PDA

Zobacz pełną wersję : MkIII - zimny zapina biegi, cieply nie



SteelRat
17-01-2011, 08:58
aloha :)
w siorkowym MkIII (rok 2001, skrzynia 4 biegowa, czyli w sumie odswiezona CD4E) gdy zimny zapina biegi, mozna ruszyc, ale raz dwa zlapie troche ciepla i koniec, nie ma biegow, ewentualnie lekko zapnie i rozepnie. olej wydaje sie byc taki, jak trzeba, we wlasciwej ilosci, znajomy mechanior, ktory nie jest specem od skrzyn, wstepnie uznal ze tarczki i ze robic nie bedzie, bo roboty za duzo, zalecil wymienic skrzynie, wiec jak cos, podesle do kolesia, ktory moja naprawial, wyjdzie 2x drozej, niz zmiana skrzynki na inna uzywana (uzywka kolo 800 stoi u nas u tego samego kolesia, co naprawia, ja placilem za naprawe tarczek i hamulca 1300), ale chociaz bedzie zrobiona...

po 2godzinnym postoju na lawete auto wjechalo smao, wiec jakos w tarczki smiem watpic...

pytanko, co moze byc powodem takiego zachowania skrzyni? pojawil sie tez tekst o zabitym filtrze, ktory nie pozwala wlasciwego cisnienia zlapac, ze na zimnym troche go jest i zaraz go brakuje podczas pracy...

rodan555
17-01-2011, 13:01
hmmm co do zabitego filtra to niemożliwe bo jak jest zabity (a najczęściej jest już od wieków) to tam jest bypass w filtrze i olej po prostu przepływa bez filtrowania.
jeśli spalone tarczki to olej będzie śmierdzieć spalenizną wystarczy powąchać olej i się dużo wyjaśni.
Spróbój tak: jak auto będzie zagrzane i pojawi się objaw że nie można jechać to rozepnij brązową złączkę na szczycie skrzyni co podaje sygnał do cewek sterujących, wtedy zostaniesz na czystej hydraulice. Sprawdź czy auto rusza na wstecznym i na pozycji D. Jak rusza (może być mocne szarpnięcie) to znaczy że hydraulika działa i przyczyny trzeba szukać w elektronice.
Swoją drogą to masz objaw jakby w tym aucie było zbyt mało oleju. sprawdź jego stan ale na rozgrzanej skrzyni w nie na zimno.

Dodano po 2 min.:

aaa jeszcze komplet tarczek plus taśma hamulca to koszt około 500zł (nawet mniej) a roboty przy tym jest tak na jeden dzień dla jednej osoby bo bynajmniej skrzyni do tego wyjmować nie trzeba.

SteelRat
17-01-2011, 13:26
ha, ja wiem, ze to raz dwa idzie, koles przy mnie skrzynie skladal 15 minut...

olej sprawdzalem na skrzyni juz troche rozgrzanej, wydawal sie OK, ponoc mech mowil, ze moze tarczki sie nie tyle spalily, ile zuzyly, ze jak sie rozgrzeje wszystko, kosz itp, to sie rozszerza i stad brak napedu... mi sie ciezko wypowiedziec, ponoc maja skrzynie wyjac i decydowac, czy wkladac druga, czy remontowac ;]

mech jest naprawde dobry, ale skrzyn automatycznych raczej nigdy zbytnio nie robil, z racji czasu i kosztow, z tego co wiem :) za to silniki, a zwlaszcza wszelka elektronika? to nie ma bata...

Dodano po 7 min.:

sprawa wyjasniona, mech jednak w skrzyniach tez siedzi i juz costam wie, tej najzwyczajniej nie oplaca mu sie robic, ma za duzo porzadniejszej (czytaj $$$) roboty, wiec sie nie wtracam :) jestem za naprawa skrzyni, zamiast wymiany na inna, bo tez moze zaraz kleknac, a ta juz od pewnego czasu wariowala, ostatnio zaczela dziwnie poszarpywac cos siorka mowila... pewnie skonczy sie na tym, ze moj mondek powiezie skrzynie siorkowego mondka na serwis... poprzednio siorkowy wozil skrzynie z mojego, ot, taka rodzinna, fordowska pomoc hrhr ;>

SteelRat
25-01-2011, 09:30
wyszly wyjarane tarczki, dziwne, ze przy sprawdzeniu olej wydawal sie byc OK, a przy spuszczaniu usmazony...

