PDA

Zobacz pełną wersję : Tanie MK1 do oceny



V8Fun
26-01-2011, 00:34
Witam.
Proszę o komentarze.Miejcie pod względem cenę ;)

http://otomoto.pl/ford-mondeo-C17112894.html

Szukam taniego MK1,co by jeszcze pojeździł trochę.

WojtasS
26-01-2011, 01:24
hmmm tylko żebyś się nie wpakował tak jak userzy którzy kupili mondeo za 1500zł i oczekiwali w pełni sprawnego auta ;) za 1500zł nie ma co wybrzydzać... wkładki lamp do założenia...(pewnie były żółte i ktoś wyciągnął) trzeba podjechać zobaczyć czy nie robi 4 śladów ;)

Qrzyh
26-01-2011, 14:07
Przeciez to jest autko kogos z forum, nie pamietam dokladnie ale na pewno kogos z tego forum.

lyssy
26-01-2011, 15:08
Kolega grzybekvdj (http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=profile&mode=viewprofile&u=21636) ?

Usunięty
26-01-2011, 15:10
brak OC i przegladu

dowiedź się kiedy minął termin zapłaty. Jak kupisz to musisz pokryć za siebie i za zaległy czas.

przemoprzem
26-01-2011, 17:42
brak OC i przegladu

dowiedź się kiedy minął termin zapłaty. Jak kupisz to musisz pokryć za siebie i za zaległy czas.

Składki byłego właściciela Cię nie interesują. To jego problem jak go ścignie ubezpieczyciel lub UBEZPIECZENIOWY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

Jeśli kupiłeś auto bez ważnego OC to idziesz z umową kupna-sprzedaży do biura ubezpieczeniowego i ubezpieczasz już na siebie, ale na starych tablicach. Po przerejestrowaniu idziesz ponownie i aktualizujesz numer rejestracyjny. Bez OC i aktualnych badań auta nie zarejestrujesz.

Gdyby był ubezpieczony to idziesz a aktualną polisą poprzedniego właściciela i rejestrujesz samochód na siebie. Jeśli nie chcesz zmieniać Ubezpieczyciela to możesz wykorzystać aktualna polisę sprzedającego. Oczywiście jeśli on miał 60% zniżek a ty np 20% to dopłacasz różnicę.

Jeśli chcesz zmienić ubezpieczyciela to musisz zrobić wypowiedzenie w ciągu iluś tam dni, ale teraz coś się chyba zmieniło na dniach.

Usunięty
26-01-2011, 18:53
brak OC i przegladu

dowiedź się kiedy minął termin zapłaty. Jak kupisz to musisz pokryć za siebie i za zaległy czas.

Składki byłego właściciela Cię nie interesują. To jego problem jak go ścignie ubezpieczyciel lub UBEZPIECZENIOWY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

Jeśli kupiłeś auto bez ważnego OC to idziesz z umową kupna-sprzedaży do biura ubezpieczeniowego i ubezpieczasz już na siebie, ale na starych tablicach. Po przerejestrowaniu idziesz ponownie i aktualizujesz numer rejestracyjny. Bez OC i aktualnych badań auta nie zarejestrujesz.

Gdyby był ubezpieczony to idziesz a aktualną polisą poprzedniego właściciela i rejestrujesz samochód na siebie. Jeśli nie chcesz zmieniać Ubezpieczyciela to możesz wykorzystać aktualna polisę sprzedającego. Oczywiście jeśli on miał 60% zniżek a ty np 20% to dopłacasz różnicę.

Jeśli chcesz zmienić ubezpieczyciela to musisz zrobić wypowiedzenie w ciągu iluś tam dni, ale teraz coś się chyba zmieniło na dniach.

kolego sprawdź najpierw nim napiszesz

w związku z art 31 ust. 1 ustawy warto się dowiedzieć kiedy była ostatnia umowa - bo na nabywcę przechodzą prawa i obowiązki zbywcy wynikające z umowy

esik_az_eso
26-01-2011, 20:00
"samochod w stanie dobrym na chodzie brak OC i przegladu ale uzytkuje go na co dzien."
\
o boże.

przemoprzem
26-01-2011, 20:47
Co nas interesuje art 31 ust. 1 skoro nie ma umowy OC?

W przypadku tego auta interesuje nas:
"art 31 ust. 3. W razie nabycia pojazdu mechanicznego zarejestrowanego, którego zbywca wbrew obowiązkowi nie zawarł umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, nabywca jest obowiązany zawrzeć umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w dniu nabycia pojazdu mechanicznego.

"USTAWA z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych"

Usunięty
26-01-2011, 20:58
tak ale skoro nikt nie wypowiedział umowy wcześniej jest ona kontynuowana. Tego nie wiesz ??
druga sprawa skoro nie ma OC nabywca żeby wyjechać musi nabyć to OC, co może oznaczać podwójne płacenie OC. W tym przypadku zasadne by było dowiedzieć się czy OC zostało wypowiedziane czy nie, jeśli nie to jest tak jak pisałem.

przemoprzem
26-01-2011, 23:32
Nie wiem co źle napisałem w swoim poście?

