PDA

Zobacz pełną wersję : Jatco - sprawdzenie temp. oleju



Sartan
28-01-2011, 01:13
Witam
Czy macie pomysła jak sprawdzić temperaturę oleju w skrzyni bez podłączania się jakimś kompem? Chcę zrobić statyczną wymianę oleju, a według dokumentacji poziom powinno się sprawdzać przy temp. oleju 35C.

Sartan
28-01-2011, 15:48
Mógłbym mierzyć temperaturę na przewodzie doprowadzającym olej do chłodnicy oleju.
Mam stosowną końcówkę do termometru. Może mi ktoś z kolegów napisać jak rozróżnię który przewód doprowadza olej do chłodnicy, a który jest powrotny?

Netoper
28-01-2011, 16:11
Może mi ktoś z kolegów napisać jak rozróżnię który przewód doprowadza olej do chłodnicy, a który jest powrotny?
Tak myślę że po...temperaturze :)

A czy będziesz miał 35 stopni czy 50, to najwyżej będzie milimetr więcej czy dwa, przy sprawdzaniu poziomu.

Sartan
28-01-2011, 20:25
Jeszcze jedno pytanie.
W mondeo skrzynia Jatco była chłodzona cieczą czy nie. Ostatnio jak byłem pod autem zauważyłem różowe kropelki na łączeniu skrzyni z silnikiem. Płyn chłodzący mam takiego koloru i obawiam się, że gdzieś może być wyciek.

rodan555
29-01-2011, 11:25
Sartan. skrzynia jest zalana olejem (kolor czerwony zazwyczaj) i olej jest chłodzony zazwyczaj w tej samej chłodnicy co silnik ale obiegi są dwa. czasami przy większych mocach silników dodawana jest dodatkowa chłodnica oleju.

Sartan
29-01-2011, 16:27
Kurcze ale mam wrażenie, że kropelki są różowe nie czerwone. Płynu mi ubywa i zastanawiam się skąd się tam wzięły.

rodan555
29-01-2011, 21:21
pomacaj sprawdź czy to olej czy płyn chłodniczy i wtedy szukaj wycieku.