PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] [MKIII] Montaz mat grzewczych do przednich foteli 2001-2003



1olek
27-12-2010, 00:41
Opis jak zalozyc uniwersalne maty grzewcze do przednich foteli w mondeo przedliftowym w formacie pdf do pobrania tutaj:

http://chomikuj.pl/Oszrany/Monta*c5*bc+mat+grzewczych+do+foteli+Modeno+MKIII, 396201642.pdf

Schematy do pobrania tutaj:

http://chomikuj.pl/Oszrany/Schematy+podgrzewanych+foteli+przedlift+i+polift,1 667323566.zip (http://chomikuj.pl/Oszrany/Schematy+podgrzewanych+foteli+przedlift+i+polift,1 667323566.zip)

irasek98
31-12-2010, 15:07
Dałoby radę zaadaptować to rozwiązanie do przycisku podgrzewania z wersji po fl ??

esik_az_eso
02-01-2011, 19:20
czy pokażesz jak to wszystko podłączyć? :-)

1olek
04-01-2011, 00:06
Jak potrzeba to pewnie, moge wrzucic schemat i opisac bo za duzo zdejc z robienia instalacji nie robilem, wszystko jest na schemacie. W wolnej chwili uzupelnie o info co do podlaczenia.

sleesh
04-01-2011, 14:06
tez bym poprosil :D

1olek
16-01-2011, 13:16
Nie bede sie bawil w robienie drugiego opisu bo tu jest wszystko opisane, ja tez z tego korzystalem montujac swoje podgrzewanie ;)
Tylko ja wycialem wtyczki na zlomie od wlacznikow grzania szyb, otwierania bagaznika i je przerobilem pod grzanie foteli (scina sie skalpelem plastikoa prowadnice ktora uniemozliwia fabrycznie wlozenie ja w zle gniazdo), wycialem tez ta niebieska wtyczke i te ze skrzynki bezpiecznikow, wyjalem z nich piny z kawalkami kabla, wlozylem do moich, polutowalem i koszulka termokulczliwa jako izolacja. Wycialem tez wszystkie wtyczki z pod foteli i z nich sobie zmontowalem do moich foteli. W razie czego pytac smialo ;)

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=83100

Dodano po 6 min.:

P.S. zostalo mi multum wtyczek na piny itp na przyszle dokladki.

Jezeli chcecie zdjecia z mojego auta moge zrobic tylko ciezko z czasem, w razie zapotrzebowania pisac to zaznacze na nich odpowiednie przewody.

martinez07
23-08-2012, 20:07
Opis jak zalozyc uniwersalne maty grzewcze do przednich foteli w mondeo przedliftowym w formacie pdf do pobrania tutaj:

http://chomikuj.pl/Oszrany/Monta*c5*bc+mat+grzewczych+do+foteli+Modeno+MKIII, 396201642.pdf

Schematy do pobrania tutaj:

http://chomikuj.pl/Oszrany/Schematy+podgrzewanych+foteli+przedlift+i+polift,1 667323566.zip (http://chomikuj.pl/Oszrany/Schematy+podgrzewanych+foteli+przedlift+i+polift,1 667323566.zip)

Rewelacja.
Ten poradnik posiadam od jakiegoś czasu, aż wreszcie wziąłem się za montaż mat grzewczych - dziś wszystko skończone i ciepło w cztery litery :)
Serdeczne podziękowania dla 1olek :)

sisio
16-11-2012, 10:44
wziąłem się za montaż mat grzewczych - dziś wszystko skończone

Gratulacje! gdzie kupowałeś maty i jakie?

martinez07
17-11-2012, 20:18
Gratulacje! gdzie kupowałeś maty i jakie?

