PDA

Zobacz pełną wersję : Poziom plynu wspomagania na cieplym silniku



Pafqo
07-04-2005, 09:55
Wracajac z Katowic juz na miejscu w W-wie chcialem sprawdzic kiedy zalacza sie wiatrak i zauwazylem ze poziom plynu wspomagania w zbiorniczku jes pod sam korek ??
Normalnie na zimnym mam nad krawedzią "max" a po dlugiej jezdzie prawie pod samym korkiem.
Czy to normalny objaw czy mam np. zapowietrzony uklad?
Plyn wspomagania byl wymieniany wczesniej ...

I jeszcze jedno przy okazji zauwazylem ze wentylator wlacza mi sie dopiero pomiedzy "A i L" ze wskazaniem na L i na bardzo krotko ?
Termostat do wymiany ???

Pafqo
07-04-2005, 12:28
odpiszcie :pad:

Pafqo
10-04-2005, 08:55
odpiszcie :pad:

nikt nie pomoze ? :niewiem:

Diabel
10-04-2005, 09:06
Co do wiatraka to u mnie jest to samo nie wiem czy to jakas pociecha.. a jeżeli chodzi o płyn to wydaje mi się że musi być jakaś tolerancja ruchu poziomu płynu "tłuczonego" non stop przez pompę wspomagania. U mojego kumpla w scorpio to aż bulgocze tylko że zbiorniczek do wspomagania jest wielkości naszego wyrównawczego chłodnicy. :(

krzys125
10-04-2005, 09:44
Wracajac z Katowic juz na miejscu w W-wie chcialem sprawdzic kiedy zalacza sie wiatrak i zauwazylem ze poziom plynu wspomagania w zbiorniczku jes pod sam korek ??
Normalnie na zimnym mam nad krawedzią "max" a po dlugiej jezdzie prawie pod samym korkiem.
Czy to normalny objaw czy mam np. zapowietrzony uklad?
Plyn wspomagania byl wymieniany wczesniej ...

I jeszcze jedno przy okazji zauwazylem ze wentylator wlacza mi sie dopiero pomiedzy "A i L" ze wskazaniem na L i na bardzo krotko ?
Termostat do wymiany ???


wiatrak włącza mi się prawie jak minie L, i po około pół minuty wyłącza, ale temperatura spadnie do M.
Płynu od wspomagania mam ze 2 mm ponad max i czy zimny czy ciepły, albo gorący silnik jest tak samo. :banan:

Pafqo
10-04-2005, 13:24
To nie wiem co sie dzieje :( U mnie plyn jest pod samym korkiem jak rozgrzany i faktycznie troche bulgocze .

A co do dmuchawy to wlacza sie na jakies 10-15 sekund i wylacza sie a strzalka jest dalej miedzy A i L i nie widze zeby cos to ochlodzalo poza minimalnym odchylem na A ...

moze to wina czujnika tym razem ???

Dzekis
11-04-2005, 09:33
jak bulgocze, to znaczy, że trzeba odpowietrzyć. Robiłeś coś ostatnio przy tym układzie?

Pafqo
11-04-2005, 12:26
jak bulgocze, to znaczy, że trzeba odpowietrzyć. Robiłeś coś ostatnio przy tym układzie?

W TopCar wymieniali mi plyn wspomagania ...

ja nie mam o tym zielonego pojecia. Chyba podjade gdzies zeby odpowietrzyli....

marecki2005
21-04-2005, 20:02
Jaki plyn dolewac do wspomagania?. Co jaki czas wymieniac, i czy samemu mozna wymienic?

krzys-68
21-04-2005, 22:24
Wracajac z Katowic juz na miejscu w W-wie chcialem sprawdzic kiedy zalacza sie wiatrak i zauwazylem ze poziom plynu wspomagania w zbiorniczku jes pod sam korek ??
Normalnie na zimnym mam nad krawedzią "max" a po dlugiej jezdzie prawie pod samym korkiem.
Czy to normalny objaw czy mam np. zapowietrzony uklad?
Plyn wspomagania byl wymieniany wczesniej ...

I jeszcze jedno przy okazji zauwazylem ze wentylator wlacza mi sie dopiero pomiedzy "A i L" ze wskazaniem na L i na bardzo krotko ?
Termostat do wymiany ???A my piszemy o wspomaganiu czy o chłodzeniu silnika,bo ten wiatrak chłodnicy???

Pafqo
22-04-2005, 12:15
no i o tym i o tym :)

najpierw zobaczylem ze na porzadnie rozgrzanym silniku bulgocze mi plyn wspomagania . Sprawdzilem jaka mam temperature i zobaczylem ze wskazowka jest na L i dopiero sie zalaczyl wiatrak ( na krotko ) i stad 2 pytania sie zrodzily :beer: