PDA

Zobacz pełną wersję : zsada działania ASB pytanie o jazde na luzie



wazon1985
25-12-2010, 14:51
czesc od dawna nurtuje mnie pytanie czy kiedy rozpędzamy autko do wiekszej prędkośći na prostej drodze i puszczamy gaz to auto traci predkosc powiedzmy z tych 140 do zera to czy silnik i tak wtryskuje paliwo czy jak w manualu auto prawie nic nie pali??? dziei za odpowiedzi

Colorado30
25-12-2010, 15:26
:) nie nic nie wtryskuje auto jak dajesz na luz to ci gasnie co nie :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

wazon1985
25-12-2010, 15:32
ale jest tak ze spalanie jest znikomo podczas hamowania silnikiem panie kabareciarz?

Majadero
02-01-2011, 19:58
TAK

SteelRat
03-01-2011, 12:34
hamowanie silnikiem zawsze daje jakies oszczednosci, ale, co do tematu "jazda na luzie"... no jak ktos pojezdzi troche na N, moze zaoszczedzi akurat tyle, zeby miec na lawete, ktora go do speca od skrzyn zawiezie, bo automaty nie moga jezdzic na N zbyt dlugo ;]

Netoper
03-01-2011, 13:38
bo automaty nie moga jezdzic na N zbyt dlugo ;]
Jak silnik pracuje to napęd jest podawany na pompę :) co innego jak silnik zgaszony i auto holowane to wtedy pompka w skrzyni nie działa.

micho_m
03-01-2011, 14:21
Ale w pozycji N pompa pracuje o wiele mniej wydajnie, takze tez szybciej sie zuzywa.

A poza tym jazda na N jest mniej ekonomiczna niz hamowanie silnikiem.

Netoper
03-01-2011, 14:31
A poza tym jazda na N jest mniej ekonomiczna niz hamowanie silnikiem.
To się zgadza tylko w cd4e praktycznie nie ma hamowania silnikiem i nie zauważyłem żeby i odcięcie wtrysków było.

wazon1985
05-01-2011, 08:44
Właśnie tylko o taka odpowiedź mi chodziło czy jest odcięcie wtrysków kiedy jadę na d i puszczę mogę z gazu i auto zwalnia powiedzmy z d dużej górki ? Bo tak dzieje się w manualu myślę:-)

skuter
05-01-2011, 10:14
Moja ASB podczas jazdy nie zrzuca na luz jak jest rozgrzana i jade > 40km/h.
To samo tyczy sie jazdy z góry, sama ładnie trzyma bieg.

Majadero
09-01-2011, 14:17
A czy jakas asb zrzuca na luz? chyba na najwyzszy bieg tylko? przeciez asb ma ciagle wszystkie biegi zalaczone jak pracuje w pozycji D.

SteelRat
17-01-2011, 14:11
Netoperku, jak w CD4E dasz tryb SPORT to przeciez po puszczeniu gazu mocno sie odczuwa hamowanie... i jakby miast 20 potrafi mi spalic 17 Bestyja podla wtedy...

Netoper
17-01-2011, 14:23
Netoperku, jak w CD4E dasz tryb SPORT to przeciez po puszczeniu gazu mocno sie odczuwa hamowanie
A wiesz że masz rację :)) faktycznie na sporcie coś tam hamuje z tym, że i tak znacznie słabiej niż na manualu,
My na sporcie praktycznie nie śmigamy, częściej guzika się używa jak na trasie do wyprzedzania się szykuje,

A co do cutoff wtrysków, to na sporcie nie sprawdzałem, tylko na ekonomicznym i tu nie było ich wyłączania, jak nie zapomnę zobaczę jak to na sporcie wygląda.

SteelRat
18-01-2011, 19:20
w sumie hamowanie silnikiem to czesto O/D robilem...

michcio_007
07-02-2011, 21:51
a teraz zagadka :) co to może byc:

skrzynia jatco, jadąc i trzymając powiedzmy 3 tys obr puszczam pedał gazu, zaczyna hamowac silnikiem na tym samym biegu ale ok.2 tys obr i poniżej jakby zrzuczała na luz (obroty spadają do ok.1300-1500) ale za chwilę zapinałą od nowa i zrzucała kolejny raz i tak buja i szarpie (sprawdziłem na tiptronicu i jest podobnie).

z innej strony:
jak jest zimna jest ok, ale jak się tylko troszkę rozgrzeje (kilkaset metrów - 2-3km) działa z lekkim "opóźnieniem"... tzn biegi zmienia np. 2ka...pół sekundy jakby "na sprzęgle"...3ka. nie ma tutaj szarpnięcia aje jakby za wolno...
jadąc zatrzymuję się na światłach, zielone, puszczam hamulec i wciskam gaz, obroty idą a skrzynia zapina 1kę po króciutkiej chwili ale wyczuwalnie z opóźnieniem, puszczę hamulec i gaz wcisnę po pół sekundzie - wtedy jest git

z jeszcze innej strony... jadę sobie np na 3ce przyspieszając kulturalnie, czas zmienic na 4kę (tryb auto) a skrzynia zrzuca jakby chciała a niemogła... niby zrzuci na 4kę ale obroty powariują jakby się nie mogłą zdecydowac albo innym razem zrzuci o 200obr a za pół sekundy jeszcze o 300...

olej sprawdzany, nie śmierdzi spalenizną, omówmy się różowy nie jest tylko raczej ciemny ale "poświatę różową" ma :), poziom właściwy (podczas sprawdzania jakby się "pienił"??? zdziwiłem się...)

PS. inżynierowi który wymyślił otwór do sprawdzania poziomu oleju od spodu skrzyni najchętniej puściłbym boso po rozgrzanych węglach !!! jakaś rurka pionowo w skrzynię, kombinacje alpejskie... ech made in japan... a mogłoby byc tak pięknie... bagnecik ech

gdzie w płocku lub okolicy można powierzyc bez strachu fachmanowi wymianę dynamiczną oleju w jatco??? żeby tylko nie zepsuł


Kolego na forum nie używamy słów wulgarnych ,nawet w postaci wykropkowanej ,póki co dostajesz upomnienie ,a następnym razem na Twoje konto ost poleci - krzychu32

Dodano po 1 godz. 46 min.:

upomnienie przyjmuję, dziękuję za korektę i obiecuję poprawę.