Dzięki!
Maty kupiłem takie jak radził kolega 1olek :

http://allegro.pl/mata-grzewcza-grzejna-pod-tapicerke-12-v-i2783225262.html

michalkowal
20-11-2013, 12:54
witam.
chcialbym zamontowac takie maty grzewcze jak w tym posice przedliftem...kwestia zamontowania mat jest ladnie rozpisana :) i wiem , ze z tym poradze sobie bez problemu, jednak elektryka w moim wydaniu moze skonczyc sie kleska toalna... dlatego pytanie do Was czy jest opcja zeby w jakis chlopski sposob wytlumaczyc podlaczenie kabelkow? z tego co wiem wychodzi tam tylko plus i minus tak?

mialem taki ambitny plan, ktory zrodizl sie w mojej glowie zeby podlaczyc to w prostacki sposob , ale chyba tak sie nie da ( popraw mnie jak zle mysle)
chcialem te kabelki plus minus podpiac pod kable od zapalniczki ktore daja staly prad 12v i na jednym z kabli zrobic przerwe i podpiac pod przycisk ktory bedzie jakby zamykal obwod i otwieral, czyli jak bede chcial wlaczyc grzane siedzenia to klik przysci i obeig pradu sie otwiera, znow klik przysick i sie przerywa i nie pobiera pradu, czy takei wyjscie jest wogole mozliwe? wtedy neistyety msuialbym kupic nie oryginalne przyciski, a chcaiclbym zrobic to na orygianlnych wlacznikach, czy sprawa wtedy bedzie o wiele trudniejsza? mzoesz cos podpowiedziec?
Pozdrawim

CoastBasse
20-11-2013, 19:16
Tutaj wszystko ładnie opisane:)

Ja robiłem na podstawie tego, choć trochę po swojemu (prościej)


http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=151076

michalkowal
20-11-2013, 20:22
ja juz po czytalem pare tematow na ten temat ale dalej tego zb ytnio nie oruzmiem... widzialem maty ktore sa podpinane pod zaplniczke, czyli tylko masa i + wchodzi do zapalniczki a wtyk od zapalarki wkladamy do zapalniczki i maty grzeja... wiec chcialem zrobic to na tej samej zasadzie tylko wpiac sie bezposrednio w zapalniczketak jakby na stale, tylko obwod przerwac zwyklym przelacznikiem kolyskowym, czyli jak nei wlacze przelacznika to mata nie bedzie miala doplywu pradu a co za tym idzie nie bedzie grzal , czy zle mysle? nie mozna tak tego podlaczyc?

1olek
20-11-2013, 20:43
mozna, na tej samej zasdadzie dziala fabryczny wylacznik, po prostu przerywa obwod ;)

michalkowal
20-11-2013, 20:52
super :) czyli idac moim tokiem rozumowania moge to zrobic bez problemu :) i dzialac bedize ;) zadnych potencjomentrow, konwerterow, bezpiecznikow nie potrzebuje tak? a jak wyglada od tylu seryjny przycisk/wlacznik podgrzewania foteli? dokladnie taki http://allegro.pl/mondeo-mk3-przycisk-podgrzewania-foteli-sterowanie-i3649282332.html bo taki bym chcial najbardziej wmontowac zeby to wygladalo seryjnie, do tego jaka grubosc przewodow i czy to bedzie dzialalo z tymi matami i jak szybko beda sie grzaly? http://allegro.pl/mata-grzewcza-grzejna-pod-tapicerke-12-v-duza-i3718415162.html bo chce kupic tak istandardowy wlacznik do przerwania obwodu http://allegro.pl/wlacznik-kolyskowy-on-off-i3692046771.html najprostsyz do podlaczenia, teraz kwestia czy lepiej taki uzyc czy ten oryginalny ;) ?? sorry za tendencyjne pytania, ale tak jak mowilem, moje opcjonowanie z elektryka jest rowne 0.0001 :P za to z checia poradze w innych dziedzinach jezeli bedzie taka mozliwosc. pzodrawam

1olek
20-11-2013, 22:06
pobierz schematy i tam sa rozpisane wyjscia tego wylacznika, moje maty po 2 min czujesz po 5 sa gorace, wylacznik kolyskowy jak najbardziej sie nada, grubosc przewodow 1 mm2 wystarczy. Orginalny wyglada profesjonalnie, jak fabryczna robota, ale aby go zalozyc potrzebujesz do niego ramke, wkreca sie ja zamiast tej kieszonki i w nia wsuwa wylacznik. Numer czesci masz podany w postach na FCP.

