PDA

Zobacz pełną wersję : Spadek mocy MkII 1.8 16V



joopik
08-04-2005, 13:40
Witam i proszę o pomoc, może ktoś miał podobny obiaw.
A mianowicie odczuwam od pownego czasu spadek mocy silnika a najbardziej po jgo nagrzaniu . Efekt jest taki że jak jadę dość dynamicznie to jest w miarę natomiast jeżeli jadę spokojnie i obroty silnika są na poziomie ok. 3000 i dodaję gazu to samochód d lekko przyśpiesza natomiast moc jak by kumulowała się w silniku i mnie coś trzymało z tyłu. Wcześniej było tak że samochód przyśpieszał normalnie a powyżej 4000 obr. jeszcze zyskiwał na mocy a teraz się ślimzczy.
Nie ma znaczenia czy jadę na benzynie czy na gazie,sonda lambdz była wymieniona ostatnio bo padła ale nie pomogło.Silnik 1.8 16V zetek 1998 rok.

POMOCY :wall:

altoot
08-04-2005, 13:53
Witam i proszę o pomoc, może ktoś miał podobny obiaw.
A mianowicie odczuwam od pownego czasu spadek mocy silnika a najbardziej po jgo nagrzaniu . Efekt jest taki że jak jadę dość dynamicznie to jest w miarę natomiast jeżeli jadę spokojnie i obroty silnika są na poziomie ok. 3000 i dodaję gazu to samochód d lekko przyśpiesza natomiast moc jak by kumulowała się w silniku i mnie coś trzymało z tyłu. Wcześniej było tak że samochód przyśpieszał normalnie a powyżej 4000 obr. jeszcze zyskiwał na mocy a teraz się ślimzczy.
Nie ma znaczenia czy jadę na benzynie czy na gazie,sonda lambdz była wymieniona ostatnio bo padła ale nie pomogło.Silnik 1.8 16V zetek 1998 rok.

POMOCY :wall:

moze katalizator zawalony??

joopik
08-04-2005, 14:09
A czy można to sprawdzić samemu czy trzeba pojechać do warsztatu?

krzys-68
08-04-2005, 14:51
A czy można to sprawdzić samemu czy trzeba pojechać do warsztatu?samemu nie sprawdzisz.spróbuj reset kompa zrobic,moze pomoc,ale niekoniecznie

joopik
10-04-2005, 13:45
Resecik komutera nie pomógł więc prawdopodobnie to katalizator.
Czy ktoś wymieniał katalizator i jaki był efekt jak był uszkodzony (pozatykany), a może zamiast katalizatora wstawić rurę ale słyszałem że robi się głośno, natomiast rozmawiałem dzisiaj z gościem na giełdzie co sprzedaje tłumiki i powiedział że można wstawić zamiast katalizatora 2 tłumiki i będzie cicho ale czy ktoś z was to robił i jaki był efekt?

STraits
10-04-2005, 15:31
Podjedź do serwisu niech Ci wyczyszczą przepływomierz.

Tomi
10-04-2005, 15:45
Podjedź do serwisu niech Ci wyczyszczą przepływomierz.



Do serwisu?????? Samemu to można zrobić bez żadnego problemu! Poszukaj w archiwum już ten temat był szeroko opisywany, nawet i przeze mnie. :banan:

joopik
10-04-2005, 19:04
Przepływomierz był sprawdzany, wsadziłem przepływomierz z innego mondiego działającego i bez zmian więc myślę że to nie to.