Nie ma w ogóle OC - idziesz, ubezpieczasz na siebie i tyle.

Ma aktualną:
1 bierzesz numer polisy - spisujesz aneks do polisy i jak masz pecha dopłacasz jeśli sprzedający miał większe zniżki niż tobie przysługują.

lub

2. bierzesz numer polisy, wypowiadasz ją i zawierasz nową. Sprzedający ma prawo wtedy odebrać sobie składki za okres w którym nie jest już właścicielem pojazdu (minus 30 dni - okres kiedy kupujący jest chroniony polisą OC sprzedającego)

Ma, ale nie płaci:
1. mówi Ci że ma zaległości i nie opłacił OC
2. Ty mu na to - ok, przyjąłem do wiadomości, dawaj numer polisy OC, ja ją wypowiadam W DNIU ZAKUPU AUTA i jej nie chce. Zaległości sam sobie zapłać.
3. Idziesz w dniu zakupu auta, wypowiadasz nieopłacona polisę OC i podpisujesz nową gdzie chcesz już na siebie.
4. Do kolesia zgłasza się ubezpieczyciel żeby zapłacił zaległe składki.

lub
1. jw
2 ok, przedłużam w tej samej firmie polisę OC, ale za zaległości od dnia kupna ja już nie odpowiadam. Sprzedający zgłasza w wydziale komunikacji fakt sprzedaży auta. Jednocześnie z CEPIKu idzie info do Ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego (pośrednio do firmy ubezpieczeniowej) kto od kiedy jest/był właścicielem pojazdu i ewentualne kary i opłaty za polisę dotyczą właścicieli w danym okresie. Kupujący odpowiada za wszystko od momentu zakupu auta. Jeśli nie wypowiedział polisy w dniu sprzedaży, to starych rat, sprzed kupna auta nie zapłaci, ale już np 4 ratę tak, jeśli trzeba ją opłacić po dacie kupna auta.

Podwójnie by płacił gdyby polisa była (opłacona/nieopłacona) a on jako kupujący by jej nie wypowiedział oraz równocześnie zawarł świadomie inną polisę.

Jako kupujący ma chyba 30 dni od momentu zakupu na wypowiedzenie opłaconej polisy OC sprzedającego.

Tyle zrozumiałem z tłumaczenia mamy która pracuje w wydziale komunikacji. ALE ZASTRZEGAM, ŻE MOGŁEM COŚ PRZEKRĘCIĆ. Najlepiej dowiedzieć się co nie tak z tą polisą i potem dzwonić do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego lub Wydziału Komunikacji lub do jakiejś firmy ubezpieczeniowej.

Usunięty
26-01-2011, 23:51
wiesz, ja to rozumuje w ten sposób że pokrywasz koszty OC (kupując samochód bez aktualnego) które są od momentu rozpoczęcia ubezpieczenia. Sam wiesz, że u nas (dziwny kraj) po wygaśnięciu umowy musisz ją wymówić w okresie 30 dni, jeśli tego nie zrobisz automatycznie jest kontynuacja ubezpieczenia. Nie wiem, może ja się mylę ale czytałem kilka artykułów z żalami ludzi którzy kupili auto bez ważnego OC i po kilku miesiącach (ubezpieczyli auto w innej firmie bez wiedzy o kontynuacji) dostali pismo o zaległej składce OC w innej firmie, odpowiedź była taka, że powinni sprawdzić czy OC wygasło i jest automatyczna kontynuacja bądź czy właściciel wypowiedział umowę - ryzykując karę za brak OC.

przemoprzem
27-01-2011, 00:04
Wszystko się chyba zgadza. Podwójne opłacanie składki - tak, ale jeśli coś to jedynie od momentu kupna auta, jeśli nie wypowiesz poprzedniej polisy. Kurde, nie siedzę za głęboko w temacie, mama już ma dosyć pytań o to, bo dla niej "to jest proste i nie będzie się powtarzać". W każdym razie najlepiej iść do firmy ubezpieczeniowej i wypytać. Na dodatek chyba od tego roku coś się zmieniło z tymi wypowiedzeniami/przedłużeniami umów OC, ale nie pamiętam co dokładnie.

Ja rozumiem z tego tyle, że wszelkie zaległości przed kupnem pokrywa sprzedający, a po kupnie kupujący. Czy to chodzi o ratę, czy np o opłacenie polisy której kupujący nie wypowiedział i opłacił równolegle nową - drugą. Bo nielogiczne by to było dla mnie, żeby karę za nieopłacenie OC przez sprzedającego miał płacić kupujący. Oczywiście kupujący płaci ewentualne raty, lub po prostu opłaca polisę, ale od dnia kupna samochodu.

Tak ja to ogarniam, życzę miłej nocy:)