PDA

Zobacz pełną wersję : Mk1 głośniki ?



Adrianoss
06-04-2005, 19:03
A tak w ogóle jakiej firmy są głośniki w mk1, bo ja mam jakieś pioniera czy coś . Takie są seryjnie czy to dodatkowe, bo nawet nienajgorsze z tego co z nich słychać, chociaż nie znam się zbytnio na tym. Jak ktoś ma więcej informacji na ten temat niech się podzieli :)

Michal
06-04-2005, 21:53
Powiem Tobie, że ja sie zastanawiam nad wymianą głośników ale jeszcze nic z nich nie odsłuchiwałem (czyli postępuje nielogicznie ; -))

Jak się wezmę do roboty i wymontowywania głośników w swoim Mk2 to obfotografuje, obmierze i opiszę całą operację.
Ciekawi mnie na ile dobre są fabryczne głośniki w Mondeo, bo z tego co mi ktoś powiedział to grają całkiem całkiem...

A jakiej marki są głośniki do Mondeo ? Też nie mam pojęcia. Napisałeś, że podobno pionnera ale jakoś mi się w to nie chce wierzyć. Ja bym obstawiał jakiegoś europejskiego producenta. Ale jak napisałem - nie znam się to nie bede dyskutował :)

Pozdrawiam, Michał

Domin
07-04-2005, 00:34
Witam.
W MK I montowano gośniki i oznaczano je logo FORD. Były to głośniki 20W jakiejs Angielskiej produkcji dokładnie nie wiem jakiej a na głośniku nie pisze.Jest to rozmiar głośników 5x7 cala.Trochę nietypowy i bedziesz miał trochę trudności w kupieniu innych głośników w tym rozmiarze,aczkolwiek zdarzają się,ale nie ma za dużego wyboru.Spotykane firmy głośników tego rozmiaru to najczęściej:Dalco,Boschmann i Pyle.Są natomiast dostępne gotowe adaptery (przejściówki) z głośników 5x7 na popularne 16cm,ale niestety cena za dwie szt. to ok 30-40pln,a to dopiero bedzie para na dwoje drzwi a gdzie jeszcze dwoje?8O