PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] [MKI] Gra tylko Prawy przedni głośnik. Proszę o Pomoc.



gabson
11-12-2005, 12:17
Witam wszystkich serdecznie.
Od trzech dni Jestem szczęśliwym posiadaczem Mondziaka Kombi.
Kupując auto byłem świadom 4-rech usterek które trzeba usunąć :)
Jedną z nich jest grający tylko jeden głośnik w prawych przednich drzwiach.
W aucie są oryginalne dwa radia. Góra kaseciak i poniżej CD.
Od czego zacząć poszukiwania????

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

werc
11-12-2005, 13:01
Od poszukania w profilu pola do wstawienia miejscowości i autka jakim jeździsz :satan:

gabson
11-12-2005, 14:28
Sorki.
Już uzupełnione.

Usiłowałem wczoraj wyciągnąć górne radio przy pomocy szprych rowerowych ale niestety operacja zakończyła się porażką.......
Szprychy wlazły w otwory, zaczepy puściły radio zaczęło chodzić na prawo i lewo ale niestety nie było ludzkiej siły żeby je wytargać..........
Miałem już kilka aut, kilka radii i pierwszy raz poległem :(.
Z góry wielkie dzięki za pomoc.

werc
11-12-2005, 14:41
Spróbuj wyciągnąć drugie :jezyk1: prawdopodobnie przewody zaczepiły się z tyłu, więc jak wyciągniesz jedno to zobaczysz co trzyma z tyłu w drugim.
Najpierw to bym rozłaczył złącze w drzwiach i zobaczył stan styków - psiknij elektrosolem i załóz spowrotem.

gabson
11-12-2005, 14:48
No ale to troszku dziwne, że w trzech drzwiach by padło na złączach?????
Szybki działają doskonale, podświetlanie klamek też oprócz moich drzwi, podświetlanie przycisków również. Mo ale skoro tak radzisz to rozkręcę..... i psiknę WD......

werc
11-12-2005, 15:47
A na pewno masz z tyłu głosniki?
Zasugerowałem się tym że nie działa tylko od kierowcy.
Jak są to musisz niestety radio wyciągnąć, powolutku z wyczuciem i powinno wyjść chociaż trochę :wall:
raczej rzadko jest tak ze odpina ci się na kostce 3 kanały - najprawdopopdobniej gościu coś nieźle nakombinował :zly:

11-12-2005, 16:10
Nie wiem czy to przypadek ale u mnie juz "zajezdziłem " 2 głosniki i to w dzwiach od kierowcy. oba były oryginalne.1 wytrzymał miesiac,a 2 ze szrotu wytrzymał tydzien. Podejrzenie padło na nie Fordowskie radio.
Na razie zbieram kase na nowe głosniki i zobaczymy:)
A co do kostki w dzwiach to za pierwszym razem moosiałem rozłanczac przy pomocy kombinerek :) Sama raczej sie nie odepnie:)

Powodzenia:)

gabson
11-12-2005, 17:58
Holerka nie wiem czy coś kombinował.
To autko jest od pierwszego właściciela w Raichu a te radia były montowane w salonie, mam na to papiery.......
Najpierw postaram się dogrzebać do radia.....
Czy we wszystkich MKI jest osobny wzmacniacz?
I czy z tyłu i z przodu są takie same głośniki.....
Do przodu zarzucę rozdzielne 16-tki, na tył do drzwi jakieś dwudrożne a do baganika zestawik z poprzedniego autka :)
Przy radiach zostanę oryginalnych bo kompakcik gra bardzo przyjemnie a basik będzie uzupełniony z bagażnika .

werc
11-12-2005, 18:43
Nie we wszystkich było CD.
Głosniki takie same - jak są Fordowskie pierdziawki to wywal od razu :wall:
Co do reszty się zgadzam - tył dwudrożne ze średniotowym z dużą membrana (nie aluminiową) wtedy będzie ładnie przenosił niskie i średnie - a to jest właśnie potrzebne z tyłu :metal
Co do radia - myslę że delikatnie ale stanowczo :dres: powinno pójść najwyżej kostki się powypinają, a tych potem nie pomylisz :banan:

gabson
11-12-2005, 19:16
No kurde próbowałem wytargać dolny kompakt i to samo.
Czy jest możliwość że to jest przykręcone od tyłu????
Chciałem tam wsadzić rękę ale jedyne co osiągnąłem to to, że się oparzyłem od lampki podświetlania podłogi :) .
Zaczyna mnie to denerwować.......
Kolejna rzecz jaka mnie denerwuje to ta, że nie mam garage a zdejmowanie tapicerki pod blokiem w celu dostania się do głośników nie wygląda zachęcająco przy obecnie panujących warunkach atmosferycznych :)

12-12-2005, 04:44
Troszke sie pogoobiłem... Jesli nie dajesz sobie rady sam to polecam skocz sobie pod estakade na Wielicka.Zaraz za "Arge" tam masz sklepik i serwis i take tam.... Wszystko o audio !! dasz chłopakom na piwo to mysle ze Ci powiedza o co lotto.