michalkowal
20-11-2013, 22:17
hmmm za wiele nie rozumiem z tych schematow... moze gdyby po PL to bylo napisane ;P ale zaraz wrzuce w slownik i bede mysall nadal, narazie zamowilem orygianlne przyciski, ramke tez gdzies znajde, mate narazie jedna na probe kupilem uzywke, zeby nauczyc sie na tanich bledach jak montowac i rozmontowac... narazie zrobie to po swojemu tak jak uwazam jak nei bedzie trybilo to wtedy bede meczyl sie ze schemtem... nei rozumeim tam tych numerkow typu s215 itp. ale dizekuje za podpowiedzi :) najlepsza nauka to itak nauka metoda probi bkledow.

---------- Post added at 22:17 ---------- Previous post was at 22:15 ----------

ps. o taka ramke chodzi?http://allegro.pl/ramka-przelacznikow-ogrzewania-foteli-mondeo-mk3-i3660946958.html

1olek
20-11-2013, 22:35
tak o ta ramke chodzi ale chyba taniej nowa w ASO kupisz, w kazdym razie warto zapytac ;) Jak zamowiles juz wylacznik to powiedz sprzedajacemu aby ci ucial wtyczke od niego z kawalkiem kabla aby go latwo podlaczyc.

---------- Post added at 21:35 ---------- Previous post was at 21:28 ----------

Co do wylacznika, na schemacie oznaczony numerem N274 to wylacznik maty dla kierowcy a N275 to wylacznik maty pasazera. Podpiete sa wtyczka C471 dla kierowcy i C472 dla pasazera. Teraz podlaczenie, pin 4 wylacznika to masa potrzebna do podswietlenia wylacznika w nocy oraz do zalaczenia pomaranczowej kontrolki informujacej ze fotel grzeje, pin 1 to wyjscie +12V do podpiecia maty, pin 2 to wejscie +12V, czyli pinem 2 wchodzi a pinem 1 wychodzi jak wcisniesz wylacznik, pin 8 to +12V podswietlenia konsoli, powduje podswietlenie wylacznika jak wlaczysz swiatla. Masz jeszcze jakies pytania to pisz.

michalkowal
20-11-2013, 22:53
kurde problem moze byc z tym kablem od wtyczki... bo chyba wysyla same przyciski bez kabli, ale napisze. jak bede mial przyciski to wtedy bede myslal nad tymi pinami itp :) poki niemam w reku to nei bede sobie tego wsyzstkiego wyobrazal po macoszemu :P ale mam nadizeje, ze dam rade to zrobic :) jak uda mi sie zrobic podgrzewany przod, to mysle ze zainwestuje tez w tyl a wtedy sie pochwale ;)

1olek
20-11-2013, 23:01
Ja wtyczki odcialem od wylacznikow awaryjnych, grzanych szyb, nawet kontrolki od airbag, wystarczy sciac zebezpieczenie przed pomyleniem wtyczki, powkladac piny w odpowiednie miejsca i jak oryginal, najwazniejsze ze ksztalt maja ten sam ;)

michalkowal
22-11-2013, 18:36
no to witam ponownie :D mata jest, co prawda od nissana uzywka, ale jest ;D na probe wystarczy, przyciski oryginalne sa :D ramka bedzie jutro jak dobrze pojdzie, niedziela wolna od pracy wiec mozna probowac montowac - niby dzien swiety lezy sie bykiem i nic sie nie robi, al dla porzyjemnosci mozna pokombinowac, teraz 1olek powiedz mi po tym zdjeciu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2873967740b3b13a.html to sa przyciski oryginalne od tylu skad wziac takie kostki do nich zeby wpiac to raz :D dwa czy moge np. od syzb cyz czegos ? tam sa takie same? no i hmmm jak juz bede mial taka kostke to gdzie co wpiac, jakie kable itp :P czuje ze bedzie z tym roboty ale sie oplaci :D

1olek
22-11-2013, 21:47
pisalem Ci wyzej wtyczki mozesz wziasc od wylacznika grzanej szyby, przedniej lub tylnej, wylacznika awaryjnych, przycisku otwierajacego klape bagaznika w przedlifcie, wylacznika esp w przedifcie ;)

michalkowal
22-11-2013, 22:07
okej okej :d juz widze ;) a co jak juz bede mial wtyczki? wtyczki rozumiem musza byc z kabelkami tak? i co wtedy musze wpiac odpowiednie kabelki w odpowiedni pin zgadza sie?

