PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]Tryb SPORT nie gaśnie



robi_g
20-12-2010, 12:04
Witam. Nie znalazłem na forum nic podobnego więc pisze nowy temat. Mam V6 MK2 z automatyczną skrzynią. Prawie zawsze jeżdżę na trybie Ekonomicznym. Od Pewnego czasu (jak zaczęły się mrozy) auto po kilku sekundach od odpalenia(różnie nawet czasem po pół godziny) włącza się na tryb sportowy (na pulpicie zielona kontrolka SPORT). Przełącznik mam na E a skrzynia się sama przełącza na Sport (długie biegi wysokie obroty na każdym biegu itd...) Wstawiłem auto garażu - oddtajało i po pół godziny znowu się przełącza na sport... co to może być ....???

Malutki
21-12-2010, 15:49
Zima :terefere: .

robi_g
25-12-2010, 16:49
Teraz w moim mondku trochę się zmieniło... już cały czas świeci się tryb SPORT i auto jeździ w tym trybie. Koledzy mechanicy może ktoś coś podpowie jak to wyłączyć bo po mieście to cały czas jeżdżę na trzecim biegu... czwórka włącza się przy 90km/h a zimą w mieście to raczej nieosiągalne... Normalnie to i tak mi pali 14 - 16 litrów w mieście a na tym trybie to aż się boję pomyśleć... POMOCY!!! :boshe:

rodan555
25-12-2010, 20:58
hmmm generalnie elektryka się kłania. albo ci się woda dostała do złącza komputera (złącze komputer silnika i zarazem skrzyni masz poniżej zbiorniczka oleju od wspomagania na grodzi za prawym kielichem) albo masz gdześ przywarty przewód co idzie do przełącznika. generalnie miernik w rękę i trzeba szukać zwarć pomiędzy przewodami i zobaczyć czy aby woda nie dostała się do złącza komputera albo do samego komputera samochodu.

SteelRat
30-12-2010, 22:33
u mnie Bestyja zima preferuje tryb SPORT w korkach, pali mniej, co moze jest dziwne, ale Bestyja jest dziwna...
szukaj, jak napisal Rodan, wody w zlaczach.

kurde, spalanie 14-16... to ja u siorki w MkIII miewam, u mnie 16-20... ech ;]