PDA

Zobacz pełną wersję : Podświetlenie pokręteł



jacus40
07-04-2005, 15:10
Witam wszystkich!!
Mam pytanko do użytkowników MKI. Czy w Waszych autkach są poświetlone pokrętła od włączania świateł i regulacji kąta świecenia reflektorów? Bo w moim nie. Czy tak ma być, czy też u mnie jest coś nie tak?

v1tek77
07-04-2005, 15:37
Powinny być, musisz posprawdzać żarówki. Ja poczatkowo u siebie też nie wiedziałem ile to fajnych :) rzeczy powinno być podświetlonych :bigok:

e-Shrek
07-04-2005, 15:54
Witam wszystkich!!
Mam pytanko do użytkowników MKI. Czy w Waszych autkach są poświetlone pokrętła od włączania świateł i regulacji kąta świecenia reflektorów? Bo w moim nie. Czy tak ma być, czy też u mnie jest coś nie tak?

We wlaczniku swiatel prawdopodobnie masz spalona zarowke.
Co do pokretla regulacji swiatel to sprawdz czy nie jest odlaczone. U mnie padly oba silniczki i jest wylaczone.

altoot
07-04-2005, 16:07
Przepalone zarówczki...

jacus40
07-04-2005, 16:11
A może ktoś mi podpowie jak się dostać do tych żarówek? Nie wiem zupełnie jak się za to zabrać.

e-Shrek
07-04-2005, 16:22
A może ktoś mi podpowie jak się dostać do tych żarówek? Nie wiem zupełnie jak się za to zabrać.

POkretlo od swiatel zdjac bardzo prosto.
Od spodu masz malutki otwor, nalezy wlozyc cos cienkiego, nacisnac i wyciagnac pokretlo. Ja dalej to nie wiem bo mi to przyokazji w serwisie zrobili.

Co do regulacji wysokosci reflektorow to nie jestem pewny czy przypadkiem nie wyminia sie calego przelacznika. :(

Golden
07-04-2005, 16:28
Jak nie palą się wszystkie podświetlenia to może by od bezpiecznika zacząć ? :P

e-Shrek
07-04-2005, 16:53
Jak nie palą się wszystkie podświetlenia to może by od bezpiecznika zacząć ? :P
Ale nie koniecznie :terefere:
U mnie kilak padlo ot tak sobie z powodu wieku :)

Fredee
08-04-2005, 22:12
każdy się chwali jak ma u siebie a nikt chłopakowi nie napisał jak sie dostac do pokręteł......
Najpierw zdejmujesz plastik który masz pod kierownicą a nad nogami ( kilka wkrętów go trzyma - zanurkuj pod kierownicę to wypatrzysz....jak zdejmiesz ten plastik to zobaczysz drugi zestaw bezpieczników. Teraz możesz zabrać się za demontaż panelu z wyłącznikiem światel i pokrętłem ich regulacji - ni epamiętam dokładnie bo dawno to robiłem ale chyba trzyma to jakaś śruba widoczna od spodu, jak odkręcuisz to reszte po prostu z zatrzasków wyciągasz i tyle.. żaróweczka powinna być widoczna jak na dłoni ( ma prostokątną oprawkę....) Montaż w odwrotnej kolejności. Pozdroffki moze pomogło.....:P :banan: :bigok: :banan: :bigok:

bolek
08-04-2005, 22:21
dołąćzając się do postu o podświetleniu mam pytanko, mój fotel ma elektryczną regulacje góra- dół . Czy przycisk w tym fotelu na dole od regulacji też jest u was podswietlony bo u mnie nie jest. :bigok:

Truszek
08-04-2005, 22:26
dołąćzając się do postu o podświetleniu mam pytanko, mój fotel ma elektryczną regulacje góra- dół . Czy przycisk w tym fotelu na dole od regulacji też jest u was podswietlony bo u mnie nie jest. :bigok:

Nie, przynajmniej u mnie nie jest. Co prawda, jest to taki sam przycisk jak w escorcie do szyb - i tam się świeci. Może jednak ... a zresztą i po co ma się świecić :satan:

Fredee
08-04-2005, 22:29
rozbierałem ten przycisk. Nie jest podświetlany. Nawet instalacji nie ma do niego z podświetleniem.
Pozdroffki
:bigok: :banan: :bigok:

Truszek
08-04-2005, 22:33
rozbierałem ten przycisk. Nie jest podświetlany. Nawet instalacji nie ma do niego z podświetleniem.
Pozdroffki
:bigok: :banan: :bigok:

Też go rozbierałem i dokładnie oglądałem przy przeróbce foteli, przewodów do podświetlenia faktycznie brakowało.

