PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to jest z tą dynamiczną wymianą oleju ???



Peterson79
23-10-2010, 20:00
Witam Serdecznie!!!

Mam parę pytań gdyż chcę sam zrobić wymianę dynamiczną oleju w automacie. Powiedzcie mi koledzy jak to krok po kroku powinno wyglądać jeśli mogę prosić.
Samochodem przyjedzie do mnie ojciec 35km tak więc dobrze rozgrzanym z dwiema bańkami oleju mobil ATF 220 czyli 8 litrów mam jeszcze w zanadrzu jeden litr u siebie. Jak dobrze rozumiem powinienem odkręcić korek zlać ile się da oleju do jakiegoś naczynia później przez rurkę miarki oleju zalać nowym mniej więcej tyle co wyleję starego i teraz właśnie co dalej??? Znajduję chłodniczkę oleju myślę że to ta taka rurka powyginana przy chłodnicach wody i klimy który więc wąż mam rozpiąć wiem że od powrotu ale który to jest?? Jak już go rozepnę to co dalej??? Szykuję wiaderko wąż odczepiony do niego kieruję i co zapalam auto i zostawiam na silniku wypycha wężem stary olej a jednocześnie nowy leję z góry dobrze rozumiem? Jak to robić a może tylko na chwilkę auto odpalać? Jak to właśnie robić żeby nie uszkodzić skrzyni ile lać tego oleju jak szybko zalewać tego nie wiem wiem natomiast że jak zacznie lecieć klarowny czerwony olej z węża podpiąć go dolać oleju i na rozgrzanym zapalonym silniku po poruszaniu lewarkiem zmiany biegów sprawdzać poziom. Pomóżcie proszę bo nie wiem jak się taką wymianę robi proszę o "łopatologiczne wyjaśnienie"

Dziękuje i Pozdrawiam

Piotrek

rodan555
25-10-2010, 09:39
Przy twoim silniku nie ma dodatkowej chłodnicy oleju skrzyni. olej jest chłodzony w tej samej chłodnicy co płyn chłodniczy silnika. w tą chłodnicę wchodzą dwa metalowe przewody idące ze skrzyni i jeden metalowy łączący dwie strony chłodnicy wodnej. musisz rozpiąć którąś z tych metalowych rurek. o ile dobze pamiętam to będziesz potrzebować dwa klucze 27 i 19.