PDA

Zobacz pełną wersję : [All] Amortyzator



Palec
30-12-2010, 13:17
Panowie. Konkretne pytanie. Sąsiadowi, w Megane, kobitka cofając uderzyła hakiem swojego auta w jego lewe przednie koło. Wynik: lekko przytarty błotnik oraz amortyzator wygięty. Jego mechanik wymienił amorek na nowy. Ale tylko ten jeden, bo drugi jest ok. Choć sąsiad skory był wymienić dwa. Dodam, że auto ma trochę nalatane. Czy dopuszczalna jest taka praktyka? Choćby ze względu na bezpieczeństwo?
Pozdrawiam

niedzwiedz
30-12-2010, 13:20
Amortyzatory wymienia się zawsze parami. No chyba, że ten drugi sprawny jest prawie nówka to można sobie odpuścić jego wymianę. Pewnie, że to niebezpieczne, gdy jeden dobrze tłumi a drugi jest prawie u końca swego żywota.

Krzychu32
30-12-2010, 14:03
Dodam, że auto ma trochę nalatane.
Czyli amorki nie są już pierwszej świeżości ,więc mechanik popełnił straszny błąd wymieniając jeden amor ,powinien wymienić oba.

Gligi
30-12-2010, 14:04
Jak nowe to tylko parami. chociaż kiedys wymieniałem jeden. Kupiłem na szrocie uzywkę, różnica wynosiła po założeniu uzywki ok 2% między jednym a drugim. Uwazam, że z biedy można wymienić na używkę o podobnym stanie zuzycia. Na tyle wymieniłem na dwie nówki gazowe i jest kozacko :) (dotyczy Mk1)

iceman150
30-12-2010, 14:51
I ja bym jeszcze polecał wymianę nie tylko amortyzatorów ale i mechanika, bo jednak rzadko spotyka się takich "speców".

A jak amorki się wstawia to warto żeby oba były tej samej firmy :)

adamuus
30-12-2010, 14:52
Czy dopuszczalna jest taka praktyka? Choćby ze względu na bezpieczeństwo?

NIE.

kamilos_sid
30-12-2010, 22:51
Generalnie przy wymianie tylko jednego amorka nie ma na niego gwarancji ale to mały OT.

Tomall
01-01-2011, 14:23
Wiadomo że autko będzie inaczej pracować przy dwóch róznych amorach ale musiałbyś sprawdzić jaka jest róznica w wyeksploatowaniu kazdego. Najlepiej to chyba podjechać do zaprzyjaznionego diagnosty i niech sprawdzi.

kusiciel3
02-01-2011, 09:20
Jeszcze jedna sprawa ... producenci amorków dają gwarancję tylko wtedy gdy wymieni się a co za tym idzie zakupi parę .

Potek
02-01-2011, 09:26
Pewnie powinno się dwa wymienić ale ciekawe jak by do tego ASO podeszło jak by się z jakiejś przyczyny jeden amortyzator wadliwy okazał i na gwarancji wymieniali, wątpię żeby drugi też wymienili.

kris2k
02-01-2011, 17:07
Pewnie powinno się dwa wymienić ale ciekawe jak by do tego ASO podeszło jak by się z jakiejś przyczyny jeden amortyzator wadliwy okazał i na gwarancji wymieniali, wątpię żeby drugi też wymienili.

Mylisz się, właśnie oba wymieniają

Potek
02-01-2011, 20:07
Mylisz się, właśnie oba wymieniają

No jak tak to git :)