieniaj oleum, wez do probowki troche starego co zleci a do drugiej nalej nowego i pojedz z tym do ASO - niech powiesza na tablicy i podpisza "Oleju w ASB nie wymieniamy !!" :))

taxi489
19-02-2011, 18:59
Koledzy dziękuje za podpowiedzi.Chyba macie racje i zrobię wymiane.P.S. Może podpowiedż gdzie dobrze to zrobić w W-wie.

sensei
21-02-2011, 11:28
Do wyboru Samko albo Midparts. Z Samko mi się zle rozmawiało, z Midpartsa jestem zadowolony oprócz ceny, w zasadzie jak masz dostep do konkretnego mechanika to mozna to tanszym kosztem tak jak to wielokrotnie ty bylo opisywane, za sam olej zaplacisz w granicach 250zł.

Teraz doczytalem jaki masz przelot ... powiem tak, tez mam auto z 2004 roku i jak kupilem mialo 88.500 przelotu i przy takim stanie zamienialem olej, i juz byl delilatnie mowiac nadgryziony przez zab czasu...