PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]skrzynia biegów automat - czujnik prędkośći



Waski_FST
01-11-2010, 15:05
Witam

Pacjent: 2000 rok 2,5 V6 ASB
Padła skrzynia biegów i trzeba wymienić na nową
Problem jest ze dawca to 2,5 V6 z 97 roku i czujnik prędkości ma 3 pinowy na górze skrzyni a w biorcy był z boku skrzyni na dwa piny

Wiecie może jak to przelutować, żeby było dobrze i czy mają takie same charakterystyki te czujniki żeby mogły być zamienne
Może ktoś miał już takie doświadczenia :)

Pozdrawiam
Wąski

aha i widze ciała dałem z działem więc proszę o przeniesienie w odpowiedni :)

spth
01-11-2010, 15:16
Witam !
Moim zdaniem są różne.
http://www.bulkpart.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=CTGY&Store_Code=2&Category_Code=CD4Esolenoid
pozdro

Krzychu32
01-11-2010, 17:43
aha i widze ciała dałem z działem więc proszę o przeniesienie w odpowiedni
Już przenoszę ;)

Waski_FST
06-11-2010, 23:27
no i nikt na takim dużym forum nie przerabiał tego tematu żeby się wypowiedzieć ?
nikt nie ma wiedzy z tego zakresu ?
dziwne trochę ale poczekam może ktoś coś zdradzi

Netoper
07-11-2010, 19:09
no i nikt na takim dużym forum nie przerabiał tego tematu żeby się wypowiedzieć ?
No bo jak komuś czujnik pada to kupuje taki sam :)

A zerkałeś jak obydwa czujniki wyglądają w części która jest w skrzyni? może jest tak samo i wtedy po prostu stary wrzucisz?
Dawca nie był przypadkiem z tempomatem?

Waski_FST
14-12-2010, 14:03
Dawca nie był przypadkiem z tempomatem?

tak dawca był z tempomatem
biorca również

co do czujników w skrzyni to wyglądają one całkiem inaczej
nie było czasu na rozwiązywanie tego problemu i dopiero teraz na poważnie się za to biorę
na razie okazało się, że trzeba poprowadzić dodatkowe zasilanie do tego czujnika
teraz trzeba będzie pomierzyć bo nadal nie bangla

ten czujnik z 2000 roku był indukcyjny a ten co teraz jest w skrzyni jest napędzany zębatką
podmienie teraz kompy - może rozwiąże to problem :)
gorzej jak coś przestanie działać - wtedy trzeba będzie przerzeźbić komputer


No bo jak komuś czujnik pada to kupuje taki sam
czujnik tak ale skrzynia jak padnie to można kupić nowszą bądź starszą i może wyniknąć takie problem - aż się dziwię że jeszcze nikt na to się nie nadział :)

pepicosi
25-12-2010, 11:12
to może dać z absu na licznik sygnał

Waski_FST
04-01-2011, 15:03
to tak w wolnej chwili zapodałem bez zaglądania w schematy komputer z auta z którego pochodziła skrzynia i nie odpalił
czyli PATS
teraz trzeba będzie popatrzyć czy czasem nie można nic wydumać jak pepi pisze z ABSu sygnał
a jak nie to trzeba będzie rozłożyć się ze schematami i komputerami i coś stworzyć
tylko skąd wolny czas na to

Netoper
04-01-2011, 16:18
Z ABS-u raczej ciężko będzie coś wyciągnąć.
O ile sam "rodzaj" sygnału może być taki sam jak impulsy z czujnika ze skrzyni, to ciekawe czy sama ilość impulsów będzie się pokrywała z tymi przez skrzynię podawanymi


A masz może kluczyk matkę żeby wgrać obecne kluczyki do komputera dawcy?
A może kluczyk z pestką jest od dawcy, to samą pestkę podmienić.

Waski_FST
04-01-2011, 17:46
kwestia czy wszystko inne będzie chodziło
bo co z tego że będzie prędkość jak nie będzie innych rzeczy
zresztą przeglądnę schematy to mniej więcej będę wiedział czego się spodziewać
matki niestety nie mam w nowym tez nie ma
w FDS-ie padł mi CD
jutro machnę sobie w wolnej chwili klucz bez immo i zobaczę czy odpali na tym kluczyku od dawcy
ale chyba najpierw teoretycznie to zgłębię na schematach - czy czasem komputery nie róźnią sie zbytnio bo w końcu było troszkę zmian w elekpstryce miedzy 98 rokiem a 2000 :)

BTW - Netoper oddaj moje posty

Mzzyku
14-04-2011, 20:06
Trochę odgrzeję temat... Mam podobny problem u siebie... Był automat z czujnikiem na zębatkę... została założona skrzynia manualna z czujnikiem indukcyjnym ale na 3 piny... niestety licznik nie działa... może czujnik jest padnięty... tak czy inaczej w artykułach na głownej był artykuł o przekłądce z automatu na manual... tam właśnie kiolega pisał że wpiął się w czujnik ABS... Tylko nie potrafię znależć artykułu...

Waski_FST
20-05-2011, 00:57
wiesz co ja tak z niedziałającym czujnikiem zrobiłem juz chyba z 15 tys km - nie mam czasu się za to zabrać - ale niebawem pewnie mnie czeka trochę grzbania w aucie - oleje i inne takie to podłącze to pod abs z tym że w Twoim przypadku to chyba jest odwrotnie - a u Ciebie nie było zaślepione taką blachą to miejsce na czujnik z zębatka ?? bo w moim oryginalnym automacie tak było - więc może tylko wystarczy wyjąć zaślepke i Twój czujnik ze starej skrzyni wsadzic ... ?