PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Komputer od klimatyzcji + ogrzewanie ??



Krzysiek_WW
07-12-2005, 08:08
Witam,

wczoraj mialem problem z klimatyzacja...tzn..z ogrzewaniem.
Nagle przestało mi ogrzewac wnetrze pojazdu...dmuchalo tylko zimne powietrze. Wystraszylem sie gdyz pomyslalem ze moze to byc zwiazane z plynem chlodzacym i chlodnica....
pojechalem do serwisu, a tam mi stwierdzili ze zawiesil sie komputer od klimatyzacji i nie podawal cieplego powietrza do kabiny ;(

Czy to jest mozliwe ze klima automatyczna zawiesila sie ??
Ze to przez to nie mialem ogrzewania w kabinie ?
Spotkal sie ktos z Was z zawieszeniem ogrzewania ??

Teraz niby po zrestartowaniu, wszystko dziala OK, ogrzewa kabine samochodu, ale mam wrazenie ze teraz za bardzo grzeje, i nawet przy ustawieniu 20C dmucha cieplym powietrze, tak ze w kabinie robi sie goraco...

A poza tym nie wiem co zrobic...w taka pogode deszczowa jak dzis, strasznie parują mi szyby gdy mam KLIME włączona na AUTO, wentylator zmniejsza nadmuch na IIkreski obrotow i nie chce dmuchac mocniej ??
Czy mozna to ustawic inaczej ??

Pozdrawiam,
Krzysiek

fuel111
07-12-2005, 08:59
Klima w funkcji auto ma ustawione programowo na dwie kreski. Ale jak zwiększysz moc wiatraka to znika napis AUTO i zwieksza się wydatek powietrza. Sam osobiście nie spotkałem się z zawieszeniem modułu klimatyzacji. Ale cóż obecny poziom elektroniki - może tak być.

Jakub
07-12-2005, 09:16
Czyżby ford wybrał windowsa - jeszcze trochę to do standartu będą należeć przyciski ctrl - alt - del :satan:

Hugo
07-12-2005, 10:12
nie wiem co zrobic...w taka pogode deszczowa jak dzis, strasznie parują mi szyby gdy mam KLIME włączona na AUTO

Ja tez mam ustawiona na AUTO, jednak w przypadku parowania szybek (np w deszcz), wlaczam przycisk od nawiewu na szyby, wtedy klima bardziej dmucha na szyby i u mnie to pomaga. Po krotkiej chwili auto jest odparowane.

gbear
07-12-2005, 13:11
Witam,

A poza tym nie wiem co zrobic...w taka pogode deszczowa jak dzis, strasznie parują mi szyby gdy mam KLIME włączona na AUTO, wentylator zmniejsza nadmuch na IIkreski obrotow i nie chce dmuchac mocniej ??
Czy mozna to ustawic inaczej ??

Pozdrawiam,
Krzysiek

mozesz recznie podkrecic wiatraczek i skierowac nadmuch recznie na "twarz" i " gore"

a parowanie przy takiej pogodozie to standardowy objaw :(

dawno temu filtr kabinowy wymieniales?? :satan:

pzdr

Krzysiek_WW
07-12-2005, 14:05
filtr mam niestety swiezy i czysty :(

gbear
07-12-2005, 15:44
No to niestety tylko sterowanie reczne ci pozostaje, podobnie jak mi i wielu innym uzytkownikom ...

zamknij srodkowe nawiewy, ustaw recznie nawiew na gore i twarz, wentylatorek na jakies 3-4 kreski

mozesz dodatkowo A/C nacisnac, moze zalapie sprezarka, to wtedy szybciej osuszy.

Na chwile pomaga tez wlaczenie podgrzewania przedniej szyby, jezeli tylko masz takowe

pzdr

fuel111
07-12-2005, 15:52
Dzisiaj był koło południa całkiem dobry czas na załączenie klimy. U mnie trochę popracowała. :brawo:

krzys-68
07-12-2005, 19:32
Dzisiaj był koło południa całkiem dobry czas na załączenie klimy. U mnie trochę popracowała. :brawo:U nas nie,sniegu lezy na 10cm,caly czas pada snieg z deszczem :wall: