PDA

Zobacz pełną wersję : Nawigacja Manta



Krzychu32
10-11-2010, 19:53
Witam

Kupiłem jakiś czas temu taka navi http://www.pcworld.pl/testy/opis/GPS00054-manta_easy_rider_gps_440.html i generalnie byłem z niej bardzo zadowolony ,aż do dziś :(
Zawsze po włączeniu jej pokazują się 3 ikony "Nawigacja" ,"Sygnał GPS" i "Ustawienia" ,po kliknieci w "Nawigacja" załączała się automapa ,a dziś mogę sobie klikać do :ass: śmierci i nic się nie dzieje ,słyszę kliknięcie i nic poza tym ,oczywiście robiłem jej reseta guziczkiem ale to nic nie dało ,dlatego pytam co się jej porobiło ? czy ja coś mogę jeszcze zrobić ,czy raczej oddać ją do reklamacji (ma gwarancję) i niech oni się męczą ?

jamax
10-11-2010, 20:02
Oddaj do naprawy , w końcu od tego jest gwarancja . Aaaa coś mi się przypomniało , reset przytrzymaj z 8 sekund ( niektóre modele tak miały)

Krzychu32
10-11-2010, 20:24
Aaaa coś mi się przypomniało , reset przytrzymaj z 8 sekund ( niektóre modele tak miały)
Nic to niestety nie dało :(

Oddaj do naprawy , w końcu od tego jest gwarancja .
Niby tak ,ale z tą gwarancją to jest różnie ,poza tym zapytałem żeby nie było sytuacji że ja oddaje ,a gość kliknie tu i ówdzie i powie ,"noooo panie wystarczyło to zrobić ... : :))

jamax
10-11-2010, 20:33
poza tym zapytałem żeby nie było sytuacji że ja oddaje ,a gość kliknie tu i ówdzie i powie ,"noooo panie wystarczyło to zrobić ... : Laughing
Przecież to też dobre rozwiązanie , tylko wtedy zapytaj , jak to to zrobił .

guma
22-11-2010, 21:41
a jak byś kolego wgrał sobie inną mape

Netoper
22-11-2010, 22:16
Mapę masz na karcie czy w pamięci navi?
AM była fabrycznie czy dogrywałeś?

Krzychu32
23-11-2010, 08:39
Mapę masz na karcie czy w pamięci navi?
Automapę mam na karcie i żeby z niej korzystać mojej navi nie trzeba zablokowywać ,tylko na kartę trzeba zapodać jakiś tam plik i zmienić ścieżkę mapy ,a w mojej właśnie zepsuł się czytnik kart i nie startowała ,po zmianie ścieżki na MapaMap navi ruszyła (oczywiście włożyłem inną kartę żeby wykluczyć uszkodzenie samej karty),więc dałem na reklamację podając powód uszkodzenia czytnika i czekam na nową ,jak już sprawa się wyjaśni dam znać :)


AM była fabrycznie czy dogrywałeś?
Fabrycznie to dają MapaMap ,a na tym badziewiu nie da się jeździć :))

marcinmg1
26-11-2010, 00:31
Fabryczna mapamap jest cienka ale zaktualizowana do topa jest już bardzo dobra i o wiele przyjemniej mi się na niej jeździ, niż na automapie.

Netoper
26-11-2010, 14:22
i o wiele przyjemniej mi się na niej jeździ, niż na automapie.
Wszystko zależy co kto lubi :)
Jednemu AM jednemu MM a innemu IGO czy TomTom

Krzychu32
20-12-2010, 18:33
No i sprawa jasna ,reklamację uwzględniono uszkodzony czytnik kart i kasa do odbioru :) tylko co teraz kupić ?

Netoper
20-12-2010, 18:36
Jak Ci się podobała to, to samo łykaj, ewentualnie coś z Larka czy Akiry.

Krzychu32
20-12-2010, 18:42
Jak Ci się podobała to, to samo łykaj
Piotrek nie łyknę tego samego ,bo sposób załatwienia reklamacji doprowadził mnie wręcz do furii ,więc tej firmie mówię :pa: a tak myślę wziąć larka ,tylko się zastanawiam 4.3" ,czy 5" ,bo różnica w zakupie byłaby 20zł :)

Netoper
20-12-2010, 19:03
bo sposób załatwienia reklamacji doprowadził mnie wręcz do furii
Hehe, to bez znaczenia jaką firmę ewentualnie do reklamacji dajesz, mają swój czas na odpowiedź i niestety trzeba czekać. :) Kwestia jeszcze jaką ma umowę sprzedawca z dystrybutorem, niektóre sieci marketów mają taką umowę że jak na miejscu im pokażesz, że nie działa a oni nie znajdą śladów ingerencji, to od ręki kasę oddają.

tylko się zastanawiam 4.3" ,czy 5" ,bo różnica w zakupie byłaby 20zł
W mondku 5 cali może już przeszkadzać, próbowałem jakąś 4.7 i mam wrażenie że większa już za dużo miejsca by zajmowała.

Krzychu32
20-12-2010, 21:59
Hehe, to bez znaczenia jaką firmę ewentualnie do reklamacji dajesz, mają swój czas na odpowiedź i niestety trzeba czekać.
Ale aż 6 tygodni ??? jak ją oddawałem to facet twierdził że max 14 dni zresztą cyrków było trochę więcej (ale nie ważne),a tu nie dość że długo to jeszcze dziś fon że kasa i znów problem co kupić :))

W mondku 5 cali może już przeszkadzać, próbowałem jakąś 4.7 i mam wrażenie że większa już za dużo miejsca by zajmowała.
hmm ,no muszę pomyśleć w takim razie :)

Dodano po 20 min.:

Kurcze poczytałem trochę o larku 50.3 i nie za dobrze o nim piszą ,aż złapałem wątpliwości czy aby tej firmy navi kupować ,a może to tylko ten model jest lipny ...

Krzychu32
21-12-2010, 21:37
Jednak nastąpiła zmiana planów i zakupiłem navi firmy Pentagram :)

Netoper
21-12-2010, 22:10
A ile cali w końcu?
Wrzuć linka jak to wygląda.

Krzychu32
21-12-2010, 22:14
A ile cali w końcu?
4.3 ,z tego co czytałem to raczej powinienem być zadowolony :)



Wrzuć linka jak to wygląda.
proszę bardzo :bigok:

http://allegro.pl/nowosc-pentagram-nomad-evo-4-3-p-9440-mapapolski-i1359382398.html

koper666
29-12-2010, 10:15
proszę bardzo Bigok

http://allegro.pl/nowosc-pentagram-nomad-evo-4-3-p-9440-mapapolski-i1359382398.html
Krzychu ta navi jest super bedziesz zadowolony !!

Krzychu32
29-12-2010, 14:54
Wiem że jest super :) już po testowałem i powiem że wykonanie jest bardzo dobre ,wygląd również bardzo estetyczny ,przede wszystkim szybka jest nie mota się tak jak moja poprzednia ,dość sporo dodatków dostałem w zestawie i najważniejsze udało mi się ją taniutko kupić :) jednym słowem nie żałuję ani jednej złotówki które na nią wydałem ,no i polecam ;)