---------- Post added at 22:07 ---------- Previous post was at 22:01 ----------

takie cos pisales wczesniej cyt; na schemacie oznaczony numerem N274 to wylacznik maty dla kierowcy a N275 to wylacznik maty pasazera. Podpiete sa wtyczka C471 dla kierowcy i C472 dla pasazera. Teraz podlaczenie, pin 4 wylacznika to masa potrzebna do podswietlenia wylacznika w nocy oraz do zalaczenia pomaranczowej kontrolki informujacej ze fotel grzeje, pin 1 to wyjscie +12V do podpiecia maty, pin 2 to wejscie +12V, czyli pinem 2 wchodzi a pinem 1 wychodzi jak wcisniesz wylacznik, pin 8 to +12V podswietlenia konsoli, powduje podswietlenie wylacznika jak wlaczysz swiatla.
rozumeim, ze tak mam podlaczyc okej, ale ten pin 2 nei rozumiem... bo pod pin jeden podpinam kabelek z maty +12v a skad te drugie 12v wziac do pinu dwa? czyli moge wziac podpiac tam prad z aku, albo z zapalniczki rozumiem tak? albo z radia itp tam gdzie plynie prad, a kolejny 8 pin to tez 12v ktore mam podpiac z jednego z tych rzeczy co napisalem wyzej dobrze rozumuje?

1olek
23-11-2013, 00:06
musza byc z kabelkami, poprzepinasz ze zlych miejsc w odpowiednie i po sprawie

---------- Post added at 23:06 ---------- Previous post was at 23:04 ----------

pod pin 1 podpinasz jeden kabelek z maty. Drugi kabelek z maty podpinasz do masy wiec juz nie masz wolnych kabelkow z maty. Do pina 2 podpinasz + 12 v aku, zapalniczki, czy skad tam chcesz.

michalkowal
23-11-2013, 14:14
Ok.dzieki za podpowiedzi.nie bawem sie bdiore za konstrukcje tego wszystkiego. P.s. jak ktos by chcial kiedys ramke kupic do tych przyciskow od podgrzewania sieszen to u mnie w fordzie koszt 10zl. P.s. czy bede mial problem z odpieciem siedzenia kierowcy jezeli mam elektryczne podnoszenie i obnizaniebsiedzenia? No i czy musze odpinac aku?

1olek
23-11-2013, 16:11
fotel siedzi na 4 srubach, odkrecasz je rozpinasz wielka wtyczke pod fotelem i go wyciagasz ;) Aku mozesz odpiac jak nie masz obeznania z eletryka, ja nie odpinalem ale dokladnie wiedzialem co robie i gdzie sie wpinam ;)

michalkowal
27-11-2013, 09:04
@1olek sprawa do Ceibie :0 mam takie maty jak na tym zdjeciu (maty uzywane kupilem na probe zeby zoabczyc czy dam rade ze wsyzstkim podlaczyc itp.)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f2332a8cca9e1f10.html

teraz tak, sa to dwie maty podlaczone do siebie, z tej po prawej wychodza przewodu koloryu czerwonego (rozumeim, ze plus do pradu) i czarnego (masa czy jakos tak) wpinaja sie one do tej niebieskiej kostki, do niej rowniez ida przeowdy od drugiej maty koloru czerownego i czarnego oraz dwa przewody zolty i bialy, ktore wychodza juz do innej- tej wtyczki http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/22991561799c35d9.html do ktorej rowniez wchodzi przeowd koloru czarnego. reasumujac:

we wtyczce koncowej mam 3 przewody kolor bialy od lewej czarny w srodku zolty po prawej, jak obetne ta wtyczke to do czego te trzy przeowdu podpiac? rozumiem, ze msuze miec wtyczke ta oryginalna od szyb powiedzmy i oryginalna ramke i przyciski ( ramke i przyciski mam , wtyczki leca juz do mnie) teraz czy msuze te maty odseparowac od siebie i poobcinac te przewody i jakos inaczej polaczyc czy moga tylko zostac te 3 kabelki i je podpiac pod jakies piny od wtyczki, orientujesz sie moze?
bo na moj rouzm to zostala masa i jakby prad od jedej maty i prad od drugiej maty tak na moje, ale czy dobrze rozumuje?'
POZDRAWIAM

1olek
27-11-2013, 20:54
nie pomoge, musial bym miec te maty w rece, jak sa polaczone szeregowo to tak musza zostac bo kazda mata jest na 6V co razem daje 12V, jak sa polaczone rownolegle, to mozna je odseparowac bo beda to 2 maty na 12V. Czarny to masa, czerwony +, zolty i bialy to pewnie jakis czujnik temperatury lub cos tedy, wiec mozesz go olac, podepnij bez zoltego i bialego i zbacz czy grzeja.

michalkowal
27-11-2013, 21:26
to moze jakies dokladniejsze zdjecia podesle co??? albo dokladniej opisze i wtedy moze wywnioskujesz? moge schemat po mojemu rozrysowac co do czego wchodzi, a na kostce ktora wychodzi z obu polaczonych mat ze soba wychodza 3 kabelki tak jak pisalem, kolor zolty, bialy i czarny... tak wiec nie podlacze tylko czarnego bo to sama masa :P a prad musi gdzis isc...

---------- Post added at 21:18 ---------- Previous post was at 21:09 ----------

Juz pisze jak to wygalda, rozrysowalem sobie i teraz tak:


mata nr 1 - wychodza dwa przewody czerwony i czarny. Czerwony idzie do drugiej maty i tam konczy bieg. czarny idzie na zewnatrz do kostki koncowej

mata nr 2- wchodzi do niej czerwony kabel z 1 maty, dodatkowo jest podlaczony 5cm kabel na tej macie brazowy z miejsca A do miejsca B i z tego miejsca B wychodzi kabel zólty na zewnatrz do kostki gdzie juz jest czarny, a przewod bialy jest podlaczony tez osobno i wychodzi do kostki zewnetrznej i jest tam razem z zoltym i czarnym. cos podpowiedzialo to? @1olek

---------- Post added at 21:26 ---------- Previous post was at 21:18 ----------

a tu zeby CI zobrazowac to "schemat" mojej produkcji :D nie smiac sie , tylko chcialem jakos to p0rzedstawic, tak dokladnie to wyglada, te okregi na matach to jest jedno polaczenie dwoch kabli, tzn wystaje cypelek i podpiete do niego sa po dwa przewody tak jak rozpisalem.http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a1b19d1574e4962d.html

michalkowal
28-11-2013, 07:53
pomoz @1olek

CoastBasse
29-11-2013, 22:13
zadnych potencjomentrow, konwerterow, bezpiecznikow nie potrzebuje tak?

Nie no bezpiecznik musi jakiś być do tego.

Podesłałem ci instrukcję gdzie bardzo ładnie i czytelnie jest napisane jak to zrobić dla tego nie rozumiem twoich niektórych pytań. I nie obraź się ale weź sobie lepiej większą gaśnicę do samochodu od razu, nie można wpinać dodatkowych obciążeń ot tak gdzie się chce. Ja nie robiłem jak w oryginale ale wszystko zasilałem +12 prosto z aku sterowane przekaźnikiem i zabezpieczone bezpiecznikiem. Po prostu ostrzegam żeby nie było później płaczu.

1olek
29-11-2013, 23:32
szeregowo maty sa polaczone wtedy jak do jednej maty masz podpiety minus do czarnego kabla. Czerwony kabel z pierwszej maty jest podpiety do czarnego drugiej maty, a dopiero ten czerwony drugiej maty do plusa.

