PDA

Zobacz pełną wersję : Parowanie szyb!!!! w morde jeża!! :(



Mlynek
27-11-2005, 23:11
Panowie pozmóżcie!!!!! PROSZE!!! :pad:
Problem tkwi w tym że szyby mi tak paruja jak jasna cholera!!!! poprostu do przesady!! dziś sobie kupilem na Orlenie jakis ponoć super środek do tego by nie parowały..i co..... i NIC jeszcze gorzej!!! normalnie środek do bani!!!!! Slyszalem też o tym że jeśli mi paruja to mam wilgoć w samochodzie, z tego co wiem to dziur na wylot jeszcze nie mam, generalnie jeszcze nie jest źle wiec nie wiem chyba jak każdy troszke wody jest na wycieraczkach co z butów zleci no ale bez przesady bajora tam nie mam!!!! Chyba ze problem moze tkwic w tym ze mam zapchany filtr kabiny!!! dzis tez zauwazyłem że jak leci powietrze z nawiewu włączony w sposób ze powietrze nadmuchiwane jest z środka samochodu to leci bardzo mocno a jesli przlacze na pobór powietrza z zewnatrz no to o wiele gorzej to powietrze sobie leci!! w każdym razie wszystkie Wasze pomysły na ten temat chętnie przeczytam i zastosuje byle pomogło!!!!! (tylko prosze bez pomysłów wybicia szyb :jezyk1: )
Jak zwykle pozdrawiam i z góry dziękuje!!!!!

HEVA
27-11-2005, 23:21
Bosz.... aż musiałem odpisać. Spójrz post wyżej :zly: skorzystaj z opcji SZUKAJ. Niedługo na forum będzie milion tych samych postów... :wall:

rc23
27-11-2005, 23:21
przycisk "szukaj i text "parowanie " powinien załatwić sprawę
zakładasz nowy temat nie sprawdzając co już jest napisane na ten temat
proszę o trochę zaangażowania

aldek
27-11-2005, 23:22
Najpierw sprawdź filtr kabinowy , być może że masz wilgotny .
Prosta operacja , dasz sam rade .

krzys-68
27-11-2005, 23:23
Najpierw to kalsycznie wymień filtr przeciwpyłkowy.Znajdziesz go pod plastikowym podszybiem z przodu auta z lewj strony.Niestety trzeba je wymontować aby był dobry dostep.Na próbe mozesz go wyjac calkiem i zobaczysz efekt.najprostszy test to właczenie nadmuchu na zamknietym obiegu,potem przełaczenie na obieg z zewnetrznym dolotem powietrza i sprawdzenie wydajnosci.Jesli nadmuch z zewatrz i wewnatrz jest taki sam intensywny to dodatkowo trzeba suszyc wilgoć ze środka auta :satan:

fuel111
28-11-2005, 00:01
Na przyszłość nie smaruj niczym szyb od środka. :satan:

edmondo
28-11-2005, 01:24
Na przyszłość nie smaruj niczym szyb od środka. :satan:

swieta prawda :satan:

zadnych specyfikow, tylko zwykly plyn do mycia szyb, po tych cudach to mam ma maź na przedniej szybie i zacieki z ktorymi w dalszym ciagu nie moge sobie poradzic.

qrw003
28-11-2005, 11:51
Dobrze wyczyśc szyby (zwykły płyn do mycia szyb najlepiej z dodatkiem octu) potem sprawdz czy przypadkiem dywaniki nie sa nasiąknięte wodą ze stopniałego naniesionego na butach sniegu jeżeli tak wysusz potem sprawdz filtr kabinowy może zawilgocony- o filtrze wszysto gdzie i jak znajdziesz na forum

jdiabel
28-11-2005, 12:21
zaczeła sie zima i posty o parowaniu :satan:

fuel111
28-11-2005, 12:35
I co klimka nie działa????? :satan: :hmm:

vMZe
28-11-2005, 16:14
I co klimka nie działa????? :satan: :hmm:

Temp spadła to nie działa. Ja zauważyłem u siebie, że jak jedzie jedna osoba to jest OK, ale jak wsiądzie więcej to masakra. Prawdopodobnie z wilgoci z dywaników, bo filterek nowy. Ale kałuży nie ma. Poza tym grzana szyba z przodu wszystko co trzeba likwiduje. :metal

HEVA
28-11-2005, 20:57
Poza tym grzana szyba z przodu wszystko co trzeba likwiduje. :metal

Oj przydałaby się..... :jezyk1:

fuel111
28-11-2005, 21:09
Vmze to jest wilgoć z ubrania i butów, ale to przejściowe.

vMZe
29-11-2005, 09:46
Vmze to jest wilgoć z ubrania i butów, ale to przejściowe.

Właśnie tak sobie tłumaczę i obiecuję, że już dzisiaj na 100% zabiorę do domu dywaniki, coby wysuszyć. I co? Dalej leżą w aucie :satan:

burton
29-11-2005, 09:50
wymienilem wszystkie filtry ostatnio no i nawet 4 osobynie sa wstanie naparowac:)

lebda
29-11-2005, 09:58
Vmze to jest wilgoć z ubrania i butów, ale to przejściowe.

Właśnie tak sobie tłumaczę i obiecuję, że już dzisiaj na 100% zabiorę do domu dywaniki, coby wysuszyć. I co? Dalej leżą w aucie :satan:


...właśnie dlatego ja wolę gumowe, bo wystarczy je wytrzepac. :metal
Pozdrawiam.

vMZe
29-11-2005, 10:00
wymienilem wszystkie filtry ostatnio no i nawet 4 osobynie sa wstanie naparowac:)

No tylko jest pytanie - czy auto stoi w ciepłym garażu czy na powietrzu i czy użytkowane jest na trasach czy do krótkich przejazdów. Mój niestety ma niesprzyjające warunki jazdy - miasto, max 20 km trasa, częste wsiadanie i wysiadanie no i pod gołym niebem parkuje.

burton
29-11-2005, 11:55
no widze ze mamy podobne warunki:))) ale serio po zmianie filtrow juz nie musze klima dosuszac...

Pawi
29-11-2005, 11:58
a czy ten problem jest na wewnetrznym czy zewnetrznym obiegu powietrza??
jesli na wewnetrznym sprawe powinno zalatwic dogrzewanie sie powietrzem z zewnatrz wiem ze w miescie troche wali spalinami ale napewno nie paruja wtedy szyby
powodzonka

burton
29-11-2005, 12:36
jak masz kolego dobry filtr to w miescie spalin na zewnetrznym uswiadczysz tyle co na wewnetrznym obiegu :banan: