PDA

Zobacz pełną wersję : Wymarzone 2.5 V6 kombi - proszę o opinie



matrix
12-01-2011, 00:15
Witam serdecznie :pa: ,
Proszę bardzo o wszelkie opinie i uwagi o ofercie, która mnie zainteresowała.Nie znalazłem jej wczesniej poruszanej w tym dziale.

Uwielbiam swoje cacko ( mk1 1.8 93 r hb ), nigdy mnie nie zawiodło i wszędzie mnie dowozi do celu :).Nie mniej zawsze marzyłem o V6 :):):) w kombi i doborowym wyposarzeniu za pieniądze dla mnie do ogarnięcia :fan: .

I coś takiego trafiłem, proszę zobaczcie i oceńcie :pad: , bądźcie surowi :guns: - jestem w kontakcie z właścicielem i w sercu już mi gra, że jadę do Gdyni i wracam upragnionym mondziem :car: .

Oto nr ogłoszenia na allegro 1393713980 oraz link:
http://allegro.pl/ford-mondeo-ghia-2-5v6-szyber-tempomat-lift-full-i1393713980.html

a może ktoś z forum zna tego osobnika i ten samochód, byłoby super :) :up:

Proszę również o opinie, jakich kosztów można sie spodziewać lub jakie kroki powinienem poczynić po ewentualnym kupnie aby auto służyło mi przez wiele lat.
Aktualnym mondziem jeżdze już chyba z 5 rok :)

Uzyskałem od własciciela vin, oto on:
VIN : WF0NXXGBBNWJ11171

Z góry dziękuje :metal:
i pozdrawiam

matrix

boro
12-01-2011, 08:58
No, wyposażenie ma bardzo dobre... Sam chciałbym mieć takie w swoim. Brakuje tylko skórzanej tapicerki i chyba byłby full.

Tylko nie wiem jak udało mu się wymienić kompletne sprzęgło za 900 zł skoro te 9 stów to w zasadzie koszt nowego sprzęgła. A gdzie jeszcze robocizna + ewentualnie wysprzęglik?
Druga sprawa, to nie wiem po co gość robił z tego auta "cross country"... Miejską terenówką MDO nigdy nie było i nie będzie.
No i licz kilka stówek na zrobienie klimy, o ile tylko sprężarka jest uszkodzona.

lyssy
12-01-2011, 09:29
Data produkcji: 13.06.1998
Model pojazdu: Mondeo
Typ nadwozia: Kombi
Wersja: Ghia
Silnik: Duratec 2.5 EFI (170PS)
Przekładnia: 4-bieg. autom. CD4E :satan:
Napęd: LHD FWD
Norma emisji spalin: EEC 96 Car (EEC 1)
Klimatyzacja: Automatyczna Regulacja Temperatury
Obszar: (+)"D"
Lakier: Zielony Juice
Materiał we wnętrzu: Dune

Czyli Ich fahrt mit automatische Getriebe, dann Getriebe kaputt und das Auto exporten nach Polen und Getriebe swappen, Erdgas weg! i Polak szczęśliwy ;)


W aucie było wymienione kompletne sprzęgło we wrześniu 2010r. koszt naprawy wyniósł mnie w warsztacie 900 zł.Ciekawe, 900 to nawet za komplet części będzie mało. Chyba, że wysprzęglik stary został, a to wróży średnio. Poza tym skoro był swap na manual na wjeździe do kraju to na jakie elementy, skoro ledwie parę lat później trzeba było robić sprzęgło???


jest po lekkim lifcie zawieszenia tylnego są zmienione amortyzatory, gumy, sprężyny tylne na mocniejsze, twardsze i wyższe o 5"Znaczy, robił za ciężarówkę?

Do tego detale tj. brak znaczków V6, spójrz na regulację stoperów maski, błotnik PP w innym kolorze, czemu panel włącznika świateł jest z MkI, z 50 tysiów bym mu dopisał nalotu, faliste ranty błotników tył (już robione i wyłazi znowu?), przesunięta klapa tył... Chyba tyle.
Już pomijam Erdgas który był ale go nie ma - ale był sekwencyjny więc może nie odcisnął piętna na silniku ;)

Ogólnie: do przetrzepania, najchętniej najpierw zdalnego a potem szczegółowego osobistego. Jeśli szyber się otwiera bez zacięć to chyba kolizja nie była specjalnie poważna... :hehe:

Dodano po 3 min.:

A, jeszcze: instalacja do Erdgazu tania nie jest - więc on musiał duuużo jeździć żeby się zwróciła...

Fred.X
12-01-2011, 09:41
Z drugiej strony Lyssy , jaka cena taki stan ... ;)

Dodano po 50 sek.:


No, wyposażenie ma bardzo dobre... Sam chciałbym mieć takie w swoim. Brakuje tylko skórzanej tapicerki i chyba byłby full.
eeeee jeszcze niee...

lyssy
12-01-2011, 09:42
... w sumie fakt. Tylko gdzie ten haczyk siedzi? ;)

jamax
12-01-2011, 10:21
Co do samego sprzedawcy .
Dostaje służbowe , więc sprzedaje - rozumiem.
Tylko dlaczego sprzedaje ( i po co mu były) dwa mondki ?
http://allegro.pl/show_item.php?item=1394633573

Usunięty
12-01-2011, 10:59
http://allegro.pl/show_item.php?item=1394633573
he, 200 tys km ?? chyba 400 tyś km i ten przód. Steve Wonder składał chyba.