Pozdróffka

fordziak76
09-04-2005, 15:58
Cześć czy wiecie jak wymienić żarówkę od podświetlania klamki dzwi przednich w MK1

e-Shrek
09-04-2005, 17:26
Cześć czy wiecie jak wymienić żarówkę od podświetlania klamki dzwi przednich w MK1

Moze autor tego Ci poomoze: http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=News&file=article&sid=26&mode=&order=0&thold=0

Swoja droge jestem prawie pewien ze byl kiedys u nas artykul na ten temat.

grzebyk
09-04-2005, 22:55
do wymiany żarówki we włączniku świateł nie potrzeba rozkręcać konsoli, pokrętło ściąga się tak jak napisano powyżej, tylko żarówka jest jakaś nietypowa u mnie była philips 1,2 W, zastanawiam się czy nie wstawić diody

do regulacji reflektora są dwie wersje jedna w kształcie pokręcanego walca taka jak na zdjęciach Szymako gdzie prezentuje CB, a druga w kształcie pokrętła ~ włącznika świateł tylko mniejsza, u mnie jest ta druga ściąga się ją przez pociągnięcie ale żarówki ni huhu nie widać, dziś sprawdzałem
pozdrawiam

Golden
10-04-2005, 01:11
Ja mam doświadczenia jeśli chodzi o regulator intensywności podświetlenia zegarów i pokręteł na konsoli środkowej -może sie komuś przyda :) Otóż w tymże regulatrze jest wlutowana dioda. wymiana jest możliwa tylko przez przelutowanie tejże diody

e-Shrek
10-04-2005, 14:50
Ja mam doświadczenia jeśli chodzi o regulator intensywności podświetlenia zegarów i pokręteł na konsoli środkowej -może sie komuś przyda :) Otóż w tymże regulatrze jest wlutowana dioda. wymiana jest możliwa tylko przez przelutowanie tejże diody

Mozesz opisac mi ta operacje? Z lutownica jakos sobie poradze, a wymiana calego przelacznika jakos mi nie lezy :)

Golden
11-04-2005, 15:23
Ja mam doświadczenia jeśli chodzi o regulator intensywności podświetlenia zegarów i pokręteł na konsoli środkowej -może sie komuś przyda :) Otóż w tymże regulatrze jest wlutowana dioda. wymiana jest możliwa tylko przez przelutowanie tejże diody

Mozesz opisac mi ta operacje? Z lutownica jakos sobie poradze, a wymiana calego przelacznika jakos mi nie lezy :)

Cały kosztuje w serwisie około 180zł :D,ja kupiłem używany za 40zł a wymienić musiałem bo mi się spalił - za duży bezpiecznik wsadziłem :wall:
Najpierew wymontowujemy tą całą część gdzie jest włącznik świateł, regulacja ich wysokości no i ten ściemniacz. Zamocowany jest na popularne w naszych autach zatrzaski.Trzeba sie nagimnastykować żeby nie połamać żadnego. Kostki wypinają się bezproblemowo. Ściemniacz przykręcony jest dwoma wkrętami na śrubokręt krzyżakowy. Następnie rozbieramy delikatnie ściemniacz i w jego przedniej części odnajdujemy diodę wlutowaną w płytkę. Pozostaje zidentyfikowanie rodzaju diody i jej przelutowanie :). Po pracy obejżę ten ściemniacz jeszcze raz dokłądnie i jutro dam 100% potwierdzenie bo na chwilę obecną to piszę z pamięci, więc jakby co to wybaczcie :)
Podrawiam

e-Shrek
11-04-2005, 16:42
Najpierew wymontowujemy tą całą część gdzie jest włącznik świateł, regulacja ich wysokości no i ten ściemniacz. Zamocowany jest na popularne

No wlasnie pytanie jak? Gdzie cos podwazyc/odkrecic etc.

