PDA

Zobacz pełną wersję : Używana instalacja LPG



Lolo
25-11-2005, 03:46
Kolega mi dzis zaproponowal instalacje gazowa II generacji za ok 600-700. Butla z 2003r w kolo. Moje pytanie jest nastepujace:
Czy mozna cos takiego zalozyc czy lepiej sie w to nie ladowac ?? czekam na opinie i sugestie...

Pozdrawiam.

jarogmur
25-11-2005, 10:16
ja bym nie wchodził w taki interes. Poza tym ostatnio był jakiś artykuł dotyczący sprzedaży używanych części i jakie są nie dozwolone. Co nowe to nowe - przynajmniej masz pewność że instalacja jest OK jeśli coś nie działa. Jednak wybór należy do Ciebie. Koszt nowej instalacji II gen to jak się orientuję koszt ok 1600 złotych.
Pozdrawiam.

waldemarz
25-11-2005, 10:29
Nie powinno sie instalowac uzywanej instalacji gazowej do auta.

RWalentynowicz
25-11-2005, 10:48
Nie uda ci się tego zalegalizować.

lyssy
25-11-2005, 10:53
Teoretycznie nie wolno.

Praktycznie... Tak na dobrą sprawę wykorzystać można zbiornik i ew. elektronikę. Reduktor może byc zużyty, rurek miedzianych raczej nie użyjesz, mikser może nie pasować... Poza tym sam tego raczej nie załozysz - więc i tak czeka Cię wizyta u gazowników...

Pozostaje kwestia legalności. Podstawa to certyfikat na zbiornik - bez niego ani rusz. A homologacja całości - spójrz na Allegro :)

Ogólnie rzecz biorąc - dużo taniej nie wyjdzie i bez gwarancji działania...

Lolo
25-11-2005, 12:52
Tak wlasnie mi proponowal ze wezmie uzywana butle i elektronike a reszte przewodow i itepe zostanie zalozone nowe. Z tego co mi mowil to cena ok 700 jest juz z wbiciem do dowodu ze mam gaz.. no i zalozeniem przez gazownika

lyssy
25-11-2005, 14:07
Hmm... Jeżeli zbiornik i wielozawór nie uszkodzony/pordzewiały to chyba warto... Jak do tego reduktor będzie nowy (z gwarancją) to reszta to szczegóły. W końcu jakąś gwarancję na całość dostaniesz...?

Ale ja Ci mówię Ty rób jak uważasz :)

bary
25-11-2005, 14:20
Instalacja gazowa to poważna sprawa. Ja uważam, że tylko nowa.
Pozdrawiam.