PawelKRA
12-01-2011, 15:07
I bezwypadkowy :jezor:

Lampa prawa pasuje jak piesc do nosa a blotnik PP w innym odcieniu.

mad
12-01-2011, 18:13
... cały kombinowany, antena nawet dziwna, tunel w innym kolorze...



Przekładnia: 4-bieg. autom. CD4E
Same graty do przekładki swoje kosztują a patrząc na ten samochód nikt konkretny jej nie wymieniał ;)

NoJz
12-01-2011, 18:23
jamax pokazał drugie mondeo, które ten gościu wystawia... i wystawił podobne mondeo, tylko że z 1.8 i droższe... cosik tu śmierdzi :)

matrix
12-01-2011, 21:25
rozumiem,że swap na manual nie przekreśla wozu - jeśli został poprawnie wykonany.Kiedyś jeździłem sierrą z 88 r z 2l motorem OHC i tam też była przekładka na manual.Nigdy z tego powodu nie narzekałem.Fakt,że wiedziałem kto ją zrobił i żę była na zyczenie klienta po sprowadzeniu samochodu z Niemiec.Ja byłem kolejnym jej właścicielem.Jeździłem ją 5 lat, hulała że hej i gdyby nie ruda ,którą ją dopadła nieubłagalnie jeździł bym dłużej.Auto dawało dużo radości z jazdy :)

Co do dwóch wozów tego osobnika, mnie też to osobiście zastanawiało?!
Co do sprzęgła twierdzi,ze było montowane firmy SACHS a cena jest taka bo nie była ta robota wykonywana w ASO Forda.

jamax
12-01-2011, 21:57
http://allegro.pl/tanio-alu-ford-6j-x13-h2-et32-4x108-mm-63-3mm-i1401571681.html
Jak nie kolejny mondek to pamiątka po nim :bigok:
Niby chodzi o samochody ale ale ten to już trzeci :satan:
Handlarz / hurtownik ?

przemek0113
12-01-2011, 22:23
Jamax a te felgi to też jakieś kombinowane albo mi się wydaje że dekielek jest mniej metaliczny ? :niewiem: :panna:

jamax
12-01-2011, 22:26
Nie twierdze ,że taki koleś to nie ma normalnego auta na sprzedaż , ale w tych trzech ogłoszeniach ( i pewnie w historii jego konta też coś by się wygrzebało) teksty ma dziwne typu - oba sprzedaje bo dostał służbowe a fela to pozostałość ........po trzecim ?
Jakoś , kolory pozostawiam innym ( Przemek) :bigok: moje oczy już nie te :satan:

lyssy
12-01-2011, 22:39
Co do sprzęgła twierdzi,ze było montowane firmy SACHS a cena jest taka bo nie była ta robota wykonywana w ASO Forda.Dobra dobra. Tarcza i docisk Sachs'a w Intercars wyjściowo kosztują po 500, do tego wysprzęglik 800. Nawet biorąc pod uwagę możliwe 40-45% rabatu ciężko będzie otrzymać 900 zł za wymianę - bo robotę ktoś musi zrobić, a w V-ce nie jest ona specjalnie wdzięczna :satan: Czyli pewnie była tarcza+docisk albo wręcz sama tarcza... :hmm:

Jak przekładka dobrze zrobiona to problemów być nie powinno. Tylko czy rzeczywiście była dobrze zrobiona......

A pana oba ogłoszenia bliźniacze są, teksty tylko nieznacznie zmienione - oba auta mają małe otarcia, w obu nie jest tak różowo, oba palą 7 litrów na trasie :helm: - czyli ściema i tu, i tu :hehe:

przemek0113
12-01-2011, 22:43
pewnie następne mondeo które wystawi też będzie paliło 7l :)

Fred.X
12-01-2011, 22:46
oprócz tego na obu są przynajmniej po 3 różne odcienie ...

Usunięty
12-01-2011, 22:59
bo to Ford Mondeo by Picasso

boro
12-01-2011, 23:27
Nawet biorąc pod uwagę możliwe 40-45% rabatu ciężko będzie otrzymać 900 zł za wymianę - bo robotę ktoś musi zrobić, a w V-ce nie jest ona specjalnie wdzięczna :satan:
... i poniżej 400 zł za robociznę to chyba nikt się za to nie zabierze.

matrix
13-01-2011, 20:46
Dzięki koledzy,
za rozkodowanie VIN-u, opinie, cenne uwagi.
Trochę ostudziliście moj zapał, nie mniej cena chyba nie jest za duża jak na takie auto, biorąc pod uwagę wszystkie + i - .
Jak myślicie.
Właśnie takiego auta szukam, dokładnie w takim wyposarzeniu, w tej wersji - takie auto tylko wyszykować i cieszyć się używając go przez wiele lat.Tak sobie myślę, tylko to pewnie nie jest takie proste :niewiem: .

lyssy
13-01-2011, 21:37
W sumie cały problem w tym, co się kryje pod pojęciem

tylko wyszykować:satan:

Czy wystarczy zrobić jakieś drobnostki i lać i jeździć, czy też w ciągu roku włożysz w auto drugie tyle ile kosztuje...
Tego niestety nikt Ci nie powie - sam się przekonasz jak go kupisz ;)

Na pewno trzeba go obadać bardzo dokładnie i ze wszystkich stron, najchętniej przy pomocy rzetelnego, doświadczonego i bezstronnego mechanika. I wszystko na chłodno i na spokojnie i bez nastawienia "muszę kupić"...