PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] dmuchawa powietrza



zbych
09-12-2005, 14:05
Cześć!
Mam problem z dmuchawą powietrza, tzn. pracuje ona na wszystkich 4 obrotach, ale baaaaaaardzo słabo dmucha:-(
Zaobserwowałem , że po przełączeniu wyłącznika na pozycję zerową (biała kropka) , przełączeniu biegu np. na 3 i starcie z zera (białego punktu) na której kolwiek pozycji (nadmuch na nogi lub szybę) powietrze zaczyna wiać bardzo mocno (jest ok) ale po około 2-4 sekundach coś się przełącza w układzie wentylacyjnym (wentylator pracuje ze stałą prędkością i uważam że jest dobry) i nadmuch robi się baaaaaardzo słaby. Czy ktoś spotkał się z takim problemem. Kurcze - parują szyby i nic nie widać:-( :wall:

remik07
09-12-2005, 14:38
po pierwsze -koniecznie zmień filtr przeciwpyłkowy , który znajduje się w podszybiu po str pasażera , koszt od 40 do 90 zł,wymienisz sam , po drugie - korzystaj z klimy jeśli masz - szyby szybko się oczyszczą , wszystko wróci do normy.

werc
09-12-2005, 14:39
Zobacz na obiegu zewnetrznym i wewnetrznym - może fitr kabinowy przytkany iprzydałoby się wymienić :jezyk1:

jdiabel
09-12-2005, 15:03
100% dla kolegow filterek ale nawet po wymianie na zewnetrznym bedzie slabiel dmuchalo niz na wewnetrznym :metal :metal

wienio
09-12-2005, 15:48
Mam problem z dmuchawą powietrza, tzn. pracuje ona na wszystkich 4 obrotach, ale baaaaaaardzo słabo dmucha:-(
Zaobserwowałem , że po przełączeniu wyłącznika na pozycję zerową (biała kropka) , przełączeniu biegu np. na 3 i starcie z zera (białego punktu) na której kolwiek pozycji (nadmuch na nogi lub szybę) powietrze zaczyna wiać bardzo mocno (jest ok) ale po około 2-4 sekundach coś się przełącza w układzie wentylacyjnym (wentylator pracuje ze stałą prędkością i uważam że jest dobry) i nadmuch robi się baaaaaardzo słaby. Czy ktoś spotkał się z takim problemem. Kurcze - parują szyby i nic nie widać:-( :wall:

To co piszą koledzy o wymianie filtra jest oczywiście prawdą, ale ja miałem podobny przypadek i słabo dmuchało na obiegu zewnętrznym. Działo się tak przy niskich temperaturach. Puszczałem nawiew na 4 i ... chwilę chodziło dobrze, a potem słyszałem coś jakby się zamykały wloty i do środka już nie wiało. Nie wiem czy jest tam jakiś czujnik temperatury??? W każdym razie problem ustąpił samoistnie i teraz nie zauwazyłem już takiego zjawiska.
Czy u Ciebie jest podobnie?

zbych
09-12-2005, 15:49
nie mam obiegu wewnetrznego, jedynie zewnętrzny, nie mam też klimy, ale dzięki za podpowiedzi, wymienię ten filtr

zbych
09-12-2005, 15:50
czy filtr kabinowy to jest to samo co ten filtr przeciwpyłkowy przy wlocie przy podszybiu?

zbych
09-12-2005, 15:52
mam dokładnie tak jak pisze "wienio" , ale nie wiem jak było przed zimową porą , bo mam mundka od 1 miesiąca czasu

wienio
09-12-2005, 15:52
czy filtr kabinowy to jest to samo co ten filtr przeciwpyłkowy przy wlocie przy podszybiu?
Jak najbardziej!

jdiabel
09-12-2005, 15:53
tak to ten sam na podszybiu

zbych
09-12-2005, 15:54
gdzie szukać tego filtra kabinowego?

wienio
09-12-2005, 16:08
"Wymontowanie
ochronnego
zamontowanie filtru
Filtr ochronny znajduje się za kratką wlotu
powietrza i oddziela od powietrza dolotowego
małe cząsteczki zanieczyszczeń i pyłki kwiatów.
Filtr należy wymieniać co 30 000 km.
Wymontowanie
• Wymontować kratkę pod szybą przednią.
• Ściągnąć dwie klamry i wyjąć górną część obudowy z filtrem.
• Wyjąć filtr z górnej części obudowy.
Zamontowanie
• Włożyć nowy filtr ochronny w górną część
obudowy.
• Zamontować górną część obudowy z filtrem
i zamocować dwoma klamrami.
• Zamontować kratkę pod szybą przednią." - cytat z ksiązki Etzholda

waldemarz
09-12-2005, 16:29
gdzie szukać tego filtra kabinowego?