Golden
11-04-2005, 16:48
Najpierew wymontowujemy tą całą część gdzie jest włącznik świateł, regulacja ich wysokości no i ten ściemniacz. Zamocowany jest na popularne

No wlasnie pytanie jak? Gdzie cos podwazyc/odkrecic etc.
Więc dokładniej w tej kwestii wypowiem się jutro ;)

e-Shrek
11-04-2005, 17:13
Więc dokładniej w tej kwestii wypowiem się jutro ;)

OK, czekam z niecierpliwoscia. :bigok:

Rhapson
11-04-2005, 18:27
Nie wiem jak u Was, ale u mnie w tym sciemniaczu jest od nowosci lampka przylutowana do miedzianej plytki z potencjometrem rezystancyjnym. Zjarała sie ostatnio i musiałem wymienic, a tak przy okazji to ta żaroweczka jest na 12 v ?

Golden
12-04-2005, 16:59
Więc zaczynamy :)
Odkręcamy tą dolną część deski rozdzielczej gdzie jest podręczny schowek - 3 wkręty (1 na dole po lewej przy drzwiach, 2 po prawej prz konsoli środkowej,3 po ostwarciu schoweczka). Następnie zostają dwa zatrzaski(1 w górnym lewym rogu wykręcanej części,2 w prawym górnym rogu).Moja metoda to "góra, dół i do siebie" - ale zawsze mam stracha że połamię.
Następnie zabieramy się do wymontowania tego plastiku gdzie są pokrętła. U mnie wszystko jest na 3 zatrzaski, mam nadzieję że w innych modelach też tak jest (MKI, MKII) - jeden zatrzask w górnej części po prawej-bliżej kierownicy, dwa pozostałe w dodlnej cześci na skrajach. Jak ktoś ma chude ręce to może sobie dopomóc od wewnątrz poprzez wypychanie tychże zatrzasków (latareczka i trzeba "nurkować" i nieźle się nawyginać, ale się da), co zmniejszy ryzyko połamania czegokolwiek :). Po wyjęciu owej części ze wszystkimi pokrętłami odpinamy kostkę(trzeba się przyjżeć dobrze, bo jest tam zatrzask uniemożliwiający spadniecie)wykręcamy sciemniacz (2 wkręty) i zabieramy się za jego demontarz.
Rozbieranie ściemniacza
Zdejmujemy jego górną część, która jest montowana na zatrzaski-można śmiało zdejmować :).Po zdjęciu ukaże się nam wnętrze tego urządzenia.Z tyłu widzimy 3 końcówki męskie łączące z kostką.Płytka z tymi "ścieżkami oporowymi"(końcówka nr 2) jest zespolona z ta metalową płytką pod nią (końcówka nr 3). Końcówka nr 1 jest bezpośrednio od podświetlenia.
Równomiernie wyciągmy-wypychając od dołu obie wspomniane płytki, ale delikatnie żeby nie uszkodzić płytki oporowej. Już w tym momencie można wylutować jeden drucik diody przytwierdzony do płytki metalowej. Po wyjęciu zespolonych płytek zostaje nam już tylko demontaż blaszki (zacisk nr 1) służącej bezpośrednio do podświetlenia-można już nie być delikatnym :). Ostatecznie wylutowujemy diodę. Po wlutowaniu nowej montaż w odwrotnej kolejności do demotnażu :)
Przy zakładaniu pokrywki trzeba zestroić zębatkę z pokrętłem, ale z tym każdy sobie powinien poradzić. Dodam tylko, że pokrętło i i zębatka powinny przy montażu byś skrajnie i przeciwnie do siebie przekręcone :).
Montaż pozostałych elementów w odwrotnej kolejności niż na początku:)

Ufff, mam nadzieję że w miarę jasno i nie namąciłem:).Powodzienia

e-Shrek
12-04-2005, 17:14
Dzieki wielkie. :beer:
Opis wydrukowany, bede sie musial pobawic w wolnej chwili. :banan:

Golden
12-04-2005, 17:28
Dzieki wielkie. :beer:
Opis wydrukowany, bede sie musial pobawic w wolnej chwili. :banan:
Nie ma sprawy ;)