PDA

Zobacz pełną wersję : Otwieranie bagażnika od środka w MkI



Pietrow
06-04-2005, 17:31
Cześć. Jestem nowym klubowiczem. Mam problem z otwieraniem bagażnika z miejsca kierowcy (tam gdzie jet otwarcie wlewu paliwa). Chodziło i nagle przestało. Serwisanci powiedzieli że cały zamek do wymiany. Może poradzicie coś innego? ( Mondeo 1,8 16V Hatcback 1994r). Z góry dziękuję.

BODOwy
06-04-2005, 17:49
no coz mialem podobna przypadlosc do niedzieli - wtedy zaleczylem. U mnie wydawalo sie ze linka jest za slabo naciagnieta i podlozylem pod nit na koncu przepilowana nakretke , ktora pozniej zacisnalem - oczywiscie lepiej, estetyczniej byloby zacisnac nit troszke wczesniej, ale prowizorki .....

prawdziwa przyczyna braku moziwosci otwierania bagaznika byl "wypadniety" silownik od zamka centralnego, po prawidlowym osadzeniu go na miejscu, linka pracuje prawidlowo,a bagaznik otwiera sie, jak sie patrzy ...

mysle ze cokolwiek nie dolega Twemu mondkowi to warto odkrecic te w sumie chyba 2 sruby mocujace zamek i plastikowy profil maskujac ( nastepne 4 srubki) i popatrzec "na sasiada" co tak naprawde nie dziala. - ja u siebie dalem rade a jestem totalna lama :)

Powodzenia !!

altoot
06-04-2005, 19:11
Cześć. Jestem nowym klubowiczem. Mam problem z otwieraniem bagażnika z miejsca kierowcy (tam gdzie jet otwarcie wlewu paliwa). Chodziło i nagle przestało. Serwisanci powiedzieli że cały zamek do wymiany. Może poradzicie coś innego? ( Mondeo 1,8 16V Hatcback 1994r). Z góry dziękuję.

zdejmij boczek po prawej stronie w bagazniku i zobacz jak wyglada linka... (chyba niebuieska - nie jestem pewien) mozliwe ze wyskoczyła z zaczepu i jest luźniejsza...

złap ten kolorowy plastik od linki i delikatnie naciagnij do tyłu, powinienes poczuc przeskok...

espe
06-04-2005, 22:36
Ja mialem podobny problem na poczatku. Mam opcje ryglowania drzwi i zaleznie jak zamknalem wczesniej auto to bagaznik albo dalo sie otworzyc albo nie od srodka. Juz myslalem ze sie cos zepsulo. Ale wystarczy jak wysiadziesz przekrecic kluczyk w zamku w jedna albo w druga strone i pozniej juz otworzy. Teraz zamontowalem alarm i z pilota tylko otwieram wiec juz problemu nie ma.

grzebyk
07-04-2005, 21:17
espe - masz ryglowanie przy zamykaniu z pilota?

espe
07-04-2005, 22:02
espe - masz ryglowanie przy zamykaniu z pilota?

Nie sprawdzalem ale raczej nie, bo mam w alarmie opcje zamykania drzwi gdy wszyscy wsiada do samochodu i naciskam hamulec pierwszy raz. Ryglowanie by bylo tu troche klopotliwe bo by nikt przy wlaczonym silniku wysiasc by nie mogl.

Martino69
09-04-2005, 12:59
Ja właśnie opanowałem problem, bo też mi się klapa nie otwierała od środka. Wszystkie objawy wskazywały na zbyt luźną linkę przy zamku bagażnika na podłużnicy tylnej. Po demontażu zamka (2 śruby torx) okazało się, że dzwigienka otwierania jest zardzewiała w miejscu osadzenia na trzpieniu, na którym ma się przesuwać... ten powyżej linki. Po kilkukrotnym smarowaniu WD40 i przedmuchaniu sprężonym powietrzem dzwignia zaczęła normalnie działać i przy okazji wyeliminował się nadmierny naciąg linki (niebieska). Czerwona linka jest od podwójnego ryglowania. Założyłem zamek, wyregulowałem go i działa :))
Czas operacji około 1h, potrzebny śrubokręt krzyżowy, klucz torx 30 (komplet kosztuje 20zł w hurt. narzędziowej), jeden życzliwy pomocnik do otwierania bagażnika z wewnątrz, WD40, pivko na wyostrzenie zmysłów technicznych :)

dzonsey
10-04-2005, 17:37
u mnie było tak jak się popsuło sterowanie podwójnym ryglowaniem od strony kierowcy. Jak zaryglowałem od strony pasażera i później otwierałem od kierowcy to owszem auto się otworzyło ale nie odryglowało klapy. Rozebrałem zamek przesunąłem zapadkę i tak było do następnego takiego ryglowania. Wtedy wiedzialemże to nie wina linki ani niczego takiego tylko nie odryglowywało klapy.