PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Zestaw głośnomówiący



seb
08-12-2005, 17:54
Witam wszystkich użytkowników forum. Od niedawna jestem posiadaczem Mondeo MKIII. W związku z tym mam pytanie o zestaw głośnomówiący: samochód ma zamontowany zestaw do Ericssona, czy aby używać telefonów Nokia nalezy zmienić cały zestaw, czy istnieje mozliwość zamiany tylko uchwytu i ew. jakieś niewielkie przeróbki? Z góry dziękuje za pomoc.

Graluu
08-12-2005, 18:01
myślę że wystarczy przeróka końcówki do podłączenia bo zapewne jest inna, a uchwyt może będzie pasował, a jeśli nie to go bedzie trzeba zmienić
reszta powinna pasować

Hugo
09-12-2005, 10:23
Na 99% do wymiany masz uchwyt i tzw. centralkę. Kable od mikrofonu i głośnika można poprzerabiać ale ja też bym wymienił bo każdy producent zestawów ma właściwie różne. Ja osobiście od 6 lat używam zestawów firmy THB i w przypadku zmiany telefonu zmieniam uchwyt i centralkę.

Michal72
09-12-2005, 20:45
Z tego co wiem, jak nie masz uniwersalnego zestawu, to wymień całość. Ja mam u siebie zestaw z wymiennymi końcówkami do jakiego telefonu potrzeba - wystarczy dokupić nakładkę i gotowe. Jak nie ma tam takiego to wymień całość, bo dużo nie zaoszczędzisz zostawiając mikrofon i inne detale.

bary
10-12-2005, 15:33
Moje zdanie jest takie, ze będziesz niestety musiał wymienić cały zestaw. Może się okazać, że przeróbka nie będzie się opłacała, a jeżeli nawet to nie wiadomo jak to będzie póżniej działać (np. Nokia ma gdzie indziej wejście do anteny itd.).
Pozdrawiam.

11-12-2005, 03:55
A ja troszke z innej beczki .W moim "klekotku" jest zestaw tylko do raczej starego jakiegos fona ciezko stwierdzic co to ale to wszystko jest podpiete pod radio oraz pod słuchawke telefonu ktoora całkiem profesjonalnie jest zamontowana w miejscu chyba na dłoogopis koło recznego. Nie chce tego ruszac zeby czegos nie zesooć w instalacji ale jak ktos z okolic Krakowa chciał by sobie cos takiego zamontowac to oddam to za :beer: no moze 2 :)
Nie wiem czy to działa ale fajnie wyglada.
Pozdrawiam