Posluchaj TUTAJ (http://www.wixfiltron.com.pl/filtron/katalog/instrukcje/1008k.pdf) masz opis fotkowy gdzie jest i jak go wymienic udostepniony dzieki koledze Piatek77

fuel111
09-12-2005, 17:21
nie mam obiegu wewnetrznego, jedynie zewnętrzny, nie mam też klimy, ale dzięki za podpowiedzi, wymienię ten filtr
No klimy może nie masz, ale zobiegiem wewnętrznym jat tak. Masz białą kropkę na przełączniku mocy dmuchawy - musisz mieć. Jeżeli kręcisz w prawo ot pracuje ibieg z nadmuchem z zewnątrz, a jak przekręcisz za białą kropkę w lewo to masz obieg wewnętrzny i słychać jak się klapy od sterowania przestawiają. :metal

chudzik
09-12-2005, 18:16
nie mam obiegu wewnetrznego, jedynie zewnętrzny, nie mam też klimy, ale dzięki za podpowiedzi, wymienię ten filtr
No klimy może nie masz, ale zobiegiem wewnętrznym jat tak. Masz białą kropkę na przełączniku mocy dmuchawy - musisz mieć. Jeżeli kręcisz w prawo ot pracuje ibieg z nadmuchem z zewnątrz, a jak przekręcisz za białą kropkę w lewo to masz obieg wewnętrzny i słychać jak się klapy od sterowania przestawiają. :metal

Wewnętrznego też może nie mieć(ja nie mam) :wall:

fuel111
09-12-2005, 18:29
Nie masz podobnego pokrętła
http://img348.imageshack.us/img348/1715/pokr3au.jpg

chudzik
09-12-2005, 18:36
Nie. Mam tylko do czterech w prawą stronę :)

Fredee
09-12-2005, 19:56
wymontuj sobie filtr kabinowy - sprawdź jak dmucha bez niego - jak będzie mocno wiało to wiadomo że filtr był przypchany a jak się nie polepszy nic to będizemy dalej szukać. ale tak jak inni stawiam na filtr. Miałem to samo - po wymianie mało mi głowy nei urwało na 4 biegu....:) :bigok:

Henryk
09-12-2005, 20:20
Cześć!
Mam problem z dmuchawą powietrza, tzn. pracuje ona na wszystkich 4 obrotach, ale baaaaaaardzo słabo dmucha:-(
Zaobserwowałem , że po przełączeniu wyłącznika na pozycję zerową (biała kropka) , przełączeniu biegu np. na 3 i starcie z zera (białego punktu) na której kolwiek pozycji (nadmuch na nogi lub szybę) powietrze zaczyna wiać bardzo mocno (jest ok) ale po około 2-4 sekundach coś się przełącza w układzie wentylacyjnym (wentylator pracuje ze stałą prędkością i uważam że jest dobry) i nadmuch robi się baaaaaardzo słaby. Czy ktoś spotkał się z takim problemem. Kurcze - parują szyby i nic nie widać:-( :wall:

Przyglądnij się siłownikom podciśnieniowym sterującym klapami kierunkowymi...myslę że któryś z nich się wiesza...albo też nieszczelność w samym podcisnieniu sterującym całym układem.

zbych
12-12-2005, 09:19
dzięki koledzy za porady, już jest ok, tzn. wyrzuciłem filtr i faktycznie mało głowy nie urwie na 4 biegu :)

Fredee
12-12-2005, 15:06
fajnie.....ale filtr to czym prędzej kup nowy i zamontuj.....jeżdzenie bez filtra w taką pogotę zaowocuje zalaniem podłogi przed pasażerem...bo woda się bęzie dostawać do środka....:)
Pozdroffki :bigok:

edmondo
13-12-2005, 00:04
Jak koledzy wczesniej pisali wymieniaj filtr.

Ja tak zrobilem w sobote i doznalem szoku 8O

Kupilem zwykly Filtron K 1008 (bez wegielka bo nie mieli, za 40 zeta).

Parowanie szyb - od soboty nie znam takiego zagadnienia.

A jak szybciutko sie nagrzewa, fiu, fiu.

Inne zycie.