A tapicerka jak ktoś zacny juz napisał:) sciaga sie zle za 1 razem potem to jest tylko 10 sroobek i 10 minut roboty :)
Powodzenia

Kafar
12-12-2005, 07:28
No kurde próbowałem wytargać dolny kompakt i to samo.
Czy jest możliwość że to jest przykręcone od tyłu????
Chciałem tam wsadzić rękę ale jedyne co osiągnąłem to to, że się oparzyłem od lampki podświetlania podłogi :) .
Zaczyna mnie to denerwować.......
Kolejna rzecz jaka mnie denerwuje to ta, że nie mam garage a zdejmowanie tapicerki pod blokiem w celu dostania się do głośników nie wygląda zachęcająco przy obecnie panujących warunkach atmosferycznych :)

Radio nie jest przykręcane, muszisz dobrze spasowac szprychami. Mi za 1 razem tez chodziło na boki a teraz to już wprawę mam. Włóż druciory i rozchyl je. lewy w lewo a prawy w prawo i wtedy ciągnij, powinno radio wyjść.

bobesh
12-12-2005, 11:29
Obawiam się, że bez rozebrania tapicerki sie nie obejdzie.
W moim poprzednim (MkI) co chwila mi któryś padał (w znaczeniu przestawał grać), a radio miałem bodaj fordowskie 2000 i styki były OK. Dopiero po zdjęciu tapicerki i odśniedzeniu?? wszystki złączen i zabezpieczeniu wszystko wreszcie było OK.

gabson
12-12-2005, 16:01
Dzięki za odpowiedzi.
Zaraz poszukam sobie artykuliku ościąganiu tapicerki i będzie trzeba powalczyć........
Dobija mnie to, że nie gar tak jak powinno......
Musze to wygrzebać bo od razu dorzucę skrzynkę w bagażnik. Czy macie jakieś określone miejsca którymi najlepiej polecieć z kablami????
W tym moim smoczku szukałem jakiegoś przejścia z komory silnika do wnętrza ale od góry nie widać nic co można by było wykorzystać..........

12-12-2005, 17:42
I tutaj robia sie juz schody. Tez miałem z tym problem. wiec podłaczyłem radio i wzmacniacz pod bezpiecznik ( w sesie kumpel mi podłaczył) z tego co pamietam radio pod oryginalny plus a wzmacniacz pod zapalniczke albo trąbnik:)
A z tapicerka to po prostu dkrec wszystkie sroobki razem z tymi zamaskowanymi i sama odejdzie.Nic na siłe :metal

werc
12-12-2005, 20:06
Pomiędzy komorą silnika a kabiną masz gumową przelotkę, tamtędy idą wszystkie wiązki do drugiej skrzynki bezpiecznikowej (pod kierownicą) wystarczy przepchnąć kawałek drutu (od strony kabiny) zaczepic kable zasilające i przeciągnąć - dobrze i skutecznie. :metal Wzmacniacz jednak powinien byc podłaczany bezpośrednio pod aku. "-" też - przewodem o dużym przekroju ze względu na zakłócenia. Pozostałe przewody razem z "+" i "-" do wzmacniacza najlepiej puścić pod listwami podłogowymi z boku - trochę zabawy jest z odkręcaniem ale warto :metal Całość pod tylnym siedzeniem wypuszczasz do kufra i po krzyku :banan:

gabson
12-12-2005, 21:47
U mnie pd machą jest tak nawalone że nie widzę tej przelotki....
Będę musiał chyba odwiedzić kanał.
Kable podłończeniowe mam z miedzi beztlenowej o grubości 0,8 cm (żyła bez izolacji) bezpiecznik jest równiż osobny.
Osobiście nie zaryzykowałbym podłączenia wzmaka pod bezpieczniki :) .
Mam do tego jakieś uprzedzenie.
W poniedziałęk zamawiam na allegro (niechce mi się żeźbić) dystanse na 16-tki i chyba zapodam zestawik balupunkta Gtc. Podobno bardzo przyjemnie grają a nie kosztują fortuny. Do tyłu zapodam jakiegoć Pyle 5x7 żeby pasażerom coś brzdękało no i do bagażnika skrzynka jak tylko uporam się z podłączeniem.

Pozdrawiam
Gabson