SteelRat
29-03-2011, 20:23
no i znowu Mondi Mk3 bez jazdy, blokuje sie zapadka parkowania... skrzynia w trybie awaryjnym, ma 2 i na D 3ke ;/
jakis wyciek na laczeniu skrzyni i silnika, zalamka totalna, dobrze, ze jeszcze 1ka jezdze wciaz, ale ona juz tez domaga sie serwisu ;/

tragedia z tymi fachowcami naprawiaczami jakas...

Netoper
31-03-2011, 00:38
blokuje sie zapadka parkowania..
Trza było nie testować :)

wrzucenie P podczas jazdy robi tylko tyle, ze zapadka przeskakuje,



tragedia z tymi fachowcami naprawiaczami jakas...
Chyba lepiej używkę skrzynię poszukać, albo na manuala przerobić, koszt porządnego remontu to jakieś minimum 1500zł a są zakłady że i 3 tyś krzyczą

SteelRat
31-03-2011, 17:39
ojtam nie testowac, nie testowac... ja jezdze 1ka wciaz ;] a te 3ke (2k1 ghia) moze kupie, moze nie...

manual? przerabiac?
FUJ!

Fomin mial na dil skrzynke, za 1400, sie w razie czego moze by wzielo?

najgorsze ze typek, ktory skrzynie w styczniu naprawial, teraz mowi, ze on gwarancji zadnej nie daje, tylko rozruchowa... byly robione niby tarczki, nie wiem, nie moje auto, nie ja pilotowalem temat.
teraz 3ka znowu stoi, cos sie niej ostro polalo, w sumie nie wiem, co, jakis olej, nie wiem, ktory, ogladalem ja chwile tylko.
zobaczymy, co dalej, nasz mechguru obiecal zajrzec, nawet rozlozyc skrzynie, zeby zobaczyc, co i jak, skoro sie poprzedni fachman wypial ;/

ciekawe, czy Jatco podejdzie? hihi... kurde, skrzynia Jatco drozsza niz moja mk1... lulx...

Dodano po 48 sek.:

a, zeby nie bylo, 3ke oddalismy do zrobienia temu samemu typowi, co mi mk1 naprawial, moja skrzynia jakos nadal jezdzi bez problemow ;/

Netoper
31-03-2011, 17:44
Zapytaj jeszcze Adama Gorilla666 czy nie miałby jakiejś pewnej skrzyni.

SteelRat
04-04-2011, 10:32
poki co czekam, co nasz mechguru wymysli, jak do maszyny zajrzy...

i sie wkurzam, bo mialem auto zmieniac,a tu bu :(

Robi
21-06-2011, 00:07
Odświeżam wątek gdyż i u mnie powstał ten problem w moim mk1. Miałem problem ze skrzynią gdzie nie było biegów do przodu ale dostałem drugą podobno w 100% sprawną. Po założeniu do samochodu okazało się, że jak tylko trochę się nagrzeje, to "wypina biegi" czyli nie ma żadnej reakcji czy ustawię dźwignie biegów na D,R,1,2:wall:. Olej jest nowy i świeży zalany do pełna. Nie sądzę, żeby to były tarczki, bo byłby przynajmniej mi tak się wydaje bieg wsteczny, bo nie jest tak eksploatowany, żeby i one padły. MLP jest wyczyszczony. Macie szanowni forumowicze jakieś pomysły? Czy po zalaniu skrzyni nowym olejem jest coś takiego jak "zapowietrzenie" skrzyni (takie głupoty już do głowy przychodzą chyba z bezradności już)?

rodan555
22-06-2011, 21:30
jak się tak zatnie i nie będzie chciał już wrzucać biegów to podnieś maskę i rozepnij brązową złączkę na szczycie skrzyni i sprawdź czy samochód ruszy. jeśli ruszy to masz problemy z elektryką a jak nie to hydraulika i trzeba rozbierać skrzynię.

Robi
25-06-2011, 01:44
W necie znalazłem, iż częstą przypadłością tych skrzyń biegów z takimi objawami była uszkodzona blacha separacyjna pompy oleju, która od listopada 1996r została zastąpiona nową blachą z nową uszczelką i nowym statorem . Pytanie do Szanownych Forumowiczów gdzie w dobrej cenie można zamówić części do ASB?

Netoper
25-06-2011, 02:11
można zamówić części do ASB?
zobacz w midparts ewentualnie samko

rafantek
25-06-2011, 15:19
brak napedu po rozgrzaniu skrzyni, to brak cisnienia, inaczej gdzies jakies uszczelnienie w skrzyni puszcza.

rodan555
25-06-2011, 19:28
bardzo podobne objawy może dać uszkodzone MLP, dlatego najpierw zaproponowałem odpięcie sterowania skrzyni i pozostawienie jej na czystej hydraulice.
Robi. nie blacha separacyjna bo uwierz mi ona ma coś ze 2 czy 3 mm grubości a papierowa uszczelka która tam jest.