Rownolegle jak do czarnego i czerwonego kabla z pierwszej maty podpiety jest czerwony i czarny z drugiej maty.

michalkowal
30-11-2013, 02:19
No to tak.... niestety ale... zadnej wiadomosci nigszie od Ciebie nie dostalem z lopatologicznym podlaczebiem...takze podeslij jeszcze raz...teraz kwestia nr 2 gasbica w gotowosci a pod bezpiecznik i tak podlacze znajde pewbie jakis wolny slot na to...ps. podlaczylem dzis mate na krotko i grzeje po 10 sek ma temp 45stop i zatrzymuje sie na 25sektyle termostat pozwala i angle spada znow do moze 15stop i dopiero na nowo sie zalacza...wiem wiem to termostat tak ma za zadanie pracowac...choc szkoda bo najchetniej bym chcial zeby grzaly ciagle jak sa wlaczonr...drugie maty nowelasy przyszly mi dzisiaj i sa zwykle uniwersalne i one pewnie beda grzaly wlasnie ciagle ale sprawdze to dopiero jutro bo dzis juz po paru piwkach jestem.narka

1olek
30-11-2013, 10:23
uniwersalne tez sie wylanczaja jak sie nagrzeja, ale nie martw sie, az parza w 4 litery ;)

CoastBasse
30-11-2013, 10:41
niestety ale... zadnej wiadomosci nigszie od Ciebie nie dostalem z lopatologicznym podlaczebiem...takze podeslij jeszcze raz

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=151076

Tutak pod tym linkiem jest wszystko, jak się zalogujesz będziesz miał też zdjęcia z opisami. Ja na podstawie właśnie tego robiłem ale po swojemu, czyli prościej.

Co do grzania mat to faktycznie dziwnie, ja mam maty oryginalne z mojego byłego mkII i nagrzewają się do pewnej temperatury i cały czas grzeją tak samo do puki nie wyłączę.

Tak to wygląda u mnie.


http://imageshack.us/a/img855/8462/pyw3.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/855/pyw3.jpg/)

michalkowal
30-11-2013, 11:52
Ok dzieki za wiadomosc.o cos takiego mi tez chodzi pytanka dwa mam co to jest 85 znaczy tam plybie prad po stacyjce zeby co wlaczyc?swiatelko w wlaczniku?czyli moge sobie rownie dobrze plus od nawiewow badz pdzyciskow awaryjek czy czegos tam podpiac...i wtedy po wlaczeniu switel sie zalaczy tam swiatelko. A 86 przekaznik to co to takiego i jaka pelni funkcje?wlasnie sprawdzilem mate i faktycznie jedna dziala elegancko a druga w zaden sposob sie nie zalacza...prawdopodobnie jest walnieta jak na moje...

CoastBasse
30-11-2013, 13:43
Na każdym uniwersalnym przekaźniku masz takie numerki, są nimi podpisane nóżki:)

Sposób podłączenia który pokazałem działa tak że grzanie zasilane jest bezpośrednio z akumulatora (przez co nie obciąża niczego więcej i jest zmniejszone ryzyko że coś się spali), +12v po stacyjce służy do sterowania przekaźnikiem. Kiedy włączony jest zapłon przekaźnik puszcza +12V z akumulatora do przycisku i można sobie włączyć grzanie. Dzięki temu nie musisz pamiętać aby po wyjściu z auta wyłączyć podgrzewanie.


