PDA

Zobacz pełną wersję : [MK3] Denso ---> zawiesza się CD i radio



gipsy2
23-12-2010, 15:55
Witam,

Przedstawiam Wam mój problem z Denso opisywany na sąsiędnim forum,ale mam nadzieję że i tu znajdę jakieś nowości na temat mojego problemu.

Pojawia mi się pewien problem (czasem omawiany) iż traci mi się możliwość użycia CD i radia FM w navi Denso. W trybie serwisowym nie da się nawet na zakładkę audio wejść. Oczywiście wyczytałem że należy odłączyć akumulator na chwilkę i problem się rozwiąże, tak też robię i Denso wraca do pełnej świetności , czyli wszystko pięknie chodzi w tym CD i FM, ale po którymś tam razie jak auto zgaszę problem z zawieszonym CD i radiem wraca. Ponowne odłączenie akumulatora pomaga, ale oczywiście ileż można się w to bawić .

Co jest nie tak? Auto mam dopiero parę dni, wydaje mi się że poprzedniemu właścicielowi się to nie działo, aczkolwiek wszystko możliwe .

Nowa sprawa: Po resecie (odpięcie aku) radio wraca do normy, jednak po długim zgaszeniu silnika CD i radio się zawiesza. Wyłączanie Denso na zapalonym silniku nic nie robi, nawet jak zgaszę silnik i szybko go odpalę Denso też chodzi, jednak wystarczy np. 5 min i radio z CD mam zawieszone w działaniu.

Głębię temat dalej.

Fietkus
26-12-2010, 11:13
Wyjmij radio i z tyły znajdź kabel zasilający na nim załóż przełącznik na 12V i w razie problemu usytuuj go nad nogami kierowcy w razie problemów odetniesz zasilanie radia w czasie jazdy i wróci do poprawnego działania bez odpinania akumulatora w razie gdyby to nie działało to musisz do tego samego przełącznika lub założyć osobnym do podtrzymania tj. kabel pomarańczowy powinno pisać w instrukcji. Daję radę jak to obejść bez odłączania akumulatora ale co do naprawy tej usterki nie mam pojęcia.

golowy
06-12-2014, 09:26
Hej, mam niestety to samo. Identyczne objawy. Poradził z tym sobie ktoś gdzie szukać przyczyny?

Venetian
15-01-2015, 21:54
Ja mam moduł audio do Denso którego prawie na pewno nie będę potrzebował, także możemy spróbować podmienić i zobaczymy czy pomoże ?

golowy
19-01-2015, 10:58
Kolego skąd jesteś? I ile chciałbyś za niego jeżeli działa? oczywiście kod do radia posiadasz? :hmm: poproszę o info na priv

golowy
21-02-2015, 00:30
Dla potomnych. Wszelakie próby naprawy zakończyły się niepowodzeniem. Nikt nie był w stanie naprawić tego radia. Obdzwoniłem ok 30 firm w Polsce zajmującymi się elektroniką samochodową, serwisem rtv, naprawą nawigacji itd. Miałem wygrzewane zimne luty, sprawdzane u elektroników i . Jedno co zauważyłem że te "nowe" gra głośniej i jest to zauważalne!! więc podejrzewam że coś z końcówką mocy było nie tak... W każdym razie, lepiej i szybciej szukać używki w przyzwoitej cene. Ja nabyłem za 500zł i to już dość sporo, bo na allegro liczą za to sobie jak za złoto a nie warte to już takiej ceny. Bo i menu przestarzałe, nawigacja archaiczna (mapy z przed 5 lat) więc brałem opcje wymiany na np sony xav-65 tyle że bez navi ale za to nowoczesny interfejs, i kupa innych nowych możliwości za niewiele większą dopłatę.