Robi
25-06-2011, 23:37
bardzo podobne objawy może dać uszkodzone MLP, dlatego najpierw zaproponowałem odpięcie sterowania skrzyni i pozostawienie jej na czystej hydraulice.
Robi. nie blacha separacyjna bo uwierz mi ona ma coś ze 2 czy 3 mm grubości a papierowa uszczelka która tam jest.

Sugerowałem się wątkiem: jakiśtekst (http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1510208.html#7384707)
Po wpisaniu w wyszukiwarkę nowego nr części: F7RZ-7A103-AA jest dużo informacji na ten temat ale w j. angielskim. Rodan pewnie widziałeś tę stronę o ASB a w szczególności :D kolejny tekst (http://www.fordpowerms.com/index.php/board,275.0.html)

rafantek
26-06-2011, 02:06
bardzo podobne objawy może dać uszkodzone MLP

słusznie, masz racje, a prostrze do sprawdzenia

Robi
27-06-2011, 00:17
Dziś poczyniłem działania związane ze sprawdzeniem:
1. MLP zapożyczone z innej skrzynii- zachowanie skrzyni bez zmian czyli rozłącza biegi,
2. odłączyłem górną kostkę jak Rodan nakazał- żadnej reakcji bez względu czy to bieg R, D, 1, 2.

P.S. Gdzie jest złącze diagnostyczne abym mógł się podłączyć ze skanerem diagnostycznym w celu sprawdzenia błędów skrzyni??

rodan555
28-06-2011, 09:17
odbII pod kierownicą jeśli jest, ale nie sądzę abyś się dużo dowiedział z przeskanowania kompa. generalnie masz skrzynię do rozebrania i wtedy wyjdzie co nie grało.

rafantek
29-06-2011, 10:30
Do błędów jak juz to tylko WDS i pokrewne.

Robi
30-06-2011, 01:20
Muszę podmienić pompę i proszę o podpowiedź jak opuścić skrzynię by się do pompy dobrać. Sanki z lewej strony odkręcone, poduszki skrzyni również, ale to za mało. Proszę o dalszą wskazówkę.

Robi
08-07-2011, 01:30
Poddaje się. Skrzynię rozebrałem, złożyłem, pompę włożyłem ze skrzyni w której ciśnienie oleju było i nic :(. objawy nie ustąpiły. Czy ma ktoś jakieś propozycje?

rafantek
08-07-2011, 11:56
wszystkie uszczelki byly ok? płyte sterująca przejzałeś?

Robi
08-07-2011, 23:15
wszystkie uszczelki byly ok? płyte sterująca przejzałeś?

Podmieniłem blachę separacyjną i uszczelki na pompie i statorze, sprawdziłem kosz forward i wszystkie tarczki. i znów jak tylko trochę się nagrzeje, to brak reakcji skrzyni przy włączonych biegach, nawet w trybie awaryjnym.

rafantek
10-07-2011, 13:30
zadnego biegu nie ma, R tez? koncza mi sie pomysły, po opisie wyglada na brak cisnienia. Jakies błedy wywala skrzynia?

rodan555
10-07-2011, 14:29
w tej skrzyni dziwi mnie brak reakcji jeśli się odepnie górną okrągłą wtyczkę (powinien ruszyć na R i na D, a to dlatego bo obieg oleju na te biegi jest zmieniany manualnie a nie elektrycznie), a jednocześnie to że skrzynia pracuje jak jest zimna. czy na pewno odpinałeś tą 10 pinową okrągłą wtyczkę na szczycie skrzyni czy też odpiąłeś płaską 11 pinową z mlp? Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to to że może być uszkodzony sam sterownik skrzyni znajdujący się pod czarnym deklem, ale on jest raczej niewrażliwy na temperaturę więc czemu objawy miałyby się pojawiać po rozgrzaniu skrzyni. Jeśli masz możliwość podmienić MLP z innej skrzyni to zrób to i zobacz co się będzie dziać.

Robi
10-07-2011, 23:10
W tym sęk, że odpinałem tą okrągłą wtyczkę, i nie było żadnej reakcji, MLP rónież był podmieniany.

SteelRat
13-07-2011, 23:12
a nasze MkIII ma zmielona skrzynie ponoc, wszystko sie rozsypalo w srodku, pzostaje jedynie wymiana...
dziwne, mozna zle zlozyc skrzynie ale tak, zeby jezdzila kilka miesiecy?
czy mzoe cos sie odkrecilo? kurde, ogolnie lipa... chyba sie na 3 nie przesiade nigdy...