W tym temacie który podesłałem jest opisane tez jak podłączyć wtyczkę lub konektorki, ja tak właśnie zrobiłem bo też nie miałem wtyczki.

michalkowal
01-12-2013, 20:04
w sumie dzieki pomocy @1olek i @CoastBasse dzis na krotko odpalilem wtyczki z matami i dziala :D po wielu trudach i zmaganiach z rzecza ktora jest dla mnei obca UDALO SIE!! dziala EUREKA :D teraz kwestia zamontowania tego wsyzstkiego aby nie wystawalo i maty byly pod tapicerka :) ale to jakos w srodku grudnia jak pojade na wies d ogarazu grzanego :P POZDRAWIAM i dziekuje wszystkim

michalkowal
15-12-2013, 17:44
Witam ponownie. A wiec maty zamontowane przyciski rowniez ogolnie prosta sprawa i zrobilem wszystko duzo prosciej niz wszyscy opisuja, jednak jeden wiekszy problem wystapil. Mam dwie maty 12v na jeden fotel czy siedzisko i oparcie...podlaczone rownolegle czyli plus do plusa minus do minusa skrecone ze soba i podpiete pod oryginalna wiazke kabli od forda.okazalo sie ze przy tym mini schowku mam podpiete i z4obione przez forda cale wiazki z elektryka do mat...wiec tylko podpialem plus z maty a minus czy tez mase puscilem z nakretka z obu mat za radio i tam przykrecilem..problem polega na tym ze...wlaczam jedna mate i dziala elegancko ale jak juz wlaczam druga to bezpiecznik wywala.osobno moge wlaczyc jedna.wylaczyc ja i wlaczyc druga...ale jak juz dwe odpale to tylko zaswieca sie przyciski i bezpiecznik siada.pomozecie jakos?

1olek
16-12-2013, 22:27
biora za duzo pradu, nie zmieniaj bezpiecznika na mocniejszy bo spalisz instalacje auta. Musisz wziasc zasilanie z innego miejsca.

michalkowal
16-12-2013, 23:14
Tak tez myslalrm ;) teraz sprawa skad... moze bezposrednio z kabla od aku i na tym bezpiecznik walne albo ze skrzynki bezpeicznikow...bo jak poviagnr z zapalaniczki to pewnie na niej pozniej bedzie mi przebicie robic i wywalac bezp od zapalniczki...

CoastBasse
17-12-2013, 19:33
Najbezpieczniej jest wziąć prąd z aku i wysterować go przekaźnikiem za pomocą +12 po zapłonie.

michalkowal
18-12-2013, 09:03
Tak wlasnie zrobie.sciagne bezposrednio z kabla od aku...ale to juz na spokojnie.a druga sprawa mam zamiar wyprac tapicerke i co teraz czy normalnie moge szorowac te fotsle podgrzewane?nic sie tam nie stanie?

skamil89
26-01-2015, 21:24
Odgrzeje kotleta.
mam przed FL włącznik grzania foteli i teraz pytanie duzo jest przeróbki zeby założyć włączniki z regulacja te po FL??z tego co wiem to do mat trzeba doprowadzić stałe +12

swojtas
26-01-2015, 21:45
te maty po fl sterowane są przez gem więc może być zabawy z podłączeniem pinów włącznika pod koma i wyjście na maty grzejne. Nie lepiej zrobić proste przed fl? Nie znalazłem ani u nas ani na innym forum takiej modyfikacji, możliwe że byłbyś pierwszą osobą która by dokonała tej modyfikacji.

skamil89
26-01-2015, 22:08
ogolnie to mam grzanie,chciałbym zamontować te włacznik z regulacja temp. a nie masz moze schematu elektrycznego??

Mischel
26-01-2015, 22:10
Masz tu artykuł o dołożeniu foteli poliftowych do przedlifta.
http://www.fordtuning.pl/index.php/topic,569.0.html
Zdjęcia wygasły ale to jest to co potrzebujesz. Gem oczywiście nie ma nic do rzeczy tylko roboty sporo. Oprócz przycisku musisz mieć maty z polifta. Jak chcesz schemat to daj maila na pw

osak
04-06-2015, 22:14
Witam. Wymieniam instalację podgrzewanych foteli na pilftową. Według schematu od polifta plus po stacyjce do przekaźnika idzie z pinu 10 złącza c30. Chciałbym podłączyć w przedlifcie instalację tak jak w polifcie, a zatem moje pytanie dotyczy właśnie pinu 10 w c30 czy mogę podłączyć do tego gniazda plus na cewkę przekaźnika a jeśli nie to gdzie najlepiej podłączyć ten plus i co w przedlifcie jest podłączone do tego pinu. Wiem że mogę podłączyć plus po zapłonie jak w linku powyżej, ale jeżeli już wszystko zrobiłem jak w schematach to wolałbym aby wszystko było do końca zgodne.

Pobawiłem się dziś miernikiem i znalazłem wolny pin 12 po stacyjce we wtyczce złącza c30 i tam podłączyłem przekaźnik. Nie będzie jak fabryka ale bez lutowania się obyło.

darpro
02-08-2016, 14:39
Odgrzeję temat, bo lato chłodne.
Włożyłem maty grzejne poliftowe do siedziska i oparć tylnych w moim przedlifcie (wcześniej z przodu zainstalowałem maty w siedziska i oparcia przedliftowe, przełącznik do nich też jest oryginalny przedliftowy), mam przełącznik poliftowy z regulacją, ale utknąłem przy jego montażu nad popielniczką za podłokietnikiem, bo przeoczyłem fakt, że potrzebna jest do tego maskownica. Czy ktoś z Was zna patent, jak sobie z tym problemem poradzić? Oczywiście optymalnie byłoby mieć taką maskownicę, ale to towar mocno deficytowy, więc zacząłem zastanawiać się, czy dałoby się go zastąpić jakimś domowym sposobem (klej?).

RECONDO
08-09-2016, 22:02
Można ale po co... Najlepiej jest zakupić w ASO ramkę do włącznika - identyczną jak w przedniej poliftowej konsoli, następnie odpowiednio wyrzeźbić otwór na cały zestaw... według gustu... Miałem tak u siebie zanim nie zmieniłem podłokietnika na wersję od SuperB.

darpro
09-09-2016, 14:31
Ramkę mam, tzn tę części, w którą wsuwa się (do zatrzaśnięcia) włącznik, jednak ona nie wystarczy, żeby umocować całość w wyciętym otworze. Na zdjęciach w necie (http://www.talkford.com/community/topic/89286-rear-heated-seats/page-2) widzę, że na wierzchu jest maskownica, ale nie wiem, czy to jest fabryczna część, czy też czyjś domowy patent.

...

Dzwoniłem do ASO - podobno jest cały tunel ("jedyne" 780 zł.) przygotowany do montażu takiego włącznika, ale nie dowiedziałem, czy ten tunel jest z ramką/maskownicą.

Mischel
09-09-2016, 15:46
Miałem kiedyś taką ramkę i ona wystarczy, nie jest potrzebna tak jak na przodzie. Zapytaj w aso o samą ramkę, na przód idzie dostać. Otwór wytniesz sobie we własnym zakresie.

darpro
09-09-2016, 16:14
W takim razie przyjrzę się dokładniej tej, którą już mam. A co do otworu, to nie będzie z tym problemu - niedawno doświetliłem podłogę z tyłu wycinając na lampki otwory w bokach tunelu.

Czy ta ramka ma wchodzić w wycięty otwór od zewnątrz, tzn. ma być wsuwana od strony tylnego siedziska? Oglądałem ją z takim właśnie zamiarem, ale nie zauważyłem, czym ona na krawędziach otworu miała by się zatrzasnąć.

Mischel
09-09-2016, 18:15
Też mam takie doświetlenie. Ramka ma wchodzić od zewnątrz. Ja ją dostałem zamiast tej na przód i tam nie pasowała...

RECONDO
09-09-2016, 20:50
Jeżeli chcesz fabrykę - szukaj tunelu z ramką, lub zakup jak pisałem "tę z przodu" i wytnij otwór taki jak pasuje. Ramkę przyklej np. na silikon lub zaspawaj...

Mischel
09-09-2016, 22:22
Od razu cały tunel. Kupić odpowiednią ramkę i wyciąć dziurę. Trzeba do aso zadzwonić, za przednią poliftową kiedyś 90zł chcieli. Nawet dziś u nich na zakupach byłem, jakbym przeczytał wcześniej to cena już by była znana :)